آنکارادسته بندی شهرها

آب و هوای آنکارا تا 20 روز آینده

آب و هوای آنکارا قاره ای است بدین معنی که این شهر مدرن با قرار گیری در منطقه مرکزی آناتولی دارای تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد و برفی می باشد. آنکارا همانند اکثر شهر های ایران دارای چهار فصل است و تغییر فصل در این شهر توریستی معمولا قابل لمس و مشاهده می باشد.

به صورت کلی آب و هوای آنکارا چگونه است؟

به صورت کلی آب و هوای آنکارا چگونه است؟

یکی از سوالات متداولی که برای اکثر افرادی که قصد مهاجرت و یا سفر به شهر آنکارا را دارند، به وجود می آید، این است که آب و هوای آنکارا چگونه است؟ در رابطه با وضعیت آب و هوای آنکارا ترکیه می توان این گونه بیان کرد که اقیلم نسبتاً معتدل و قاره ای از ویژگی های آب و هوایی آنکارا است.

این شهر توریستی 938 متر از سطح دریا ارتفاع داشته و توسط چندین کوه احاطه شده است. هم چنین سه رودخانه نیز در بخش جنوب غرب شهر آنکارا جریان دارد. حال به صورت کلی بهتر است که بدانید این شهر دارای زمستان هایی سرد و برفی و تابستان هایی گرم و خشک است.

هم چنین این موضوع را هم باید افزود که آنکارا در فصل های بهار و پاییز بیشترین میزان بارندگی را دارد، با این حال بارش در تمام طول سال مشاهده می شود.

آب و هوای آنکارا در فصول مختلف چگونه است؟

آب و هوای این شهر از نوع قاره ای است و آنکارا همانند اکثر شهر های ایران دارای چهار فصل است. حال در ادامه ترکیه اسکای قرار است به بررسی آب و هوای این شهر در فصول مختلف بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

بهار

بهار

آب و هوای آنکارا در فروردین ماه کمی سرد است اما با گذر به سمت اردیبهشت از خنکی آن کاسته شده و هوا رو به گرمی می رود. آب و هوای آنکارا در اردیبهشت بسیار معتدل و دلپذیر است. بارش باران را می توانید در فصل بهار تجربه کنید.

جالب است که بدانید 21 ماه ژوئن طولانی ترین روز در آنکارا است. مدت زمان طول روز در این تاریخ، 15 ساعت می باشد و در اواخر بهار هوا گرم می شود.

تابستان

در تابستان و طی ماه های جولای تا آگوست، این شهر گرم ترین روز های خود را سپری می کند. هوا در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر خشک است و در این میان، آگوست خشک ترین و گرم ترین ماه سال است. ماه سپتامبر خنک ترین ماه تابستان است و دما به 25 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند.

مدت زمان طول روز در ماه جولای تا ماه آگوست بلندتر است. اگر می‌ خواهید زمانی به این شهر سفر کنید که روز ها طولانی تر باشند تا به این گونه بتوانید به بهترین نحو از جاهای دیدنی آنکارا بازدید کنید، می توانید تابستان را برای سفر خود انتخاب نمایید، البته اگر گرمای هوا شما را اذیت نکند.

پاییز

فصل پاییز بسیار زیباست و حس و حال خاص خود را دارد. شهر آنکارا در فصل پاییز بارش باران و بعضاً در اواخر آن، بارش برف را تجربه می کند. در اواسط تا اواخر این فصل زیبا، طول روز ها کوتاه تر شده و هم چنین هوا سردتر خواهد شد. ممکن است بیشترین روز های بارش را از اواسط ماه نوامبر تا اوایل ماه دسامبر تجربه کنید.

زمستان

در فصل زمستان به طور کلی هوای آنکارا سرد است و ماه ژانویه سردترین ماه سال می باشد. با این که زمستان های آنکارا طولانی نیست اما کاملاً سرد، یخبندان و گاهی اوقات برفی است. در ماه ژانویه درصد رطوبت نسبی بالا می رود و رفته رفته به سمت ماه فوریه کمی از مقدار رطوبت کاسته می شود.

ورود گردشگران و توریست ها به این شهر در این فصل نسبتاً کم است. البته با این حال اسکی در دامنه کوه ایلما داغ از جمله بهترین تفریحات این فصل به شمار می رود.

آب و هوای آنکارا در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

آب و هوای آنکارا در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

شهر آنکارا با رودخانه ها و کوه‌ ها احاطه شده است و به طور کلی می‌ توان این گونه بیان کرد که آب و هوای این شهر قاره ای است. بدین معنا که تابستان ها گرم و خشک و زمستان‌ های سرد و برفی است. با این حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید ماه جولای گرم ترین ماه این شهر است که برخی از روز های این ماه به گرم ترین نقطه خود می‌ رسند.

به همین دلیل اگر از گرمای زیاد خوشتان نمی‌ آید و یا این که گرما زده می شوید، بهتر است که در این ماه از سال به آنکارا سفر نکنید تا گرما آزرده تان نکند.

آب و هوای آنکارا در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

همان طور که از نام فصل زمستان مشخص است، سرمای هوا در این فصل بیداد می کند. بارش های طولانی به زمستان در شهر آنکارا رنگ تازه تری می بخشد. سردترین ماه سال در این شهر ژانویه است که میانگین کمینه آن 24 درجه فارنهایت و حداکثر آن نیز 38 درجه فارنهایت است.

به هر حال اگر در فصل زمستان برای مسافرت برنامه ریزی کرده اید، باید به این نکته را توجه داشته باشید که در این فصل با توجه به کم بودن حجم مسافران می توانید با هزینه کمتری سفر کنید، البته توصیه می کنیم که حتما چند دست لباس گرم به همراه داشته باشید. سفر به آنکارا در فصل سرما همیشه دردسرساز نیست، چرا که می تواند یک تجربه خاص و جالب باشد.

با توجه به آب و هوای آنکارا چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

با توجه به آب و هوای آنکارا چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

با این که هر چهار فصل را می توان در این شهر تجربه کرد اما در کل زمستان ها کوتاه تر و تابستان ها طولانی تر است. از آن جایی که آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و جاهای دیدنی زیادی در این شهر وجود دارد، به همین دلیل در تمام طول سال مسافران و گردشگران زیادی برای بازدید از جاهای دیدنی به این شهر سفر می کنند.

حال بهتر است که بدانید به طور کلی ماه های می تا سپتامبر برای سفر گردشگری به شهر آنکارا با توجه به شرایط اقلیمی مطلوب زمان خوبی است. در این ماه ها میانگین دمای هوا بین 20 الی 25 درجه سانتی گراد است.

برای افرادی که اعتدال هوا را دوست دارند ماه می تا اواخر ژوئن و هم چنین سپتامبر تا نیمه اکتبر پیشنهاد می شود. ماه جولای تا ماه آگوست نیز برای افرادی که ترجیح می دهند در روز های گرم و آفتابی مسافرت کنند پیشنهاد می شود.

در این بین رطوبت در ماه می به بالا ترین درصد می رسد. اگر علاقه دارید تا حال و هوای بارانی این شهر زیبا را در هوایی نه چندان سرد تجربه کنید، ماه می را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

میزان بارندگی در آنکارا چگونه است؟

بهتر است که بدانید آنکارا تغییرات فصلی در بارندگی ماهانه را تجربه می کند. دوره بارانی سال به مدت 9.9 ماه از ماه سپتامبر تا ماه ژوئیه با بارندگی 31 روزه حداقل 0.5 اینچ طول می کشد. بیشترین بارندگی در آنکارا مربوط به ماه آوریل با میانگین بارندگی 1.3 اینچ است.

با توجه به آب و هوای آنکارا این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

با توجه به آب و هوای آنکارا این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

شهر آنکارا را باید جزء شهر هایی به حساب آورد که سالانه گردشگران و حتی مهاجران زیادی را به سمت خود جذب می کند. آب و هوای این منطقه اکثرا ابری و بارانی است، اما تابستان های این شهر بسیار گرم بوده و گرمایش کمی شبیه به شهر تهران با آلودگی کمتر است.

زمستان ها نیز کاملا سرد بوده و هوای این شهر اکثرا بارانی و برفی مشاهده شده است. فصل بهار و پاییز از فصل های متعادل این شهر هستند، چرا که در هر دو فصل ما شاهد ثباتی در وضعیت جوی هستیم. در حالت کلی می توان این گونه بیان کرد که آب و هوای این شهر شباهت زیادی با آب و هوای شهر های ایران دارد و به همین دلیل این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است.

پیش بینی آب و هوای آنکارا

برای پیش بینی آب و هوای آنکارا روش های مختلف وجود دارد. اما بهترین روش این است که به سایت‌ های هواشناسی مراجعه نمایید تا به این گونه بتوانید از آب و هوای آنکارا هم اکنون و یا آب و هوای آنکارا فردا و یا در روز های آینده مطلع شوید. هم چنین می‌ توانید از نرم افزار های هواشناسی نیز برای پیش بینی آب و هوای آنکارا استفاده نمایید.

در پایان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنکارا به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله خیابان های آنکارا را حتما مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

به طور کلی آب و هوای آنکارا چگونه است؟

آب و هوای آنکارا قاره ای است بدین معنی که دارای تابستان هایی گرم و خشک و هم چنین زمستان هایی سرد و برفی است.

باتوجه به آب و هوای آنکارا چه زمانی برای سفر به این شهر مناسب است؟

به طور کلی ماه های می تا سپتامبر برای سفر گردشگری به آنکارا با توجه به شرایط اقلیمی خوب زمان مناسبی است، چرا که میانگین دمای هوا بین 20 الی 25 درجه سانتی گراد می باشد.

آب و هوای آنکارا در فصل زمستان چگونه است؟

در فصل زمستان به طور کلی هوا سرد، یخبندان و گاهی اوقات برفی است.

5/5 - (4 امتیاز)

Behrouz nz

دانشجو رشته خلبانی و نویسنده و پشتیبان بلیط هواپیما در مجموعه بزرگ ترکیه اسکای هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا