آنکارادسته بندی شهرها

پیدا کردن کار در آنکارا ترکیه با حقوق بالا در خانه

شرایط کار در ترکیه و آنکارا موجب شده بسیاری از هموطنان به دنبال پیدا کردن کار در ترکیه باشند. با این حال کار در آنکارا برای ایرانیان مزایا و معایب مختلفی نیز دارد که در این مطلب قصد داریم به تفصیل شرح دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه در شهر آنکارا کار پیدا کنیم؟

چگونه در شهر آنکارا کار پیدا کنیم؟

مشابه بسیاری از شهر های دیگر، سایت های کاریابی وجود دارند که با عضویت در آنها و وارد کردن اطلاعات و شغل مورد تقاضا، موارد مربوط به شما را برای شما ارسال می کنند. همچنین در برخی روزنامه ها و کانال ها نیز اطلاعات مربوط به جذب کارگر، کارمند و … وجود دارد که با استفاده از آنها نیز می توانید شغل مورد نظر خود را بیابید. به علاوه مشاوران ترکیه اسکای نیز در این زمینه فعال می باشند و با ارتباط گیری با آنها می توانید اطلاعات کافی در مورد شغل مورد نظر خود کسب نمایید.

شرایط کار در آنکارا برای ایرانیان چگونه است؟

برای شرایط کار در ترکیه باید توجه نمایید که دولت ترکیه همواره به دنبال تقویت و پیوند مداوم شرایط کاری و اولویت های مربوط به کیفیت زندگی در شهر های مختلف مانند آنکارا است. به همین دلیل اتحادیه ها و اصناف کاری در آنکارا و ترکیه بسیار فعال می باشند و از حقوق کارگران خود دفاع می کنند.

به استثنای پلیس و نیرو های مسلح، کارگران ترکیه حق دارند در اتحادیه های کارگری موجود یا به اتحادیه های کارگری بپیوندند. حق اعتصاب برای اکثر کارگران به استثنای کارگرانی که در خدمات عمومی، آموزش و پرورش و صنایع نفت، بهداشت و دفاع ملی و همچنین کسانی که مسئولیت حفاظت از جان و مال را دارند، وجود دارد.

قوانین کار در آنکارا ترکیه از 45 ساعت کار رسمی در هفته حمایت می کند و مقدار اضافه کاری که کارفرمایان ممکن است درخواست کنند محدود است. مزایای غیر دستمزدی که اکثر کارگران دریافت می کنند شامل حمل و نقل و غذا و برخی مشاغل شامل مسکن و تعطیلات یارانه ای است. در سال‌ های اخیر، مزایای جانبی به اندازه دو سوم کل حقوق در بخش صنعت بوده است.  

طبق قوانین کار و قانون اساسی ترکیه، کارگران باید حداقل 15 سال سن داشته باشند تا واجد شرایط استخدام تمام وقت باشند. کودکان 13 و 14 ساله در صورت ثبت نام در مدرسه یا آموزش حرفه ای می توانند در مشاغلی کار کنند که از نظر جسمی سخت یا پاره وقت نیستند. کودکان همچنین از کار در شب یا در مشاغل سخت فیزیکی مانند معدن کاری منع می شوند.

با این حال، در عمل، بسیاری از کودکان زیر سن قانونی به کار خود ادامه می دهند تا درآمد اضافی مورد نیاز خانواده خود را تامین کنند. به عنوان مثال، در جوامع کشاورزی، کل خانواده در زمان برداشت محصول در حال کار هستند. دولت ترکیه مشکل کار کودکان را شناسایی کرده و با سازمان بین المللی کار برای یافتن راه حل همکاری می کند.

حداقل دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

حداقل دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

حداقل دستمزد کار در آنکارا حدود 300 لیر می باشد. هفته کاری معمولی 45 ساعت است که به طور مساوی در روز های هفته تقسیم می شود، مگر اینکه به طور دیگری توافق شده باشد (6 روز * 7.5 ساعت). هر ساعت کاری که از این حد تجاوز کند به عنوان اضافه کاری محسوب می شود که باید با منافع ملی یا نیاز به افزایش تولید توجیه شود. دستمزد اضافه کاری 1.5 برابر نرخ معمولی و به صورت ساعتی پرداخت می شود. کارمند می تواند به جای آن زمان مرخصی معادل (1.5 ساعت به ازای هر ساعت کار اضافی) را ظرف 6 ماه انتخاب کند. در صورتی که کارمند در تعطیلات ملی اعلام شده توسط مقامات دولتی کار کند، دستمزد اضافه کاری باید 2 برابر نرخ عادی ساعتی باشد.

حداکثر دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

طبق قانون کار در آنکارا حداکثر دستمزد کاری در این شهر 700 لیر است. اما مشاهدات میدانی نشان می دهد بسیار بیشتر از این مقدار نیز پرداخت می شود. اگر قرارداد یک هفته کاری کمتر از 45 ساعت را مشخص کرده باشد، اضافه کاری 1.25 برابر یعنی نرخ ساعتی 5 لیر پرداخت می شود یا کارمند می تواند در مدت 6 ماه به جای آن، مرخصی معادل (1.25 ساعت به ازای هر ساعت کار اضافی) را انتخاب کند. حداکثر ساعات اضافه کاری نمی تواند از 270 ساعت در سال تجاوز کند. علاوه بر این، کارمندان زیر مجاز به اضافه کاری نیستند:

  • کارکنانی که کمتر از 18 سال سن دارند.
  • کارمندانی که باردار هستند یا تازه زایمان کرده اند.
  • کارکنانی که با قرارداد کار معین مشغول به کار هستند.
  • کارکنانی که ثابت می کنند فاقد شرایط بهداشتی هستند.
  • رضایت کارمند برای اضافه کاری الزامی است.
دستمزد کار در آنکارا ترکیه به تومان چقدر است؟

دستمزد کار در آنکارا ترکیه به تومان چقدر است؟

در سال های اخیر نرخ ارز در ایران و همچنین در ترکیه نوسانات بسیار زیادی را تجربه کرده است. به همین دلیل اعلام دستمزد به تومان همچنان امکان پذیر نیست و ممکن است دارای خطا باشد‌. با این حال در سال جاری به طور میانگین دستمزد کاری در ترکیه حداقل دو برابر دستمزد مصوب قانون کار در ایران می باشد. برای اطلاعات دقیق تر در این زمینه به مشاوران ما در ترکیه اسکای مراجعه کنید.

آیا ایرانیان برای کار در آنکارا ترکیه نیاز به ویزای کاری دارند؟

بله ایرانیان نیز مشابه بسیاری از اتباع خارجی در ترکیه نیاز به دریافت مجوز کار از وزارت کار ترکیه دارند. شما پس از یافتن شغل مورد نظر می توانید درخواست خود را به وزارت کار ترکیه اعلام کنید و پس از آن شروع به کار نمایید. به همین منظور می توانید با مشاوران ترکیه اسکای برای بررسی دقیق تر روند اداری و ثبت درخواست ویزای کاری در تماس باشید.

چگونه در این شهر کار پیدا کنیم؟

چگونه در این شهر کار پیدا کنیم؟

اگر شما در زمره نیروی کار ماهر قرار می گیرید باید بدانید که ترکیه همواره کمبود نیروی کار ماهر داشته است. پس یافتن شغل برای شما بسیار دشوار نخواهد بود. در سال اخیر نیز گزارش ها تایید کرده اند که با وجود اینکه ترکیه تعداد زیادی کارگر غیر ماهر و نیمه ماهر دارد، کمبود نسبی نیروی ماهر کار در آنکارا وجود دارد. شما در زمینه حرفه مورد نظر خود می توانید در سایت های کاریابی آنکارا جستجو کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه یافتن شغل مناسب خود در آنکارا هم اکنون می توانید با مشاوران ما در ترکیه اسکای در تماس باشید.

پر درآمد ترین کار ها در آنکارا ترکیه کدامند؟

 با توجه به شرایط این شهر اغلب مشاغل توریستی پر درآمد هستند. خدمات به توریست ها از جمله خدمات اسکان و تفریحی از جمله شغل های پر درآمد در آنکارا می باشند. اغلب مشاغل مورد نیاز در این شهر نیز در این حوزه می باشند. به عنوان مثال نیروی خدماتی هتل ها یکی از مواردی است که روزانه درخواست های کاری برای آن ثبت می شود. همچنین نیروی ماهر برای رستوران ها و تغذیه نیز بسیار پر طرفدار و پر درآمد است.

مشاغل مورد نیاز این شهر کدامند؟

مشاغل مورد نیاز این شهر کدامند؟

در ترکیه و شهر آنکارا یک امتحان وجود دارد، 2 میلیون نفر در این آزمون شرکت می کنند و بر اساس نتایج بیشترین تقاضای مشاغل مورد نیاز این شهر در این حرفه ها وجود دارد: پزشکی و مهندسی. همچنین، خدمات مراقبت از کودکان در ترکیه نیز از مشاغل مورد نیاز این شهر است. این خدمات تا حدودی مقرون به صرفه تر از بقیه کشور های صنعتی است. بسیاری از زنان با هزینه نسبتا کم به عنوان پرستار و کمک در خانه کار می کنند. حمایت از مراقبت از کودکان نیز اغلب توسط اعضای خانواده گسترده، به ویژه مادران ارائه می شود.

آیا شهر آنکارا ترکیه برای کار کردن مناسب است؟

بله در مجموع نسبت به شهر های همسایه آن مناسب است. اما یافته ‌های بررسی کیفیت زندگی و کار اروپا (EQLS) Eurofound نشان می‌ دهد که بسیاری از شاخص‌ های کیفیت زندگی در ترکیه و آنکارا کمتر از میانگین اتحادیه اروپا است. به عنوان مثال، متوسط رضایت از زندگی و کار در ترکیه در سال 2016 در حدود 60  درصد بود که کمتر از میانگین 71 درصد اتحادیه اروپا است. علاوه بر این، سهم پاسخ‌ دهندگانی که در تصمیم‌ گیری درباره نحوه زندگی و کار خود آزاد هستند، در ترکیه در سال 2016 به 14 درصد رسید، که همچنین کمتر از میانگین 26 درصدی اتحادیه اروپا است. تمامی این موارد بر شرایط کاری تاثیر می گذارند.

در ترکیه در طول دوره چند سال اخیر مشاهده شده که افرادی که در تامین مخارج زندگی مشکل داشتند، به میزان قابل توجهی کاهش یافته اند. در سال 2003، 76 درصد از مردم در ترکیه مشکلاتی را در تأمین مخارج گزارش کردند، در حالی که این سطح در سال 2016 به 46 درصد کاهش یافت. اگر چه هنوز هم تا حدودی بالاتر از میانگین مربوطه اتحادیه اروپا 39 درصد است.

آیا شهر آنکارا ترکیه برای کار کردن مناسب است؟

سوالات متداول

سایت کاریابی ترکیه یا کار در آنکارا چیست؟

کار در آنکارا ترکیه در سایت های مختلف مخابره می شود. همچنین کانال واتساپ کار در ترکیه و پیچ کاریابی ترکیه نیز در دسترس ایرانیان قرار دارد و مواردی چون کار در ترکیه استخدام فوری اعزام در همان روز نیز مشاهده می شود.

چه مشاغلی برای کار در آنکارا راحت تر است؟

کار در آنکارا کارگر ساده تا متخصص را در بر می گیرد. برخی کار در ترکیه دیوار را نیز به عنوان کاریاب در نظر گرفته است.

کار در آنکارا چه مزیت هایی دارد؟

کار در این شهر به علت توریستی بودن بسیار پر رونق و پر درآمد است.

5/5 - (4 امتیاز)

راضیه اکرمی

نویسنده مجموعه ترکیه اسکای در زمینه گردشگری هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا