استانبولدسته بندی شهرها

آب و هوای استانبول ترکیه امروز و روزهای آینده

استانبول یکی از شهر های زیبا و توریستی ترکیه به شمار می‌ رود. حال در رابطه با آب و هوای استانبول بهتر است بدانید با توجه به این که این شهر بزرگترین شهر ترکیه است و از مناطق مختلفی تشکیل شده است، به همین دلیل در هر منطقه از این شهر شاهد آب و هوای متفاوتی خواهید بود. همراه مجله گردشگری ترکیه باشید.

به صورت کلی آب و هوای استانبول چگونه است؟

به صورت کلی آب و هوای استانبول چگونه است؟

بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه استانبول است که با توجه به جاذبه های زیبا، مکان های دیدنی، تفریحات ساحلی و خیلی از موارد دیگر این روز ها به یکی از شهر های توریستی مهم تبدیل شده است. حال اگر تمایل دارید تا به این شهر سفر کنید بهتر است تا کمی با شرایط آب و هوایی استانبول آشنا شوید.

استانبول بسیار بزرگ و وسیع است و همان طور که بیان کردیم در هر منطقه آب و هوای مختلفی دارد. به عنوان مثال در مناطقی که تحت تاثیر دریای مدیترانه قرار دارند، شاهد زمستان‌ هایی بارانی و تابستان های خشک خواهید بود. در مناطق شمالی شهر که نزدیک دریای سیاه است تقریباً همیشه باران می بارد. در نواحی شرق شاهد آب و هوای قاره ای خواهید بود و در نواحی غربی که تحت تاثیر بالکان است شاهد آب و هوای سرد هستید. البته اگر بخواهیم به طور کلی آب و هوای این شهر را بررسی کنیم می‌ توان بیان کرد که آب و هوای این شهر نیمه گرمسیری و مرطوب است.

آب و هوای استانبول در فصول مختلف چگونه است؟

آب و هوای استانبول در فصول مختلف چگونه است؟

در این قسمت از ترکیه اسکای قرار است تا به بررسی آب و هوای این شهر در فصول مختلف بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می‌ کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بهار

آب و هوای استانبول در بهار بسیار دل انگیز و مطبوع است و یکی از بهترین زمان های سفر به این شهر فصل بهار است. این فصل به گردشگران این فرصت را می‌ دهد تا با خیال راحت به مشاهده جاذبه‌ های گردشگری بپردازند و از شب های خنک بهاری استانبول لذت ببرند. البته در طول روز ممکن است هوا کمی مه آلود شود اما در فصل بهار این شهر بسیار زیبا و دیدنی است.

تابستان

تابستان این شهر از اواسط خرداد شروع می شود و تا اواسط مهر ادامه دارد. آب و هوای این شهر در ماه های تیر و مرداد، گرم ترین و کم بارش ترین زمان خود را دارد. این زمان برای افرادی که به گرما علاقه دارند و می خواهند از تفریحات ساحلی لذت ببرند بسیار مناسب است. هم چنین در این زمان شهر نسبت به فصل بهار خلوت تر می باشد، چرا که به دلیل گرما گردشگران کمتری به این شهر سفر می کنند. در تابستان روز ها بلند است و به همین دلیل گردشگران وقت بیشتری برای گشت و گذار در این شهر و بازدید از زیبایی ها و جاذبه های طبیعی آن را دارند. یکی از محبوب ترین تفریحات تابستانی در این شهر قایق سواری و شنا است.

پاییز

پاییز

پاییز شهر استانبول از اوایل مهر تا اواخر آذر می باشد و آب و هوای این شهر در پاییز همانند پاییز تهران است و شهر از خلوتی در می آید و دوباره گردشگران و توریست های زیادی در شهر دیده می شوند. چرا که اکثر گردشگرانی که از گرمای تابستان فرار می کنند، در پاییز به این شهر سفر می کنند. در این فصل نیز می توان از انواع تفریحات در استانبول استفاده کرد. یکی از بهترین ایده ها قدم زدن در خیابان ها و کوچه های این شهر زیبا است. آب و هوای این شهر در فصل پاییز بسیار خوب و مطبوع می باشد.

زمستان

نشانه های فصل زمستان از اواخر ماه آذر شروع می شود و ماه های بهمن و دی در این شهر از سردترین ماه ها به شمار می‌ روند. به طور کلی آب و هوای این شهر در زمستان بسیار سرد است و بارش های متعدد و مه غلیظ را به همراه دارد. اگر تمایل دارید تا در زمستان به این شهر سفر کنید حتما چند دست لباس گرم به همراه داشته باشید. یکی از دلایلی که سوز و سرمای این شهر زیاد است، باد های فراوانی است که به سمت شهر می‌ وزند. در زمستان استانبول توریست های زیادی را به خود می‌ گیرد و دلیل آن هم حراجی های بسیار خوبی است که وجود دارد.

آب و هوای استانبول در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم تابستان در این شهر از اواسط خرداد شروع می شود و روز ها بسیار طولانی و گرم است. حال این موضوع را هم باید افزود که گرم ترین ماه سال در این شهر مرداد است که میانگین دمای آن 83 درجه فارنهایت و کمینه 70 درجه فارنهایت است. اگر از گرما خوشتان نمی آید، بهتر است که در این ماه به استانبول سفر نکنید.

آب و هوای استانبول در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

آب و هوای استانبول در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

زمستان های استانبول از اواخر ماه آذر شروع می شود و همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم در این شهر روز های زمستانی بسیار سرد و سوزناک هستند. رفته رفته ماه های بهمن و دی از سرد ترین ماه ها در این شهر به شمار می روند که اگر قصد دارید تا در این ماه‌ ها به این شهر سفر کنید، بهتر است چندین دست لباس گرم و کت به همراه داشته باشید.

با توجه به آب و هوای استانبول چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

خیلی از ایرانی ها برای سفر های خارجی خود استانبول را انتخاب می‌ کنند، چرا که استانبول یکی از شهر های توریستی و زیبای ترکیه به شمار می‌ رود و هزینه سفر به این شهر نسبت به اروپا ارزان تر می باشد و هم چنین جاهای دیدنی این شهر بسیار زیبا و خارق العاده است. در قسمت قبل ترکیه اسکای آب و هوای این شهر را در فصل های مختلف بررسی کردیم و با توجه به آن می توان بهترین زمان سفر به شهر استانبول را بهار و پاییز عنوان کرد، چرا که آب و هوای این شهر در بهار و پاییز بسیار ایده آل و مطبوع است و برای سفر گزینه بسیار مناسبی می باشد.

با این حال اگر می خواهید هزینه کمتری بابت سفر پرداخت کنید، می‌ توانید در زمستان و تابستان به این شهر سفر کنید، چرا که به دلیل سرما و گرما گردشگران کمتری به این شهر سفر می کنند و به همین دلیل هزینه سفر کمتر خواهد بود. زمستان و تابستان برای خرید کردن مناسب است چرا که در این فصل ها می توانید اجناس بسیار خوبی را در حراجی ها پیدا کنید. اما اگر می خواهید در زمان شلوغی به این شهر سفر کنید، بهتر است اوایل بهار و اوایل پاییز به استانبول بروید و اگر حوصله شلوغی را ندارید اوایل زمستان به این شهر سفر کنید.

میزان بارندگی در استانبول چگونه است؟

میزان بارندگی در این شهر به 680 میلی متر (26.7 اینچ) در سال می رسد. مرطوب ترین ماه های استانبول نوامبر و دسامبر است و در این ماه ها میزان بارندگی تقریبا زیاد است.

با توجه به آب و هوای استانبول این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم به طور کلی آب و هوای استانبول نیمه گرمسیری و مرطوب است. به همین دلیل مهاجران ایرانی می توانند به راحتی در این شهر زندگی کنند.

پیش بینی آب و هوای استانبول

پیش بینی آب و هوای استانبول

خیلی از افراد قبل از سفر به استانبول تمایل دارند تا به پیش بینی آب و هوای استانبول به عنوان مثال پیش بینی آب و هوای 25 روزه استانبول بپردازند و به این گونه بدانند که اب و هوای استانبول در ۲۰ روز اینده و یا 25 روز آینده چگونه است. در این باره می توان بیان کرد که اگر به سایت هواشناسی استانبول مراجعه نمایید، می توانید به پیش بینی آب و هوای این شهر در هر لحظه حتی آب و هوای استانبول ساعتی و یا آب و هوا در استانبول برای یک هفته دسترسی داشته باشید. هم چنین باید افزود که با نصب برخی از نرم افزار های هواشناسی استانبول نیز می توانید در هر زمانی به پیش بینی آب و هوای این شهر بپردازید و از آب و هوای استانبول در ۱۰ روز آینده نیز باخبر شوید. در ادامه مقاله استانبول گردی را از کجا شروع کنیم؟ را بخوانید.

سوالات متداول

به طور کلی آب و هوای استانبول چگونه است؟

به طور کلی آب و هوای شهر استانبول نیمه گرمسیری و مرطوب است.

آب و هوای استانبول در پاییز چگونه است؟

آب و هوای این شهر در فصل پاییز بسیار خوب و مطبوع می باشد و پاییز یکی از بهترین فصل ها برای سفر به این شهر است.

باتوجه به آب و هوای استانبول چه فصل هایی برای سفر به این شهر مناسب است؟

بهترین زمان سفر به استانبول بهار و پاییز است، چرا که آب و هوای این شهر در بهار و پاییز بسیار ایده آل و مطبوع است و برای سفر گزینه بسیار مناسبی می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا