ایغدیردسته بندی شهرها

قوانین در ایغدیر برای زندگی و کار و تحصیل

اگر قصد مهاجرت یا سفر به ایغدیر را دارید یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید قوانین ایغدیر است. در این مطلب تمامی اطلاعات مورد نیاز برای اینکه بتوانید بدون مشکل به سفر یا مهاجرت خود بپردازید را ارائه می دهیم.

مهم ترین قوانین در ایغدیر کدامند؟

مهم ترین قوانین در ایغدیر کدامند؟

قوانین مربوط به مهاجرت و کار مهمترین قوانین برای اقامت در یک کشور هستند. برای مهاجرت و کار در ایغدیر همواره محدودیت هایی متوجه اتباع خارجی به ویژه مردم کشور ایران وجود داشته است. با این حال با توجه به توریستی بودن شهر ایغدیر و نیاز شدید به نیروی کار به خصوص در فصل های پر مسافر، دولت ترکیه نسبت به تسهیل نمودن قوانین برای اتباع خارجه تلاش کرده است. برای اطلاع از جزئیات این قوانین می توانید ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

قوانین زندگی در ایغدیر چگونه است؟

 کشور ترکیه و شهر ایغدیر یکی از کم دردسر ترین قوانین برای زندگی در خاورمیانه را دارد. با اینکه جمعیت غالب این کشور مسلمان هستند ولی بسیاری از مهاجرین و مسافران آن از کشور های غربی و غیر مسلمان می باشند. این مطلب نشان می دهد که انعطاف پذیری قوانین و همچنین از لحاظ فرهنگی کشور ترکیه و شهر ایغدیر بالا بوده و تمامی افراد از فرهنگ های مختلف می توانند به راحتی در آن زندگی کنند. با این حال برخی از قوانین در مورد تجارت و اشتغال وجود دارد که باید برای زندگی بلند مدت به آنها توجه نمایید.

قوانین مهاجرت به ایغدیر

قوانین مهاجرت به ایغدیر

شهر ایغدیر یک شهر کاملا توریستی است. قوانین مربوط به مهاجرت به شهر های توریستی با شهر های غیر توریستی در ترکیه متفاوت است. در شهر های غیر توریستی می توانید به راحتی و با داشتن شغل مناسب، خرید خانه یا سرمایه گذاری بعد از طی یک دوره اقامت موقت، اقدام به کسب اقامت دائم کنید. در این صورت می توانید به کشور ترکیه مهاجرت نمایبد. اما در شهر های توریستی مانند ایغدیر چون جمعیت زیادی در حال تردد می باشند و حساسیت های بیشتری وجود دارد، کسب اقامت دائم و مهاجرت نیاز به مراحل اداری بیشتری دارد.

کار در ایغدیر چه قوانینی دارد؟

برای کار در شهر توریستی ایغدیر باید حداقل اقامت موقت در یک بازه زمانی مناسب را داشته باشید. به همین منظور کافی است با توجه به حرفه خود به وزارت کار یک درخواست کار ارائه دهید و پس از دریافت شغل مورد نظر خود می توانید مانند مابقی شهروندان ترکیه مشغول کار و کسب درآمد شوید. حداقل سن مورد نیاز برای اینکه وزارت کار شما را به رسمیت بشناسد ۱۸ سال می باشد. به همین منظور برای دریافت شغل نیاز به مدارک هویتی و اقامتی شما است.

عدم رعایت قوانین در این شهر چه عواقبی دارد؟

عدم رعایت قوانین در این شهر چه عواقبی دارد؟

مجازات رعایت نکردن قوانین از سلب تابعیت تا موارد نقدی است. به عنوان یک مهاجر یا مسافر باید کاملا روی قوانین شهر ایغدیر تسلط داشته باشید. زیرا رعایت نکردن هر یک از این قوانین حتی به صورت غیر عمد مشکلات زیادی را ممکن است برای شما به وجود آورد. مثلا اگر در اقامت موقت می باشید و مرتکب جرم شوید ممکن است در دریافت اقامت دائم خود دچار مشکلاتی شوید. با توجه به جرمی که مرتکب می شوید مجازات ها نیز می توانند متفاوت باشند. مجازات ها با توجه به جرم مرتکب شده از تذکر و جریمه نقدی شروع می شوند و ممکن است سلب تابعیت و یا زندان را نیز شامل شود.

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

اگر چه قوانین در سراسر ترکیه یکسان می باشد، اما بخاطر حفظ وجهه عمومی و جذب بیشتر توریست، در شهر های توریستی مانند ایغدیر سخت گیری در مورد برخی قوانین بسیار کم می شود. به عنوان مثال در مورد پوشش اتباع خارجه کمتر گزارشی ثبت شده است که پلیس کشور ترکیه با مسافر خارجی برخورد داشته باشد. این در حالی است که کشور ترکیه قوانین پوششی دارد که در برخی شهر های دیگر باید کاملا رعایت شود‌. از طرف دیگر جهت ایجاد امنیت برای مسافران قوانین مربوط به تردد و … بسیار با حساسیت بیشتری در ترکیه رعایت می شود. هر چند گزارش های خیلی کمی از مسافران در مورد امنیت و اذیت و آزار در شهر ایغدیر ثبت شده است اما دولت ترکیه جهت رفاه بیشتر مسافران روی این موضوع با تمرکز ویژه ای فعالیت می کند. برای اطلاع دقیق تر در مورد این قوانین به سایت ترکیه اسکای مراجعه نمایید.

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

سوالات متداول

قوانین در ایغدیر برای سفر به این شهر چیست؟

برای سفر به این شهر باید قوانین در ایغدیر را که در رابطه با کار، زندگی، اقامت و … دارد را رعایت کنید.

قوانین در ایغدیر برای سفر یا مهاجرت به این شهر را از چه سایتی بیابیم؟

قوانین در ایغدیر را می توانید در سایت ترکیه اسکای مشاهده نمایید.

در مهاجرت و سفر به ایغدیر چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

قوانین ایغدیر از مواردی است که باید به آن توجه لازم را داشته باشید.

4.3/5 - (17 امتیاز)

راضیه اکرمی

نویسنده مجموعه ترکیه اسکای در زمینه گردشگری هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا