آلانیادسته بندی شهرها

ثبت نام دانشگاه های آلانیا + لیست دانشگاه ها

آلانیا یکی از شهر های ترکیه می باشد که از سطح آموزش بسیار بالایی برخوردار است. دانشگاه های آلانیا از امکانات بسیار خوبی برخوردار هستند و بهترین مدرسان در این دانشگاه‌ ها تدریس می کنند. به همین دلیل خیلی از جوانان تمایل دارند تا در یکی از این دانشگاه با توجه به رشته مورد علاقه خود به تحصیل بپردازند.

بهترین دانشگاه های آلانیا کدامند؟

بهترین دانشگاه های آلانیا کدامند؟

در برهه ای از زمان که مهاجرت تحصیلی به شدت افزایش یافته است و مرز کشور های متعددی همچون ترکیه به روی مردم باز است، یکی از راه هایی که تضمین کننده آینده ای روشن است، مهاجرت تحصیلی می باشد. حال بهتر است که بدانید این روز ها سطح آموزشی آلانیا بسیار پیشرفت کرده و در این شهر می توانید دانشگاه های بسیار خوبی را مشاهده کنید.

به همین دلیل این شهر به یک گزینه ایده آل برای ادامه تحصیل و مهاجرت تبدیل شده است. حال در این مطلب ترکیه اسکای شما را با برخی از بهترین دانشگاه های این شهر آشنا خواهیم کرد.

علاءالدین کیقباد

دانشگاه علاءالدین کیقباد آلانیا یکی از موسسه های دولتی می باشد که در سال 2015 به صورت رسمی در شهر توریستی آلانیا تاسیس شد. به این دانشگاه به صورت اختصار دانشگاه (ALKU) هم گفته می شود. دانشگاه علاالدین کیقباد ترکیه امکانات علمی، آموزشی و رفاهی گسترده ای را برای دانشجویان خود ایجاد کرده است.

حال اگر به سایت رسمی علاءالدین کیقباد مراجعه نمایید، می توانید در رابطه با این موسسه علمی و هم چنین در رابطه با ظرفیت دانشگاه علاءالدین کیقباد و هم چنین شهریه دانشگاه کیقباد اطلاعات کاملی را بدست آورید. این موضوع را هم باید افزود که خیلی از دانشجویان علاءالدین کیقباد را با دانشگاه اولوداغ که یکی از دانشگاه های بورسا ترکیه است مقایسه می کنند.

Alanya Hamdullah Emin Pasa

دانشگاه Alanya Hamdullah Emin در سال 2011 توسط بنیاد حمد الله امین پاشا در منطقه آلانیا تاسیس شده است. بنیاد ریزوغلو تصمیم گرفت تا دانشکده حقوق رییزولوژو را در این شهر تحت تابعیت دانشگاه آکدنیز تأسیس کند.

این موسسه در حال حاضر دارای 3 دانشکده (تجارت، مهندسی و آموزش) و یک مدرسه حرفه ای (ALTSO-MYO) در این شهر است. این دانشگاه به همراه یکی از دانشگاه‌ های شهر اسپارتا یعنی دانشگاه سلیمان دمیرل در لیست معتبرترین دانشگاه های ترکیه قرار گرفته اند.

پذیرش دانشگاه های آلانیا چگونه ممکن می شود؟

پذیرش دانشگاه های آلانیا چگونه ممکن می شود؟

امروزه کشور ترکیه به مقصد مهاجرتی خیلی از هموطنان عزیزمان تبدیل شده است و برخی از دانشجویان ایرانی تمایل دارند تا در این کشور و شهر های مختلف آن مانند آلانیا برای تحصیل مهاجرت کنند چرا که موسسه های علمی این شهر زبانزد عام و خاص هستند و از استادان بسیار عالی رتبه ای برخوردار هستند.

حال مهم است که بدانید این شهر دارای دو نوع دانشگاه خصوصی و دولتی است و متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه ها باید از رزومه خوبی برخوردار باشند. تحصیل در این موسسه ها به صورت ترمی و واحدی می باشد.

شرایط پذیرش در دانشگاه های این شهر متناسب با رشته و دانشگاه متقاضی می باشد. اما به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که برای تحصیل در این دانشگاه ها باید مدرک زبان آیلتس و یا تافل ارائه شود. هم چنین حداقل معدل لازم برای تحصیل در دانشگاه ها 16 می باشد. 

این موضوع را هم باید افزود که متقاضی باید مراحلی را جهت تحصیل در این موسسات طی کند که از این مراحل می توان به: تکمیل و ارسال فرم پذیرش، ارسال مدارک مورد نیاز، درخواست خوابگاه و نوع زبان تحصیل و ارسال ترجمه مدارک مورد نیاز اشاره کرد.

حداقل هزینه پذیرش دانشگاه های آلانیا چقدر است؟

تحصیل در کشور ترکیه نسبت به کشور های اروپایی هزینه های مقرون به صرفه ای دارد. به همین دلیل خیلی از متقاضیان تمایل دارند تا با مهاجرت به یکی از شهر های ترکیه که از دانشگاه های خوبی برخوردار هستند مانند شهر آلانیا به تحصیلات خود بپردازند.

این شهر از لحاظ مدارک دانشگاهی نیز در رتبه‌ های مطلوبی قرار دارد. حال برای خیلی از افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه های شهر آلانیا را دارند، سوال در رابطه با حداقل هزینه تحصیل در این موسسات به وجود می آید.

در این باره باید بگوییم که هزینه تحصیل با توجه به نوع دانشگاه دولتی و خصوصی بودن آن متفاوت است. اما با این حال حداقل هزینه تحصیل مبلغی حدود 300 دلار در سال تخمین زده شده است.

حداکثر هزینه پذیرش دانشگاه های آلانیا چقدر است؟

حداکثر هزینه پذیرش دانشگاه های آلانیا چقدر است؟

با توجه به این که دانشگاه های معتبر با سطح آموزش بالا و امکانات رفاهی زیادی در ترکیه و شهر های آن مانند آلانیا وجود دارد، به همین دلیل خیلی از متقاضیان تمایل دارند تا در یکی از موسسه های علمی خوب این شهر به تحصیل بپردازند.

در قسمت قبل ترکیه اسکای در رابطه با حداقل هزینه پذیرش دانشگاه های این شهر صحبت کردیم. حال در رابطه با حداکثر هزینه ها باید بگوییم که برای اطلاع از حداکثر هزینه ها باید سری به دانشگاه های خصوصی سر زد! چرا که هزینه این موسسات نسبت به موسسات دولتی کمی بیشتر است.

با این حال با توجه به آمار و میانگین بیان شده است که حداکثر هزینه های پذیرش موسسات در این شهر مبلغ دو هزار دلار می باشد.

عکس دانشگاه های آلانیا را در کجا مشاهده کنیم؟

خیلی از متقاضیانی که تمایل دارند تا در یکی از موسسات علمی این شهر به تحصیل بپردازند، می خواهند تا قبل از هر چیزی به مشاهده تصاویر موسسات علمی این شهر بپردازند تا به این گونه بیشتر با فضای این موسسات و هم چنین کلاس های دانشگاه آشنا شوند.

بهتر است که بدانید روش‌ های متعددی برای جستجو و مشاهده تصاویر این موسسات علمی وجود دارد. اما بهترین و آسان ترین روش این است که به موتور جستجوی گوگل مراجعه کنید و نام موسسه مورد نظر خود را سرچ کنید تا عکس های متعددی برای شما نمایش یابد.

مراجعه به شبکه مجازی

مراجعه به شبکه مجازی

هم چنین این موضوع را هم باید افزود که با مراجعه به شبکه های مجازی هر کدام از این موسسات علمی مانند اینستاگرام نیز می توانید عکس هایی با کیفیت بالا از این موسسات را مشاهده کنید.

آدرس دانشگاه های آلانیا

متقاضیان و علاقمندانی که تمایل دارند تا در یکی از دانشگاه‌ های این شهر به تحصیل بپردازند، باید در ابتدا آدرس و محل این مکان ها را داشته باشند تا به این گونه به راحتی بتوانند به این موسسات علمی بروند. حال در رابطه با پیدا کردن آدرس بهتر است که بدانید اگر به موتور جستجوی گوگل مراجعه کنید می توانید ادرس دانشگاه مورد نظر خود را بدست آورید.

هم چنین اگر به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید نیز می توانید به راحتی لوکیشن و آدرس دانشگاه را پیدا کنید. در نهایت با استفاده از نقشه هم می توانید آدرس هر کدام از دانشگاه‌ های این شهر را به دست آورید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های آلانیا کدامند؟

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های آلانیا کدامند؟

درخواست پذیرش دانشگاه های این شهر از طریق وب سایت رسمی دانشگاه ها صورت می گیرد. در اغلب موارد این موسسات یک صفحه ثبت نام در وب سایت خود ارائه می دهند. حال بهتر است که بدانید یکی از مهم ترین مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های این شهر ارائه مدارک لازم برای ثبت نام است.

از مهم ترین مدارک لازم برای ثبت نام نیز می توان به: کپی از گواهی عمومی آموزش متوسطه (GCSE) ترجمه شده به زبان رسمی (انگلیسی یا ترکی)، عکس/گراف شخصی که اخیرا گرفته شده است، گواهی مهارت زبان مانند تافل، آیلتس، TÖMER، در صورت وجود، پرداخت هزینه درخواست در صورت نیاز در صورت عدم پذیرش در دانشگاه این مبلغ غیر قابل استرداد است و انگیزه نامه اشاره کرد.

آیا دانشجو های ایرانی می توانند در دانشگاه های آلانیا تحصیل کنند؟

دانشجویان ایرانی همانند سایر دانشجویان خارجی می توانند با تهیه مدارک مورد نیاز در یکی از دانشگاه‌ های این شهر به تحصیل بپردازند.

دانشگاه های آلانیا چه امکاناتی دارند؟

این روز ها دانشگاه های این شهر به یکی از گزینه های جذاب برای دانشجویان ایرانی و سایر دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل تبدیل شده است چرا که این دانشگاه ها از امکانات و مزایای متعددی مانند: فضای آموزشی مناسب، آزمایشگاه های به روز، زمین‌‌ های ورزشی متعدد، کتابخانه های بزرگ و مجهز، امکانات تفریحی و خدمات درمانی و … برخوردار هستند.

شهریه دانشگاه های آلانیا چقدر است؟

شهریه دانشگاه های آلانیا چقدر است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم هزینه شهریه دانشگاه های این شهر با توجه به خصوصی و دولتی بودنشان و هم چنین نوع رشته متفاوت است. به همین دلیل اگر تمایل دارید تا از شهریه دانشگاه مورد نظر خود مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم به سایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایید.

کدام دانشگاه های آلانیا مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

اغلب بهترین دانشگاه‌ های ترکیه که از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند، جزو دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه هستند. دانشگاه علاءالدین کیقباد نیز مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است.

سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین و معروف ترین دانشگاه های آلانیا کدامند؟

از بهترین و معروف ترین این دانشگاه ها می توان به: علاءالدین کیقباد و Alanya Hamdullah Emin Pasa اشاره کرد.

چگونه می توان به مشاهده تصاویر دانشگاه های آلانیا پرداخت؟

برای مشاهده تصاویر دانشگاه های این شهر کافیست به گوگل مراجعه کنید.

دانشجویان ایرانی چگونه می توانند در دانشگاه های آلانیا پذیرش شوند؟

با ارائه مدارک مورد نیاز می توانند در دانشگاه های آلانیا پذیرش شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا