ازمیردسته بندی شهرها

جمعیت ازمیر در سال 2023

جمعیت ازمیر حدود 4٫367 میلیون نفر است و این شهر یکی از شهر های بزرگ و توریستی کشور ترکیه می باشد که با توجه به امنیت بالا، مکان های دیدنی و امکانات متعدد به یکی از شهر های پرطرفدار ترکیه تبدیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ترکیه اسکای باشید.

جمعیت ازمیر چقدر است؟

جمعیت ازمیر چقدر است؟

شهر ازمیر یکی از شهر های بزرگ و پرطرفدار در ترکیه بعد از استانبول و آنکارا می باشد که دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری صنعتی، تجاری و بندری است. جمعیت این شهر ترکیه 4٫367 میلیون نفر است. این شهر بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار دارد و کرانه های دریای اژه ترکیه از زیباترین چشم انداز های این شهر هستند.

این شهر با توجه به جاذبه‌ های طبیعی و بنا های تاریخی و غنی و هم چنین سواحل زیبایش مورد توجه خیلی از گردشگران و توریست‌ ها قرار گرفته است. مردم این شهر بسیار مهمان نواز و مهربان هستند و به سنت ها احترام می گذارند.

جمعیت این شهر رو به کاهش است یا رو به افزایش می باشد؟

از آن جایی که این شهر به یکی از شهر های توریستی و مهم ترکیه تبدیل شده است که جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی و از همه مهم تر سواحل زیبایش زبانزد عام و خاص است. به همین دلیل این روز ها خیلی از افراد تمایل دارند تا بیشتر در رابطه با این شهر و مردم آن بدانند.

هم چنین یکی از سوالاتی که برای برخی از افرادی که می خواهند به این شهر مهاجرت کنند، به وجود می آید، در رابطه با تعداد افراد مقیم در آنجا است. بهتر است که بدانید آمار نفرات ازمیر نشان می دهد که جمعیت این شهر رو به افزایش است چرا که نسبت به سال‌ های قبل 1.04 درصد افزایش داشته است که نشانه خوبی برای مهاجرین است. هم چنین تعداد کرد های ازمیر نیز رو به افزایش است.

ازمیر چندمین شهر پر جمعیت ترکیه می باشد؟

ازمیر چندمین شهر پر جمعیت ترکیه می باشد؟

ازمیر یکی از شهر های ترکیه است و پس از استانبول و آنکارا سومین شهر پرجمعیت ترکیه به شمار می رود. این شهر با بیش از 4 میلیون نفر جمعیت، بعد از آنکارا به سومین شهر بزرگ و پرجمعیت تبدیل شده است.

پر جمعیت ترین محله های ازمیر کدامند؟

شهر ازمیر از مناطق و محله های متعددی تشکیل شده است. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پرجمعیت ترین محله ها مربوط به گوزل باغچه، کارشیاکا، برنوا و برگاما می باشد.

جمعیت ایرانیان ازمیر چقدر است؟

جمعیت ایرانیان ازمیر چقدر است؟

امروزه خیلی از ایرانی ها بنا به دلایلی تصمیم به مهاجرت از کشور را گرفته اند. حال برخی از آن ها با آشنایی با شهر ازمیر و بررسی همه جانبه شهر ازمیر ترکیه تمایل پیدا کردند تا ادامه زندگی خود را در این شهر بگذرانند. هر روز شاهد افزایش جمعیت ایرانیان در این شهر هستیم. اما هنوز به طور دقیق آماری در رابطه با جمعیت ایرانیان ساکن این شهر منتشر نشده است.

سوالات متداول

تعداد جمعیت ازمیر چقدر است؟

تعداد جمعیت ازمیر تقریبا 4٫367 میلیون نفر است.

باتوجه به جمعیت ازمیر این شهر چندمین شهر پرجمعیت ترکیه است؟

باتوجه به جمعیت بعد از آنکارا سومین شهر پرجمعیت ترکیه است.

آیا جمعیت ازمیر رو به افزایش است؟

نسبت به سال‌ های قبل جمعیت ازمیر رو به افزایش است.

4.8/5 - (63 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا