آنتالیادسته بندی شهرها

آب و هوای آنتالیا در 10 روز آینده

آنتالیا یکی از شهر های تفریحی ترکیه است که با ساحل فیروزه ای زیبا و هتل های بزرگ لوکس خود مقصد بسیاری از ایرانیان برای گذراندن تعطیلات است. آب و هوای آنتالیا به دلیل نزدیکی به دریا گرم و معتدل است و رطوبت بالایی دارد. دمای هوا در این شهر در طول سال با تغییرات کمی مواجه می شود و بیشتر فصل های آن برای گذراندن وقت در کنار ساحل بسیار مناسب است.

از آنجا که این شهر بیشتر مقصد کسانی است که برای شنا کردن یا تفریحات آبی دیگر به آن سفر می کنند، اطلاع از شرایط آب و هوایی این شهر در فصول مختلف سال اهمیت زیادی دارد. بهار و تابستان های این شهر دارای هوایی آفتابی و مناسب برای شنا و ورزش های آبی و زمستانش دارای هوایی خنک است، اما برای استفاده از ساحل و تفریحات آبی مناسب نیست.

به صورت کلی هوای آنتالیا چگونه است؟

به صورت کلی هوای آنتالیا چگونه است؟

آب و هوای این شهر به طور کلی گرم و معتدل مرطوب است و اغلب روز های سال آفتابی است. به همین دلیل یکی از شهر های ساحلی مناسب برای گذراندن وقت در کنار ساحل و انجام تفریحات آبی است. سردترین دمای هوا در شهر آنتالیا اواسط پائیز و با نزدیک شدن به زمستان است و در پائیز به 7.5 درجه و در زمستان به 5 درجه نیز می رسد. بد نیست بدانید دمای هوای لارا آنتالیا که یکی از مناطق دیدنی در شرق این شهر است، مشابه با آنتالیاست.

آب و هوای آنتالیا در فصول مختلف چگونه است؟

همانطور که گفتیم شرایط آب و هوایی آنتالیا در طول سال تغییرات دمایی چندانی ندارد، به این معنی که نه زمستان های آن سرمای سخت و آزار دهنده دارد و نه تابستان های آن زیادی گرم و طاقت فرسا است. هزینه سفر به آنتالیا در فصول مختلف سال نیز با توجه به آب و هوای این شهر متغیر است، در صورتی که قصد سفر به آنتالیا را دارید، برای اطلاع از قیمت ها در همین لحظه می توانید با ترکیه اسکای تماس بگیرید.

در این بخش چگونگی آب و هوای آنتالیا در فصول مختلف سال را بررسی می کنیم تا ببینیم آب و هوای آنتالیا چه زمانی برای سفر مناسب است؟

بهار

میانگین هوای این شهر در بهار 21 درجه سانتی گراد است، این دما در روز های اول فصل تقریبا 10 درجه و با نزدیک شدن به روز های آخر فصل، نزدیک به 30 درجه می شود. با گرم شدن هوا ساعات تابش خورشید و آفتابی بودن هوا به 11 ساعت در روز می رسد.

مناسب ترین زمان برای شنا کردن و ورزش های آبی در فصل بهار است اما در آغاز بهار به دلیل همزمانی با تعطیلات نوروز در ایران هزینه سفر به آنتالیا بیشتر است. در اواسط بهار که هنوز گرمای هوا زیاد نیست نیز برای وقت گذرانی در ساحل آنتالیا و سفر به این شهر بسیار مناسب است، در کنار اینکه هزینه سفر نسبت به اوایل بهار کمتر است.

در ماه های آپریل و می در فصل بهار آنتالیا بیشترین گردشگر و بهترین آب و هوا را برای رفتن به کنار ساحل و شنا دارد. رطوبت و دما در تیر ماه یا ماه جون میلادی کم کم بیشتر می شود و با نزدیک شدن به فصل تابستان گرمای هوا به 31 درجه هم می رسد.

تابستان

تابستان

میانگین هوای آنتالیا در تابستان 28 درجه سانتیگراد است، این دما در روز های گرم فصل تابستان تقریبا به 34 درجه می رسد. این شهر ساحلی با رطوبت 65 تا 85 درصد و دمای آب دریا در حدود 27 درجه در فصل تابستان بیشترین تعداد ورود توریست و مسافر را دارد.

ماه جولای و آگوست در تابستان گرمای هوا بیشتر می شود و به 34 درجه می رسد. این دو ماه خصوصا ماه اگوست یا اوت دمای آب بین 28 تا 29 درجه است و یکی از بهترین اوقات برای شنا و همچنین آفتاب گرفتن در ساحل آنتالیا است.

ماه سوم تابستان یعنی سپتامبر گرم ترین ماه سال است اما همچنان دمای آب برای شنا مناسب است. در روز های پایانی این ماه و نزدیک شدن به پائیز دمای هوا کم می شود و به 31 درجه می رسد، دمای آب در این ماه نیز برای شنا و انجام تفریحات آبی کنار ساحل مناسب است.

پاییز

پاییز

سفر به آنتالیا در پائیز نیز با هزینه ای مناسب تر امکانپذیر است اما اگر قصد شنا و آبتنی در ساحل آنتالیا را دارید حتما سفر خود را در نیمه اول پائیز انجام دهید. اولین ماه فصل پائیز یعنی ماه اکتبر با وجود سردتر شدن هوا، همچنان آب و هوای آنتالیا مطلوب و در گرم ترین اوقات روز به 26 درجه می رسد. در این ماه دمای آب حدودا 25 درجه است و هنوز برای شنا و ورزش های آبی مناسب است.

ماه نوامبر و دسامبر سرد ترین ماه های سال در آنتالیا است و ساحل های این شهر کم کم خلوت می شوند و امکان شنا وجود ندارد. روز های بارانی این فصل در آنتالیا بین 5 تا نهایتا 8 روز است. هوای آنتالیا در آذر ماه پربارش ترین روز های خود را می گذراند و تقریبا 12 روز در این ماه شاهد بارندگی هستیم. روز های بارانی این فصل در آنتالیا بین 5 تا نهایتا 8 روز است.

اولین ماه فصل پائیز یعنی ماه اکتبر با وجود سردتر شدن هوا همچنان آب و هوای آنتالیا مطلوب و در گرم ترین اوقات روز به 26 درجه می رسد. در این ماه دمای آب حدودا 25 درجه است و هنوز برای شنا و ورزش های آبی مناسب است.

زمستان

دمای هوای آنتالیا در زمستان به دلیل داشتن روزانه حدودا 5 ساعت تابش نور خورشید، چندان سرد و خشن نیست. اما امکان وقت گذرانی در ساحل آنتالیا و انجام تفریحات آبی در این فصل وجود ندارد. هزینه سفر در این ماه نسبت به سایر ماه ها کمتر است و در صورتی که قصد گردش در شهر و دیدن دیگر جذابیت های توریستی را دارید، بسیار مناسب است.

سرد ترین ماه سال در فصل زمستان، ماه اول یعنی ژانویه است که دما به 5 تا 15 درجه می رسد. در این ماه شهر آنتالیا 5 ساعت در روز شاهد تابش نور خورشید است و این آفتابی بودن سرمای هوا را قابل تحمل می کند. در این ماه نیز شاهد بارش زیادی در شهر آنتالیا هستیم.

دمای هوا در ماه های بعدی زمستان یعنی فوریه و مارچ بین 6 تا 15 درجه در فوریه و تا 17 درجه در مارچ متغیر است. با اینکه در اواخر ماه مارچ هوا کم کم گرم تر می شود و به فصل بهار نزدیک می شویم اما دمای 18 درجه ای آب برای شنا نامناسب است. هوای آنتالیا در اسفند ماه تنها برای مسافرانی که قصد گردش در شهر و دیدن دیگر جذابیت های توریستی را دارند، مناسب است.

هوای آنتالیا در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

هوای آنتالیا در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

گرم ترین هوا در فصل تابستان و در ماه سپتامبر است و در گرم ترین روز های این ماه، دما به 34 درجه می رسد.

هوای آنتالیا در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

سرد ترین هوا در فصل زمستان و در ماه ژانویه است و آب و هوا در آنتالیا برای یک هفته سردترین روز ها را تجربه می کند و به 5 تا 15 درجه می رسد.

با توجه به هوای آنتالیا چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

هوای آنتالیا در عید نوروز بهترین فصل را برای سفر به این شهر برای ایرانیان مهیا می کند، مخصوصا که اوایل بهار این شهر با تعطیلات نوروز ما ایرانیان همزمان می شود. اما هزینه سفر در این زمان نسبت به سایر اوقات بیشتر است، در اواسط بهار که هوا هنوز خیلی گرم نشده است می توان با هزینه ای مناسب تر با آژانس مسافرتی ترکیه اسکای به این شهر سفر کرد.

میزان بارندگی در آنتالیا چگونه است؟

بیشترین میزان بارش در آنتالیا در فصل زمستان و مخصوصا در ماه اول آن است. آنتالیا در ژانویه تقریبا 11 روز باران دارد و در ماه فوریه این میزان به 9 روز می رسد.

با توجه به آب و هوای آنتالیا این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

با توجه به آب و هوای آنتالیا این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

این روز ها ترکیه یکی از کشور هایی است که ایرانیان برای مهاجرت انتخاب می کنند. از آنجا که شهر آنتالیا نسبت به استانبول از نظر هزینه زندگی مناسب تر است، می تواند به عنوان یکی از مقاصد مهاجران ایرانی نیز در نظر گرفته شود. از نظر آب و هوا این شهر دارای آب و هوایی معتدل است و برای زندگی ایرانیان مناسب است.

پیش بینی آب و هوای آنتالیا

در حال حاضر که در اوایل فصل تابستان هستیم، این شهر آفتابی است و دمای هوا هم کم کم رو به گرمی می گذارد. در سایت های پیش بینی آب و هوا در آنتالیا، آب و هوای آنتالیا در هفته آینده بین 31 تا 35 درجه متغیر است، حداقل دما نیز در این روز ها 24 درجه است. هوای آنتالیا امروز 30 درجه سانتی گراد است و با کمی بارندگی همراه است.

  • در آخر مقاله باید گفت که اگر شهر آنتالیا توجه شما را جلب کرده است به شما توصیه می کنیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شهر مقاله مراکز خرید آنتالیا را مطالعه کنید.
سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین فصل برای سفر به آنتالیا از نظر آب و هوا کدام است؟

با توجه به این موضوع بهترین فصل برای سفر به این شهر، بهار و مخصوصا اوایل این فصل است. اما با توجه به هزینه بیشتر سفر در این ماه و تعداد بیشتر مسافران، سفر در روز های میانی این فصل که هنوز گرمای هوا زیاد نشده است نیز می تواند انتخاب خوبی باشد.

گرم ترین و سردترین هوای آنتالیا در کدام ماه ها است؟

در فصل تابستان و در ماه سپتامبر هوای آنتالیا بسیار گرم و به 34 درجه می رسد. در مقابل در فصل زمستان و در ماه ژانویه هوا بسیار سرد شده و دما به 5 تا 15 درجه می رسد.

آیا آب و هوای آنتالیا در زمستان برای سفر به این شهر مناسب است؟

هوای آنتالیا در فصل زمستان با داشتن 5 ساعت تابش نور خورشید، خیلی سرد و آزار دهنده نیست اما امکان وقت گذرانی در ساحل و انجام تفریحات آبی وجود ندارد. اما از آنجا که هزینه سفر در این ماه نسبت به ماه های گرم سال کمتر است، در صورتی که قصد گردش در شهر و دیدن دیگر جذابیت های توریستی را دارید، بسیار مناسب است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا