آلانیادسته بندی شهرها

بهترین منطقه آلانیا برای زندگی براساس قیمت

آلانیا یک شهر زیبای ساحلی است که در 135 کیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد. این شهر ساحلی در چندین سال اخیر بسیار مورد توجه مسافران قرار گرفته است. آب و هوای مطبوع و طبیعت بکر آن بسیاری از مردم را برای سفر یا زندگی به آن جا می کشاند. وسعت این شهر 1598 کیلومتر است و تعداد 350 هزار نفر در آن زندگی می کنند. این شهر را دریای مدیترانه و کوه های توروس محاصره کرده اند. آلانیا علاوه بر طبیعت زیبا، اماکن تاریخی بسیاری دارد چرا که در زمان سلجوقیان به عنوان پایتخت شناخته می شد. وضعیت کار در آلانیا با توجه به توسعه آن، خوب است. در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بهترین منطقه آلانیا برای زندگی را بشناسید.

  • حال اگر می خواهید تا علاوه بر شهر زیبای آلانیا به استانبول نیز سفر کنید، حتما از قبل باید مقاله بلیط هواپیما استانبول را مطالعه کنید.
بهترین منطقه های آلانیا برای زندگی کدامند؟

بهترین منطقه های آلانیا برای زندگی کدامند؟

مناطق زیادی برای سکونت در این شهر وجود دارد که بعضی از آن ها را به شما معرفی می کنیم. با انتخاب خانه با قیمت مناسب می توانید هزینه زندگی در آنالیا را کاهش دهید.

محمودلار

امروزه این منطقه یکی از مهم ترین مناطق جذب گردشگری است. محمودلار در 12 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. در این منطقه چندین رستوران و مرکز خرید وجود دارد که مانع رفتن مسافر به مرکز شهر برای خرید روزانه می شود.

مرکز شهر آلانیا

مسلما هرچه قدر محل سکونت به مرکز شهر نزدیک تر باشد، دسترسی به بیمارستان ها، مراکز خرید، مدارس و غیره آسان تر خواهد بود. بهترین منطقه از نظر دسترسی به اماکن مختلف، مرکز شهر آلانیا و بعد از آن منطقه سیکیسیلی می باشد که رفاه بیشتری نسبت به سایر مناطق دارند.

کلئوپاترا

یکی از بهترین مناطق، کلئوپاترا است. این منطقه در نزدیکی بهترین ساحل آلانیا قرار دارد. حمل و نقل درون شهری در این منطقه بسیار راحت می باشد و پارک آبی در آن وجود دارد. زمین و املاک در این منطقه بسیار با ارزش هستند. حتی فروش زمین و املاک ضرری برای فروشنده ندارد و به بهترین قیمت می توانند ملک خود را به فروش برسانند.

اوبا

یکی از شهر های امن آلانیا، اوبا می باشد. کم ترین جرم و جنایت ها در این منطقه اتفاق افتاده است. اوبا درسمت شرقی آلانیا قرار دارد. این شهر دسترسی زیادی به فروشگاه ها، رستوران، مراکز خرید و پاساژ ها و مراکز درمانی و بهداشتی دارد. خرید خانه در این منطقه یک سرمایه گذاری بسیار خوب محسوب می شود و برای زندگی منطقه ای آرام خواهد بود.

جیکجیلی

یکی دیگر از مناطق امن این شهر برای زندگی جیکجیلی است. در این منطقه اتفاقاتی مانند دزدی، قتل و غیره کم ترین گزارش به پلیس را داشته است. جیکجیلی به مرکز شهر بسیار نزدیک است. این منطقه به سرعت در حال پیشرفت و توسعه است.

گردشگر های زیادی به این منطقه می روند و در آن ساکن می شوند. بیشتر کسانی که در این منطقه سرمایه گذاری می کنند خارجی هستند. که همین دلیل باعث پیشرفت زود هنگام این منطقه می شود.

مناطق مختلف آلانیا ترکیه مانند گلرپیناری در این شهر وجود دارد که در استان وان قرار دارد. وسعت آن 470 کیلومتر است و بزرگ ترین منطقه می باشد. نزدیک به 80 دهکده در اطراف آن وجود دارد. اهالی این منطقه با گویش کردی صحبت می کنند.

توسمور از دیگر مناطق است. توسمور در خط ساحلی دریای مدیترانه واقع شده است. این منطقه بسیار تمیز است و آرامش زیادی در آن مشاهده می شود. در تابستان هوای این منطقه گرم و خشک و در زمستان دارای آب و هوای گرم و بارانی است.

کستل از مناطقی است که در آن شاهد سبک مدرن و سنتی خواهید بود. کستل از بهترین مناطق است. منطقه دمیرتاش در نزدیکی فرودگاه قرار دارد. افراد زیادی در حال سرمایه گذاری در این منطقه هستند. نظرات در مورد آلانیا این گونه است که بهترین سرمایه گذاری، خرید ملک در همه نقاط این شهر است.

هزینه زندگی در بهترین منطقه های آلانیا برای زندگی چقدر است؟

هزینه زندگی در بهترین منطقه های آلانیا برای زندگی چقدر است؟

به طور کلی هزینه زندگی در آلانیا زیاد نیست. در این شهر آب، برق، گاز، خرید، خوراک، وسایل نقلیه و بسیاری از مسائل دیگر کم هزینه بوده اند و ارزان قیمت هستند. زندگی در این شهر مقرون به صرفه می باشد. به چند نمونه از این هزینه ها اشاره کوتاهی می کنیم. قیمت آب، برق، گاز و زباله برای هر ماه در یک خانه 85 متری حدودا از 268000 تا 283000 دلار می شود. قبض تلفن در هر دقیقه 1 دلار است.

ارزان ترین منطقه های آلانیا برای زندگی کدامند؟

محمودلار ارزان قیمت ترین خانه های این شهر را دارد. قیمت اجاره آپارتمان در محمودلار آلانیا بسیار کم تر از سایر نقاط است.

گران ترین منطقه های آلانیا برای زندگی کدامند؟

معمولا تمام مناطق این شهر خانه هایی به قیمت پایین به خریداران می فروشند. خانه در تمام آلانیا ارزان بوده و خانه های گران معمولا در ازمیر، یوزجاده، مارماریس و … می باشند.

قیمت خرید خانه در بهترین منطقه آلانیا برای زندگی چقدر است؟

قیمت خرید خانه در بهترین منطقه آلانیا برای زندگی چقدر است؟

هدف سرمایه گذاران، خرید خانه و سرمایه گذاری در کشور های محبوبی مانند اسپانیا، پرتغال، ترکیه و قبرس می باشد. اما در بین این کشور ها، کشور ترکیه و شهر آلانیا ازران قیمت ترین خانه ها را دارد. برای خرید یک خانه با دو اتاق حدودا مبلغ 70 هزار دلار نیاز است.

البته این نکته هم حائز اهمیت است که تمام این خانه ها با اصول و قوانین استاندارد ساخته شده اند. بهترین منطقه شهر آلانیا برای زندگی محمودلار است که بسیار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است و به دلیل نزدیک بودن به دریا، امکانات رفاهی و هوای خوب، بسیاری از مهاجران به این منطقه روی می آورند.

برای اطلاع دقیق از قیمت خرید خانه حتما با سایت ترکیه اسکای تماس بگیرید تا شما را به بهترین و مناسب ترین قیمت ها در بهترین مناطق راهنمایی کنند.

قیمت اجاره خانه در بهترین منطقه آلانیا برای زندگی چقدر است؟

اگر یک خانه یک خواب در مرکز شهر اجاره کنید قیمت آن از 220000 تا 320000 می باشد. اجاره خانه ای با همین مشخصات اما در خارج از شهر از 220000 تا 300000 می شود. اجاره خانه با 3 اتاق خواب در مرکز شهر و خارج از شهر به ترتیب قیمت های 300000 تا 400000 و 300000 تا 370000 را دارد. برای آگاه شدن از آخرین قیمت های اجاره خانه به سایت ترکیه اسکای رفته و قیمت های صحیح را در آن مشاهده نمایید.

بهترین منطقه های آلانیا برای اجاره خانه کدامند؟

بهترین منطقه های آلانیا برای اجاره خانه کدامند؟

بهترین مناطق این شهر محمودلار، توسمور، کستل، اوبا، جیکجیلی، کارگیجاک و مرکز آلانیا هستند.

معایب زندگی در آلانیا

یکی از ابتدایی ترین معایب، جیب بری و سرقت اموال با ارزش است. با توجه به اینکه در این شهر کم ترین جرم و جنایت ها اتفاق افتاده است اما باز هم مواردی گزارش شده است. در این شهر باید مواظب وسایل با ارزش خود باشید.

عیب بعدی رانندگی پر خطر مردم ترکیه است. این افراد هیچ توجهی به علائم راهنمایی و رانندگی ندارند و خطر تصادفات در این کشور بالا می باشد. علاوه بر رانندگی بد مردم آن در این کشور زلزله زیادی رخ می دهد که بهتر است قبل از مهاجرت به این کشور حتما تفاوت های آن را با کشور خود بیابید. در سایت ترکیه اسکای مطالبی درباره این کشور و فرهنگ مردم آن بخوانید.

زندگی در آلانیا چه مزایایی دارد؟

زندگی در آلانیا چه مزایایی دارد؟

شهر آلانیا یکی از زیبا ترین شهر های ترکیه است. اما متاسفانه به این شهر توجه خاصی نشده است. این شهر هوای پاک، دریای تمیز، طبیعت بکر و جنگل های فوق العاده، غذا های خوشمزه و آب و هوای بسیار دل انگیزی دارد. که همه این موارد از مزایای زندگی در آلانیا محسوب می شوند.

این شهر دقیقا در مرکز منطقه ریویرای ترکیه قرار دارد که باعث شده است زمستان های معتدل داشته باشد و سرمای سوزناکی حس نشود. مردم این شهر بسیار خوش برخورد و مهربان هستند و زندگی در میان آن ها بسیار خوشایند است. در این شهر املاک و آپارتمان و ویلا ها قیمت پایینی دارند و مناسب ترین مکان برای خرید خانه محسوب می شود.

این شهر به دو فرودگاه قاضی پاشا و فرودگاه آنتالیا دسترسی دارد که نکته مهمی در مهاجرت به این منطقه است. این منطقه به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مناطق مهم گردشگری است و خرید خانه در آن یک سرمایه گذاری پر سود خواهد بود.

یکی دیگر از مزایای این منطقه حاصل خیز بودن خاک آن است که باعث شده که مرکبات و سبزیجات به وفور در آن پیدا شود. به همین دلیل در این منطقه رژیم غذایی بسیار سالم، قابل دسترسی است. به دلیل نزدیک بودن به دریا انواع ماهی ها و غذا های دریایی نیز در وعده های غذایی به دفعات زیاد دیده می شود.

رستوران های زیادی وجود دارد که قیمت پایین غذاهای آن باعث تعجب بسیاری از گردشگران شده است. حمل و نقل در این منطقه بسیار آسان است و وسایل نقلیه عمومی مجهز و راحتی دارد. قیمت استفاده از وسایل نقلیه بسیار پایین است و به راحتی می توان با آن جابه جا شد.

مهم ترین مزیت زندگی در این شهر این است که با خرید یک خانه یا آپارتمان تابعیت این کشور را به خریدار اعطا می کنند.

نقشه بهترین منطقه آلانیا برای زندگی

به سایت ترکیه اسکای بروید تا نقشه بهترین منطقه این شهر را در اختیار شما قرار دهند و با مشاوره با این تیم می توانید بهترین موقعیت در ترکیه را به دست آورید. برای مطلع شدن از این موضوع که زندگی در آلانیا بهتر است یا آنتالیا، ترکیه اسکای به شما بهترین اطلاعات را می دهد.

سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین منطقه آلانیا برای زندگی چه امکاناتی دارند؟

بهتربن مناطق آلانیا دارای وسایل حمل و نقل در دسترس، داشتن مکان های تفریحی، مراکز خرید و رستوران است.

بهترین منطقه آلانیا برای زندگی چه مکان هایی را دارند؟

بهترین منطقه آلانیا علاوه بر دریا و طبیعت های بکر و زیبا، مکان های تاریخی نیز دارد.

بهترین منطقه آلانیا برای زندگی در چه فاصله ای از شهر واقع شده است؟

بهترین مناطق برای زندگی در آلانیا مناطقی هستند که فاصله کم تری با مرکز شهر دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک مترجم زبان انگلیسی با مدرک فوق لیسانس از دانشگاه تهران هستم. از سال 1401 با سایت ترکیه اسکای همکاری می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا