بدرومدسته بندی شهرها

راهنمای پیدا کردن کار در بدروم + هزینه ها و درآمدها

اگر در ترکیه زندگی می کنید یا برنامه ای برای زندگی در ترکیه دارید حتما به دنبال کار مناسب در این کشور نیز می باشید. در این مقاله بنا داریم تا راه ساده پیدا کردن کار در بدروم بدون هزینه کاریابی را برای شما شرح دهیم. با مجله گردشگری ترکیه همراه باشید.

چگونه در شهر بدروم کار پیدا کنیم؟

چگونه در شهر بدروم کار پیدا کنیم؟

می توانید از سایت های مهم کاریابی استفاده کنید و یا در این مورد با مشاوران ما در سایت ترکیه اسکای در تماس باشید. شغل معلمان انگلیسی (و معلمان با دانش هر زبان دیگری) در بسیاری از مناطق ترکیه بسیار مورد توجه هستند و بدروم نیز از این قاعده مستثنی نیست. پورتال هایی مانند TEFL.com به عنوان یک راه جستجوی عالی برای کمک به شناسایی پست های آموزشی موجود در یک منطقه خاص شناخته شده است.

بسیاری از کارگران برای مراقبت از فرزندان خود پرستار کودک استخدام می کنند. اگر رابطه خوبی با بچه ها داشته باشید، فرصت های زیادی برای فعالیت در این زمینه خواهید داشت. توجه داشته باشید که تسلط به زبان دیگری مانند انگلیسی یا فرانسوی مزیت خوبی برای گرفتن این شغل در ترکیه است.

اگر به گرامر مسلط باشید، می توانید در زمینه ترجمه و ویرایش در این کشور فعالیت کنید. شرکت ها و دفاتر زیادی در بدروم ترکیه وجود دارند که کارکنانی را برای ترجمه یا ویرایش محتوا استخدام می کنند. اگر در زمینه آرایشگری مهارت دارید می توانید در آرایشگاه های ترکیه مشغول به کار شوید و یا یک شرکت خدمات آرایشگری در این کشور ثبت کنید. قیمت خدمات آرایشگاه در مناطق مختلف ترکیه متفاوت است و همچنین در شهر های بزرگ درآمد آرایشگاه ها بیشتر است.

شرایط کار در بدروم برای ایرانیان چگونه است؟

شرایط کار در بدروم برای ایرانیان چگونه است؟

صنعت توریست منبع اصلی اشتغال در بدروم است، بنابراین طیف وسیعی از کار های فصلی در دسترس است که برخی از آن ها ممکن است برای مهاجران مناسب باشد. بیشتر این موارد به صورت محلی، از جمله در روزنامه ها، در سردر مغازه ها و تابلو های اعلانات در منطقه بندر، تبلیغ می شود. یکی از این نمونه‌ های رایج، کار های موجود در قایق‌ های تفریحی و کشتی‌ های مسافرتی است که در آن تیمی از کارکنان برای تامین نیاز های مهمانان، برای سفر هایی که می ‌تواند از چند هفته تا چند ماه متغیر باشد، استخدام می‌ شود. دستمزد در دوره تابستان در لوکس ترین قایق های تفریحی بسیار سودآور در نظر گرفته می شود. فرصت ‌های دیگری که برای ایرانیان مناسب به نظر می آید شامل کسانی است که به کار در هتل‌ های زنجیره‌ ای بزرگ و مهمان ‌داری علاقه دارند.

نقش اقتصاد محلی در بدروم

در طول قرن 18 و 19، اقتصاد محلی در بدروم و در بسیاری از مناطق ساحلی دیگر ترکیه تحت سلطه ماهیگیری بود. این منطقه همچنین برای غواصی مروارید شناخته شده بود. با این حال، از قرن بیستم، اقتصاد تحت سلطه گردشگری بوده است و این منطقه اکنون به دلیل سواحل عالی، زندگی شبانه پر جنب و جوش در شهر، هتل ها و ویلا های تعطیلات با کیفیت خوب شناخته شده است. این صنعت توریستی پر رونق به اقتصاد خرده فروشی محلی کمک کرده است و بسیاری از جاذبه های گردشگری مانند زمین های گلف، دوره های غواصی و مدارس قایقرانی نیز در این منطقه به وجود آمده اند تا تجارت توریستی را رونق ببخشند.

حداقل دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

در واقع در این مورد نظر قطعی نمی توان داد زیرا با توجه زمان و توانی که هر فرد برای حرفه و فعالیتش می گذارد، حقوقش متفاوت است.

دستمزد کار در بدروم ترکیه به تومان چقدر است؟

دستمزد کار در بدروم ترکیه به تومان چقدر است؟

با توجه به نوسانات نرخ ارز در هر دو کشور امکان محاسبه دقیق موجود نمی باشد. با این حال با تبدیل نرخ های اعلامی از هر صنفی به تومان می توانید مبلغ مورد نظر را بیابید.

آیا ایرانیان برای کار در بدروم ترکیه نیاز به ویزای کاری دارند؟

دو راه مختلف برای اتباع خارجی و ایرانیان برای دریافت مجوز کار در شهر بدروم وجود دارد که به آن ها حق کار در بدروم را می دهد. اکثریت باید از طریق کنسولگری ترکیه در کشوری که در آن اقامت دارند برای مجوز کار درخواست دهند. علاوه بر ارائه مشخصات شخصی و تعدادی فرم درخواست، فرد باید بتواند قرارداد یا سند دیگری را نیز ارائه دهد که به اندازه کافی وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه را راضی کند که آن ها شغلی برای رفتن به ترکیه دارند. پس از تایید درخواست، محدودیت زمانی 90 روزه وجود دارد که متقاضی باید وارد ترکیه شود و کار خود را شروع کند.

چگونه در این شهر کار پیدا کنیم؟

چگونه در این شهر کار پیدا کنیم؟

کسانی که از قبل در بدروم ساکن هستند، چه به دلیل مالکیت دارایی در آنجا یا به دلیل تحصیل در این منطقه، می توانند برای مجوز کار به صورت محلی درخواست دهند. باز هم این کار از طریق وزارت ترکیه انجام می شود. سالانه هزاران پرواز از ترکیه به مقاصد مختلف در سراسر جهان انجام می شود و خطوط هوایی بسیاری در این کشور فعالیت دارند. کار خدمه کابین و مهماندار هواپیما یکی از مشاغل پرطرفدار در ترکیه به خصوص در میان زنان است. درآمد این موقعیت با توجه به سابقه افراد و با توافق با شرکت هواپیمایی تعیین می شود.

پر درآمد ترین کار ها در بدروم ترکیه کدامند؟

برنامه نویسی یکی از سودآور ترین و پرطرفدار ترین مشاغل در سراسر جهان است. درآمد برنامه نویسانی که در شرکت های دولتی یا خصوصی کار می کنند و یا در پروژه های مستقل در ترکیه مشغول کار هستند، بسیار خوب است. به دلیل علاقه زیاد به حقوق حیوانات در ترکیه، دامپزشکی به یکی از مشاغل پردرآمد در این کشور تبدیل شده است. با توجه به اهمیت سلامت و حفظ وزن ایده آل در تمامی کشور های جهان، کارشناسان تغذیه در ترکیه نیز درآمد بالایی دارند.

ورزش در کشور های مختلف جهان از جمله ترکیه بسیار رایج شده است که تقریبا به بخشی از سبک زندگی مردم ترکیه تبدیل شده است. در شهر های مختلف ترکیه مجموعه های ورزشی زیادی در هر خیابان وجود دارد. در صورت داشتن مدرک تحصیلی در رشته ورزشی و داشتن تجربه و مهارت در این زمینه می توانید به عنوان مربی در مراکز ورزشی مشغول به کار شوید و درآمد کسب کنید.

مشاغل مورد نیاز این شهر کدامند؟

دفاتر ثبت شرکت: بسیاری از افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند کسب و کار خود را راه اندازی کرده و برای ثبت شرکت در ترکیه اقدام می کنند. اما سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در ترکیه نیازمند ملاحظات اقتصادی و حقوقی زیادی است که نیازمند مشاوره تخصصی در این زمینه است.

آموزش زبان انگلیسی: وضعیت گردشگری ترکیه و مهاجرت اتباع خارجی ضرورت یادگیری زبان انگلیسی در این کشور را بیشتر می کند. معلمان انگلیسی در تمام نقاط ترکیه و برای سنین مختلف کار می کنند و فرصت های شغلی و درآمد معلمان انگلیسی در شهر های خاصی مانند استانبول، آنکارا و ازمیر بیشتر است. اگرچه اکثر مدارس و کارفرمایان در ماه های سپتامبر و ژانویه به دنبال معلم هستند، نیاز به قدری زیاد است که معمولاً می توان موقعیت های تدریس را در طول سال تضمین کرد. معلمان همچنین می توانند قبل از حضور در ترکیه به مدارس و موقعیت های ایمن مراجعه کنند یا پس از حضور در محل می توانند مستقیماً از مدارس بازدید کنند. دستمزد ها بسته به جایی که در آن قرار دارید می تواند بسیار نوسان داشته باشد، معلمان در شهر های بزرگتر مانند استانبول درآمد بیشتری نسبت به معلمان در شهر ها و شهر های کوچکتر دارند. معلمان انگلیسی که در یک آموزشگاه زبان خصوصی در ترکیه کار می کنند، می توانند بین 550 تا 1600 دلار در ماه درآمد کسب کنند.

آیا شهر بدروم ترکیه برای کار کردن مناسب است؟

با توجه به ماهیت توریستی این شهر شغل های فراوانی موجود می باشد. اکثر کافه ها رستوران ها و مراکز تفریحی نیاز به کارگر دارند‌. چون در این شهر رقابت برای جذب کارگر های ماهر زیاد است، حقوق ها بسیار مناسب پرداخت می شود. به همین دلیل بسیار از متخصصان و افراد جویای کار از ایران به ترکیه مهاجرت می نمایند تا بتوانند شغل مناسب خود را ادامه دهند. برای مشاوره در مورد شغل مورد نظر خود در بدروم هم اکنون مشاوران ترکیه اسکای در دسترس می باشند. به همین منظور می توانید با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

سوالات متداول

آگهی استخدامی ترکیه را در کدام سایت ها بیابیم؟

اگر در این باره سوال یا ابهامی دارید با ما در تماس باشید تا راهنمایی شوید.

بهترین شهر ترکیه برای کار و زندگی کدام است؟

کار در بدروم می تواند تجربه ای لذت بخش باشد اما در ترکیه اسکای یک مقایسه کامل در مورد بهترین شهر های ترکیه برای کار انجام شده است که از شما دعوت می شود حتما آن را بخوانید.

آیا در این شهر کار آموزشی رونق دارد؟

در بدروم به دلیل تقاضای بالا برای جذب معلمان و مدرسین، همیشه بازار کار آموزشی پر رونق بوده است.

5/5 - (1 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا