ازمیردسته بندی شهرها

بهترین دانشگاه های ازمیر برای تحصیل ایرانی ها

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه به شمار می‌ رود که به دلیل مکان های دیدنی اش به یکی از شهر های توریستی و گردشگری نیز تبدیل شده است. حال بهتر است که بدانید این شهر دارای موسسه‌های علمی معتبر متعددی است و به همین دلیل خیلی از دانشجویان از نقاط مختلف دنیا برای تحصیل در یکی از دانشگاه های ازمیر به این شهر مهاجرت می کنند. همراه مجله گردشگری ترکیه باشید.

بهترین دانشگاه های ازمیر کدامند؟

بهترین دانشگاه های ازمیر کدامند؟

برای ایرانی ها شهر ازمیر یکی از بهترین و محبوب ترین مقاصد تحصیلی به شمار می‌ رود، چرا که از لحاظ آداب و رسوم و فرهنگ شباهت زیادی به مردم ایران دارد و هم چنین هزینه تحصیل در موسسه های علمی ازمیر ترکیه نسبت به جا های دیگر کمتر است. مهم تر از همه در این شهر موسسه علمی و یا همان دانشگاه های معتبر متعددی نیز وجود دارد. حال در این قسمت می خواهیم به معرفی بهترین دانشگاه های ازمیر بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم این قسمت از مقاله را از دست ندهید.

دانشگاه اژه

راز محبوبیت دانشگاه اژه در میان دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان: تحصیل شهریه‌ های پایین، کیفیت بالای تحصیل، برنامه‌ های فوق برنامه و غیر درسی و فرصت‌ های تبادل دانشجو و برنامه‌ های پژوهشی متعدد است. در میان دانشگاه‌ های رده بالا، میزان خروجی تحقیقاتی این موسسه علمی ترکیه را عالی (high) اعلام کرده‌ اند و یکی از بهترین دانشگاه های این شهر به شمار می رود. حال با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه اژه می توانید به مشاهده لیست رشته های این موسسه بپردازید.

دانشگاه کاتب چلبی

خیلی از افراد به دنبال پذیرش دانشگاه ازمیر کاتب چلبی ترکیه هستند، چرا که یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ازمیر به شمار می رود که خیلی از دانشجویان داخلی و خارجی بر سر گرفتن اپلای از آن به رقابت می پردازند. این دانشگاه امسال در تمامی رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت. این دانشگاه به دنبال ایجاد جامعه ای متحد از طرز فکر ها و نگرش های متفاوت است.

دانشگاه یاشار

در سال 1999 تصمیم به تأسیس دانشگاه یاشار ازمیر گرفته شد. زبان تحصیل در این دانشگاه زبان انگلیسی می باشد. این  موسسه علمی نیز یکی از بهترین دانشگاه های ازمیر می باشد که اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ازمیر ترکیه هستید، این موسسه علمی نیز گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

دانشگاه دوکوز ایلول

یکی از قدیمی‌ ترین موسسه های علمی ترکیه، دوکوز ایلول است که در شهر زیبای ازمیر قرار دارد. تنوع بسیار بالای رشته ها این دانشگاه باعث شده تا به یکی از محبوب ترین دانشگاه ها تبدیل شود. حال اگر به سایت رسمی دوکوز ایلول مراجعه نمایید، می توانید در رابطه با شهریه دانشگاه دوکوز ایلول، انتخاب رشته دانشگاه دوکوز ایلول و یا حتی سوالات یوس دانشگاه دوکوز ایلول اطلاعات خوبی را بدست آورید.

دانشگاه باکرچای

دانشگاه باکرچای ازمیر یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه و شهر ازمیر می باشد. دانشگاه باکرچای از طرف TBMM در سال 1986 در شهرستان منمن ازمیر شکل گرفت. این دانشگاه دارای 5 دانشکده، 3 کالج، 3 مدرسه حرفه ای، 2 موسسه و خوابگاه های خصوصی می باشد.

پذیرش دانشگاه های ازمیر چگونه ممکن می شود؟

پذیرش دانشگاه های ازمیر چگونه ممکن می شود؟

تحصیل در دانشگاه‌ های معتبر ازمیر تجربه ای لذت بخش به همراه دارد و خیلی افراد تمایل دارند تا در یکی از دانشگاه‌ های این شهر زیبا به تحصیل خود بپردازند. حال سوالی که برای خیلی از افراد به وجود می‌ آید، این است که پذیرش دانشگاه های این شهر چگونه ممکن است؟ در این باره بهتر است که بدانید شرایط پذیرش دانشگاه های این شهر، مشابه سایر دانشگاه های دولتی و خصوصی شهر های ترکیه است. دانشگاه های خصوصی معمولا شرایط ورودی یکسانی دارند، البته این شهر شرایط خاصی را برای دریافت آموزش دانشجویان خارجی تعیین کرده است. حال برای اطلاع از شرایط و مدارک لازم برای پذیرش در این دانشگاه ها و هم چنین معرفی و شرایط ثبت نام در دانشگاه های ازمیر ترکیه کافی است تا با شماره ای که در سایت ترکیه اسکای قرار داده شده است، تماس بگیرید.

حداقل هزینه پذیرش دانشگاه های ازمیر چقدر است؟

حداقل هزینه پذیرش دانشگاه های این شهر به برخی از عوامل بستگی دارد که اگر تمایل دارید تا در این باره اطلاعات بیشتری را به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا با تیم ترکیه اسکای در تماس باشید.

حداکثر هزینه پذیرش دانشگاه های ازمیر چقدر است؟

حداکثر هزینه پذیرش این دانشگاه ها همانند حداقل هزینه پذیرش به برخی از عوامل بستگی دارد که تیم ترکیه اسکای در این زمینه می‌ تواند به شما دوستان عزیز کمک کند.

عکس دانشگاه های ازمیر را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس دانشگاه های ازمیر را در کجا مشاهده کنیم؟

ازمیر یکی از شهر های مهم ترکیه به شمار می‌ رود که معتبر ترین موسسه های علمی این کشور نیز در این شهر قرار دارند. حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده عکس های دانشگاه های این شهر بپردازند و به این گونه با فضای بیرون و فضای داخل دانشگاه های این شهر بیشتر آشنا شوند. در این باره باید بگوییم که اگر به اینترنت مراجعه کنید و نام دانشگاه مورد نظر خود را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد و عکس های بی شماری از دانشگاه مورد نظرتان برای شما نمایش خواهد یافت. هم چنین در اینترنت می توانید علاوه بر عکس اطلاعاتی در رابطه با رشته های قابل تحصیل، دانشگاه های مورد تایید ازمیر و … را نیز بدست آورید.

رشته های دانشگاه های ازمیر

این روز ها آرزوی خیلی از جوانان تحصیل در یکی از دانشگاه‌ های معتبر شهر ازمیر است. حال بهتر است که بدانید در این شهر دانشگاه های متعددی وجود دارد که هر کدام از این دانشگاه ها دارای رشته های مختلفی هستند و تنوع بالا در رشته های دانشگاهی، یکی از دلایل محبوبیت دانشگاه های این شهر است. حال اگر تمایل دارید تا از رشته های هر کدام از این دانشگاه ها مطلع شوید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.

آدرس دانشگاه های ازمیر

برای پیدا کردن آدرس و لوکیشن هر کدام از این دانشگاه‌ ها کافیست تا به اینترنت مراجعه نمایید. در برخی از سایت‌ های موجود در اینترنت می توانید لیست موسسه های علمی ازمیر را به همراه آدرس و شماره تلفن این موسسات جستجو و مشاهده کنید. هم چنین با مراجعه به سایت دانشگاه مورد نظر خود نیز می توانید آدرس و شماره تلفن دقیق را به دست آورید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های ازمیر کدامند؟

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های ازمیر کدامند؟

دانشگاه های این شهر جزو معتبرترین و شناخته شده ترین دانشگاه های دنیا به شمار می روند. حال از جمله مهم ترین مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل در این موسسات می توان به مواردی مانند: تکمیل فرم درخواست آنلاین، دیپلم دبیرستان یا معادل آن، ریز نمرات تحصیلی، مدرک مهارت زبان، قبولی در آزمون ورودی، گواهی اثبات تمکن مالی، بیمه نامه و گذرنامه معتبر اشاره کرد.

آیا دانشجو های ایرانی می توانند در دانشگاه های ازمیر تحصیل کنند؟

تمام دانشجویان ایرانی می‌ توانند در هر کدام از دانشگاه های مورد نظر خود در این شهر به تحصیل بپردازند. اما باید تمام مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه را به همراه داشته باشند. حال در قسمت قبل در رابطه با مدارک مورد نیاز پذیرش این دانشگاه ها اطلاعات کاملی را قرار داده ایم.

دانشگاه های ازمیر چه امکاناتی دارند؟

هر کدام از موسسات علمی این شهر پیشرفته دارای امکانات متعددی هستند و با توجه به این امکانات متقاضیان زیادی را جذب خود کرده اند. حال به طور معمول این دانشگاه ها دارای امکاناتی نظیر: کتابخانه های مجهز، فناوری اطلاعات و فضاهای مطالعه، آموزش دادن و یادگیری، فضاهای اجتماعی غذا در محوطه دانشگاه، سالن های تئاتر و کلاس های درس، تنوع بالا در رشته های تحصیلی و … هستند.

شهریه دانشگاه های ازمیر چقدر است؟

در کنار معتبر بودن موسسه های علمی این شهر مدرن، یکی دیگر از دلایل محبوبیت این دانشگاه‌ ها شهریه های پایین این موسسات علمی می باشد. معمولا هزینه شهریه موسسه های علمی ازمیر به طور سالانه از مبلغی حدود 3500 لیره شروع می شود.

کدام دانشگاه های ازمیر مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

کدام دانشگاه های ازمیر مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

مدتی قبل موسسات علمی ترکیه مورد تایید وزارت علوم ایران منتشر شدند که در بین این موسسات علمی، دانشگاه کاتب چلبی که در شهر ازمیر قرار دارد، نیز مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته بود.

سوالات متداول

بهترین و معروف ترین دانشگاه های ازمیر کدامند؟

از بهترین و معروف ترین دانشگاه های ازمیر می توان به: اژه، کاتب چلبی، یاشار، دوکوز ایلول و باکرچای اشاره کرد.

کدام یک از دانشگاه های ازمیر مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفته است؟

مدتی قبل دانشگاه کاتب چلبی که در شهر ازمیر قرار دارد، مورد تایید وزارت علوم ایران قرار گرفت.

مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه های ازمیر چیست؟

از این مدارک می توان به: دیپلم دبیرستان یا معادل آن، تکمیل فرم درخواست آنلاین، ریز نمرات تحصیلی، مدرک مهارت زبان، گواهی اثبات تمکن مالی، قبولی در آزمون ورودی، بیمه نامه و گذرنامه معتبر اشاره کرد.

چگونه می توان آدرس دانشگاه های ازمیر را پیدا کرد؟

برای پیدا کردن آدرس هر کدام از دانشگاه های ازمیر کافیست تا به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.

5/5 - (5 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا