اخبار ترکیهاستانبولدسته بندی شهرها

بانک ملت در ترکیه | آدرس، شعب، خدمات و شماره تماس

مهاجرت ایرانیان به کشور ترکیه جهت سرمایه گذاری، خرید ملک، کار، تحصیل و … نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. استفاده از خدمات بانکی و انتقال پول به ترکیه از جمله مهم ترین و اصلی ترین دغدغه این افراد به حساب می آید. در طی سال های اخیر برای سهولت کار ایرانیان، بسیاری از بانک های ایرانی فعالیت خود را در کشورهای مختلفی همچون ترکیه آغاز کردند. بانک ملت از جمله مهم ترین بانک ها ارائه دهنده در این کشور می باشد. در ادامه توضیحاتی در خصوص شعبات و خدمات بانک ملت در ترکیه ارائه خواهیم داد. همراه مجله گردشگری ترکیه باشید.

وجود بانک ملت در ترکیه!

بانک ملت در واقع بهترین و مهم ترین بانک ایرانی دارای شعبه در ترکیه به حساب می آید. هدف از تاسیس این بانک در ترکیه، سهولت اتصال به سیستم بین المللی مالی و انتقال وجه به ترکیه بود. ولی متاسفانه به دلیل اعمال تحریم ها، این هدف محقق نشد.

بانک ملت با حمایت ایران در راستای کمک به مشتریان ایرانی مقیم ترکیه در این کشور تاسیس شد. این بانک در شهرهای مختلف کشور ترکیه شعبه دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. در سال 1992 این بانک با سرمایه 33 میلیارد ریالی، برای اولین با فعالیت خود را در شهر استانبول آغاز کرد.

بانك ملت در ترکیه امکان انجام کارهای بانکی با ایمنی بیشتر را برای شهروندان ایرانی فراهم کرده است. یعنی افراد مقیم کشور ترکیه می توانند پول های خود را در سپرده های بلند مدت و کوتاه مدت در این بانک نگهداری کنند. در واقع مهاجران و ایرانیان دارای پاسپورت و اقامت ترکیه امکان بهره مندی از خدمات این بانک را دارند.

شما می توانید با مراجعه به بانک ملت از کارتخوان های ایرانی استفاده کنید. فقط بخاطر داشته باشید که استفاده از کارت بانک ملت در کشور ترکیه، تنها با خودپرداز بانک ملت امکان پذیر است.

مهم ترین خدمات بانک ملت در ترکیه

همانطور که اشاره شد، تحریم های گسترده علیه ایران سبب ایجاد محدودیت خدمات بانک های ایرانی در ترکیه شده است. در واقع عملکرد بانک های ایرانی نظیر بانک ملت محدود به انجام امور روزمره شهروندان ایرانی دارای حساب در آن شده است. افرادی که تمایل به انجام امور مالی ارزی دارند، باید بدانند که دریافت چنین خدماتی از بانک ملت امکان پذیر نمی باشد.

با این حال بانک ملت در ترکیه خدمات دیگری نیز به مشتریان خود ارائه می دهد. در ادامه به صورت مختصر به این خدمات بانکی اشاره خواهیم داشت:

 • تبدیل پول به ارز
 • انتقال سرمایه در کم ترین زمان ممکن
 • ارسال پول با استفاده از کارت بانکی جهت خرید لیر

خدمات اینترنتی بانک ملت در ترکیه و کشورهای دارای شعب

از دیگر اهداف تاسیس بانک دولتی ملت در ترکیه، استفاده از کارت ها و خدمات پرداخت اینترنتی بود. از مهم ترین خدمات سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت در خارج می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • افتتاح حساب بدون بهره به صورت الکترونیکی
 • افتتاح حساب سرمایه گذاری بدون بهره به صورت الکترونیکی
 • پرداخت قبوض آب و برق به صورت اینترنتی در سراسر کشور
 • تایید مبلغ چک تاریخ
 • کسب اطلاع از سرنوشت چک‌ ها
 • کسب اطلاع از وضعیت وام های دریافتی
 • دسترسی سریع و راحت به همه حساب های الکترونیکی
 • دریافت بیانیه های آنلاین

نکته: خدمات اینترنتی در بعضی از کشورها به صورت کامل از دسترس ایرانیان خارج شده است.

انتقال پول بانک ملت در ترکیه

بانک‌ ملت و شعب خارجی آن

بانک ملت در کشورها و شهرهای خارجی مختلفی شعبه دارد که از طریق آن ها می تواند به مشتریان خود خدمات بانکی ارائه دهد. در ادامه به شعب خارجی بانک ملت اشاره خواهیم داشت.

 • آنکارا
 • استانبول
 • ازمیر
 • ایروان
 • سئول کره جنوبی
 • لندن
 • دبی
 • مالزی

آدرس شعب بانک ملت در ترکیه

به طور کلی بانک ملت در ترکیه تنها سه شعبه دارد. آدرس و کد سوئیفت شعبات بانک ملت در ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • شعبه بانک ملت در آنکارا, آدرس: محله کولتور_ خیابان مدیحه الدم, کد سوئیفت این شعبه: BKMTTRIS 100
 • بانک ملت، شعبه ازمیر, آدرس: بلوار جمهوری 88, کد سوئیفت این شعبه: BKMTTRISX200
 • آدرس بانک ملت در استانبول ترکیه: خیابان بویوک دره_ خیابان چیچک, کد سوئیفت این شعبه: BKMTTRIS

این شعبات بانک ملت در ترکیه فعال بوده و به صورت روزانه به مشتریان خود خدمات بانکی ارائه می دهند.

شماره تماس بانک ملت در ترکیه

شماره تماس شعبه های بانک ملت در ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • شماره تماس بانک ملت شعبه استانبول: 00902122798015, شماره فکس: +90 (212) 2846214
 • شعبه آنکارا: +90 (312) 4354800- 02, شماره فکس: +90 (312) 4321726
 • شعبه ازمیر: +90 (232) 4417400- 3, شماره فکس: +90 (232) 4417636

خدمات بانک ملت در ترکیه شعبه استانبول

ایران و ترکیه به دلیل روابط نزدیک تجاری و امکان رفت و آمد مردم بدون نیاز به ویزا اقدام به تاسیس بانک های ایرانی در شهرهای مختلف ترکیه کنند. بطور کلی تعداد بانک های ایرانی در شهر استانبول نسبت به گذشته افزایش یافته است. بانک ملت استانبول نیز یکی از بانک های ایرانی بوده که افراد می توانند به راحتی در آن حساب باز کنند.

تاسیس بانک ملت در ترکیه طی چند سال اخیر تاثیرات مثبت زیادی بر صادرات و واردات ترکیه و ایران گذاشته است. ولی اکنون به دلیل اعمال تحریم ها حتی شهروندان تبعه نیز قادر به انتقال وجه از حساب بانکی خود به حساب بانکی ترکیه نیستند. به همین دلیل سرمایه گذاران و تاجران را با مشکلات متعددی روبه رو کرده است.

در واقع پس از لغو برجام، تراکنش های بانکی میان شعبات بانک ملت ایران با شعبات بانک ملت در ترکیه بطور چشمگیری کاهش یافت. مهم ترین خدمات بانک ملت شعبه استانبول به شرح زیر است:

 • تنها افراد ایرانی دارای پاسپورت ترکیه می توانند از شعبات بانک ملت ایران به شعبات بانک ملت ترکیه وجهی را انتقال دهند.
 • به دلیل تحریم ایران توسط آمریکا، امکان تبادل ارزی از بانک ملت ایران به بانک ملت استانبول وجود ندارد.
 • ایرانیان مقیم و شهروند می توانند با افتتاح حساب در بانک ملت استانبول، پول خود را وارد بانک کنند.
 • امکان تبدیل ارز برای توریست ها و افراد غیر مقیم از طریق بانک ملت استانبول وجود دارد.

کارتخوان شعب بانک ملت در ترکیه فعال شد!

ایرانیان به دلیل تحریم ها و وجود موانع مختلف جهت بهره مندی از سیستم مالی بین المللی اغلب مجبور به استفاده از پول نقد در سفر هستند. متاسفانه اخیرا تمامی کارتخوان های ایرانی بانک ملت در شهرهای ترکیه مسدود شده است. به همین دلیل ایرانیان قادر به استفاده از آن ها نیستند و برای مسافرت باید پول نقد همراه خود داشته باشند.

مسدود شدن کارتخوان ها به دلیل اعمال تحریم ها صورت گرفته و ایرانیان تا زمان رفع تحریم ها باید بگونه ای با این شرایط کنار بیایند. توصیه می کنیم برای جلوگیری از مشکلات احتمالی و قرارگیری در شرایط سخت، تا حد امکان از پول نقد استفاده کنید.

وضعیت خودپردازهای ایرانی در استانبول!

وضعیت خودپردازهای ایرانی در استانبول!

در حال حاضر در شهر استانبول هیچگونه خودپرداز ایرانی فعال جهت تبدیل ریال به دلار وجود ندارد. ولی افراد با مراجعه به بانک ملت می توانند برای برای تبدیل ریال به ارز مورد نظر خود به راحتی اقدام کنند. دقت داشته باشید که در اغلب کشورهای خارجی مثل: ترکیه هیچ خودپرداز ایرانی راه اندازی نشده و دریافت خدمات تنها با مراجعه حضوری به شعبات امکان پذیر است.

مزایای افتتاح حساب در بانک های ایرانی در ترکیه برای افراد دارای اقامت و پاسپورت

مزایای افتتاح حساب در بانک های ایرانی در ترکیه برای افراد دارای اقامت و پاسپورت

جهت استفاده از برخی خدمات بانک ها حتما باید پاسپورت و اقامت کشور ترکیه را داشته باشید. در غیر این صورت امکان بهره مندی از آن ها وجود ندارد. از مهم ترین مزایای افتتاح حساب در بانک های ایرانی موجود در خارج از کشور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • امکان اتصال به سیستم بانکی بین المللی
 • امکان افتتاح حساب ارزی در بانک ها
 • استفاده از خدمات بانکی بانک های بین المللی
 • استفاده از خدمات بانکداری بین المللی انتقال وجه به وسیله سوئیفت
 • خرید اینترنتی از همه فروشگاه های اینترنتی

نکاتی در مورد انتقال پول به ترکیه از طریق بانک ملت!

همانطور که اشاره داشتیم، امکان استفاده از خدمات بانک ملت استانبول به دلیل مسئله تحریم بین ایران و آمریکا وجود ندارد. تنها خدمات قابل دسترس در بانک ملت و سایر بانک های ایرانی خارج از کشور برای ایرانیان دارای پاسپورت ایرانی، افتتاح حساب و نگهداری از اموال نقد آن ها برای مدت زمان مشخصی است.

یعنی به جز افتتاح حساب، امکان انتقال پول به ترکیه وجود ندارد. البته در صورت خرید ملک در ترکیه و یا گرفتن پاسپورت ترکیه به روش های مختلف، امکان انتقال پول به این کشور برای شما فراهم می شود.

نکاتی در مورد انتقال پول به ترکیه از طریق بانک ملت!

ترکیه اسکای بهترین مرجع و مشاور اخبار به روز کشور ترکیه!

ترکیه اسکای یکی از بهترین و معتبرترین مراجع جهت کسب اطلاعات از اخبار به روز کشور ترکیه می باشد. همچنین این مجموعه خدمات مشاوره در جهت خرید ملک، سرمایه گذاری، افتتاح حساب، بهره مندی از سیستم بانکی بین الملل و … ارائه می دهد. جهت دریافت مشاوره با مجموعه ترکیه اسکای با شماره درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

در این مقاله به شعبه بانک ملت در ترکیه، خدمات، آدرس، شماره تماس و نکات مربوط به آن پرداختیم. یکی از بهترین بانک های فعال دولتی در زمینه افتتاح حساب و نگهداری وجه در ترکیه، بانک ملت می باشد. طبق بررسی های صورت گرفته، اخیرا تمامی خودپردازهای ایرانی در ترکیه از کار افتاده است.

به همین دلیل مردم و مسافران برای تبدیل ریال به دلار یا ارزهای دیگر باید به صورت حضوری به بانک ملت مراجعه نمایند. همچنین دقت داشته باشید که استفاده از کارت بانک های ایرانی دارای محدودیت هایی است. با این حال در بعضی مواقع امکان استفاده از آن ها وجود دارد.

در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان به قصد خرید ملک، سرمایه گذاری، کار، تحصیل و … به ترکیه مهاجرت کردند. دغدغه اصلی این مهاجران بهره مندی از خدمات بانکی و انتقال پول و سرمایه خود به ترکیه است. اتباع خارجی از جمله ایرانیان، با در دست داشتن پاسپورت و اقامت کشور ترکیه، به راحتی می توانند از خدمات بانکی سیستم بین الملل این کشور بهره مند شوند.

سوالات متداول

خدمات بانک ملت ترکیه شامل چه مواردی است؟

به دلیل اعمال تحریم ها، خدمات بانک ملت ترکیه به افتتاح حساب و نگهداری پول در حساب برای ایرانیان محدود شده است.

آیا شعبات بانک ملت در ترکیه فعال هستند؟

بله؛ در حال حاضر هر سه شعبه بانک ملت در کشور ترکیه فعال و آماده ارائه خدمات می باشند.

آیا در شهر استانبول خودپرداز فعال ایرانی وجود دارد؟

خیر؛ ایرانیان با مراجعه به بانک ملت می توانند پول خود را از ریال به دلار تغییر دهند.

آیا به دلیل اعمال تحریم با افتتاح حساب در بانک ملت نمی توان از خدمات سیستم بانکداری بین الملل بهره مند شد؟

خیر؛ متاسفانه اعمال تحریم ها استفاده از خدمات سیستم بانکداری بین الملل را سخت و غیرممکن کرده است. البته افرادی که دارای کارت اقامت دائم و شهروندی هستند، می توانند از خدمات این سیستم استفاده کنند.

آیا امکان دریافت مشاوره و کسب اطلاع از آخرین اخبار وضعیت بانک های ایرانی در ترکیه از مجموعه ترکیه اسکای وجود دارد؟

بله؛ برای برقراری تماس با مشاوران حرفه ای مجموعه ترکیه اسکای می توانید از شماره های درج شده در وب سایت استفاده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا