راهنمای بلیط هواپیما

راهنمای خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول با تخفیف 5 میلیون تومانی

یکی از مقاصد جذاب برای توریست های ایرانی کشور ترکیه و شهر یکی از قدیمی ترین و تاریخی ترین شهر های آن یعنی استانبول می باشد. این شهر اکنون دارای عنوان پایتخت فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه می باشد قبل از تشکیل دولت جمهوری ترکیه تا سال 1923 پایتخت این کشور نیز بود. این شهر زیبا و توریستی در کناره های دریای سیاه و دریای مرمره قرار گرفته است. در میان تمامی شهر های جهان از لحاظ جذب گردشگران و توریست ها رتبه سوم را دارد. اگر قصد دارید به شکل هوایی به استانبول مسافرت کنید باید نسبت به تهیه بلیط هواپیما استانبول اقدام نمایید. در ادامه راجع به خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول و همچنین معرفی انواع بلیط هایی که می توانید خریداری کنید و همچنین طبقه بندی کلاس های گوناگون بلیط ها که هر کلاس دارای قیمت متفاوتی با دیگری است و همچنین راهنمایی جامعی درباره رزرو و خرید بلیط متناسب با بودجه و هدف شما عزیزان می باشد شرح می دهیم.

بلیط هواپیما تبریز استانبول

بلیط هواپیما تبریز استانبول 1401

اگر برای مسافرت خود قصد سفر به خارج از کشور را داشته باشید و کشور ترکیه را به عنوان مقصد برگزیده باشید. ضروری است که پس از آن که تاریخ حرکت خود را معین کردید نسبت به تهیه مدارک از قبیل پاسپورت، ویزا و همچنین ارز خارجی اقدام کنید و پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز بلیط سفر خود را خریداری کنید.

اما ممکن است زمانی که جهت تهیه بلیط اقدام کنید با تفاوت قیمت بلیط ها مواجه شوید که از مهم ترین دلیل این تفاوت قیمت ها، طبقه بندی کلاس هایی می باشد که هر دسته از بلیط با دیگری دارد. هر کلاس شامل خدمات و سرویس های گوناگونی است که به مسافران خود در طول پرواز این خدمات و سرویس ها را ارائه می دهند.

اما به جز مورد بالا مورد دیگری هم در قیمت بلیط ها نقش اساسی دارد که نمی توان از آن جلوگیری کرد. نوساناتی که نرخ ارز دارد و همچنین گرانی های موجود باعث افزایش قیمت بلیط هواپیما هم شده اند. در ادامه این مقاله راجع به ارزان ترین بلیط هواپیما تبریز استانبول، نرخ بلیط هواپیما تبریز استانبول و معرفی تمامی مدارکی که برای سفرتان به کشور ترکیه احتیاج دارید توضیح می دهیم تا هنگام خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول دچار مشکل نشوید و خرید خود را به سادگی انجام دهید.

بلیط هواپیما تبریز استانبول 1401

بلیط هواپیما تبریز استانبول چارتر

شاید شما هم هنگامی که قصد خرید بلیط هواپیما را داشته اید کلمه بلیط چارتری را شنیده باشید و حتی قبلا از این نوع سرویس استفاده کرده باشید و با آن آشنایی داشته باشید. عده زیادی از مسافرانی که می خواهند بلیط خود را تهیه کنند فقط به دنبال تهیه بلیط های چارتری هستند که به علت قیمت کم تر این بلیط در بعضی موارد می باشد که در ادامه به توضیحات درباره بلیط چارتری خواهیم پرداخت.

بهتر است بدانید کلمه چارتر در لغت به معنی کرایه دادن و یا دربست اجاره دادن است و خدمتی می باشد که در طول آن درصد یا تعدادی از صندلی های قطار، هواپیما، اتوبوس و یا حتی اتاق های یک هتل به صورت کلی برای اجاره دادن عرضه می شود.

نهادی که برای فروختن این بلیط ها فعالیت می کند چاتر کننده است که همان دفتر خدمات هوایی یا آژانس هواپیمایی می باشد. قیمت خرید بلیط های چارتری در تمامی وسایل نقلیه شامل اتوبوس، هواپیما، قطار و هتل در قیاس با دیگر سرویس ها قیمت کمتری را دارد.

چارتر کننده علاوه بر فروش بلیط های چارتری وظیفه تعیین قیمت را هم بر عهده دارد و چارتر دهنده در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد. این دو یعنی چارتر کننده و چارتر دهنده طی قرار دادی که بین خود می بندند، در صورتی که چارتر کننده یا همان آژانس هواپیمایی نتواند کلیه ظرفیتی را که از چارتر دهنده اجاره کرده است را بفروشد بایستی کل مبلغی را با چارتر دهنده توافق کرده است را به آن ها پرداخت نماید و چارتر دهنده در قبال بلیط هایی که فروش نرفته است وظیفه ای ندارد.

در این چنین موارد چارتر کننده برای این که بتواند بلیط های بیشتری را بفروشد و از ضرر خود بکاهد قیمت فروش بلیط ها را کاهش می دهد و اگر فروش به گونه ای که باشد که تقاضای خرید بلیط مثلا در فصل های گردشگری زیاد باشد قیمت بلیط را افزایش می دهند و این امر باعث تغییرات قیمت بلیط هواپیما در بازه های مختلف زمانی می شود.

یکی از مهم ترین مواردی که راجع به تغییرات قیمت بلیط های چارتری ضروری می باشد زمان آغاز حرکت است به طوری که هر اندازه به ساعت پرواز نزدیک تر شویم قیمت بلیط ها دچار کاهش می شوند. کاهش قیمت بلیط ها در زمان های نزدیک به پرواز برای این است که چارتر کننده بتواند تعداد بلیط هایی را که فروش نرفته است را زودتر به فروش برساند و همان طور که ذکر شد اگر تقاضا برای خرید بلیط زیاد باشد قیمت بلیط ها را نیز گران تر می کنند.

ولی در فصل های گردشگری مانند ایام نوروز یا تعطیلات تابستانی که تقاضای خرید بلیط زیاد است قیمت ها را افزایش می دهند. به گونه ای که در طول روز های عادی سال به دلیل حجم پایین تقاضا و گردشگران قیمت ها را کم تر می کنند.

بلیط هواپیما تبریز استانبول ارزان

همان گونه که از نوساناتی که نرخ ارز دارد و همچنین گرانی های اخیر با خبر هستید متاسفانه گرانی ها تاثیر منفی خود را به قیمت بلیط هواپیما هم داشته اند. جهت این که بتوانید بلیط ارزان قیمت را خریداری نمایید موارد مهمی را برای شما معرفی می کینم تا به آسانی بتوانید بلیط ارزان قیمت تبریز استانبول را تهیه نمایید.

اگر بتوانید هنگام خرید بلیط مبلغ کم تری را بپردازید می توانید با صرفه جویی کردن در هزینه های سفر خود به تعداد روزهای اقامتتان در شهر استانبول بیفزایید تا سفری لذت بخش تر را تجربه کنید تنها کافی است به نکاتی که ذکر می کنیم توجه فرمایید.

زمان حرکت پرواز نکته ای مهم است که توجه به آن در تعیین قیمت بلیط بسیار موثر می باشد. ار زمان پرواز شما در روزی باشد که شهر استانبول پذیرای تعداد زیادی گردشگر باشد و از نظر پذیرش گردشگران در زمان اوج شلوغی باشد به دلیل تعداد زیاد تقاضا برای ورود به این شهر قیمت ها افزایش پیدا می کند و شرکت های هواپیمایی از این شلوغی به نفع خود استفاده می کنند و برای کسب سود بیشتر قیمت بلیط ها را افزایش می دهند.

مورد دیگری که در تعیین قیمت بلیط ها نقشی اساسی دارد نوع کلاس پروازی می باشد که هنگام خرید بلیط آن را انتخاب می کنید. کلاس های پروازی در دسته بندی های مختلفی طبقه بندی می شوند که شامل فرست کلس، بیزینس، اکونومی و… می باشند.

هر کدام از کلاس ها خدمات و سرویس های گوناگونی را دارا می باشند که این سرویس ها و خدمات را در مدت زمان سفر به مسافرانی که آن ها را خریداری کرده اند ارائه می دهند که هر یک از آن ها دارای قیمت های متفاوتی نیز هستند. مبلغی را که به عنوان بودجه جهت خریدن بلیط در نظر گرفته اید در کاهش هزینه های سفرتان می تواند بسیار موثر باشد.

به جز بلیط های چارتری نوع دیگری از بلیط به نام بلیط های سیستمی برای خرید وجود دارند که دربردارنده قیمت های مختلفی است. در این مقاله بلیط های چارتری را به کلی معرفی نمودیم و توضیحات کاملی را درباره آن ارائه دادیم. حال می خواهیم در ادامه همین مقاله این کار را درباره بلیط های سیستمی انجام دهیم و به شرح آن بپردازیم تا هنگام تهیه بلیط تبریز استانبول مورد استفاده شما قرار بگیرد.

اگر قصد خرید بلیط های سیستمی را داشته باشید با مراجعه به دفاتر خدمات هوایی یا همان آژانس های هواپیمایی برای خرید آن ها اقدام کنید. و اگر بخواهید خرید خود را به شکل غیر حضوری انجام دهید وب سایت هایی هستند که به صورت حرفه ای و مستمر در این زمینه فعالیت دارند. در این سایت ها که ارائه دهنده خدمات زیادی هستند شما می توانید برای رزرو و خرید بلیط اقدام کنید.

سایت ترکیه اسکای در همین زمینه فعالیت دارد و شما قادر هستید از جدیدترین قیمت بلیط ها مطلع شوید و پس از این که کلاس پرواز مورد نظرتان را انتخاب نمودید خرید خود را انجام دهید. حال می خواهیم تعدادی از مزایای بلیط های چارتری و بلیط های سیستمی را برایتان معرفی کنیم.

یکی از برترین مزایای بلیط های سیستمی امکان مرجوعی کردن یا باز پس دادن این نوع بلیط ها است. به گونه ای که اگر به هر دلایل گوناگون و مختلف قصد لغو کردن سفرتان را داشته باشید هیچ مشکلی ار این بابت وجود ندارد و می توانید برای کنسل کردن سفر خود اقدام کنید و کلیه مبلغی را که برای خریدن بلیط پرداخت کرده اید پس از کسر کردن هزینه های مربوط به لغو بلیط کاملا بدون مشکلات خاصی دریافت می کنید.

به غیر از موردی که در بالا شرح دادیم بلیط های سیستمی برای افراد با سنین مختلف قیمت های مختلفی ارائه می دهد. برای مثال خرید و تهیه بلیط برای کودکان و خردسالان در مقایسه با افراد بزرگسال کم هزینه تر است. اما این مورد درباره بلیط های چارتری صدق نمی کند. تهیه بلیط های سیستمی یکی از مواردی است که به کاهش هزینه سفر شما کمک می کند.

اگر در سفر خود با افرادی از گروه های سنی مختلف همراه هستید تهیه بلیط های سیستمی گزینه مناسبی برای کاهش هزینه سفر می باشد.

بلیط هواپیما تبریز استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

پاسپورت یا گذرنامه از مهم ترین مدارکی است که برای سفر های خارجی به آن احتیاج دارید و برای سفر به ترکیه به گذرنامه یا پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار نیاز دارید.

پس از تهیه بلیط و پاسپورت یا گذرنامه سپس برای ویزای ترکیه باید اقدام کنید. ویزا دسته بندی های مختلفی دارد که شما باید با توجه به هدف سفرتان ویزا را انتخاب کنید. بعضی از افراد به دلایل گردشگری و توریستی می خواهند به ترکیه سفر کنند پس ویزای گردشگری مناسب این دسته از افراد می باشد.

این ویزا دارای 90 روز اعتبار می باشد. شما با تهیه ویزای گردشگری تنها یک بار می توانید وارد ترکیه شوید. اما اگر بخواهید بیشتر از یک بار وارد این کشور شوید باید برای دریافت ویزای چند ورودی اقدام کنید. ویزای ترانزیت نوعی دیگر از ویزا است که دارای 3 ماه اعتبار می باشد.

به غیر از افرادی که به قصد گردشگری و توریستی به ترکیه سفر می کنند دسته ای دیگر از افراد برای مقاصد پزشکی قصد سفر به ترکیه را دارند که می توانند برای تهیه ویزای پزشکی اقدام کنند. گروهی دیگر از افراد به قصد انجام شغل خواهان سفر به ترکیه هستند و می توانند برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایند که با توجه به شغل مدنظرشان می تواند محدود یا نامحدود باشد.

نکته مهم دیگری که باید مد نظرتان قرار دهید ارز خارجی می باشد زیرا در صورت به همراه داشتن ریال کاری نمی توانید انجام دهید. برای آن دسته از افرادی که به صورت هوایی قصد سفر دارند می توانند 300 دلار ارز مسافرتی به همراه داشته باشند.

برای تهیه ویزا مدارکی مورد نیاز است که در ادامه آن ها را شرح می دهیم.

  • پاسپورت که بایستی دارای عکس رنگی باشد.
  • نتیجه انگشت نگاری
  • بیمه مسافرتی
  • مدارک رزرو هتل
  • بلیط بازگشت از سفر
  • مدارک ازدواج
  • مدارک اثبات دلیل سفر
  • سوابق تحصیلی
  • مدارک سوابق کاری را در صورتی که هدف شما از سفر مقاصد شغلی می باشد به همراه داشته باشید.
مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما تبریزاستانبول چقدر است؟

به دلیل مسافت نزدیک ایران و ترکیه هزینه سفر به ترکیه برای ایرانیان نسبت به کشور های دیگر جهان هزینه کم تری دارد اگر می خواهید از آخرین تغییرات قیمت بلیط هواپیمای استانبول اطلاعات داشته باشید می توانید به سایت ترکیه اسکای مراجعه نمایید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما تبریز استانبول چیست؟

به خاطر نوسانات نرخ ارز و عدم ثبات قیمت ها نمی توانیم نظر قطعی درباره قیمت بلیط ها بگوییم به همین خاطر بهتر است برای مشاهده و اطلاع از تغییر قیمت بلیط ها به سایت ترکیه اسکای سر بزنید.

خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول

اگر قصد خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول را دارید می توانید به آژانس های هواپیمایی یا دفاتر هوایی مراجعه کنید همچنین می توانید به صورت آنلاین و غیر حضوری از طریق سایت ترکیه اسکای ازآخرین تغییر قیمت ها اطلاعات کسب کنید و بابت خرید بلیط اقدام نمایید.

خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

پس از قوانین جدیدی که توسط کشور ترکیه تصویب شده است افرادی که می خواهند به این کشور سفر کنند باید پاسپورتی با حداقل 5 ماه اعتبار به همراه داشته باشند.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول

برای دریافت اطلاعات از آخرین تغییرات بلیط تبریز استانبول می توانید به چند سایت که در ادامه مقاله به معرفی آن ها می پردازیم مراجعه کنید.

سایت ترکیه اسکای

برای مشاهده از آخرین تغییرات بلیط های هواپیما می توانید به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید.

بلیط هواپیما تبریز استانبول علی بابا

جهت رزرو و خریداری بلیط های وسایل نقلیه می توانید به سایت علی بابا سر بزنید.

بلیط هواپیما تبریز استانبول ماهان

شرکت هوایی ماهان یکی از با سابقه ترین و قدیمی ترین خطوط هوایی است که در زمینه انتقال مسافران به ترکیه نیز فعالیت دارد همچنین دارای خدمات خوبی نیز می باشد.

سایت فروش بلیط آسمان

خطوط هوایی آسمان در مقایسه با دیگر ایرلاین ها هزینه کم تری دارد اگر شما قصد سفر به ترکیه را دارید این شرکت هوایی گزینه مناسبی برای تهیه بلیط می باشد.

بلیط هواپیما ترکیش

این شرکت هوایی به عنوان ایر لاین رسمی ترکیه شناخته شده است و در سطح جهانی دارای کیفیت بالایی نیز می باشد.

بلیط هواپیما تبریزاستانبول سفر مارکت

سایت سفر مارکت می تواند در تهیه بلیط های وسایل نقلیه به شما کمک بکند این سایت تجربه و فعالیت زیادی در این زمینه دارد.

رزرو بلیط هواپیما تبریز استانبول

برای رزرو و تهیه بلیط تبریز استانبول می توانید به وب سایت هایی که در بالا به آن ها اشاره شده مراجعه نمایید.

بلیط هواپیما تبریز استانبول لحظه آخری

هنگامی که چارتر کننده بلیط هایی را برای فروش عرضه می کند و تمامی آن بلیط ها به فروش نرسیده باشد. چاتر کننده بلیط ها را با هزینه ای کمتر برای فروش ارائه می دهد زیرا علاوه بر به فروش رساندن تعداد بیشتر بلیط، کم تر ضرر بکند.

سوالات متداول

مقدار بار مجاز چه میزان است؟

وابسته به نوع کلاسی که انتخاب می کنید است.

چند روز قبل از پرواز باید برای تهیه بلیط اقدام نماییم؟

با نزدیک شدن به زمان پرواز قیمت بلیط ها کاهش می یابد اما شما می توانید از ماه ها قبل جهت خرید بلیط اقدام نمایید.

پاسپورت یا گذرنامه برای سفر به ترکیه باید دارای چند ماه اعتبار باشد؟

پاسپورت شما حداقل باید دارای 5 ماه اعتبار باشد.

1.5/5 - (17 امتیاز)

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا