آنکارادسته بندی شهرها

لیست قوانین در آنکارا برای سفر، زندگی، کار و مهاجرت

اگر قصد سفر به کشور ترکیه بخصوص شهر آنکارا را دارید بهتر است با قوانین این شهر آشنا شوید تا سفری بدون مشکل و آسوده بخشی را تجربه کنید. در این مطلب اطلاعات کاملی از این قوانین مطرح شده است. همراه ترکیه اسکای باشید.

مهم ترین قوانین در آنکارا کدامند؟

مهم ترین قوانین در آنکارا کدامند؟

از مهم ترین قوانین در آنکارا و ترکیه می تواند به این موارد اشاره کرد که این کشور تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد، اما افراد دو تابعیتی در مسائل حقوقی به عنوان شهروند ترکیه در نظر گرفته می شوند. اگر یک مرد دو تابعیتی هستید، ممکن است مجبور شوید خدمت سربازی را انجام دهید. قبل از سفر با سفارت یا کنسولگری ترکیه تماس بگیرید. بسیاری از مناطق ترکیه استاندارد های لباس و رفتار محافظه ‌کارانه دارند. به ویژه در مساجد و زیارتگاه ها، ساده بپوشید. به سنت های دینی و اجتماعی احترام بگذارید.

قوانین زندگی در آنکارا چگونه است؟

استفاده و یا حمل مواد مخدر غیرقانونی و ممنوع می باشد. مجازات جرایم مواد مخدر شدید است و شامل حبس طولانی مدت می گردد. همیشه کارت شناسایی عکس دار، مانند کپی پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. نسخه اصلی را در مکانی امن نگهداری کنید. توهین به ترکیه، پرچم ترکیه، رئیس جمهور یا دولت و بنیانگذار این کشور، مصطفی کمال آتاتورک، غیرقانونی است. نظرات توهین آمیز از جمله در شبکه های اجتماعی منتشر نکنید. عکسبرداری از اماکن نظامی غیرقانونی است. اگر می خواهید آثار فرهنگی یا آثار باستانی را صادر کنید، رسید و گواهی رسمی دریافت کنید. صادرات آنها بدون مجوز غیرقانونی است. از دیگر قوانین زندگی در آنکارا و فعالیت‌های غیرقانونی می‌توان به استفاده از فلزیاب برای جستجوی آثار باستانی و تخریب آن ها اشاره کرد.

قوانین مهاجرت به آنکارا

قوانین مهاجرت به آنکارا

قوانین مهاجرت به آنکارا بسیار مفصل است. در اینجا برخی از قوانین تحصیلی را بررسی می کنیم. اگر قصد اقامت و تحصیل در آنکارا را دارید، برای تبدیل شدن به یک دانشجوی تبادلی در دانشگاه آنکارا، باید یک توافق دو جانبه بین دانشگاه داوطلب (مثلا در ایران) و دانشگاه آنکارا وجود داشته باشد. می توانید لیست مورد نظر را از وب سایت دفتر امور خارجه دانشگاه آنکارا بررسی کنید.

اگر دانشگاه داوطلب در لیست توافقات دو جانبه نبود، نامزد باید با دفتر امور خارجی دانشگاه آنکارا تماس بگیرد. اگر از توافق نامه به طور فعال برای تبادل دانشجو استفاده نمی شود، نامزد باید به دفتر امور خارجی دانشگاه آنکارا مراجعه کند. سهمیه ها بر اساس توافقات بین دانشگاه ها تعیین می شود. طبق گفته دانشجویان، دانشگاه آنکارا می‌تواند خوابگاه رایگان و دوره رایگان زبان ترکی در TÖMER (مرکز آموزش ترکی دانشگاه آنکارا) ارائه دهد.

کار در آنکارا چه قوانینی دارد؟

اگر تصمیم به زندگی یا کار موقت در شهر آنکارا در ترکیه گرفته اید باید برخی از مقررات آن را مورد توجه خود قرار دهید. قوانین کار برای کسانی که اقامت موقت یا دائم دارند متفاوت است. شما برای اینکه بتوانید در حالت اقامت موقت مشغول به کار شوید باید یک درخواست کار برای وزارت کار تهیه نمایید.

عدم رعایت قوانین در این شهر چه عواقبی دارد؟

عدم رعایت قوانین در این شهر چه عواقبی دارد؟

دیپورت، اخراج و زندانی از جریمه هایی است که در صورت عدم رعایت قوانین در این شهر انجام می شود. زنان ممکن است آزار فیزیکی و کلامی را تجربه کنند. افزایش تجاوز جنسی خشونت آمیز علیه زنانی که به تنهایی یا در گروه های کوچک سفر می کنند، افزایش یافته است. با این حال مجازات های سختی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

بله مثلا در آنکارا دارندگان مجوز اقامت 18 سال و کمتر، یا 65 سال به بالا که دو دوز واکسن کووید-19 خود را زده اند، با هیچ منع رفت و آمد اضافی مواجه نخواهند شد. زیرا این شهر سیاست تسهیل خدمات به توریست ها را در پیش گرفته است. اما بقیه شهر های غیر توریستی این چنین نیستند. همچنین دارندگان مجوز اقامت، 65 ساله و بالاتر که دو دوز واکسن کووید-19 خود را نزده‌اند، فقط بین ساعت 10 صبح تا 2 بعدازظهر در روز های کاری مجاز به تردد خواهند بود. در ساعات منع رفت و آمد، به غیر از چند مورد استثنایی، اگر شهروند ترکیه یا مقیم ترکیه باشید، سفر بین شهری با وسیله نقلیه شخصی مجاز نخواهد بود.

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

سوالات متداول

قوانین در آنکارا برای اقامت در سال ۲۰۲۲ چگونه است؟

قوانین آنکارا شرایط زندگی در آنکارا را تغییر داده به طوری که مهاجرت سخت ایرانی ها به ترکیه با قوانین جدید آنکارا بیشتر شده است.

حقایق جالب و قوانین در آنکارا را از کجا بخوانیم؟

این مطالب به علاوه قوانین مشروب در ترکیه و قوانین در آنکارا برای مهاجرین را در سایت ترکیه اسکای مطالعه کنید.

قوانین در آنکارا برای اقامت سختگیرانه است؟

قوانین در آنکارا و شهرهای مختلف متفاوت است. با این حال شهرهای دیگر قوانین در آنکارا را نقض نمی کنند.

1/5 - (1 امتیاز)

راضیه اکرمی

نویسنده مجموعه ترکیه اسکای در زمینه گردشگری هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا