استانبولدسته بندی شهرها

10 تا از قوانین در استانبول که باید بدانید

برای زندگی در استانبول باید تمام قانون های این شهر حتی قوانین عجیب ترکیه را بدانید تا در آینده با مشکلی رو به رو نشوید. حال ترکیه اسکای اطلاعات کاملی در رابطه با قوانین در استانبول را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. همراه مجله گردشگری ترکیه باشید.

مهم ترین قوانین در استانبول کدامند؟

مهم ترین قوانین در استانبول کدامند؟

شهر استانبول برای سفر و اقامت و ادامه زندگی بسیار محبوب و ایده آل است. زمانی که قانون گذاری در ترکیه انجام می شود باید تمام شهر های این کشور نظیر استانبول از این قانون ها پیروی کنند. این شهر از قانون ترکی و یا همان قانون ترکیه پیروی می کند. حال از مهم ترین قانون های این شهر می توان به: رانندگی در صورت حضور مالک خودرو، اگر به یک مسجد می روید برای جلوگیری از توهین متواضعانه بپوشید، از نزدیک تاسیسات نظامی و یا رسمی عکس نگیرید، قبل از عکاسی از مردم اجازه بگیرید و … اشاره کرد.

قوانین زندگی در استانبول چگونه است؟

برای این که بتوانید یک زندگی راحت و بدون دردسر در این شهر داشته باشید، بهتر است که قانون های این شهر را بدانید. به عنوان مثال قوانین مشروب در ترکیه به این گونه است که بعد از ساعت 10 شب فروش مشروبات الکلی و به طور کل در تمام ساعات روز مصرف آن در خیابان های این شهر ممنوع است. نمونه دیگر این است که سرویس های بهداشتی در این شهر رایگان نیستند و یا این که استعمال دخانیات در تمامی اماکن عمومی سر بسته ممنوع است. حال اگر تمایل دارید تا از تمام قانون های این شهر اطلاع یابید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به سایت های اینترنتی استانبول مراجعه نمایید.

قوانین مهاجرت به استانبول

در رابطه با قوانین ترکیه برای مهاجرین مخصوصا قوانین جدید ترکیه برای ایرانیان بهتر است که بدانید دارندگان پاسپورت معمولی و یا خدماتی/رسمی برای ورود به ترکیه باید ویزا داشته باشند. دارندگان این گذرنامه ها می توانند ویزای نود روزه چند بار ورود خود را از نمایندگی های ترکیه در خارج از کشور دریافت کنند و یا ویزای الکترونیکی سی روزه یکبار ورود خود را از طریق وب سایت مربوطه ​​اخذ کنند.

کار در استانبول چه قوانینی دارد؟

کار در استانبول چه قوانینی دارد؟

از مهم ترین قانون های کار در این شهر می توان به این که فرد باید 18 سالش تکمیل شده باشد، اشاره کرد. حال این موضوع را هم باید افزود که هر کدام از مشاغلی که در این شهر وجود دارد دارای یکسری از قانون هایی می باشند که در همان روز اول به متقاضیان گفته می‌ شود تا آن ها این قانون ها را بدانند و از آن ها پیروی کنند تا در هنگام کار مشکلی برایشان به وجود نیاید.

عدم رعایت قوانین در این شهر چه عواقبی دارد؟

این شهر دارای یکسری از قانون هایی است که تمام شهروندان باید آن را رعایت کنند. حال با عدم رعایت قانون فرد جریمه دریافت می‌ کند و یا حتی به حبس محکوم می شود که می توانید در رابطه با زندان این شهر و یا قوانین زندان ترکیه در سایت های ترکیه اطلاعات کاملی را بدست آورید.

آیا قوانین این شهر با سایر شهر ها مانند هم هستند؟

ترکیه یکی از کشور های محبوب برای سفر و حتی ادامه زندگی است. حال این کشور قانون های مربوط به خود را دارد که باید از آن ها اطلاع داشته باشید. قانون های 2022 ترکیه نسبت به سال های اخیر تفاوت های کمی پیدا کرده است. اما بهتر است برای مطمئن شدن از کار خود تمام این قانون ها را بدانید. حال این موضوع را هم باید افزود که کشور ترکیه یکسری قانون های مهم و ضروری را تعیین کرده است که این قانون ها باید در تمام شهر های ترکیه از جمله استانبول و سایر شهر ها اعمال شود. قانون های ترکیه در تمام شهر ها یکسان است و از این رو هیچ گونه تفاوتی در قوانین در استانبول با سایر شهر ها دیگر ترکیه وجود ندارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

عدم رعایت قوانین در استانبول چه عواقبی دارد؟

این شهر دارای یکسری قانون است که تمام شهروندان باید آن را رعایت کنند. حال با عدم رعایت قانون فرد جریمه دریافت می‌ کند و یا حتی به حبس محکوم می شود.

آیا قوانین در استانبول با سایر شهر های ترکیه یکسان است؟

ترکیه یکسری قانون های مهم را تعیین کرده است که این قانون ها در تمام شهر های ترکیه اعمال می شود و قانون های این شهر با سایر شهر ها یکسان است.

مهم ترین قانون کار در این شهر چیست؟

مهم ترین قانون کار در این شهر این است که متقاضی به سن 18 سال رسیده باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا