بدرومجاذبه های طبیعیجاذبه های گردشگریدسته بندی شهرها

10 تا از مکان های دیدنی بدروم که برای گردشگری مناسب اند

یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری ترکیه شهر بدروم است. مکان های دیدنی بدروم با تفریحات هیجان‌ انگیزش در حاشیه دریای اژه و کافه‌ ها و رستوران‌ های جذاب مقصدی بی نظیر برای سفر به شمار می رود که در آن هتل‌ ها و اقامتگاه‌ های زیادی نیز وجود دارند.

بدروم در کجا واقع شده است؟

بدروم در کجا واقع شده است؟

شهر بدروم در میان توریست ها و گردشگران بسیار پرطرفدار است. این شهر در جنوب غربی ترکیه که در کنار ساحل دریای اژه از مراکز زیبا، خاص و پر جاذبه با معماری فوق العاده جذاب به سبک مصری در کنار قلعه قدیمی واقع شده است. 

این شهر جزو شهر هایی است که در فصل توریستی به صورت 24 ساعته باز است. روستا های اطراف این شهر به همراه مهمان سرا ها و هتل های کوچک واقع بر یک خلیج زیبا، این مکان را بیشتر از هرچه جذاب تر کرده است.

تاریخچه شهر بدروم چگونه است؟

این شهر توسط دوریانس (Dorians) تاسیس شده است و هم چنین مگارانس 650 سال قبل از میلاد این شهر را گسترش داد و نامش را به هالیکارناسوس تغییر داد. جالب است که بدانید پارس ‌ها نیز 286 سال قبل از میلاد، قوانین شهر را پایه ‌گذاری کرده ‌اند.

هم چنین بهتر است که بدانید در سال 1522 میلادی عثمانی‌ ها توانستند این شهر را فتح کنند و پس از اعلام جمهوری ترکیه نام شهر به بدروم تغییر یافت و نام این شهر از پترونیوم برگرفته شده است و بر اساس سازندگان قلعه مشهور شهر، شوالیه‌ های مهمان‌ نواز به نام شوالیه‌ های مهمان نواز قلعه سنت پیتر نام گذاری شده است. این موضوع را هم باید افزود که بدروم هیچ سابقه ‌ای از افراط‌ گرایی سیاسی و یا مذهبی نداشته و ندارد.

بهترین مکان های دیدنی بدروم کدامند؟

بهترین مکان های دیدنی بدروم کدامند؟

جاهای طبیعی، مکان های دیدنی و مراکز خرید بدروم از جاذبه های گردشگری و توریستی بدروم ترکیه به شمار می‌ رود که در این قسمت از ترکیه اسکای قرار است به معرفی کامل جاهای دیدنی بدروم بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

قلعه بدروم

از جاذبه گردشگری مهم شهر بدروم ترکیه می توان به قلعه بدروم اشاره کرد که در کنار ساحل قرار دارد. این قلعه در زمان سلطنت سلطان سلیمان عثمانی به دست ترک‌ ها افتاد و مسجدی در آن بنا شد. این قلعه هم اکنون به موزه تبدیل شده است.

موزه باستان‌ شناسی زیر آب

موزه باستان‌ شناسی زیر آب از مهم‌ ترین موزه‌‌ های جهان و یکی از معروف ترین جاذبه‌ های گردشگری این شهر است که در قلعه سنت پیتر قرار دارد. هدف از تاسیس این موزه حفاظت از گنجینه‌ های کشف شده در دریا و مرداب‌ های اطراف بوده است که نه‌ تنها برای مردم ترکیه بلکه برای اروپا هم اهمیت زیادی دارد. بهتر است که بدانید قدیمی‌ ترین کشتی غرق شده جهان در این موزه قرار دارد.

آرامگاه هالیکارناسوس

یکی از عجایب هفت‌ گانه جهان باستان آرامگاه هالیکارناسوس است که برای ماسول، پادشاه کاریا و ساتراپ هخامنشیان، توسط معماری به نام پیتئوس ساخته شد. بر روی هر کدام از چهار دیوار اصلی این بنا تندیس‌ هایی به‌ شکل خدایان و فرشته‌ های یونانی مشاهده می شود. بازدید از آرامگاه هالیکارناسوس به علاقه‌ مندان به تاریخ به‌ شدت توصیه می‌ شود.

دروازه میندوس

دروازه میندوس آخرین بخش باقی‌ مانده از دیوار مستحکمی است که به دستور شاه ماسول به دور شهر باستانی هالیکارناسوس بنا شد تا از آن محافظت کند. این دروازه در غرب شهر و در خروجی شهر واقع شده است. هم اکنون در اطراف این دروازه و برج‌ های نگهبانی بر روی آن چندین جاذبه‌ باستانی به چشم می‌ خورند.

جزیره خرگوش

جزیره خرگوش یکی از جاذبه‌ های معروف بدروم با ظاهری شبیه به خرگوش است که امروزه با دارا بودن چشم‌ انداز های منحصربه‌ فرد و خرگوش‌ های وحشی گردشگران زیادی را به‌ سمت خود می‌ کشاند. این جزیره در گذشته از مناطق محبوب شاه ماسول به شمار می‌ رفته است.

ساحل شتر

ساحل شتر یکی از مقاصد محبوب میان بومیان شهر و گردشگران است، چرا که محیطی آرام و به‌ دور از شلوغی شهر دارد و تعدادی شتر در این منطقه زندگی می کنند که شترسواری و عکاسی از محبوب‌ ترین فعالیت‌ های گردشگران در این ساحل به شمار می‌ رود.

ساحل یاهسی

ساحل یاهسی یکی از بهترین سواحل ماسه‌ ای این شهر است که با وجود آب‌ های خنک، شفاف و تخت‌ های مخصوص آفتاب گرفتن، چندین رستوران و کافه، محبوبیت فراوانی در میان گردشگران به‌ ویژه خانواده‌ ها و کودکان دارد.

دهکده بیتز

دهکده بیتز در چهار کیلومتری مرکز شهر است و مکانی مناسب برای استراحت کردن و لذت بردن از طبیعت و سواحل زیبا می باشد. این دهکده مناسب افرادی است که عاشق آرامش، طبیعت و محیط سرسبز هستند. 

آمفی تئاتر

آمفی تئاتر در زمان حضور ماسول، فرماندار دولت هخامنشی ساخته شده است. ساختار کلی این آمفی تئاتر به سه بخش سن، محل جایگیری ارکستر و جایگاه تماشاچیان تقسیم می‌ شود. این آمفی تئاتر با زیبایی و ظرافت تمام بازسازی شده است.

موزه‌ دریایی

موزه‌ دریایی به سه بخش کلی تاریخچه ساخت و تولید کشتی‌ ها و قایق‌ ها، نقشه‌ های قدیمی و تجهیزات تاریخی ماهیگیری تقسیم می‌ شود و اشیا و آثار تاریخی ارزشمندی در این موزه نگهداری می شود.

عکس مکان های دیدنی بدروم را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس مکان های دیدنی بدروم را در کجا مشاهده کنیم؟

خیلی از مسافران و گردشگران قبل از سفر به این شهر ساحلی تمایل دارند تا به مشاهده مکان های دیدنی آن بپردازند تا به این گونه بیشتر با این شهر و جذابه ها و مکان های دیدنی آن آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید اگر به یکی از ابزار های جستجو مانند گوگل مراجعه کنید، می توانید عکس های متعددی از مکان های دیدنی این شهر و یا حتی جاهای دیدنی ترکیه را جستجو و به راحتی مشاهده کنید.

آدرس مکان های دیدنی بدروم را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آدرس مکان های دیدنی این شهر ساحلی روش های متعددی وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید با مراجعه به گوگل و جستجوی عبارت مورد نظر خود آدرس مکان های دیدنی این شهر را پیدا کنید. هم چنین از دیگر روش های پیدا کردن آدرس مکان های دیدنی شهر این است که از نرم افزار هایی مانند نرم افزار نقشه استفاده کنید تا به این گونه بتوانید در کوتاه‌ ترین زمان آدرس مکان مورد نظر خود را پیدا کنید.

مکان های دیدنی تاریخی بدروم کدامند؟

مکان های دیدنی تاریخی بدروم کدامند؟

بدروم یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری در کشور ترکیه است که دارای جاذبه های باستانی متعددی می باشد. حال از معروف ترین و شناخته شده ترین مکان های تاریخی این شهر می توان به: قلعه بدروم، آرامگاه هالیکارناسوس، دروازه میندوس، آمفی تئاتر و … اشاره کرد.

آیا برای بازدید از مکان های دیدنی بدروم نیاز به رزرو بلیط است؟

برخی از مکان های دیدنی بدروم نیازی به رزرو بلیط ندارد و مسافران می‌ توانند به راحتی از این مکان ها بازدید کنند. اما در مقابل برای بازدید از برخی از مکان های این شهر طبق قوانین بدروم مسافران باید به رزرو بلیط بپردازند و بلیط تهیه کنند.

مکان های دیدنی بدروم بیشتر است یا استانبول؟

استانبول بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه به شمار می‌ رود که دارای مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی زیادی است. حال هر کدام از این دو شهر دارای یکسری مکان های دیدنی و جاذبه های طبیعی هستند که مورد استقبال خیلی از مسافران و گردشگران قرار گرفته اند. به هر حال بهتر است که بدانید با این که شهر استانبول بزرگتر از شهر بدروم است، به همین دلیل جاذبه های دیدنی بیشتری نیز دارد.

آیا در همه فصول می توان از مکان های دیدنی بدروم بازدید کرد؟

بدروم بندری واقع در جنوب غربی ترکیه است که با توجه به جاذبه‌ های تاریخی و مکان های دیدنی و مراکز خرید این روز ها بسیار پرطرفدار و محبوب شده است. حال بهتر است که بدانید شما در هر فصلی می توانید به این شهر زیبا سفر کنید و از جا های دیدنی آن بازدید نمایید. اما با این حال بهترین فصل ها برای بازدید از این شهر زیبا فصل تابستان و بهار می باشد.

فیلم مکان های دیدنی بدروم

فیلم مکان های دیدنی بدروم

برای مشاهده فیلم هایی از مکان های دیدنی این شهر روش‌ های متعددی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید عبارت مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل سرچ نمایید تا با نتایج دلخواه روبرو شوید. هم چنین با مراجعه به یوتیوب و اینستاگرام نیز می توانید در برخی از پیج ها به جستجو و مشاهده فیلم هایی از مکان های دیدنی این شهر با کیفیت بالا بپردازید.

حال در پایان مقاله باید گفت که اگر این شهر توجه شما را جلب کرده است برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم تا مقاله آپارتمان در بدروم ترکیه را مطالعه کنید.

سوالات متداول

بهترین و معروف ترین مکان های دیدنی بدروم کدامند؟

از بهترین و معروف ترین مکان های دیدنی این شهر می توان به: قلعه بدروم، موزه باستان‌ شناسی زیر آب، آرامگاه هالیکارناسوس، دروازه میندوس، جزیره خرگوش، ساحل شتر، ساحل یاهسی، دهکده بیتز، آمفی تئاتر و موزه‌ دریایی اشاره کرد.

چگونه می توان به مشاهده فیلم مکان های دیدنی بدروم پرداخت؟

برای مشاهده فیلم مکان های دیدنی این شهر ساحلی کافیست تا به موتور جستجوی گوگل و یا حتی شبکه‌ های مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب مراجعه کنید.

آیا قلعه بدروم از مکان های دیدنی بدروم به شمار می رود؟

یکی از معروف ترین مکان های دیدنی این شهر قلعه بدروم است.

به این مقاله امتیاز دهید :

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا