راهنمای بلیط هواپیما

بلیط هواپیما بوشهر به استانبول + (70% تخفیف پرواز استانبول به بوشهر)

استانبول ترکیه شهری است که در حال حاضر به عنوان پایتخت اقتصادی و فرهنگی کشور ترکیه معروف است. این شهر یکی از تاریخی ترین و قدیمی ترین شهرهای کشور ترکیه می باشد. پیش از آن که در سال 1923 دولت جمهوری ترکیه شکل بگیرد استانبول به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می شد. استانبول که شهری توریستی و زیبا می باشد در نزدیکی دریای مرمره و دریای سیاه واقع شده است. این شهر در بین تمامی شهرهای جهان از نظر گردشگری رتبه سوم را دارا می باشد. در صورتی که می خواهید به صورت هوایی به این شهر سفر کنید حتما باید برای تهیه بلیط هواپیما اقدام کنید. در ادامه مقاله ای که پیش رویتان است درباره خرید بلیط هواپیما بوشهر استانبول و همچنین کلیه بلیط هایی که برای فروش موجود می باشد و کلاس های مختلف آن ها و همچنین اختلاف قیمتشان به علاوه راهنمای رزرو و خرید بلیط برای کسب اطلاع بیشتر شما دوستان توضیح می دهیم.

بلیط هواپیما بوشهر استانبول

بلیط هواپیما بوشهر استانبول

ممکن است برای سفرتان به خارج از کشور، کشور ترکیه و شهر استانبول را برگزیده باشید. لازم است قبل از این که روز حرکت خود را برای سفر انتخاب کردید مدارکی که را مورد نیارتان می باشد تهیه کنید. و پس از جمع آوری مدارک موجود برای تهیه بلیط اقدامات لازم را انجام دهید. اما شاید هنگامی که برای خرید بلیط اقدام کرده باشید با تنوع قیمت ها که هر کدام دارا می باشند که یکی از مهم ترین دلایل این اختلاف قیمت ها کلاس بندی هایی می باشد که این بلیط ها دارند و هر کدام از این کلاس ها ارائه دهنده سرویس و خدمات گوناگونی به مشتریان نیز می باشند. ولی مورد دیگری که در تفاوت قیمت ها نقش مهمی ایفا می کند و به هیچ وجه نمی توان از وجود آن ها جلوگیری نمود گرانی های رایج و نوساناتی که نرخ ارز دارد می باشد، به گونه ای که این گرانی ها تاثیر منفی خود را مبنی بر افزایش قیمت ها به بلیط ها هم گذاشته اند. در این مقاله درباره ارزان ترین بلیط هواپیما بوشهر استانبول، نرخ بلیط هواپیما بوشهر استانبول و حتی کلیه مدارکی که شما برای مسافرت به کشور ترکیه به آن ها نیاز دارید بحث می کنیم تا زمان تهیه بلیط هواپیما بوشهر استانبول مشکلی نداشته باشید و دارای اطلاعات کافی باشید.

بلیط هواپیما بوشهر استانبول چارتر

احتملا این اتفاق برای شما هم پیش آمده است که قصد خریدن بلیط هواپیما را داشته اید و با لغت بلیط چارتری مواجه شده باشید و یا حتی پیش از این با این اصطلاح آشنایی داشته باشید و در صورتی که مسافرت های خود را به شکل هوایی انجام می دهید حتی سابقه استفاده از این نوع سرویس را داشته باشید. تعداد زیادی از افرادی که قصد دارند پیش از سفرشان بلیط هواپیما تهیه کنند فقط به دنبال خریدن بلیط چارتری می باشند در ابتدا توضیحاتی درباره بلیط چارتری شرح می دهیم.

اصطلاح چارتر به معنای دربست اجاره دادن و یا کرایه دادن است و تعریف آن خدمتی است که در آن درصدی از صندلی های اتوبوس، قطار، هواپیما و یا حتی اتاق های یک هتل به صورت عمده جهت اجاره دادن عرضه می شوند و این چارتر کننده است برای فروش آن ها اقدامات لازم را انجام می دهد. نکته بسیار مهمی که نباید فراموش شود این است که زمان خریدن بلیط چارتر اعم از هواپیما، اتوبوس، قطار و هتل هزینه پرداختی برای این سرویس در مقایسه با سایر سرویس ها کم تر می باشد.

همان طور که چارتر کننده فروش بلیط ها را بر عهده دارد قیمت آن ها را هم تعیین می کند و چارتر دهنده هیچ وظیفه ای در این باب ندارد. چارتر دهنده و چارتر کننده طبق قراردادی که بین خود منعقد می کنند، اگر چارتر کننده یا همان دفتر خدمات هوایی تمام ظرفیتی را که از چارتر دهنده اجاره نموده است نتواند به فروش برساند باید تمامی مبلغی را که طبق قرار داد با چارتر دهنده منعقد کرده است به آن ها پرداخت کند و در زمان هایی که تعدادی بلیط به فروش نرفته باشد چارتر کننده با کاهش قیمت سعی بر این دارد که بلیط هایی را که باقی مانده را به فروش برساند تا علاوه بر فروش تعداد بیشتری از آن ها از ضرر خود نیز بکاهد و این عمل باعث تغییرات قیمت بلیط چارتری در زمان های مختلف می باشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که درباره تغییر قیمت های بلیط چارتری بسیار مهم می باشد زمان آغاز پرواز است به گونه ای که هرچقدر به زمان پرواز نزدیک می شویم قیمت این نوع بلیط ها کم تر می شود. این کاهش قیمت به این دلیل است که چارترکننده یا همان آژانس هواپیمایی برای این که قادر باشد باقی مانده بلیط هایی را که اجاره کرده است بفروشد و اگر میزان تقاضا برای بلیط هایی را که به فروش گذاشته اند بالا باشد قیمت بلیط ها را نیز افزایش می دهند. لیکن در روزهایی از سال که مسیر مورد نظر دارای حجم زیادی از گردشگران و توریست ها باشد به دلیل ازدیاد تقاضا قیمت ها افزایش می یابد در حالی که طی روزهای عادی که حجم گردشگر کم است قیمت ها دچار کاهش می شوند.

بلیط هواپیما بوشهر استانبول چارتر

بلیط هواپیما بوشهر استانبول ارزان 1401 و 1402

همین طور که از گرانی های اخیر و نوسانات نرخ ارز مطلع هستید این گرانی ها تاثیر خود را بر قیمت بلیط های هواپیما هم گذاشته اند. برای این که بتوانید بلیط ارزان قیمت را تهیه نمایید نکاتی را برای شما ذکر می کنیم تا به سادگی قادر باشید بلیط ارزان قیمت بوشهر استانبول را خریداری نمایید. در صورتی که بتوانید برای خرید بلیط قیمت کمتری را پرداخت کنید می توانید در هزینه های مصرفی سفرتان صرفه جویی کنید و روزهای اقامتتان را در مقصد مورد نظر افزایش دهید تا تجربه سفری لذت بخش را داشته باشید شایان ذکر است فقط باید به چند نکته مهم توجه فرمایید.

توجه به زمان پرواز یکی از مهم ترین مواردی می باشد که در تعیین قیمت بلیط موثر است اگر روز پرواز شما به شهر استانبول در ایامی باشد که این شهر میزبان گردشگران زیادی باشد و به نوعی در اوج زمان گردشگری نیز باشد چون حجم ورودی و تقاضای ورود به این شهر زیاد است. شرکت های هواپیمایی از این موقعیت استفاده می کنند و برای داشتن سود بیشتر قیمت بلیط ها را نیز بالا می برند.

نکته دیگری که در قیمت بلیط نقش اساسی دارد توجه به نوع کلاس پروازی است که زمان خرید بلیط انتخاب می کنید کلاس های پروازی در طبقه بندی های گوناگونی دسته بندی می شوند شامل بیزینس، فرست کلس، اکونومی و….. هستند. هر یک از این کلاس ها به دلیل خدمات و آپشن های مختلفی که دارند و همچنین سرویس هایی که طی سفر به مسافران خود ارائه می کنند دارای اختلاف قیمت هایی نیز می باشند. میزان بودجه مد نظرتان که برای تهیه بلیط در نظر دارید می تواند در کم کردن هزینه های سفرتان تاثیر به سزایی داشته باشد علاوه بر بلیط های چارتری دسته دیگر به نام بلیط های سیستمی وجود دارند که دارای قیمت های مختلف است که به شرح آن ها می پردازیم. در همین مقاله بلیط های چارتری را معرفی کردیم و درباره آن ها توضیح کاملی ارائه دادیم در ادامه قصد داریم این کار را درباره بلیط های سیستمی هم انجام دهیم تا در زمان خرید بلیط مورد استفاده تان قرار بگیرد.

برای تهیه بلیط های سیستمی می توانید به آژانس هواپیمایی یا دفاتر هواپیمایی بروید همچنین امکان خرید بلیط به صورت غیر حضوری را دارید. در این زمینه سایت های زیادی فعایت دارند. یکی از این سایت ها که خدمات مختلفی از جمله خرید و رزرو بلیط را ارائه می دهد وب سایت ترکیه اسکای می باشد. شما می توانید آخرین قیمت بلیط ها را در این سایت ببینید و بعد از انتخاب کلاس پرواز مورد نظر خرید خود را تکمیل کنید.

اکنون می خواهیم مواردی از مزایای دو نوع بلیط چارتری و سیستمی را برایتان شرح دهیم.

یکی از مزایای بلیط های سیستمی امکان باز پس دادن یا مرجوع کردن بلیط است به این صورت که اگر بنا به دلایل مختلف و گوناگون قصد کنسل کردن سفر خود را پس از تهیه بلیط داشته باشید قادر به لغو آن هستید و تمام هزینه ای که برای تهیه بلیط پرداخیتد بعد از کم کردن درصد جریمه های لغو بلیط عودت داده می شود.

علاوه بر نکته ای که در بند بالا ذکر شد بلیط های سیستمی قیمت های مختلفی را برای افراد با سنین مختلف ارائه می دهد. به عنوان مثال تهیه بلیط برای کودکان زیر 12 سال و خردسالان در قیاس با بزرگسالان بسیار کم تر است. به گونه ای که این نکته درباره بلیط های چارتری معین نشده است. یکی از راه های کاهش هزینه سفر تهیه بلیط سیستمی می باشد.

اگر در سفر پیش رویتان افرادی با گروه سنی مختلف از بزرگسال تا خردسال همراهتان است برای کاهش هزینه پیشنهاد می کنیم از بلیط های سیستمی بهره ببرید.

بلیط هواپیما بوشهر استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

مهم ترین مدرکی که در هر سفری خارجی به آن احتیاج دارید گذرنامه یا پاسپورت است. به همراه داشتن پاسپورت یا گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار از مدارک مورد نیاز برای سفر به ترکیه می باشد.

بعد از خرید بلیط و تهیه پاسپورت یا گذرنامه سپس باید برای ویزای ترکیه اقدام نمایید. ویزا طبقه بندی های مختلفی دارد که انتخاب نوع ویزا بستگی به هدف شما از سفر دارد. تعدادی از افراد که فقط به دلیل گردشگری قصد سفر به ترکیه را دارند ویزای گردشگری گزینه مناسب این گروه است. ویزای گردشگری 90 روز اعتبار دارد. اگر شما اقدام به تهیه ویزای گردگشری کردید تنها یک بار می توانید وارد ترکیه بشوید. اما اگر بخواهید تعداد دفعاتی که به این کشور وارد می شوید بیش از یک بار باشد می توانید برای تهیه ویزای چند ورودی اقدام نمایید. نوع دیگری از ویزا به نام ویزای ترانزیت است که اعتبار این ویزا 3 ماه می باشد.

علاوه بر توریست ها گروهی از افراد برای رسیدگی به کارهای درمانی قصد سفر به ترکیه را دارند که قادر هستند برای دریافت ویزای پزشکی اقدام نمایند. برای دسته ای دیگر از مسافران که به منظور انجام شغل قصد سفر به ترکیه را دارند می توانند به تهیه ویزای کاری بپردازند که با در نظر گرفتن شغلشان محدود یا نامحدود می باشد.

ارز خارجی نکته ای مهم است که باید آن را مورد توجه قرار دهید زیرا با به همراه داشتن ریال قادر به انجام کاری نیستید. برای افرادی که به صورت هوایی سفر می کنند امکان به همراه داشتن 300 دلار ارز مسافرتی برقرار می باشد.

در ادامه به مدارکی که برای تهیه ویزا مورد نیاز است اشاره می کنیم.

گذرنامه یا پاسپورت که می باید دارای عکس رنگی باشد.
نتیجه انگشت نگاری
بیمه مسافرتی
مدارک رزرو هتل
بلیط بازگشت از سفر
مدارک ازدواج
مدارک اثبات دلیل سفر
سوابق تحصیلی
اگر سفرتان برای مقاصد شغلی می باشد مدارک سوابق کاری را به همراه داشته باشید.

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما بوشهراستانبول چقدر است؟

چون کشورهای ایران و ترکیه از نظر مسافت به یکدیگر نزدیک هستند هزینه سفر به این کشور برای ایرانیان نسبت به سایر کشورهای جهان دارای قیمت کمتری نیز می باشد در صورتی که می خواهید از آخرین قیمت های بلیط هواپیمای استانبول آگاه شوید به سایت ترکیه اسکای سر بزنید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما بوشهر استانبول چیست؟

به دلیل عدم ثبات قیمت ها و نوساناتی که نرخ ارز دارا می باشد متاسفانه نمی توان درباره قیمت بلیط ها نظر قطعی را بیان نمود بنابراین برای مشاهده و اطلاع از قیمت بلیط ها و تغییر آن می توانید به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید.

خرید بلیط هواپیما بوشهر استانبول

برای تهیه بلیط هواپیما بوشهر استانبول علاوه بر این که می توانید به دفاتر هوایی یا آژانس هواپیمایی مراجعه نمایید امکان خرید غیر حضوری از سایت ترکیه اسکای و اطلاع از آخرین تغییرات قیمت را دارید.

خرید بلیط هواپیما بوشهر استانبول

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

در گذشته با پاسپورتی که یک ماه اعتبار داشت می توانستید وارد کشور ترکیه شوید اما بعد از تصویب قوانین جدید توسط کشور ترکیه پاسپورت مسافرانی که قصد ورود به این کشور را دارند باید حداقل دارای 5 ماه اعتبار باشد.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما بوشهر استانبول

جهت اطلاع از آخرین نرخ بلیط هواپیما بوشهر استانبول می توانید به سایت هایی که در ادامه معرفی می کنیم مراجعه فرمایید.

سایت ترکیه اسکای

با مراجعه به این سایت می توانید از آخرین نرخ بلیط های هواپیمایی اطلاع داشته باشید.

بلیط هواپیما بوشهر استانبول علی بابا

در سایت علی بابا امکان رزرو و خریداری بلیط های وسایل نقلیه مانند اتوبوس، هواپیما و قطار را دارید.

بلیط هواپیما بوشهر استانبول ماهان

یکی از قدیمی ترین و با سابقه ترین خطوطه هوایی که دارای خدمات خوب و فعالیت در زمینه انتقال مسافران به کشور ترکیه است این ایرلاین می باشد.

سایت فروش بلیط آسمان

در قیاس با دیگر خطوط هوایی ایرانی ایرلاین آسمان دارای هزینه کم تری است که شما برای سفر به ترکیه می توانید این شرکت هوایی را انتخاب کنید.

بلیط هواپیما ترکیش

شرکت هوایی ترکیش به صورت رسمی به عنوان خطوط هوایی رسمی ترکیه معرفی شده است این ایرلاین دارای کیفیت مطلوبی در سطح جهانی می باشد.

بلیط هواپیما بوشهراستانبول سفر مارکت

یکی دیگر از سایت هایی که در زمینه رزرو و فروش بلیط های اتوبوس، قطار و هواپیما فعالیت و تجربه بسیاری دارد سفر مارکت می باشد.

رزرو بلیط هواپیما قشم استانبول

شما می توانید با مراجعه به سایت هایی که در بالا ذکر شده برای تهیه و رزرو بلیط بوشهر استانبول اقدام نمایید.

بلیط هواپیما قشم استانبول لحظه آخری

وقتی که چارتر کننده بلیط هایی را برای فروش ارائه می دهد و تمامی آن ها به فروش نرفته باشد، چارتر کننده بلیط ها را با قیمتی کمتر برای فروش عرضه می کند تا به غیر از به فروش رساندن تعداد بیشتر بلیط، ضرر کمتری بکند. در ادامه مقاله خرید بلیط هواپیما کیش به استانبول و همچنین مقاله بلیط هواپیما مشهد به استانبول را هم برای دریافت تخفیف ویژه این شهرها بررسی کنید.

بار مجاز چه مقدار است؟

این مقدار به نوع کلاسی که تهیه می کنید وابسته می باشد.

برای تهیه بلیط چند روز قبل از پرواز اقدام کنیم؟

می توانید از ماه ها قبل برای تهیه بلیط اقدام نمایید اما با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت ها کم تر می شود.

برای سفر به ترکیه گذرنامه یا پاسپورت باید دارای چند ماه اعتبار باشد؟

حداقل 5 ماه اعتبار

5/5 - (4 امتیاز)

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا