آنکارادسته بندی شهرهاشهروندی و اقامت

راهنمای سفارت ایران در آنکارا | دریافت وقت، آدرس و تلفن

ترکیه یکی از همسایه های مجاور ایران است. بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت و یا تفریح به این کشور سفر می کنند. ایران مانند بسیاری از کشور ها در آنکارا نیز سفارت خانه دارد. سفارت خانه برای حل کردن مشکلات ایرانی های مقیم ترکیه ایجاد شده است. معمولا ایجاد سفارت خانه ها برای به وجود آمدن روابط دو جانبه کشور ها می باشد. به همین دلیل بسیاری از کشور ها سعی می کنند که در کشور های دیگر سفارت خانه تاسیس کنند. در این مطلب می خواهیم اطلاعات کامل تری نسبت به این سفارت خانه و موقعیت مکانی و بسیاری از جزئیات دیگر را در اختیار شما قرار دهیم. برای اطلاعات دقیق تر به کانال سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید و از مطالب آن بهره مند شوید.

آیا ایران در شهر آنکارا سفارت دارد؟

آیا ایران در شهر آنکارا سفارت دارد؟

امور کنسولگری کشور ایران در ترکیه توسط سفارت خانه انجام می شود و مهاجران و مسافران باید برای انجام خدمات خود به این مکان مراجعه کنند. برگه عبور، در خواست صدور گذرنامه، طلاق، ازدواج، ثبت فوت، تشکیل و تکمیل پرونده دانشجویی، معافیت تحصیلی، تابعیت، نظام وظیفه، امور مربوط به شناسنامه و بسیاری از امور در سفارت خانه ها انجام می شود. برای راحتی احوال ایرانیان ساکن در کشور های خارجی این مکان ها تاسیس می شوند.

سفارت ایران در آنکارا کجاست؟

ترکیه، آنکارا، چانکایا 06700، گاز یوسمان پاشا، تهران، پلاک 10. آدرس سفارت ایران در آنکارا است. اگر افراد از محل سفارت خانه دور بودند می توانند به یکی از کنسولگری های ایران مراجعه نمایند. در مناطق اسپارتا، کایسری، بوردو، بولو، افیون، کرشهیر، قونیه، نوشهیر، دنیزلی، نیده، کاستامونو و … کنسولگری قرار دارند. سایت ترکیه اسکای محل دقیق کنسولگری ها را بیان کرده است.

شماره تلفن سفارت ایران در آنکارا

شماره تلفن سفارت ایران در آنکارا

اگر شماره سفارت ایران در آنکارا را نیاز دارید، می توانید با شماره های 4682821- 4682820- 4683357- 4683756 تماس حاصل فرمایید. البته فراموش نکنید که پیش شماره این کشور را هم باید در ابتدای شماره ها بگیرید. 0090312 پیش شماره آنکارا می باشد.

عکس سفارت ایران در آنکارا

برای تماشای عکس های سفارت خانه باید نام او را در مرورگر خود سرچ کنید. با این کار تصاویر زیادی به شما نشان داده خواهد شد. در سایت ترکیه اسکای تصاویر واضحی از این سفارت خانه وجود دارد که می توانید به این سایت مراجعه و تصاویر آن را ببینید.

چگونه برای نوبت دهی سفارت ایران در آنکارا اقدام کنیم؟

چگونه برای نوبت دهی سفارت ایران در آنکارا اقدام کنیم؟

برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و انجام راحت امور کنسولگری تمام امور فقط از طریق سامانه نوبت دهی و با مراجعه حضوری امکان پذیر است. بنابراین تمام کسانی که باید به کنسولگری مراجعه کنند می توانند برای جلوگیری از اتلاف وقت خود از سامانه میخک کد رهگیری خود را دریافت کنند و به نشانی سایت نوبت دهی آنلاین مراجعه کنند.

آدرس سایت نوبت دهی سفارت ایران در آنکارا https://appointment.mfa.ir می باشد. مراجعه کنندگان باید بدانند که ورود بدون دریافت نوبت اینترنتی امکان پذیر نمی باشد.

سایت نوبت دهی این سفارتخانه چیست؟

برای اطلاعات بیشتر از نحوه انجام امور و اخبار مرتبط با امور اداری این سفارت خانه و هم چنین برای مطلع شدن از قوانین آن بهتر است به سایت رسمی آن مراجعه کنید. https://ankara.mfa.ir/ سامانه نوبت دهی خدمات کنسولی می باشد.

ساعات کاری این سفارتخانه چگونه است؟

ساعات کاری این سفارتخانه چگونه است؟

سفارت خانه ایران در آنکارا از دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 و نیم صبح تا پایان وقت اداری و در ساعت 2 و نیم ظهر تا 7 و نیم عصر باز و پذیرای مراجعه کنندگان می باشد. بخش های کنسولگری از روز دوشنبه تا روز پنج شنبه باز می باشد.

ساعت کاری این بخش از 8 و نیم صبح تا 12 ظهر است. در روز های جمعه ساعت کاری 8 و نیم تا 11 صبح و از 3 عصر تا 5 عصر برای ارائه خدمات به ایرانیان ساکن ترکیه باز می باشد. برای اطلاع دقیق از وقت سفارت ایران در آنکارا به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید.

این سفارتخانه چه خدماتی ارائه می دهد؟

در خدمات سفارت و کنسولگری ایران در استانبول و آنکارا کار های زیادی انجام می شود. امور دانشجویی و تحصیلی یکی از آن ها است که چندین زیر شاخه دارد. تشکیل پرونده یکی از این موارد است و همه افرادی که در خارج تحصیل کرده اند باید قبل از به ثبت رسیدن مدارک خود پرونده تشکیل بدهند.

معافیت تحصیلی نیز در این دسته جای دارد که دانشجویانی که در خارج مشغول تحصیل بوده اند و باید به سربازی بروند باید مدارک خود را در سایت بارگذاری کنند. سپس به نمایندگی ها مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل بدهند. در قدم بعدی یکی از بستگان او در تهران باید برای معافیت او اقدام کند.

در این صورت این افراد می توانند از تسهیلات دانشجویی خود استفاده کنند. مهر اجازه خروج از دیگر خدمات تحصیلی است، این مهر برای دانشجویانی که در خارج تحصیل می کنند است و کسانی می توانند سالانه آن را دریافت کنند که پرونده آن ها تکمیل و در سایت مورد نظر بارگذاری شده باشد.

خدمات بعدی مربوط به شناسنامه و سجل است. نوزادانی که در این کشور از یک پدر ایرانی متولد شده اند، می توانند شناسنامه ایرانی داشته باشند. خانواده هایی که برای فرزند خود شناسنامه می خواهند باید مدارک خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند و به سفارت خانه ایران مراجعه کنند.

افرادی که سن آن ها به 15 سال رسیده است، برای عکس دار کردن شناسنامه خود باید به این محل مراجعه نمایند. افرادی که در ترکیه هستند و تمایل دارند نام و فامیل خود را عوض کنند باید مدارک مورد نیاز خود را به سفارت جمهوری اسلامی ایران آنکارا تحویل بدهند. برای خانم هایی که با یک مرد ایرانی ازدواج می کنند هم یک شناسنامه جدید صادر می کنند که این هم از خدمات این اماکن می باشد.

تمامی امور مربوط به گذرنامه ها مانند درج مهر عبور، در خواست برای تغییر محل اسکان، گرفتن گذرنامه های جدا برای تمام اعضای خانواده، صدور مجدد گذرنامه ای که مفقود شده است و تمامی خدماتی که به گواهینامه مربوط می شوند نیز در این کنسولگری ها انجام می شود.

اگر علاقه مند هستید که جزئیات بیش تری از خدمات کنسولگری و سفارت بدانید به سایت ترکیه اسکای بروید، در آن جا اطلاعات زیادی را می خوانید و در صورت نیاز می توانند به بهترین نحو به شما مشاوره بدهند.

هزینه خدمات سفارت ایران در آنکارا چقدر است؟

هزینه خدمات سفارت ایران در آنکارا چقدر است؟

هر کدام از خدمات سفارت ایران در آنکارا هزینه متفاوتی دارد که چند نمونه از آن ها را بازگو می کنیم. ثبت ولادت و صدور شناسنامه در مهلت قانونی 25 یورو، ثبت و صدور شناسنامه بعد از مهلت قانونی 35 یورو، تعویض شناسنامه 30 یورو، تغییر نام و نام خانوادگی 50 یورو، حل اختلاف سند 30 یورو، عکس دار کردن شناسنامه 10 یورو، صدور کارت ملی هوشمند 25 یورو، صدور ازدواج ایرانی های خارج از کشور 17 یورو، صدور پروانه زناشویی 30 یورو، ثبت ازدواج مرد و زن ایرانی 25 یورو، ثبت مجوز ازدواج فرد ایرانی و خارجی 35 یورو، ثبت طلاق از 50 تا 65 یورو، صدور مجوز طلاق یک طرفه 115 یورو، صدور سند طلاق 30 یورو، گواهی عدم سوء پیشینه 25 یورو، صدور و یا تعویض گذرنامه 100 یورو، تغییر محل اقامت 20 یورو، درخواست اختیار تابعیت زوج 25 یورو، تقاضانامه خروج از تابعیت 25 یورو، درخواست تابعیت فرزندان متولد از مادر ایرانی و پدر خارجی 35 یورو، کپی برابر اصل کردن سند 15 یورو، تصدیق صحت صدور و اصالت سند صادره از سوی مراجع داخلی 20 یورو و …

آیا خبر بمب گذاری در سفارت ایران در آنکارا حقیقت داشت؟

رسانه های آنکارا از یک پیام تهدید آمیز برای بمب گذاری سفارت خانه ایران در آنکارا به پلیس گزارش هایی ارائه دادند. طبق گزارش منبعی یک پیام درباره حمله انتحاری به این مکان به دست نیرو های امنیتی آنکارا رسید. در پی این پیام خیابانی که سفارت خانه در آن واقع شده بود بسته شد و تمام اقدامات امنیتی لازم انجام شد. نیرو های پلیس ترکیه رئیس سفارت خانه و اعضای سفارت ایران در آنکارا را خارج و به محل امنی رساند و تمام ساختمان سفارت خانه را تخلیه کردند.

یکی از خبرگزاری ها ادعا کرد که بمب گذار انتحاری در داخل ساختمان است. سخنگوی وزارت امور خارجه در پی این خبر ها اعلام کرد که تمامی این صحبت ها شایعه بوده و حقیقت ندارد. او مدعی شد که برخی افراد در حال پخش کردن اخبار کذب هستند تا دلهره و نگرانی مردم را افزایش دهند.

او بیان کرد که تمام پرسنل سفارت خانه صحیح و سلامت بوده اند و مشغول انجام امور روزانه هستند. در حال حاضر پلیس ترکیه تدابیر امنیتی شدیدی را در اطراف سفارت خانه ایران اندیشیده است.

در نهایت باید گفت که برای کسب اطلاعات بیشتر در بحث های مرتبط می توانید مقاله مشاوره زندگی در استانبول را به صورت کامل مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

چرا سفارت ایران در آنکارا تاسیس شده است؟

سفارت خانه برای انجام امور ایرانیان خارج از کشور تاسیس شده است و از طرفی باعث ایجاد روابط دوستانه و اجتماعی با آن کشور می شود.

سفارت ایران در آنکارا فقط کار های مربوط به گذرنامه را انجام می دهد؟

در سفارت خانه ها امور دانشجویی، امور مربوط به شناسنامه و گذرنامه، امور مربوط به گواهینامه و بسیاری موارد دیگر را انجام می دهند.

اگر کسی به سفارت ایران در آنکارا دسترسی نداشته باشد باید چه کاری انجام بدهد؟

اگر فردی به این مکان دسترسی نداشته باشد می تواند به کنسولگری های آن که در بسیاری از مناطق وجود دارند، مراجعه کند.

برای اطلاع دقیق از اخبار مربوط به سفارت ایران در آنکارا باید به چه سایتی مراجعه کرد؟

برای مطلع شدن از اخبار مربوطه می توان به سایت رسمی آن سفارت خانه مراجعه کرد. اما تیم ترکیه اسکای نیز یکی از به روز ترین و بهترین سایت ها در این زمینه است که می توان در این سایت اطلاعات بسیار دقیقی را به دست آورد.

4.6/5 - (8 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک مترجم زبان انگلیسی با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران هستم. از سال 1401 با سایت ترکیه اسکای همکاری می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا