آلانیادسته بندی شهرها

وضعیت آب و هوای آلانیا تا 30 روز آینده

به طور کلی آب و هوای آلانیا متعادل و مدیترانه ای می باشد که در تابستان ها آب و هوای گرم و خشک و در زمستان ها آب و هوای مرطوب و بارانی به وجود می‌ آید. بهترین فصل برای سفر به این شهر رویایی فصل تابستان و بهار می باشد.

به صورت کلی هوای آلانیا چگونه است؟

به صورت کلی هوای آلانیا چگونه است؟

به طور کلی وضعیت هوای آلانیا گرم و معتدل است. به همین دلیل اگر در فصل زمستان به این شهر سفر کردید، انتظار سرمای شدید نداشته باشید. البته در فصل زمستان شاهد بارش زیاد هستیم. می توان این گونه بیان کرد که آب و هوای آلانیا متعادل و مدیترانه ای است.

این شهر با توجه به مکان های دیدنی، شرایط آب و هوایی، جاذبه های طبیعی، امکاناتی که دارد و خیلی از موارد دیگر مورد توجه خیلی از گردشگران و توریست هایی که تمایل دارند تا از شهر های ترکیه دیدن کنند، قرار گرفته است و از محبوبیت زیادی نیز برخوردار است.

آب و هوای آلانیا در فصول مختلف چگونه است؟

در قسمت قبل ترکیه اسکای به صورت کلی با آب و هوای این شهر توریستی و زیبا آشنا شدیم. حال در این قسمت قرار است به بررسی هر یک از فصل های سال این شهر بپردازیم. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بهار

بهار

فصل بهار در این شهر از نیمه های اسفند آغاز شده و تا نیمه‌ های خرداد ادامه دارد. این فصل از لحاظ پیاده روی در آلانیا ترکیه و طبیعت گردی به عنوان بهترین زمان شناخته شده است، چرا که دارای شرایط بسیار مطبوع و دلپذیر است. به همین دلیل خیلی از گردشگران تمایل دارند تا در این فصل به آلانیا سفر کنند.

میانگین دما در این فصل ساحلی تقریباً 17 درجه سانتیگراد است. به همین دلیل هوا نه آن قدر گرم خواهد بود که باعث گرمازدگی گردشگران شود و نه آن قدر سرد خواهد بود که نتوانند از هتل برای گشت و گذار بیرون بروند. حداکثر دما در این ماه های سال 20 درجه سانتی گراد خواهد بود. حال از جمله تفریحات بهاری در این شهر می توان به دوچرخه‌ سواری و پیاده روی در سطح شهر و خرید های ارزان قیمت اشاره کرد.

تابستان

پرطرفدار ترین روز های سال در بین توریست‌ ها و گردشگران برای رفتن به این شهر فصل تابستان است، با این که هوای آلانیا در تابستان گرم است، اما توریست‌ ها این فرصت را خواهند داشت تا نهایت استفاده از سواحل زیبای این شهر بکنند. فصل تابستان با روز های پایانی خرداد شروع شده و تا اواسط شهریور ماه ادامه دارد.

میانگین دما در این روز ها تقریبا 31 درجه سانتی گراد است و شنا در دریا بهترین تفریح برای ریلکس کردن و فرار از گرما می باشد. اگر اهل تفریحات آبی و در یا هستید و تمایل دارید تا یک سفر اقتصادی داشته باشید، بهتر است تا در این فصل به خرید تور آلانیا بپردازید.

پاییز

یکی از محبوب ترین فصل های گردشگری پاییز می باشد، چرا که در این فصل آب و هوا منطقه حالتی ملایم دارد و گردشگران می‌ توانند با سفر در این فصل لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند. این فصل از نیمه های شهریور ماه شروع شده و تا نیمه‌ های اواخر آذرماه ادامه دارد.

هم چنین باید افزود که آب و هوای آلانیا در مهر ماه بسیار بی نظیر است و گردشگران توصیه کرده اند در این ماه از فصل پاییز به آلانیا سفر کنند.

زمستان

در رابطه با آب و هوای آلانیا در زمستان بهتر است که بدانید این شهر در فصل زمستان در مرطوب ترین زمان خود می باشد. در این فصل بارش‌ های باران و برف شدت پیدا می‌ کنند. اگر می خواهید در این فصل به آلانیا سفر کنید، باید چند دست لباس گرم و چتر به همراه داشته باشید.

تعداد گردشگران در این فصل به حداقل میزان خود می رسد. به طوری که شهر آلانیا در فصل زمستان در خلوت ترین حالت خود قرار دارد. این موضوع باعث شده است تا فروشندگان تخفیف های بسیار خوبی بر روی اجناس خود اعمال کنند و هم چنین قیمت پرواز و رزرو اتاق نیز تا حد زیادی کاهش می یابد.

هوای آلانیا در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

هوای آلانیا در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

شهر آلانیا با توجه به جاذبه‌ های طبیعی و هم چنین ساحل زیبای همیشه مورد توجه گردشگران قرار دارد. حال بهتر است که بدانید یکی از پرطرفدار ترین فصل های این شهر فصل تابستان است، چرا که روز های گرم آلانیا برای بسیاری از افرادی که از تفریحات دریا و شنا لذت می برند سرگرم‌ کننده و جذاب است.

زمانی که این شهر توریستی رو به گرما می رود، یکی یکی سر و کله گردشگران پیدا می شود، چرا که سواحل این شهر زیبا، پر از گردشگرانی می شود که به دنبال خوش گذرانی، تفریح و حتی آفتاب گرفتن هستند. البته ناگفته نماند که آلانیا تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای قرار دارد و هوا از ماه مارس شروع به گرم شدن می کند و به تدریج به گرم ترین نقطه می رسد.

هوای آلانیا در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

همان طور که در قسمت قبل ترکیه اسکای بیان کردیم، در فصل زمستان شاهد بارش بیشتر باران و برف هستیم. به همین دلیل در فصل زمستان این شهر در خلوت ترین حالت خود قرار دارد، چرا که گردشگران تمایل دارند تا در فصل‌ های معتدل‌ تر برای خوشگذرانی و تفریح به این شهر سفر کنند.

حال این موضوع را هم باید افزود که زمستان‌ های آلانیا طولانی، سرد، بارانی و نیمه ابری است. هم چنین کمترین دما در این فصل 19 درجه سانتی گراد است که به سرد ترین نقطه می رسد.

با توجه به هوای آلانیا چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

آلانیا یکی از شهر های تفریحی کشور ترکیه به شما می رود. این شهر با وجود میراث تاریخی غنی و هم چنین آب و هوای مدیترانه ای دلپذیر و مهم تر از همه ساحل زیبایش به یک نقطه جذاب و مهیج گردشگری تبدیل شده است که این روز ها گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان و حتی ایران برای دیدن میراث تاریخی، جاذبه‌ های طبیعی و هم چنین ساحل بی نظیرش جذب این شهر می شوند.

حال یکی از سوالاتی که برای اکثر گردشگرانی که می‌ خواهند به این شهر توریستی سفر کنند، به وجود می آید، این است که بهترین زمان سفر به آلانیا چه فصلی است؟ در این باره بهتر است که بدانید بهترین زمان بر اساس آب و هوا، 7 اسفند تا 13 خرداد (26 فوریه تا 3 ژوئن) و 30 مهر تا 9 دی (22 اکتبر تا 30 دسامبر) است.

میانگین دما در ماه های مختلف سال تغییر می کند. ناگفته نماند که هوای آلانیا در نوروز متعدل و خوب است، به همین دلیل خیلی از گردشگران در نوروز به این شهر رویایی سفر می کنند.

میزان بارندگی در آلانیا چگونه است؟

میزان بارندگی در آلانیا چگونه است؟

به طور میانگین آب و هوای این شهر در تمام سال معتدل است. حال بهتر است که بدانید بیشترین میزان بارش در این شهر در فصل زمستان مشاهده می‌ شود و در سایر فصل‌ ها میزان بارندگی متوسط است.

با توجه به آب و هوای آلانیا این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

این شهر ساحلی با توجه به دریای آبی فیروزه‌ ای، غذا های لذیذ، آب و هوای مطبوع، جنگل‌ های آرام و بی‌ نظیر و زیبایی سحرانگیز خود علاوه بر این که به یک شهر توریستی پرطرفدار تبدیل شده است. این روز ها خیلی از افراد تمایل دارند تا به این شهر مهاجرت کنند که این موضوع شامل مردم ایران نیز می باشد. حال برای خیلی‌ از ایرانیان اولین ویژگی برای انتخاب محل سکونت، آب ‌و هوای آن است.

اگر شما به دنبال هوای معتدل در زمستان و هوای گرم و آفتاب درخشان در تابستان هستید تا روز ها بتوانید کنار ساحل آفتابی استراحت کنید و یا به شنا بپردازید و شب‌ ها در کافه‌ های کنار خیابان بنشینند و چای بنوشنید، به احتمال زیاد زندگی در آلانیا برای شما گزینه مناسبی خواهد بود.

بیشتر روز های این شهر آفتابی است و زمستان های آن بسیار کوتاه و حدود دو ماه است. به همین دلیل این شهر برای زندگی خیلی از ایرانیان می تواند گزینه مناسبی باشد.

پیش بینی آب و هوای آلانیا

اگر می خواهید به پیش بینی آب و هوای این شهر بپردازید و از دمای هوای آلانیا باخبر شوید و بدانید که هوای آلانیا هم اکنون چند درجه سانتیگراد است. بهتر است که به سایت های هواشناسی مراجعه نمایید و یا از نرم افزار های هواشناسی استفاده کنید.

در آخر مقاله به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله جاهای دیدنی آنتالیا را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شهر حتما مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

به طور کلی آب و هوای آلانیا چگونه است؟

به طور کلی آب و هوای این شهر متعادل و مدیترانه ای می باشد که در تابستان ها آب و هوای گرم و خشک و در زمستان ها آب و هوای مرطوب و بارانی به وجود می‌ آید.

با توجه به هوای آلانیا بهترین فصل برای سفر به این شهر چه زمانی است؟

بهترین فصل برای سفر به این شهر فصل تابستان و بهار می باشد.

آیا گردشگران در هوای سرد و زمستانی به آلانیا سفر می کنند؟

گردشگران در هوای سرد و زمستانی کمتر به آلانیا سفر می کنند، چرا که در این فصل بارش‌ های برف و باران شدت پیدا می‌ کند.

3.7/5 - (3 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا