استانبولدسته بندی شهرها

حداقل و حداکثر دستمزد کار در استانبول با راهنمای پیدا کردن کار

این روز ها خیلی از اتباع خارجی به ویژه ایرانیان برای پیدا کردن کار در استانبول و ساختن یک زندگی جدید به این شهر مهاجرت می کنند. از آن جایی که استانبول مرکز اقتصاد کشور ترکیه به شمار می‌ رود، به همین دلیل افراد می‌ توانند با توجه به تخصص خود کار مناسبی را در این شهر پیدا کنند. همراه مجله گردشگری ترکیه باشید.

چگونه در شهر استانبول کار پیدا کنیم؟

چگونه در شهر استانبول کار پیدا کنیم؟

استانبول بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه به شمار می رود. با این که این شهر پایتخت ترکیه نیست، اما همچنان قطب مهم کسب و کار است. این روز ها استانبول با توجه به اقتصاد، شرایط مناسب زندگی، آب و هوا، مکان های دیدنی و خیلی از موارد دیگر مورد توجه خیلی از مهاجران به ویژه مهاجران ایرانی قرار گرفته است و خیلی از آن ها تمایل دارند تا به این شهر برای ادامه زندگی مهاجرت کنند. حال بهتر است که بدانید پیدا کردن کار در شهر استانبول سخت و دشوار نیست. اگر شما زبان ترکی که زبان رسمی کشور ترکیه است را یاد داشته باشید می توانید با توجه به تخصص و سوابق کاری خود به راحتی در زمینه ای که به آن تخصص و یا علاقه دارید کار پیدا کنید.

برای پیدا کردن کار در این شهر بزرگ می توانید آگهی های استخدامی اینترنتی را دنبال کنید. البته بهتر است که به سایت های رسمی خود شهر استانبول مراجعه نمایید. هم چنین می توانید آگهی استخدام روزنامه ها را دنبال کنید و یا در شرکت های مشاوره کاریابی ثبت نام نمایید. در نهایت باید افزود که اگر از طریق یکی از راه های ارتباطی سایت ترکیه اسکای با کارشناسان ما تماس بگیرید، آن ها نیز می‌ توانند در این زمینه به شما دوستان عزیز کمک کنند تا آسان‌ تر کار مورد نظر خود را در این شهر بزرگ و توریستی پیدا کنید.

شرایط کار در استانبول برای ایرانیان چگونه است؟

کار در استانبول برای ایرانیان با توجه به نزدیکی کشور ترکیه به ایران می تواند یک گزینه مناسب باشد. در حال حاضر مهاجران زیادی با رقم چشمگیر برای پیدا کردن کار در این شهر اقدام کرده اند و خیلی از آن ها توانسته اند موفق باشند. نکته مهمی که در موفقیت و پیدا کردن کار به این افراد کمک زیادی کرده است تحقیق کامل قبل از اقدام به پیدا کردن شغل بوده است. لازم به ذکر است که شرایط کار در این شهر برای تمام اتباع خارجی و هم چنین ایرانیان یکسان است.

حال این موضوع را هم باید افزود که در سال 2022 شرایط کاری در این شهر کمی تغییر پیدا کرده است. به این گونه که افراد در ابتدا می توانند اقامت توریستی خود را دریافت کنند و بعد از آن اقامت را به اقامت کاری تبدیل کنند. پس اولین شرط کار در این شهر دریافت اقامت ترکیه و یا همان کیملیک کارت است. سپس می توانند باتوجه به تخصص خود در این شهر شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

حداقل دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

حداقل دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

حداقل دستمزد در هر کشور از جمله کشور ترکیه با توجه به اقتصاد کشور و نسبت به جمعیت آن متفاوت است. حال ترکیه به دلیل پیشرفت در اقتصاد و هم چنین نیاز به نیروی کار بیشتر در سال های اخیر توجه بیشتری به این موضوع کرده است. حال حداقل دستمزد در شهر استانبول مربوط به قشر کارگر است. برای یک کارگر ساده در این شهر دستمزد بر طبق قانون کار و برای 30 روز در نظر گرفته شده است. البته تعیین حداقل دستمزد روزانه مهم است و بر اساس دستمزد روزانه هزینه های ساعت و ماهانه نیز محاسبه می شود. حال اگر تمایل دارید از حداقل دستمزد کار در این شهر اطلاع یابید، پیشنهاد می‌ کنیم تا دستمزد قشر کارگر در این شهر را بررسی نمایید تا به این گونه از حداقل دستمزد کاری مطلع شوید.

حداکثر دستمزد کاری در این شهر چند لیر است؟

به احتمال زیاد یکی از اصلی ترین دلیل مهاجرت به این شهر پیدا کردن کار مناسب و ساخت یک زندگی بهتر است. اگر شما هم مهاجرت کاری به این شهر از ترکیه را در برنامه داشته باشید حتما به میزان حقوق و دستمزد در استانبول توجه خواهید کرد. در این شهر با توجه به سیستم حاکم بر این کشور افراد با حقوق پایه می توانند زندگی نرمالی را داشته باشند. حال اگر تمایل دارید تا از حداکثر دستمزد کاری در این شهر اطلاع یابید باید به بررسی حقوق شغل هایی مانند: پزشکان متخصص، وکلا، خلبانان و هم چنین مهندسین بپردازید، چرا که این قشر بیشترین درآمد را در استانبول دارند و به این گونه شما می توانید از حداکثر هزینه دستمزد در این شهر مطلع شوید.

دستمزد کار در استانبول ترکیه به تومان چقدر است؟

خیلی از مهاجران به مقایسه دستمزد استانبول و ایران می پردازند و تمایل دارند تا بدانند که دستمزد کار در استانبول به تومان چقدر می شود؟ در این باره بهتر است که بدانید با توجه به این که معمولاً دستمزد در استانبول به صورت لیر محاسبه می‌ شود، به همین دلیل اگر مبلغ مورد نظر خود را که به لیر است را در برخی از سایت‌ ها و یا نرم‌ افزار هایی که لیر را به تومان تبدیل می‌ کنند وارد نمایید می توانید به صورت حدودی از دستمزد به تومان نیز مطلع شوید.

آیا ایرانیان برای کار در استانبول ترکیه نیاز به ویزای کاری دارند؟

آیا ایرانیان برای کار در استانبول ترکیه نیاز به ویزای کاری دارند؟

مهم است که بدانید دریافت اجازه کار در ترکیه و هر کدام از شهر های آن برای تمامی افرادی که قصد استخدام در ترکیه و یا راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، الزامی است که این موضوع شامل ایرانیان نیز می باشد. حال چنانچه قصد کاریابی در این شهر را دارید باید اطلاعات ضروری در زمینه اخذ ویزای کار ترکیه را بدانید. اخذ ویزای کار ترکیه اولین قدم برای شروع کار قانونی در استانبول است. ویزای کار ترکیه یک مجوز برای مهاجرت به ترکیه جهت تحقق مقاصد شغلی است.

بهتر است که بدانید ایرانیان بدون دریافت ویزای کار ترکیه و بعد از آن مجوز کار، نمی‌ توانند به کار و زندگی در ترکیه و شهر استانبول بپردازند، چرا که طبق قوانین مهاجرتی ترکیه، تمام شهروندان جهان به غیر از اتباع ترک جمهوری قبرس شمالی برای این که بتوانند در ترکیه کار کنند، باید ویزای کار از سفارت ترکیه و مجوز کار را دریافت کنند.

چگونه در این شهر کار پیدا کنیم؟

با توجه به بررسی نرخ بیکاری در ترکیه و مقایسه آن با کشور های اروپایی متوجه خواهید شد که فرصت‎ های شغلی کمتری در ترکیه وجود دارد. اما شرایط شغلی و کاری در ترکیه و شهر استانبول بهتر از دیگر کشور های حوزه خاورمیانه است. با این حال برای این که بتوانید در این شهر کار پیدا کنید بهتر است به سایت‌ های مرتبط شهر استانبول مراجعه نمایید، هم چنین می توانید به کانال واتساپ کار در ترکیه نیز سری بزنید. در این کانال ها و سایت ها می توانید کار در ترکیه، استخدام فوری اعزام در همان روز، کار در ترکیه برای خانم ها و کار در استانبول با جای خواب را جستجو و مشاهده کنید.

پر درآمد ترین کار ها در استانبول ترکیه کدامند؟

پر درآمد ترین کار ها در استانبول ترکیه کدامند؟

برخی از شغل ها در استانبول به عنوان پردرآمدترین شغل ها معرفی شده اند. البته به استثنای افراد دارای حق شهروندی در ترکیه، شهروندان خارجی مجاز به انجام برخی از این مشاغل مانند امور بیمارستانی، معاملات واجد شرایط دولتی و هم چنین فعالیت در دفاتر قانونی رسمی ترکیه نیستند. به هر حال از شغل های پردرآمد این شهر می‌ توان به: پزشکان متخصص، قاضی دادگاه، وکالت، مدیر بانک، مدیر اجرایی، مدیر ارشد، ارتودنسی و جراح دندانپزشکی و … اشاره کرد.

مشاغل مورد نیاز این شهر کدامند؟

از مشاغل مورد نیاز در این شهر می توان به: خدمات سرویس و پشتیبانی مشتری، مدرس خصوصی زبان های خارجی، پرستار بچه، ترجمه و ویرایش، متخصص فروش در زمینه صادرات و واردات، نویسنده کتاب های زبان، نیروی کار نساجی و … اشاره کرد.

آیا شهر استانبول ترکیه برای کار کردن مناسب است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم با این که نرخ بیکاری در ترکیه نسبت به اروپا بیشتر است، اما با این حال پیدا کردن کار در استانبول و سایر شهر های ترکیه نسبت به کشور های حوزه خاورمیانه بهتر است. به همین دلیل افراد اگر زبان ترکی بلد باشند و تخصص خاصی در یک زمینه داشته باشید، کار کردن در این شهر برای مهاجران مناسب خواهد بود و حقوق خوبی نیز دریافت خواهند کرد.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا برای کار در استانبول به ویزا نیاز است؟

طبق قوانین ترکیه تمام شهروندان دنیا به غیر از اتباع ترک جمهوری قبرس شمالی برای این که بتوانند در ترکیه کار کنند، باید ویزای کار از سفارت ترکیه و مجوز کار را دریافت کنند.

چگونه می توان به جستجوی کار در استانبول پرداخت؟

برای جستجوی کار در استانبول می توانید به سایت های اینترنتی و روزنامه‌ ها مراجعه نمایید و یا در شرکت های مشاوره کاریابی ثبت نام کنید.

آیا کار در استانبول برای ایرانی ها مناسب است؟

اگر یک ایرانی زبان ترکی بلد باشد و یک تخصص داشته باشد کار در استانبول برای او مناسب خواهد بود.

5/5 - (2 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا