آلانیادسته بندی شهرها

هزینه اجاره آپارتمان در آلانیا چقدر است؟ راهنمای کامل اجاره آپارتمان در آلانیا

یکی از معروف ترین و زیباترین شهر های ترکیه شهر آلانیا است که در قسمت مدیترانه‌ ای ترکیه قرار دارد. آلانیا به دلیل برخورداری از آب و هوای مناسب و جاذبه های توریستی فراوان یکی از بهترین مناطق برای گردش و تفریح است. همچنین به دلیل برخورداری از رونق صنعت گردشگری از پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری و خرید ملک محسوب می شود. بهتر است بدانید برای خرید خانه یا اجاره آپارتمان در آلانیا مسائل و نکاتی وجود دارد که باید قبل از اقدام در رابطه با آن آگاهی لازم را کسب کنید. چرا که بدون اطلاعات کافی ممکن است موجب سردرگمی و مشکل در شهر آلانیا شوید. بنابراین ما در ترکیه اسکای سعی کردیم مسائل و مطالب مربوط به خرید و اجاره آپارتمان در آلانیا را برای شما ارائه دهیم و امیدواریم که خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

  • حال اگر علاوه بر شهر زیبای آلانیا تمایل دارید تا به استانبول نیز سفر کنید، در اولین قدم باید مقاله بلیط هواپیما استانبول را مطالعه کنید.
بهترین محله های آلانیا آپارتمان برای اجاره کردن خانه کدامند؟

بهترین محله های آلانیا آپارتمان برای اجاره کردن خانه کدامند؟

پیش از اقدام برای اجاره آپارتمان در آلانیا باید با مناطق و محله های آن آشنایی داشته باشید تا مناسب با بودجه و شرایط خود بهترین مکان را برای زندگی انتخاب کنید. در ادامه برخی از بهترین مناطق آلانیا برای خرید و اجاره آپارتمان را برای شما معرفی خواهیم کرد:

محمودلار

محمودلار منطقه ای در ۱۲ کیلومتری شرق مرکز شهر آلانیا است که بین مناطق کستل و كارگیكاك واقع شده است. در این منطقه تمامی خدمات عمومی از جمله مراکز خرید و رستوران ها وجود دارد و کسانی که در این منطقه اقامت دارند نیازی نیست برای تامین نیاز های خود به مرکز شهر مراجعه کنند.

محمودلار یکی از بهترین مناطق توریستی شهر آلانیا محسوب می شود که افراد زیادی در این منطقه اقامت دارند. شما نیز برای اطلاع بیشتر در رابطه با نحوه و چگونگی اجاره آپارتمان در محمودلار آلانیا می توانید با مشاورین گروه ترکیه اسکای تماس بگیرید و در این رابطه کسب اطلاع کنید.

دمیرتاش

دمیرتاش منطقه ای است که در قسمت شرقی آلانیا واقع شده و در فاصله کمی از فرودگاه قرار دارد. در رابطه با ویژگی های این منطقه باید گفت که دمیرتاش منطقه ای آرام با ساحل ماسه ای زیبا و بکر است که تقریباً آلودگی صوتی در این منطقه وجود ندارد.

بنابراین یکی از بهترین مناطق آلانیا برای کسانی که به دنبال زندگی در محیطی ساحلی و آرام هستند، می باشد. مجموعه ای از این ویژگی ها سبب شده که افراد زیادی متقاضی اقامت در منطقه دمیرتاش باشند. بنابراین اگر قصد اجاره اپارتمان بصورت سالانه در آلانیا یا هر مدتی که می خواهید در این شهر اقامت داشته باشید، توصیه می کنیم از منطقه دمیر تاش هم برای اجاره آپارتمان دیدن کنید.

جیکجیلی

جیکجیلی منطقه ای در ۵ کیلومتری مرکز آلانیا می باشد. در این منطقه به طور معمول هوا آفتابی و سواحل زیبای آن آرام و چشم نواز است که برای گذراندن اوقات فراغت و تفریح بسیار مناسب می باشد. همه ساله گردشگران زیادی به این منطقه سفر و از جاذبه های طبیعی و زیبای آن دیدن می کنند.

جیکجیلی یک منطقه در حال توسعه و در حال رشد محسوب می شود و مهاجران زیادی برای اقامت و زندگی در کشور ترکیه به این منطقه سفر می کنند. به همین خاطر هر گونه سرمایه گذاری و خرید ملک در این منطقه بسیار سودآور خواهد بود و برای اجاره ملک کوتاه مدت نیز منطقه ای مناسب برای گردشگران است.

برای اطلاع از دیگر مناطق مناسب شهر آلانیا برای زندگی و یا اجاره آپارتمان در آلانیا می‌ توانید به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید و هر آنچه که در رابطه با محله های شهر آلانیا و نحوه اجاره ملک در آن لازم است را از طریق این سایت کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر از مقاله بهترین منطقه آلانیا برای زندگی بازدید به عمل آورید.

اجاره آپارتمان در آلانیا چگونه ممکن می شود؟

اجاره آپارتمان در آلانیا چگونه ممکن می شود؟

چنانچه قصد اجاره ملک یا آپارتمان در منطقه آلانیا را دارید شما می توانید به چندین روش اقدام کنید. اولین روش اینکه می توانید پس از سفر به این منطقه حضوری از آپارتمان ها و سوئیت هایی که برای اجاره مشخص شده اند دیدن و در صورت تمایل آپارتمانی مناسب بودجه و نیاز خود اجاره کنید.

البته این روش بیشتر مناسب مسافران و گردشگرانی است که به قصد توریستی به آلانیا سفر می کنند و فقط برای یک اقامت کوتاه مدت چند روزه قصد اجاره آپارتمان در آلانیا را دارند. اما اگر هدف از اجاره آپارتمان در آلانیا ترکیه بلند مدت و برای یک دوره دو یا سه ساله می باشد، بهتر است برای پیدا کردن آپارتمان مناسب و اجاره آن به سایت های معتبر و همچنین دفاتر املاک که به صورت اینترنتی هم فعالیت دارند مراجعه کنید.

در این دفاتر املاک گزینه‌ های متعددی از مناطق مختلف شهر آلانیا برای اجاره وجود دارد که قبل از سفر و اقامت در شهر آلانیا می توانید آپارتمانی مناسب را به صورت اینترنتی بازدید کرده و بهترین گزینه را از میان نمونه های موجود انتخاب کنند.

تمامی این فرایند قبل از سفر به آلانیا انجام می شود و قرارداد اجاره نامه پس از پرداخت هزینه برای شما ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است که به دلیل تعداد زیاد متقاضیان برای اقامت در شهر آلانیا و دیگر شهر های ترکیه در این زمینه سایت ها و مراکز کلاهبرداری نیز وجود دارند.

بنابراین توصیه می کنیم برای پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری و ضرر و زیان مالی از طریق سایت ترکیه اسکای از معتبرترین و بهترین مشاور املاک در آلانیا مطلع شوید تا از طریق یک دفتر املاک معتبر اقدام به اجاره ملک در شهر آلانیا کنید.

حداقل اجاره آپارتمان در آلانیا چقدر است؟

هزینه اجاره آپارتمان و سوئیت در آلانیا بستگی به امکانات و شرایطی آن بستگی دارد. در این شهر سوئیت ها و آپارتمان هایی وجود دارند که به صورت کوتاه مدت و روزانه به گردشگران و مسافران اجاره داده می شود که بعضی از این آپارتمان ها از امکانات مختلفی از جمله آشپزخانه و امکانات آشپزی برخوردار هستند.

با اقامت در این آپارتمان ها در طول سفر هزینه کمتری را در مقایسه با اقامت در هتل های لوکس و گران قیمت آن خواهید پرداخت. در بخشی از این منطقه می توان آپارتمان هایی با اجاره ۳۰۰ تا ۵۰۰ لیر پیدا کرد. البته همانطور که گفتیم حداقل اجاره ‌بها آپارتمان ها در آلانیا به مدت اقامت و شرایط آپارتمان بستگی دارد.

بنابراین اجاره هفتگی خانه در آلانیا با اجاره ماهانه آپارتمان در آلانیا متفاوت است. برای کسب اطلاع بهتر و دقیق تر در رابطه با حداقل میزان اجاره بها در شهر آلانیا توصیه می کنیم سری به سایت ترکیه اسکای بزنید و در این رابطه کسب اطلاع کنید.

حداکثر اجاره آپارتمان در آلانیا چقدر است؟

حداکثر اجاره آپارتمان در آلانیا چقدر است؟

همانطور که در مطالب بالاتر به آن اشاره کردیم، تمامی هزینه های اجاره بهای آپارتمان در آلانیا بستگی به مدت زمان اقامت و موقعیت آپارتمان در شهر آلانیا بستگی دارد. بعضی از این آپارتمان ها از امکانات کامل رفاهی و تفریحی از جمله سونا، استخر، نزدیکی به مرکز خرید، نزدیکی به مرکز شهر، کاملاً مبل و برخی دیگر برای امنیت بیشتر از نگهبان نیز برخوردار هستند. وجود همه این ها در افزایش میزان اجاره بها تاثیر گذار خواهد بود بنابراین نمی توان قیمت مشخصی در نظر گرفت.

ایرانیان چگونه می توانند در شهر آلانیا آپارتمان اجاره کنند؟

به دلیل همجواری کشور ترکیه با کشور ایران و عدم نیاز به اخذ ویزا برای سفر به این کشور همه ساله تعداد زیادی از ایرانیان برای تفریح و مهاجرت به این کشور سفر می کنند. به خاطر تقاضای زیادی که برای اجاره آپارتمان در این شهر به صورت کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد دفاتر املاک متعددی توسط ایرانیان مقیم ترکیه ایجاد شده اند.

در این دفاتر به صورت حضوری و اینترنتی به مشتریانشان ارائه خدمت می کنند. بنابراین برای اجاره آپارتمان در این شهر باید به این دفاتر املاک مراجعه و با کسب راهنمایی های لازم با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید آپارتمانی مناسب کرایه کنید.

آیا با اجاره آپارتمان در آلانیا می توان تابعیت کشور ترکیه را دریافت کرد؟

آیا با اجاره آپارتمان در آلانیا می توان تابعیت کشور ترکیه را دریافت کرد؟

در ابتدا باید گفت که اگر مدت اقامت شما در شهر آلانیا کمتر از ۹۰ روز می باشد شما به عنوان توریست محسوب خواهید شد و در مدت ۹۰ روز بدون رعایت ضوابط و قوانین مستاجر در شهر آلانیا اقامت خواهید داشت. اما اگر آپارتمانی را برای مدت یک سال اجاره کنید به مدت یک سال اقامت به شما اختصاص خواهد یافت.

البته این در صورتی خواهد بود که اجاره نامه ملک شما از نوع محضری و مورد تایید شهرداری باشد. چرا که بسیاری از خانه ها در آلانیا مورد تایید شهرداری نیز و اجاره نامه محضری به آن اختصاص نمی ‌یابد. نکته دیگر اینکه با اجاره آپارتمان در مدت یک سال فقط اقامت یک سال را دریافت خواهید کرد و پس از یک سال اقامت تمدید نخواهد شد و باید دوباره برای دریافت اقامت اقدام کنید.

آیا امکان رهن کامل آپارتمان در آلانیا ترکیه وجود دارد؟

رهن یا اجاره آپارتمان در آلانیا بستگی به مالک و آپارتمان خواهد داشت چرا که بعضی از مالکان آپارتمان خود را برای مدت مشخص به طور کامل بر اساس ضوابط و مقررات در ترکیه به صورت کامل به رهن مستاجر در می آورند. اما بخشی دیگر در کنار مبلغی به عنوان ودیعه اجاره بهای مشخصی در مدت سکونت فرد در آپارتمان طلب می کنند.

اجاره آپارتمان مبله در آلانیا چقدر می باشد؟

بسیاری از آپارتمان هایی که برای کوتاه مدت و یا میان مدت به متقاضیان اجاره داده می شود به صورت کاملا مبله با امکانات و تجهیزات رفاهی و مناسب می باشد. هر کدام از این آپارتمان ها با توجه به ویژگی ها و شرایطی که دارد از قیمت های متفاوتی برخوردار هستند. به عنوان مثال یک آپارتمان دو خوابه مبله در منطقه محمودلار آلانیا حدود ۹۵۰ لیر قیمت خواهد داشت.

اجاره آپارتمان در آلانیا به تومان

اجاره آپارتمان در آلانیا به تومان

بهتر است بدانید اجاره آپارتمان در آلانیا برای مدت یک روز بیشتر از اجاره ماهانه آن برآورد می شود و دلیل آن هزینه‌ هایی است که مالک بابت خدمات و امکانات ملک باید بپردازد. آپارتمان های زیادی با قیمت های مختلف در سطح شهر آلانیا برای اجاره چه به صورت کوتاه مدت و چه به صورت بلند مدت وجود دارد.

برای نمونه یک واحد آپارتمان ۲ خوابه ۱۰۰ متری در یک محله مناسب در شهر آلانیا حدود ۲۴۰ هزار لیر قیمت گذاری شده است که قیمت آن به پول ایران حدود ۷۰۰ میلیون تومان برآورد می شود.

مدارک مورد نیاز برای آپارتمان خانه در آلانیا کدامند؟

برای کرایه آپارتمان در آلانیا نیاز به دو شرط یا عامل می‌باشد. اول اینکه باید کل مبلغ را ابتدا پرداخت کنید، سپس باید  پاسپورت و مهر ورود قانونی به ترکیه را به همراه داشته باشید.

آیا اجاره آپارتمان کوتاه مدت در آلانیا امکان پذیر است؟

با توجه به اینکه شهر آلانیا دارای جاذبه های توریستی و گردشگری فراوانی است، همه ساله مسافران زیادی از سراسر دنیا از جمله کشور ایران به این منطقه سفر می کنند. به همین منظور علاوه بر هتل های لوکسی که در این منطقه قرار دارد آپارتمان ها و سوئیت‌ هایی هستند که به صورت کوتاه مدت حتی روزانه به متقاضیان اجاره داده می شود.

سوالات متداول

سوالات متداول

 
برای اجاره آپارتمان در آلانیا چگونه می توان اقدام کرد؟

 با مراجعه به دفاتر املاک و سایت های معتبر فعال در زمینه فروش و اجاره ملک در آلانیا می توان آپارتمان کرایه کرد.

 اجاره آپارتمان در آلانیا برای مدت کوتاه امکان پذیر است؟

 مسافرانی که به این منطقه سفر می کنند قادرند برای هر مدت زمانی که قصد اقامت دارند آپارتمان اجاره کنند.

 آلانیا در کدام منطقه واقع شده است؟

 یکی از شهر های استان آنتالیا می باشد که در قسمت مدیترانه ای ترکیه واقع شده است.

 آیا با اجاره آپارتمان در آلانیا می توان اقامت ترکیه را کسب کرد؟

 با اجاره ملک برای مدت یکسال در آلانیا فقط اقامت یکساله را می توانید کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

راضیه اکرمی

نویسنده مجموعه ترکیه اسکای در زمینه گردشگری هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا