بدرومدسته بندی شهرها

مهم ترین قوانین در بدروم ترکیه که باید بدانید

زندگی و سفر در هر کشور و شهری نیازمند اطلاع دقیق در مورد قوانین آن می باشد. به همین منظور در این مقاله به بررسی مهمترین قوانین در شهر بدروم ترکیه می پردازیم.

مهم ترین قوانین در بدروم کدامند؟

مهم ترین قوانین در بدروم کدامند؟

به یاد داشته باشید که پرهیز از الکل در کشور های مسلمان، از جمله ترکیه آن هم در بدروم رایج است. برای گردشگران نوشیدن نوشیدنی متوسط قابل چشم پوشی است، اما مستی و زیاده روی در نوشیدن مشروب نه. توجه داشته باشید که سیگار کشیدن در مکان های عمومی مانند رستوران ها و بار ها ممنوع است. با این حال، باید قوانین را رعایت کنید و به هیچ وجه آنان را زیر پا نگذارید.

قوانین زندگی در بدروم چگونه است؟

مودب باشید! فرهنگ ترک تاکید زیادی بر اخلاق خوب دارد. برخی از عبارات یا کلمات مودبانه مانند “tesekkür ederim” به معنای “متشکرم” و “lütfen” به معنای “لطفا” را یاد بگیرید. از تفاوت‌ ها با برخی از رفتار های غربی آگاه باشید. تکان دادن سر به سمت پایین نشان‌ دهنده «بله» است، در حالی که تکان دادن سر به سمت بالا با ابرو های بالا رفته در حالی که صدای کلیک با زبان ایجاد می‌ کند به معنای «نه» است. به یاد داشته باشید که “evet” به معنی “بله” و “hayir” به معنای “نه” در ترکی است. درباره پرچم ترکیه، ترکیه یا کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه یا در واقع هر چیز ترکی دیگری، هیچ اظهار نظر تحقیر آمیزی نکنید زیرا آشکارا بی ادبی محسوب می شود.

به یاد داشته باشید که شما در کشور شخص دیگری بازدید کننده هستید، پس محترم باشید. اگر به مناطق روستایی یا خارج از شهر ها سفر می کنید، لباس محافظه کارانه تری بپوشید. پیراهن های آستین کوتاه قابل قبول است. از نمایش عمومی محبت خودداری کنید. اگر مسافر مرد تنها هستید با زنان مجرد یا جوان تر ترک صحبت نکنید. تعجب نکنید اگر فروشندگان کالا بر سر قیمت هر چیزی که می فروشند مذاکره کنند.

کار در بدروم چه قوانینی دارد؟

کار در بدروم چه قوانینی دارد؟

معمولا کار در بدروم دارای قوانین خاصی مستقل از خود آنکارا نیست و تقریبا در تمامی شهر های بزرگ و کوچک ترکیه، قوانین یکسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ما در تماس باشید.

عدم رعایت قوانین در بدروم چه عواقبی دارد؟

عدم رعایت قوانین در بدروم چه عواقبی دارد؟

FCO می گوید که اکثر بازدید ها از ترکیه بدون دردسر است، اما مانند هر جای دیگری، مراقب محیط اطراف خود باشید و در مکان های شلوغ که مورد علاقه اتباع خارجی است زیاد ظاهر نشوید. برخی از مناطق دارای محدودیت های سفر هستند، مانند مناطقی در 10 کیلومتری مرز با سوریه، بنابراین قبل از رزرو یا سفر حتما آخرین توصیه FCO را بررسی کنید.

اگر در حال بازدید از ویرانه های باستانی مانند گوبکلتپه، افسس، خرید صنایع دستی سنتی، یا صرف طعم قهوه و غذا های اصیل ترکی هستید، به یاد داشته باشید که در مکانی ناآشنا قرار دارید. همیشه ایده خوبی است که اقدامات احتیاطی انجام دهید، مانند داشتن بیمه مسافرتی مناسب در محل. توصیه کلیدی که توسط اکثر کارشناسان سفر ارائه می شود این است که به محض رزرو قسمتی از سفر خود مطمئن شوید که بیمه مسافرتی خریداری می کنید. به این ترتیب از لحظه خرید تحت پوشش قرار می گیرید حتی اگر قبل از سفر به دلایل خاصی سفر شما لغو شده باشد.

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

در مورد قوانین در بدروم بهتر است بدانید که قوانین در شهر های مختلف ترکیه یکسان می باشد. این قوانین از قوانین مصوب مجلس ترکیه حاصل می گردد. اما در شهر های توریستی مانند استانبول، آنکارا، ایغدیر و… کمی متفاوت است. ترکیه برای جذب بیشتر توریست قوانین پوشش و … را در شهر ها تعدیل کرده است. این قوانین منجر شده سالانه تعداد قابل توجهی توریست از سراسر دنیا به ترکیه بیایند. پس قوانین در مجموع به اندازه کافی محدود کننده نیستند و یک شهروند اروپایی به راحتی می تواند به ترکیه سفر کند بدون آن که مشکل خاصی برای آن پیش آید. برای اطلاع دقیق از قوانین شهر های مختلف ترکیه با سایت ترکیه اسکای مراجعه نمایید. در ادامه حتما خرید آپارتمان در بدروم ترکیه را بخوانید.

سوالات متداول

اطلاعات بدروم را از چه طریقی به دست آوریم؟

اطلاعات و قوانین در بدروم در ترکیه اسکای قابل مشاهده و بررسی می باشند.

قوانین در این شهر سختگیرانه است؟

معمولا قوانین در همه جای ترکیه یکسان است و بدروم نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بهترین راه برای اطلاع از قوانین در بدروم کدام است؟

در این زمینه بهتر است مشاوره تخصصی از ما دریافت کنید.

5/5 - (7 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا