ازمیردسته بندی شهرها

آب و هوای ازمیر امروز تا 10 روز آینده

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه است و این روز ها به یکی از شهر های مورد علاقه توریستان و گردشگران در تور های ترکیبی ترکیه، تبدیل شده است. حال جالب است که بدانید آب و هوای ازمیر معمولا همانند آب و هوای ایران است و نسبت به سایر شهر های ترکیه معتدل تر است.

به صورت کلی آب و هوای ازمیر چگونه است؟

به صورت کلی آب و هوای ازمیر چگونه است؟

دمای هوا در کنار میزان رطوبت و سرعت وزش باد از جمله فاکتور های مهم در سنجش چگونگی آب و هوای ازمیر زیبا است. میانگین دمای هوای این شهر در فصول متفاوت، متغیر است. به لحاظ میزان رطوبت هم در خیلی از ماه های سال هوایی دلپذیر و معتدل دارد. البته به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که آب و هوای ازمیر در فصل تابستان گرم و در فصل زمستان سرد است. اگر آب و هوا یکی از عوامل مهم در انتخاب مقصد سفرتان به شمار می رود، پس بهتر است که بدانید بهترین زمان سفر به این شهر رویایی بر اساس آب و هوا، فصل بهار (اواخر اسفند تا اواسط خرداد) و فصل پاییز (اواخر شهریور تا اوایل آذر) است.

آب و هوای ازمیر در فصول مختلف چگونه است؟

شهر ازمیر یکی از شهر های توریستی و محبوب ترکیه به شمار می رود که شهرت جهانی نیز دارد. البته از آن جایی که آب و هوا از عناصر مهم در انتخاب مقصد سفر های تفریحی است. به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا در رابطه با آب و هوای این شهر در فصول مختلف اطلاعات کاملی را بدست آورند. از میان شهر های توریستی کشور ترکیه، شهر ازمیر به دلیل آب و هوای معتدل و ساحل زیبایش از محبوبیت بیشتری برخوردار است. اما با این حال در ادامه ترکیه اسکای به بررسی شرایط آب و هوای ازمیر در فصول مختلف خواهیم پرداخت.

بهار

بهار

هوای ازمیر در فصل بهار بسیار دلچسب است و به طور میانگین دمای هوای این شهر در طول روز های بهاری در حدود 18 درجه سانتیگراد و در طول شب ها در حدود 10 درجه سانتگیراد است. در این فصل می توان شاهد شکوفه زدن گل های زیبا و خاص بود و این مساله باعث شده که این شهر در فصل بهار ظاهر بسیار خوشایندی پیدا کند. آب و هوای ازمیر در اردیبهشت بسیار عالی است. هم چنین فصل بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر رویایی عنوان شده است.

تابستان

از اول ماه ژوئن با کاهش بارندگی ها و گرم تر شدن هوا، تابستان این شهر شروع شده و تا آخر ماه اوت شاهد آب و هوایی معتدل گرم و شرجی در این شهر خواهید بود. در فصل تابستان میانگین دمای هوای این شهر بین 30 الی 46 درجه سانتی گراد است. شرایط آب و هوای ازمیر در تابستان برای مسافران بسیار ایده آل است. وزش نسیم از جانب دریا در تابستان هم هوایی روح بخش به این شهر بخشیده است.

پاییز

با شروع ماه سپتامبر به تدریج از گرمای هوای این شهر کاسته شده و پاییز هزاران رنگ رویایی را بر طبیعت چشم نواز این شهر رخ نمایی می کند. میانگین دمای آب و هوای ازمیر در پاییز تقریبا بین 18 الی 30 درجه ی سانتیگراد است. در این فصل هوای معتدل و مطبوعی را تجربه خواهید کرد. هرچند پاییز حضور گردشگران کمتر می شود، اما در این فصل نیز علاقمندان در صورت سفر به این شهر سفری دلپذیر به همراه هزینه ای مناسب را تجربه خواهند کرد. هم چنین آب و هوای ازمیر در اکتبر بسیار معتدل و مطلوب است.

زمستان

آب و هوای ازمیر در زمستان نسبت به سایر شهر های ترکیه معتدل و مطبوع تر است که با 10 آذر یعنی شروع دسامبر تا 9 اسفند یعنی پایان فوریه، مصادف است. آب و هوای ازمیر در آذر ماه معتدل تر است. جالب است که بدانید برگزاری فستیوال شتر از رویداد های فرهنگی تفریحی مهیج این شهر در فصل زمستان است که طرفداران زیادی نیز دارد.

آب و هوای ازمیر در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

این شهر گردشگری در فصل تابستان از همیشه سرگرم کننده تر و جذاب تر می شود. زمانی که این شهر رو به گرمی می رود، سر و کله توریستان و گردشگران در ازمیر پیدا می شود و سواحل این شهر زیبا پر از مسافرانی می شود که همه شان به دنبال خوشگذرانی و تفریح هستند. در این زمان از سال به طور میانگین دمای ازمیر در حدود 28 الی 30 درجه سانتگیراد می شود و گاهی دمای بالاتر را هم تجربه می کند. با این حال اگر قصد دارید تا در تابستان به این شهر سفر کنید، بهتر است که بدانید گرم ترین ماه سال در این شهر، جولای است که میانگین دمای آن 93 درجه فارنهایت و کمینه آن 71 درجه فارنهایت می باشد. به همین دلیل اگر از گرمای زیاد گریزان هستید و تمایل دارید تا هوا معتدل تر باشد، پیشنهاد می کنیم تا در ماه جولای به این شهر سفر نکنید. در مقابل از آن جایی که آب و هوای ازمیر در عید نوروز معتدل تر است، می توانید در این زمان به این شهر گردشگری سفر کنید.

آب و هوای ازمیر در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

آب و هوای ازمیر در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

در فصل زمستان، باید انتظار داشته باشید که دمای هوای این شهر از صفر درجه سانتیگراد کمتر شود. به همین دلیل عملا در فصل زمستان امکان تجربه خیلی از تفریحات در این شهر وجود ندارد. در فصل زمستان احتمال بارش باران و برف از هر زمان دیگری در سال بیشتر است. حال بهتر است که بدانید ماه ژانویه، سردترین ماه سال در این شهر می باشد، اما باز هم ازمیر نسبت به سایر شهر های ترکیه در این ماه از هوای معتدل تری برخوردار است. با این حال اگر قصد دارید تا در این ماه به این شهر سفر کنید، ترکیه اسکای به شما توصیه می کند که چندین دست لباس گرم به همراه خود داشته باشید.

با توجه به آب و هوای ازمیر چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

ازمیر یکی از شهر های ساحلی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که با توجه به جاذبه های دیدنی که دارد، این روز ها خیلی از مردم از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند تا لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند و به مشاهده جاذبه های دیدنی این شهر بپردازند. حال این موضوع را هم باید افزود که این روز ها این شهر به یکی از شهر های گردشگری مورد علاقه خیلی از مردم ایران نیز تبدیل شده است.

حال یکی از سوالات متداولی که برای اکثر مسافران به وجود می‌ آید، این است که سفر به این شهر با توجه به هوا در کدام فصل بهتر است؟ در ابتدا بهتر است که بدانید ازمیر نسبت به سایر شهر های ترکیه از آب و هوای معتدل تری برخوردار است. اما با این حال معمولا بهترین زمان سفر به ازمیر بر اساس هوا، 19 مارس تا 10 ژوئن و 17 سپتامبر تا 2 دسامبر عنوان شده است.

میزان بارندگی در ازمیر چگونه است؟

میزان بارندگی در ازمیر چگونه است؟

به طور میانگین آب و هوا در تمام سال در ازمیر این گونه است که تابستان‌ ها گرم و خشک است و زمستان‌ ها طولانی، سرد، بادخیز، مرطوب و نیمه ابری است. حال این موضوع را هم باید افزود که میزان بارندگی در این شهر متوسط رو به زیاد است، امّا در فصل زمستان شاهد بارش بیشتری نسبت به سایر فصل‌ ها هستیم.

با توجه به آب و هوای ازمیر این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

زندگی در شهر های مختلف ترکیه به ویژه ازمیر به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی، چند سال است که مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است و برخی از ایرانیان با توجه به امکاناتی که شهر ازمیر دارد، تمایل دارند تا به این شهر رویایی مهاجرت کنند. این شهر هوای متعدلی دارد و بارش‌ های آن در کنار آفتاب زیاد در ازمیر، شرایط آب و هوایی دلچسبی را فراهم کرده است. این موضوع را هم باید افزود که این شهر هوایی پاک دارد و فضای سبز و منظره دریا در کنار آن، شهری زیبا و آرام را به وجود آورده‌ اند.

پیش بینی آب و هوای ازمیر

با مراجعه به نرم افراز های هواشناسی و یا سایت های هواشناسی آب و هوای ازمیر که در اینترنت موجود هستند، می توانید به پیش بینی آب و هوای این شهر در روز های آینده بپردازید. در ادامه مقاله پیشنهادی بهترین دانشگاه های ازمیر را بخوانید.

سوالات متداول

سوالات متداول

با توجه به آب و هوای ازمیر کدام ماه برای مسافرت به این شهر بهتر است؟

به طور معمول بهترین زمان سفر به این شهر بر اساس هوا، 19 مارس تا 10 ژوئن و هم چنین 17 سپتامبر تا 2 دسامبر است.

آب و هوای این شهر در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

آب و هوای ازمیر در جولای به گرم ترین نقطه می رسد، ماه جولای گرم ترین ماه سال در این شهر است.

آب و هوای این شهر در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

آب و هوای ازمیر در ژانویه به سرد ترین حد خود می رسد.

3.7/5 - (7 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا