بدرومدسته بندی شهرها

مقایسه بدروم با سایر شهرهای ترکیه برای سفر و زندگی

بدروم یکی از شهر های ساحلی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که با توجه به آب و هوای عالی، امکانات رفاهی، مردم خونگرم و خیلی از موارد دیگر به یکی از گزینه های مهاجران برای زندگی و یا توریست ها برای سفر تبدیل شده است. با این حال ترکیه اسکای به مقایسه بدروم با سایر شهر های مهم ترکیه پرداخته است تا به این گونه مهاجران و توریست ها با خیال آسوده شهر مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بدروم کجاست؟

بدروم کجاست؟

بدروم یکی از شهر های جنوبی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که در استان موغله قرار گرفته است. این شهر ساحلی کوچک حال و هوای توریستی دارد و بهترین جاذبه های طبیعی و تفریحات ساحلی را می توانید در این شهر مشاهده کنید.

گردشگران و توریست ها می توانند منتظر دمای عالی تابستان و هم چنین زمستان های خنک باشند. بارندگی در این شهر معمولا از ژانویه تا مارس ادامه دارد. گشت و گذار در این شهر در ماه هایی مانند: آوریل تا ژوئن، اکتبر تا دسامبر، جولای تا سپتامبر بسیار مناسب است. دما می تواند تا اواسط تابستان به 40 درجه نیز برسد.

اگر می خواهید به یکی از شهر های ترکیه مهاجرت کنید، بدروم یکی از گزینه های عالی برای شما می باشد، چرا که هزینه های زندگی در این شهر به مراتب پایین تر از سایر شهر های ترکیه می باشد. هم چنین باید افزود که اگر به این شهر سفر نکرده اید، می توانید با خرید تور بدروم به این شهر سفر کنید و بیشتر با این شهر و نوع زندگی و آداب و رسوم مردم شهر آشنا شوید تا به این گونه بتوانید راحت تر به انتخاب شهری که می خواهید به آن مهاجرت کنید، بپردازید.

برای خرید تور بدروم نیز می توانید با شماره ای که در سایت ترکیه اسکای قرار داده شده است تماس بگیرید تا کارشناسان ما در این زمینه به شما دوستان عزیز کمک کنند.

مقایسه هزینه زندگی در بدروم با استانبول چگونه است؟

هزینه زندگی در این شهر مانند اکثر شهر های ترکیه باتوجه به سبک و هدف زندگی افراد متفاوت است. البته با این حال باید افزود که هزینه زندگی در این شهر نسبت به شهر استانبول که بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه به شمار می‌ رود کمتر می باشد.

به همین دلیل برای خیلی از افراد شهر بدروم یک گزینه مناسب برای مهاجرت و زندگی به شمار می رود، چرا که علاوه بر هزینه مناسب برای زندگی از آب و هوای عالی برخوردار است و امکانات زیادی در این شهر وجود دارد.

مقایسه هزینه زندگی در بدروم با وان چگونه است؟

مقایسه هزینه زندگی در بدروم با وان چگونه است؟

‏وان بزرگ ترین شهر در شرق ترکیه است که یکی از ارزان ترین و پرطرفدارترین سفر های خارجی برای ایرانی ها نیز به شمار می رود. حال این موضوع را هم باید افزود که هزینه زندگی در بدروم و وان تقریبا در یک سطح است و تفاوت چندانی در هزینه های زندگی این دو شهر وجود ندارد.

با این حال از آن جایی که شهر بدروم از آب و هوای بهتری برخوردار است و هم چنین امکانات بیشتری برای زندگی در این شهر وجود دارد، به همین دلیل خیلی از مهاجران این شهر را نسبت به شهر وان برای زندگی انتخاب می کنند.

مقایسه زندگی در بدروم با تهران

این روز ها مشاهده می‌ شود که برخی از ایرانی ها شهر بدروم ترکیه را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند، چرا که این شهر علاوه بر این که به ایران نزدیک است، هزینه زندگی در این شهر معقول و مناسب می باشد و جاذبه‌ های دیدنی زیادی نیز در این شهرها وجود دارد.

حال از آن جایی که بدروم و تهران هر دو از شهر های پر طرفدار ایران و ترکیه به شمار می روند، به همین دلیل بهتر است که در رابطه با مقایسه زندگی در این دو شهر بیشتر بدانید. قیمت اجاره خانه، رستوران و مواد غذایی در بدروم نسبت به تهران خیلی کمتر است و به طور کلی می‌ توان این گونه بیان کرد که هزینه زندگی در بدروم ارزان تر از تهران است.

مقایسه آب و هوا و جمعیت این دو شهر

هم چنین بدروم شهر آرام تری است و از آب و هوای عالی برخوردار می باشد و از جمعیت کمتری برخوردار است و دارای جاذبه‌ های طبیعی و مکان های دیدنی زیادی می باشد. حال با توجه به مزیت هایی که زندگی در این شهر دارد، خیلی از مهاجران این شهر را برای ادامه زندگی و سکونت انتخاب کرده اند.

مقایسه جاذبه های گردشگری بدروم با کوش‌ آداسی

مقایسه جاذبه های گردشگری بدروم با کوش‌ آداسی

کوش‌ آداسی یکی از مقاصدی است که به تازگی در بین گردشگران شناخته شده و از محبوبیت زیادی برخوردار است و این روز ها توجه خیلی از مردم ایران را به خود جلب کرده است. این شهر یکی از بهترین مکان های تفریحی کشور استانبول است که دارای سواحل دیدنی و آرام بخش می باشد و جاذبه های طبیعی متعددی در این شهر وجود دارد.

جاذبه های بدروم و کوش‌ آداسی

حال در رابطه با مقایسه بدروم و کوش‌ آداسی برای سفر می توان این گونه بیان کرد که در بدروم تفریحگاه های ساحلی، بازار های محلی سنتی، روستا های قدیمی، آثار تاریخی کهن، غذاهای محلی رنگارنگ و خوش طعم، معابد، عکاسی از مناظر اطراف ساحل، تماشای ماهی ها و گوش دادن به امواج دریایی لاجوردی، مساجد مختلف، تنها بخشی جزیی از جاذبه های توریستی این شهر به شمار می رود.

در کوش آداسی پارک های آبی همچون پارک آبی آدالند و آکوا فانتزی، پرینه، سواحل زیبای کوش آداسی، پارک ملی بیوک مندرس و پارک ملی دلتای آیدین، غار کاراجا از جاذبه های توریستی این شهر به شمار می رود.

مقایسه آب و هوای استانبول با بدروم چگونه می باشد؟

آب و هوای استانبول به شدت متغیر است و در فصل های مختلف متفاوت می باشد، حتی در مناطق مختلف شهر، آب و هوای متفاوتی وجود دارد. از آن جایی که استانبول بسیار وسیع است، به همین دلیل آب و هوای متغیری در نواحی مختلف شهر وجود دارد.

به عنوان مثال در بعضی از مناطق شهر که تحت تاثیر دریای مدیترانه قرار دارند، شاهد زمستان های بارانی و تابستان های خشک خواهید بود و در مناطق شمالی که در نزدیکی دریای سیاه هستند، تقریبا همیشه بارانی است. هم چنین در نواحی غربی که تحت تاثیر بالکان است، آب و هوای سرد و در شرق آب و هوای قاره ای وجود دارد.

در رابطه با آب و هوای شهر بدروم بهتر است که بدانید در حالت کلی دارای آب و هوای معمولی و ملایم است. تابستان های این شهر طولانی و گرم بوده و زمستان‌ های آن ملایم و کوتاه است.

مقایسه مساحت بدروم و استانبول

مقایسه مساحت بدروم و استانبول

قطعاً شهر استانبول و بدروم از لحاظ مساحت قابل قیاس نیستند، چرا که مساحت استانبول ۵٬۳۴۳ کیلومتر مربع است، در حالی که مساحت بدروم ۶۵۰ کیلومتر مربع است. استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه به شمار می‌ رود که مناطق و محله های زیادی در این شهر به چشم می خورد.

مقایسه مساحت تهران و بدروم

تهران پایتخت کشور ایران و پرجمعیت ترین شهر ایران می باشد. هم چنین تهران دومین کلان شهر پرجمعیت خاورمیانه است که مساحت این شهر ۷۳۰ کیلومتر مربع می باشد که با توجه به این که مساحت بدروم ۶۵۰ کیلومتر مربع است، می توان بیان کرد که تهران از مساحت بیشتری نسبت به این شهر برخوردار است.

مقایسه هزینه خرید خانه در بدروم با استانبول

از آن جایی که استانبول بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه به شمار می‌ رود و این روز ها مرکز توجه خیلی از مهاجران قرار گرفته است. به همین دلیل قیمت خرید خانه در استانبول نسبت به بدروم که یکی از شهر های کوچک ترکیه می باشد، گران تر است.

مقایسه هزینه خرید خانه در بدروم با وان چگونه است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم هزینه های زندگی در بدروم و وان تقریباً در یک سطح است و به همین دلیل می توان این گونه بیان کرد که هزینه خرید خانه نیز در این دو شهر تقریباً یکسان است.

مقایسه شهر های بدروم و استانبول برای مهاجرت

مقایسه شهر های بدروم و استانبول برای مهاجرت

این روز ها خیلی از مهاجران ایرانی تمایل دارند تا به یکی از شهر های ترکیه مانند: بدروم، استانبول، آنتالیا، دیدیم و … مهاجرت کنند، چرا که از لحاظ هزینه زندگی در این شهر ها نسبت به اروپا ارزان تر است و هم چنین ترکیه به ایران نزدیک تر می باشد.

حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به مقایسه شهر های مختلف این کشور مانند بدروم و استانبول، بدروم یا آنتالیا و مقایسه دیدیم با بدروم و … بپردازند تا به این گونه بهترین انتخاب را داشته باشند. برای مقایسه شهر ها با یکدیگر باید در ابتدا مزایا و معایب هر کدام از این شهر ها را با یک دیگر بررسی کنید تا به این گونه بتوانید یک انتخاب ایده آل داشته باشید.

در پایان برای مقایسه بهتر باید مقاله زندگی در بدروم را حتما مطالعه کنید تا به درک دقیقی از این شهر برسید.

سوالات متداول

مقایسه بدروم با استانبول از لحاظ هزینه چگونه است؟

هزینه زندگی در استانبول نسبت به بدروم گران تر است.

چگونه می توان به مقایسه بدروم با سایر شهر های ترکیه برای زندگی پرداخت؟

برای مقایسه این شهر با سایر شهرهای ترکیه کافیست تا به بررسی معایب و مزایای بدروم با سایر شهر های ترکیه بپردازید.

مقایسه بدروم با تهران از لحاظ مساحت چگونه است؟

مساحت تهران ۷۳۰ کیلومتر مربع می باشد و مساحت بدروم ۶۵۰ کیلومتر مربع است.

5/5 - (5 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا