راهنمای بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما تهران استانبول (89% تخفیف بلیط های این هفته)

استانبول یکی از زیبا ترین شهر های ترکیه است که هر سال میزبان تعداد زیادی از گردشگران و مسافران است و مقصد جذابی برای بسیاری از مردم جهان به شمار می رود. شما هم اگر قصد سفر به این شهر زیبا و تاریخی کشور ترکیه را دارید قطعا سوالات زیادی را برای سفر به این شهر و همچنین نحوه خرید بلیط هواپیما تهران استانبول دارید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را از تمامی جزئیات سفر به استانبول آگاه کنیم و به سوالات شما نیز پاسخ دهیم.

بلیط هواپیما تهران استانبول

بلیط هواپیما تهران استانبول 1401 و 1402

شاید شما هم هنگامی که قصد خرید بلیط تهران استانبول را داشتید با مشاهده قیمت ها در انتخاب خود دچار شک و تردید شدید و نتوانستید انتخاب خود را انجام دهید. قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول در سال جاری همگام با افزایش قیمت سایر اقلام و همچنین نوسانات ارز دچار افزایش قیمت شده و ثبات نداشته است. در ادامه این مقاله برای شما عزیزان درباره ارزان ترین بلیط هواپیما تهران استانبول، بلیط هواپیما تهران استانبول چارتر، نرخ بلیط هواپیما تهران استانبول به طور کامل توضیح می دهیم.

بلیط هواپیما تهران استانبول چارتر

احتمالا شما هم لغت پرواز چارتری را شنیده اید و با آن آشنایی نسبی دارید و حتی اگر سفر های خود را به صورت هوایی انجام می دهید ممکن است از این نوع سرویس پرواز هم استفاده کرده باشید. شرکت های هواپیمایی که تمامی صندلی های پرواز را در به صورت عمده و کلی در اختیار دارند بلیط چارتری را ارائه می کنند. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که فرق این بلیط ها با بلیط های عادی چیست. بلیط های چارتری معمولا در روزها و ساعاتی که به پرواز نزدیک تر است و یا در مسیر هایی که پذیرای حجم بالای گردشگران باشند به فروش می رسد.

بلیط هواپیما تهران استانبول چارتر

بلیط هواپیما تهران استانبول ارزان

همیشه کاهش هزینه های سفر و پس انداز پول از مهم ترین چالش های مسافران قبل از سفر است که تهیه بلیط هواپیما تهران استانبول هم می تواند یکی از همین دغدغه های مسافران باشد. اگر شما قصد دارید مدت زمان سفر خود را بیشتر کنید و یا به کیفیت سفر خود بیفزایید تهیه بلیط با قیمت کم تر یکی از همین روش های کاهش هزینه می باشد. خرید بلیط ارزان قیمت برای داشتن سفری اقتصادی با کمترین هزینه خود به عوامل گوناگونی نیز وابسته است.

به طور مثال در ایامی که شما میخواهید بلیط هواپیما به مقصد شهر مورد نظر را خریداری کنید اگر در آن بازه زمانی شهر یا کشور مقصد مورد نظر شما در دوره اوج گردشگری باشد مطمئنا مبلغ مورد نیاز پرداختی جهت تهیه بلیط نیز قیمت بیشتری نسبت به روزهای عادی دارد به دلیل این که با زیاد شدن مسافران ورودی به شهری که از نظر توریستی پرطرفدار است قیمت ها خود به خود افزایش پیدا می کنند. نوع کلاس پروازی هم که تهیه می کنید نکته ی مهم دیگری است که نباید از آن غافل شد. اکونومی، فرست کلس، بیزینس و… چند نوع از این کلاس های پروازی هستند که هر کدام از آن ها خدمات و سرویس های مختلفی را به مسافران ارائه می دهند و دارای قیمت های مختلفی هستند. بودجه شما برای تهیه بلیط می تواند در تصمیم گیریتان برای خرید بلیط موثر باشد. فرق هایی که بلیط هواپیمای سیستمی و بلیط هواپیمای چارتری دارند از شاخص ترین نکاتی می باشند که برای خرید بلیط ارزان قیمت باید به آن ها توجه کنید.

با توجه به توضیحاتی که قبل تر درباره بلیط های چارتری برای ما عزیزان ارائه دادیم با این نوع بلیط آشنایی دارید. حال قصد داریم درباره نوع دیگر بلیط ها که به آن ها بلیط سیستمی می گویند توضیح مختصری دهیم تا بتوانیم جهت راهنمایی تهیه بلیط به شما کمک لازم را کنیم. به طور کلی بلیط هایی را که شما می توانید از آژانس های هواپیمایی و یا خود شرکت های هواپیمایی تهیه کنید بلیط سیستمی می باشند که هیچ فرقی میان آن ها نیست و قیمت یکسانی دارند. همچنین قیمت بلیط های سیستمی را شرکت هواپیمایی مشخص میکند.

هر دو نوع بلیط سیستمی و بلیط چارتری نسبت به هم دارای مزیت هایی می باشند. یکی از برتری های بلیط سیستمی این است که قابل پس دادن یا کنسلی هستند. مثلا اگر سفر شما به هر دلیلی لغو شود و شما بلیط را از قبل تهیه کرده باشید پول شما پس از کسر جریمه بازگردانده می شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد. لذا برتری دیگری که بلیط سیستمی به بلیط چارتری دارد این است که دارای تفاوت قیمت برای افراد با سنین مختلف می باشد. به طوری که مسافرانی مانند کودکان و خردسالان که سن کم تری نسبت به مسافران بزرگسال دارند برای تهیه بلیط باید قیمت کم تری را پرداخت کنند. اگر سفر شما طوری است که به همراه خود اشخاص با سنین مختلف دارید، بهتر است بلیط سیستمی تهیه کنید چون می تواند به کاهش هزینه های شما کمک کند.

بلیط هواپیما تهران استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قبل از این که به استانبول مسافرت کنید بهتر است مدارکی را که در طول سفر به آن ها احتیاج دارید پیشاپیش آماده کنید. پاسپورت مهم ترین مدرکی است که در طول سفر باید به همراه خود داشته باشید و نبود آن برای شما مشکلات زیادی را به وجود می آورد. پاسپورت شما برای سفر به ترکیه می بایست حداقل دارای 6 ماه زمان باشد.

یکی دیگر از کارهایی که حتما باید قبل از سفر به خارج از کشور انجام دهید پرداخت عوارض خروج از کشور می باشد. فرقی ندارد که مقصد مورد نظر شما ترکیه باشد یا هر کشور دیگری. مبلغ پرداختی عوارض خروج از کشور با توجه به نوع سفر شما متغیر است. اگر سفر شما برای خروج از کشور زمینی است باید مبلغ 25 هزار تومان را پرداخت کنید و اگر به صورت هوایی مسافرت می کنید این مبلغ به 75 هزار تومان افزایش می یابد. همچنین کد ملی شما باید روی فیش خروج از کشور درج شود.

یکی دیگر از مدارکی که برای سفر به ترکیه نیاز دارید ویزا می باشد. ویزا دارای انواع مختلفی می باشد که آن هم به نوع سفر شما بستگی دارد. ویزای کوتاه مدت ویزایی است که برای سفر های توریستی و گردشگری کابرد دارد. با این ویزا فقط و فقط یک بار می توانید وارد مرز ترکیه شوید و مدت استفاده از آن 90 روز می باشد. اگر سفر شما به ترکیه به گونه ای است که چند بار باید به این کشور وارد شوید باید از ویزا های چند ورودی استفاده کنید. ویزای دیگری به نام ویزای ترانزیت وجود دارد که به مدت 3 ماه اعتبار دارد. این امکان برای گردشگرها و توریست ها مهیا است که بتوانند به مدت 90 روز در این کشور بمانند.

ویزای دیگری که برای کشور ترکیه وجود دارد ویزای تحصیلی است که استفاده از این نوع ویزا برای مقاصد تحصیلی می باشد. اگر قصد کار در کشور ترکیه را دارید برای شما ویزای کار صادر می شود که مدت این نوع ویزا می تواند طبق شرایطی که دارید محدود یا نامحدود باشد. در بعضی موارد هم ممکن است قصد بعضی از افراد برای سفر به این کشور برای کارهای درمانی باشد. برای این دسته از مسافران هم میزای درمانی صادر می شود.

همراه داشتن ارز رایج کشوری که به آن سفر می کنید الزامی می باشد و با به همراه داشتن ریال کاری پیش نخواهید برد و دچار مشکل می شوید. قبل از سفر به ترکیه مقدار مورد نیاز ارز به همراه خود داشته باشید. 300 دلار مقدار ارزی می باشد که برای هر مسافر که خروج هوایی داشته باشد تعیین شده است. این مبلغ فقط برای سفر هوایی تعیین شده است و اگر سفر خروج از کشور زمینی باشد این مبلغ شامل آن نمی شود.در زیر فهرست مدارکی که برای تهیه ویزا به آن ها نیاز دارید را به طور کلی آورده ایم.

  • پاسپورت
  • نتیجه انگشت نگاری
  • بیمه مسافرتی
  • مدارک رزرو هتل
  • بلیت بازگشت از سفر
  • مدارک ازدواج
  • مدارک اثبات دلیل سفر
  • مدارک تحصیلی
  • مدارک سوابق کاری اگر قصد شما برای سفر به ترکیه کار باشد و بخواهید ویزای کاری دریافت کنید.
مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول چقدر است؟

یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و اروپا شهر استانبول است که یکی از القاب آن ملکه شهرهای اوراسیا است. چون هزینه های این شهر نسبت به دیگر مناطق جهان دارای هزینه های کمتری است میزبان گردشگران و توریست های بسیاری از اقصی نقاط جهان می شود. حتی برای مردم ایران سفر به این شهر با پرداخت هزینه های نه چندان زیاد ممکن است تا سفری جذاب و دلنشین را داشته باشند. این که دو کشور ایران و ترکیه به یکدیگر نزدیک هستند از دلایل موثر بر کاهش هزینه ها و ارزانی سفر مورد نظر می باشد.

اما درباره قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول هرگز نمی توان رقم مشخصی را به طور قاطعانه بیان نمود زیرا قیمت ها دارای ثبات نیستند و وابسته به شرایط گوناگونی هستند که نرخ ارز یکی از آن ها می باشد.

علت این افزایش قیمت بلیط تهران استانبول چیست؟

با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی وجود دارد و نرخ ارز هم ثبات خوبی ندارد این افزایش هزینه ها گریبانگیر بلیط هواپیما هم شده است و بلیط تهران استانبول هم از این قاعده مستثنی نیست. ضمن اینکه هر گونه افزایش قیمتی با نظارت مستقیم سازمان هواپیمایی شکل می گیرد.

آخرین قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول

برای تهیه بلیط هواپیما تهران استانبول علاوه بر آژانس های هواپیمایی می توانید با مراجعه به سایت ترکیه اسکای از قیمت بلیط ها با خدمات مختلف آگاه شوید و بلیط مورد نیاز خود را خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما تهران استانبول

همان طور که در بالا ذکر کردیم می توانید با مراجعه به سایت ترکیه اسکای از نرخ تمامی بلیط ها اعم از بیزینس، فرست کلاس و اکونومی آشنا شوید و نسبت به تهیه بلیط خود نیز اقدام کنید.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

کشور ترکیه برای ورود مسافران مقررات و قوانین جدیدی را وضع کرده است. پس از تصویب این قوانین، پاسپورت شما باید حداقل 5 ماه اعتبار داشته باشد تا بتوانید وارد این کشور شوید. قبلا مسافران اگر پاسپورتشان حتی 1 ماه هم اعتبار داشت می توانستند بدون مشکل وارد این کشور شوند اما اخیرا کشور ترکیه قوانین دست و پا بسته تری را برای مسافرانی که قصد ورود به این کشور را دارند وضع کرده است.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما تهران استانبول

اگر میخواهید از آخرین قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول و نرخ بلیط هواپیما تهران استانبول آگاه شوید و یا نسبت به خرید آن اقدام کنید سایت های گوناگونی وجود دارند که بلیط هواپیما تهران استانبول را با خدمات و سرویس های مختلف ارائه می دهند که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

سایت ترکیه اسکای

از بهترین سایت هایی که بلیط سفر به استانبول با سرویس ها و خدمات متفاوت ارائه می دهد سایت ترکیه اسکای می باشد.

بلیط هواپیما تهران استانبول علی بابا

از دیگر سایت های باتجربه که خدمات با کیفیتی را در ارائه فروش بلیط هواپیما،قطار و اتوبوس به مشتریان ارئه می دهد سایت علی بابا می باشد که دارای تجریه چندین ساله است.

بلیط هواپیما تهران استانبول ماهان

از قدیمی ترین و باتجربه ترین خطوط هوایی ایرانی است که در زمینه سفرهای خارج از کشور و همچنین استانبول فعالیت می کند.

سایت فروش بلیط آسمان

دیگر شرکت هواپیمایی که برای سفر به استانبول می توانید از خدمات آن بهره مند شوید شرکت هواپیمایی آسمان است.

بلیط هواپیما ترکیش

ترکیش ایر در سال 1933 افتتاح شد و به عنوان هواپیمایی رسمی کشور ترکیه شناخته می شود.

بلیط هواپیما تهران استانبول سفر مارکت

سفر مارکت از بزرگترین فروشگا ه های آنلاین خرید بلیط است که بهترین پیشنهاد را از بین چندین گزینه مختلف به شما ارائه می دهد.

رزرو بلیط هواپیما تهران استانبول

جهت رزرو و خرید بلیط هواپیما تهران استانبول می توانید به هر یک از سایت های مورد اشاره مراجعه کنید و خرید خود را انجام دهید.

بلیط هواپیما تهران استانبول لحظه آخری

اگر قصد کم کردن هزینه های سفر و صرفه جویی در هزینه ها را داشته باشید تهیه بلیط لحظه آخری یکی از بهترین راه ها می باشد. معمولا چارتر کننده ها برای اینکه ضرر های خود را کم کنند بلیط هایی را که فروش نرفته است با تخفیف ارائه می کنند. بلیط های لحظه آخری نسبت به سایر بلیط ها قیمت کمتری دارند و اقتصادی هستند.

فاصله هوایی تهران تا استانبول چقدر است؟

فاصله هوایی این دو شهر حدودا 2041 کیلومتر می باشد که مدت زمان پرواز تقریبا 1:30 تا 2 ساعت زمان میبرد.

مقدار بار مجاز پرواز تهران استانبول چه مقدار می باشد؟

این مقدار به شرکت های هواپیمایی نوع هواپیما و عوامل دیگری بستگی دارد اما مقدار مجاز برای کلاس اکونومی تقریبا بین 25 تا 35 کیلوگرم است.

قیمت بلیط برای کودکان و خردسالان چه مقداری می باشد؟

به طور معمول برای کودکان زیر 12 سال بین 50 تا 75 درصد قیمت بلیط بزرگسالان است و برای خردسالان زیر 2 سال این رقم 10 درصد بلیط بزرگسالان می باشد.

4.9/5 - (8 امتیاز)

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا