استانبولدسته بندی شهرها

مشاوره دانشگاه های استانبول و هماهنگی ثبت نام در آنها

کشور ترکیه با چهارده شهر دانشجویی و بیش از 201 دانشگاه سالیانه هزاران دانشجو را پذیرش می‌ کند. حال بهتر است که بدانید در این میان دانشگاه های استانبول مورد توجه خیلی از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. همراه مجله گردشگری ترکیه باشید.

بهترین دانشگاه های استانبول کدامند؟

بهترین دانشگاه های استانبول کدامند؟

استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است که وجود بهترین و ایده آل ترین موسسات آموزشی در این شهر باعث شده است که دانشجویان بین المللی زیادی در این شهر مدرن به تحصیل بپردازند. حال در ادامه ترکیه اسکای قرار است به معرفی بهترین موسسات آموزشی این شهر بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

گالاتاسرای

دانشگاه گالاتاسرای استانبول یک موسسه آموزشی خصوصی است. این موسسه دارای پنج دانشکده مختلف است که فرصت تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی پرطرفدار و محبوب را در اختیار دانشجویان بومی و حتی بین المللی خود قرار می دهد. این موسسه دارای امکانات بسیار زیادی است و بهترین اساتید این شهر در این موسسه به تدریس می پردازند.

کوچ

کوچ از دانشگاه های خصوصی استانبول است که این موسسه از 22 برنامه کارشناسی، 29 برنامه کارشناسی ارشد و هم چنین 30 برنامه دکترا برخوردار است. کوچ سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را از کشور های مختلف به ویژه ایران پذیرش می‌ کند. برای اخذ پذیرش در موسسه کوچ متقاضی باید دارای مدرک دیپلم باشید.

دانشگاه استانبول پزشکی

از میان دانشگاه های پزشکی استانبول، این موسسه مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد چرا که یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی دولتی استانبول است.

پذیرش دانشگاه های استانبول چگونه ممکن می شود؟

پذیرش دانشگاه های استانبول چگونه ممکن می شود؟

شرایط پذیرش دانشگاه استانبول از چهار راه مختلف از جمله: آزمون یوس 2021، آزمون SAT، پذیرش بدون کنکور و در نهایت بورسیه تحصیلی امکان پذیر است. این موضوع را هم باید افزود که در ابتدا متقاضی باید مطابق با تقویم تحصیلی موسسه مورد نظر، درخواست پذیرش خود را به صورت آنلاین پر کند. با این حال برای اطلاع از شرایط پذیرش این موسسات و یا حتی اطلاع از شهریه دانشگاه استانبول کافیست تا به سایت رسمی موسسه مورد نظر خود مراجعه نمایید.

حداقل هزینه پذیرش دانشگاه های استانبول چقدر است؟

حداقل هزینه پذیرش این موسسه آموزشی مربوط به موسسات دولتی می باشد که شما با مراجعه به این موسسات می توانید از حداقل هزینه ها مطلع شوید.

حداکثر هزینه پذیرش دانشگاه های استانبول چقدر است؟

حداکثر هزینه پذیرش این موسسه آموزشی مربوط به موسسات خصوصی می باشد که شما با مراجعه به این موسسات می توانید از حداکثر هزینه ها مطلع شوید.

عکس دانشگاه های استانبول را در کجا مشاهده کنیم؟

برای این که بتوانید عکس های این موسسات آموزشی را مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت رسمی موسسه مورد نظر خود مراجعه نمایید. هم چنین اگر نام موسسه آموزشی مورد نظر خود را در گوگل جستجو کنید نیز با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد.

آدرس دانشگاه های استانبول

برای پیدا کردن آدرس موسسه آموزشی مورد نظر خود در شهر استانبول کافیست تا به سایت رسمی موسسه مراجعه کرده و یا با استفاده از نرم افزار های نقشه یابی آدرس موسسه مورد نظر خود را پیدا کنید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های استانبول کدامند؟

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های استانبول کدامند؟

مهم است که بدانید درخواست پذیرش هر کدام از موسسات آموزشی این شهر از طریق وب سایت رسمی موسسه صورت می گیرد. توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین مراحل اخذ پذیرش موسسات، ارائه مدارک لازم و ضروری برای ثبت نام می باشد. البته مدارک لازم برای ثبت نام هر کدام از موسسات متفاوت است. اما با این حال تمام موسسات یکسری مدارک مشترک دارند که از مهم ترین این مدارک لازم برای ثبت می توان به: کپی از گواهی عمومی آموزش متوسطه (GCSE) ترجمه شده به زبان رسمی دانشگاه (انگلیسی یا ترکی)، گواهی مهارت زبان، مانند تافل، آیلتس، TÖMER، در صورت وجود، عکس-گراف شخصی که اخیرا گرفته شده است، انگیزه نامه و پرداخت هزینه درخواست در صورت نیاز اشاره کرد.

سوالات متداول

بهترین دانشگاه های استانبول کدامند؟

از بهترین آنها می توان به: گالاتاسرای، کوچ و موسسه استانبول پزشکی اشاره کرد.

چگونه می توان به مشاهده تصاویر دانشگاه های استانبول پرداخت؟

برای مشاهده تصاویر موسسات آموزشی این شهر کافیست تا به سایت رسمی موسسه مورد نظر خود مراجعه نمایید و یا این که به گوگل مراجعه کنید و نام موسسه را جستجو نمایید.

آیا موسسه آموزشی گالاتاسرای خصوصی است؟

گالاتاسرای یک موسسه آموزشی خصوصی است که فرصت تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی پرطرفدار و محبوب را در اختیار دانشجویان بومی و حتی بین المللی خود قرار می دهد و دارای امکانات بسیار زیادی است.

5/5 - (3 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا