آنکارادسته بندی شهرها

فرودگاه های آنکارا کدامند؟‌ آدرس + مشخصات

آنکارا یکی از شهر های توریستی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که سالانه مسافران زیادی را جذب خود می کند. حال روش های متعددی برای سفر به این شهر توریستی وجود دارد که یکی از رایج‌ ترین آن ها سفر هوایی می باشد. در رابطه با فرودگاه های آنکارا بهتر است که بدانید این شهر تنها یک فرودگاه بین المللی به نام فرودگاه اسن بوگا دارد. این فرودگاه خارج از آنکارا و در فاصله 28 کیلومتری شهر واقع شده است.

فرودگاه های آنکارا کدامند؟

فرودگاه های آنکارا کدامند؟

اگر می خواهید همه چیز در مورد فرودگاه آنکارا را بدانید، این قسمت از ترکیه اسکای را از دست ندهید چرا که قرار است به آشنایی با فرودگاه بین المللی آنکارا بپردازیم. فرودگاه بین‌ المللی اسن‌ بوغا که به طور معمول با نام فرودگاه آنکارا شناخته می شود تنها فرودگاه این شهر است که در 28 کیلومتری آنکارا قرار دارد.

آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول می باشد که از اهمیت سیاسی و گردشگری بالایی برخوردار است. به همین دلیل سالانه مسافران زیادی برای تفریح، کار و یا بازدید از جاذبه های گردشگری به این شهر سفر می کنند.

فرودگاه آنکارا در سال 1955 تاسیس شد و از آن زمان به جا به جایی مسافران می پردازد. حال شاید برای شما هم سوال به وجود آمده باشد که فرودگاه اسن بوغا کجاست؟ این فرودگاه در 28 کیلومتری شمال شرقی آنکارا و در شمال کشور ترکیه واقع شده است.

در سال 2006 با توجه به افزایش شمار گردشگران و نیاز به فضای بیشتر ساختمان ترمینال جدیدی احداث شد و به این گونه امکان پرواز های بیشتر داخلی و بین المللی را فراهم کرد. در سال 2009 فرودگاه های آنکارا به دلیل کیفیت بالای خدمات، رعایت مسائل محیط زیستی و هم چنین امنیت فرودگاه به عنوان بهترین فرودگاه های اروپا انتخاب شد. این فرودگاه دارای 2 باند آسفالت و 2 ترمینال برای پرواز های داخلی و بین المللی است و به صورت 24 ساعته فعال است.

آدرس فرودگاه آنکارا را چگونه پیدا کنیم؟

خیلی از مسافران و گردشگران می خواهند تا آدرس فرودگاه این شهر را به دست آورند. در این باره بهتر است که بدانید روش‌ های متعددی برای جستجو و پیدا کردن آدرس این مکان وجود دارد. به عنوان مثال اگر به سایت فرودگاه انکارا مراجعه نمایید، می توانید به طور دقیق آدرس این فرودگاه را پیدا کنید.

همان‌ طور که در قسمت قبل بیان کردیم، این فرودگاه در 28 کیلومتری شمال شرقی آنکارا واقع شده است و شما با استفاده از نرم افزار های همچون نقشه نیز می‌ توانید به صورت دقیق آدرس آن را پیدا کنید.

فرودگاه آنکارا چقدر تا مرکز شهر فاصله دارد؟

فرودگاه آنکارا چقدر تا مرکز شهر فاصله دارد؟

این فرودگاه حدود دو كيلومتر تا مرکز شهر فاصله دارد. البته بهتر است که بدانید در فرودگاه آنکارا وسایل حمل و نقل متعددی وجود دارد و مسافران به راحتی می توانند خود را به مرکز شهر برسانند.

روزانه چند پرواز به این فرودگاه انجام می شود؟

با توجه به این که آنکارا یکی از شهر های تجاری و توریستی ترکیه به شمار می‌ رود، به همین دلیل خیلی از افراد برای تفریح و یا کار به این شهر سفر می کنند. به همین خاطر روزانه پرواز های متعددی به این فرودگاه انجام می شود. حال اگر می خواهید تا از تعداد دقیق این پرواز ها مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت فرودگاه های آنکارا مراجعه نمایید.

چگونه از فرودگاه آنکارا به مرکز شهر برویم؟

روش ها زیادی برای رفتن از فرودگاه به مرکز شهر آنکارا وجود دارد. البته اگر از خدمات ترکیه اسکای استفاده کنید، ترانسفر فرودگاهی آنکارا برای شما عزیزان رایگان است. اما اگر به طور مستقل به این شهر سفر می کنید باید از یکی از وسایلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، استفاده نمایید.

استفاده از اتوبوس های ویژه: در محوطه فرودگاه، اتوبوس هایی مخصوص جا به جایی مسافران از فرودگاه به مرکز شهر و بالعکس وجود دارند که بر روی این اتوبوس ها به زبان ترکی نوشته شده (Havaş Otobüsleri) و با انتخاب اتوبوس بعد از 45 دقیقه به مرکز شهر خواهید رسید. استفاده از اتوبوس های شهری: یکی دیگر از وسایل نقلیه اتوبوس های شهری است که مسافران می توانند از فرودگاه به آنکارا برسند. زمانی که به سمت درب خروجی پرواز های ورودی داخلی و خارجی می روید، می توانید رو به روی آن ایستگاه اتوبوس ها را ببینید. با استفاده از خط شماره 442 این اتوبوس های شهری می توانید به مرکز آنکارا بروید.

تاکسی نیز از دیگر وسیله های نقلیه ای است که در همه جا وجود دارد. البته در آنکارا تا جایی که می توانید از سوار شدن به تاکسی ها خوداری کنید چرا که نرخ کرایه تاکسی در آنکارا گران است. به همین دلیل در صورتی تاکسی بگیرید که چمدان زیادی دارید و یا به صورت گروهی سفر کرده اید و دنگی حساب می کنید تا به این گونه کرایه تاکسی از فرودگاه آنکارا تا مرکز شهر برایتان ارزان تر حساب شود.

آیا از ایران به این فرودگاه پرواز مستقیم وجود دارد؟

آیا از ایران به این فرودگاه پرواز مستقیم وجود دارد؟

امروزه خیلی از گردشگران ایرانی برای سفر های خارجی کشور ترکیه و شهر هایی نظیر آنکارا را انتخاب می کنند چرا که این شهر دارای جاذبه های متعددی است و بابت سفر به این شهر هزینه کمتری را نیز پرداخت می‌ کنند. هم چنین از آن جایی که آنکارا شهر تجاری ترکیه به شمار می‌ رود، به همین دلیل برخی از افراد برای کار و یا حتی مهاجرت به این شهر سفر می کنند.

حال یکی از بهترین و آسان ترین روش هایی که مردم ایران برای سفر به این شهر انتخاب می کنند، سفر به صورت هوایی است. هم چنین ناگفته نماند که از شهر تهران به فرودگاه این شهر پرواز مستقیم وجود دارد.

عکس فرودگاه های آنکارا را در کجا مشاهده کنیم؟

از آن جایی که فرودگاه آنکارا یکی از بهترین فرودگاه های کشور ترکیه به شمار می‌ رود که دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. به همین دلیل خیلی از افراد به ویژه مسافرانی که می‌ خواهند به شهر سفر کنند تمایل دارند تا به مشاهده عکس فرودگاه انکارا بپردازند و به این گونه بیشتر با آن آشنا شوند.

در این باره بهتر است که بدانید با توجه به پیشرفت در ابزار های جستجو روش های مختلفی برای مشاهده عکس فرودگاه‌ های این شهر وجود دارد. به عنوان مثال اگر به موتور جستجوی گوگل مراجعه کنید و عبارت مورد نظر خود را مانند فرودگاه اسن بوگا سرچ کنید، عکس های مختلفی برای شما نمایش خواهد یافت.

هم چنین علاوه بر گوگل اگر به صفحات مجازی این فرودگاه و یا سایت رسمی آن مراجعه کنید نیز می توانید عکس های مختلفی از اسن بوگا را با کیفیت بسیار بالا مشاهده کنید.

سایت فرودگاه آنکارا چیست؟

سایت فرودگاه آنکارا چیست؟

فرودگاه بین‌المللی اَسَن‌ بوغا (Esenboğa Uluslararası Havalimanı) در سال 1955 در آنکارا احداث گردید و این روز ها به جا به جایی مسافران می پردازد. حال آدرس وب سایت این فرودگاه www.esenbogaairport.com می باشد که شما با مراجعه به این وب سایت می توانید هر گونه اطلاعاتی را که می خواهید بدست آورید.

فرودگاه آنکارا چه امکاناتی دارد؟

فرودگاه آنکارا امکانات بسیار زیادی را برای رفاه و آسایش مسافران فراهم کرده است که اینترنت وای فای یکی از آن ها است. اطلاعات فرودگاه که یکی از واجبات هر فرودگاهی است و در فرودگاه شهر آنکارا در قسمت های مختلف مانند: سالن پرواز های ورودی و خروجی داخلی و سالن پرواز های خروجی بین المللی وجود دارند.

یکی دیگر از امکانات این فرودگاه وجود دستگاه خودپرداز در همه جای آن است. هم چنین اگر چیزی را گم کردید می توانید به دفتر اشیا گمشده فرودگاه مراجعه کنید. از دیگر امکانات آن می توان به وجود صرافی اشاره کرد. هم چنین از نظر خورد و خوراک هم دچار هیچ مشکلی نخواهید شد، چرا که کافه ها و رستوران های متعددی نیز در این فرودگاه وجود دارد.

فرودگاه آنکارا در چه سالی ساخته شد؟

فرودگاه بین‌ المللی اَسَن‌ بوغا در شهر آنکارا و در سال 1955 در دشت چوبوک در 28 کیلومتری این شهر احداث گردید. این فرودگاه بین‌المللی بر اساس درجه‌ بندی ایکائو در طبقه‌ بندی دو و سه قرار دارد. فرودگاه اَسَن‌ بوغا در زمینی به مساحت 7٫5 میلیون متر مربع احداث شده‌ است و ترمینال پرواز های خارجی آن 7٬950 متر مربع و ترمینال پرواز های داخلی آن 7٬500 متر مربع مساحت دارد. بر اساس داده‌ های سازمان آمار فرودگاه‌ های ترکیه، فرودگاه اسن‌ بوغا از لحاظ ترابری در ردهٔ چهارم قرار دارد.

اگر می خواهید به این شهر سفر کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله قوانین در آنکارا را مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

فرودگاه های آنکارا کجا واقع شده اند؟

فرودگاه بین‌ المللی اسن‌ بوغا که معمولا با نام فرودگاه آنکارا شناخته می شود در 28 کیلومتری شمال شرقی شهر آنکارا واقع شده است.

چگونه می توان به مشاهده تصاویر فرودگاه های آنکارا پرداخت؟

برای مشاهده تصاویر فرودگاه های این شهر روش‌ های متعددی وجود دارد، به عنوان مثال می توانید به موتور جستجوی گوگل و یا سایت فرودگاه های آنکارا مراجعه نمایید.

فرودگاه های آنکارا دارای چه امکاناتی هستند؟

دارای امکاناتی نظیر: اینترنت وای فای، اطلاعات فرودگاه که یکی از واجبات هر فرودگاهی است، وجود دستگاه خودپرداز در همه جا، وجود دفتر اشیا گمشده، وجود صرافی و هم چنین وجود کافه ها و رستوران های متعدد می باشند.

4/5 - (5 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا