آنکارادسته بندی شهرها

راهنمای زندگی در آنکارا

خیلی از افراد تصور می‌ کنند که استانبول پایتخت ترکیه است اما شهر آنکارا پایتخت ترکیه می‌ باشد و یکی از شهر های تجاری مهم این کشور نیز به شمار می رود. آنکارا امکانات رفاهی خوبی را برای مردمش فراهم کرده است و هم چنین دارای آب و هوای قاره ای است و از جاذبه های دیدنی متعددی برخوردار است. تمام این موارد باعث شده است تا خیلی از مهاجران به زندگی در آنکارا فکر کنند.

شرایط زندگی در آنکارا چگونه است؟

شرایط زندگی در آنکارا چگونه است؟

در این قسمت از ترکیه اسکای قرار است به همه چیز درباره زندگی در آنکارا بپردازیم و در رابطه با شرایط زندگی در آنکارا صحبت کنیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم همراه ما باشید. آنکارا یکی از شهر های مهم و دیدنی کشور ترکیه به شمار می رود و پایتخت اصلی کشور ترکیه نیز می باشد.

اگر به این شهر سفر کنید، می توانید در هر گوشه‌ ای از شهر تلفیقی از سنت و مدرنیته را مشاهده کنید. ترکیب آنکارای جدید با حس و حالی از شهر های مدرن اروپایی با آنکارای قدیم با حال و هوای عثمانی باعث شده است تا هر کسی که وارد این شهر می شود، حس جالبی را تجربه کند.

آنکارا برای افرادی که می خواهند زندگی خود را در این شهر ادامه دهند و یا به آن سفر کنند، جاذبه های فراوانی دارد. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که یکی از خوبی های این شهر این است که فرهنگ مردم آنکارا به ایرانیان شباهت های بسیار زیادی دارد و از این رو زندگی در آنکارا برای خیلی از مهاجران ایرانی آسان و راحت تر خواهد شد.

حال برای این که شرایط زندگی در این شهر را بدانید، بهتر است کمی با این شهر بیشتر آشنا شوید. آنکارا از لحاظ موقعیتی دومین شهر بزرگ ترکیه است و بین 4 کوه و 3 رودخانه قرار دارد. آنکارا یکی از شهر های قدیمی و تاریخی ترکیه به شمار می‌ رود. مردم آنکارا بسیار مهربان و خونگرم هستند. در حال حاضر این شهر بیش از 5 میلیون نفر جمعیت دارد.

هزینه زندگی در آنکارا چقدر است؟

هزینه زندگی در آنکارا چقدر است؟

هزینه زندگی در این شهر یکی از موضوعات بسیار مهمی است که هر فرد قبل از مهاجرت به آنکارا باید به این موضوع بپردازد و آن را بررسی کند. حال بهتر است که بدانید هزینه زندگی در این شهر به گونه ای است که هر فردی با هر طبقه اجتماعی می تواند به راحتی در این شهر اقامت داشته باشد. شهر آنکارا برای اقامت و خرج و برج، دارای طیف و رنج قیمتی مناسب است که دلیل این موضوع می‌ تواند وجود طیف های مختلف قیمتی باشد.

هزینه زندگی در این شهر به چند بخش که شامل: هزینه خورد و خوراک و رستوران، هزینه های خرید روزمره، هزینه حمل و نقل، هزینه خدمات رفاهی در آنکارا، هزینه پوشاک، هزینه ورزش و اوقات فراغت در آنکارا و هزینه اجاره و خرید خانه در این شهر می باشد، تقسیم می شود.

حال افراد قبل از مهاجرت به آنکارا باید هر کدام از این هزینه‌ ها را مورد بررسی خود قرار دهند. این موضوع را هم باید افزود برای این که از هزینه زندگی در آنکارا به تومان مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم تا مبلغ تخمین زده شده ای که به لیر و یا دلار بدست آورده اید را در نرم‌افزار هایی که دلار و لیر را به تومان تبدیل می‌ کنند قرار دهید و به این گونه به صورت تقریبی از هزینه زندگی در این شهر به تومان نیز مطلع شوید.

مزایای زندگی در آنکارا چیست؟

آنکارا پایتخت سیاسی کشور ترکیه محسوب می شود. تعداد ساکنان این شهر به بیش از پنج میلیون نفر می رسد. با توجه این که مهم ترین مراکز اصلی دولت، وزرای دولت، نمایندگان مجلس و سفرای کشور های مختلف جهان در این شهر قرار دارد، به همین دلیل یکی از سازمان یافته ترین و مدرن ترین شهر های کشور ترکیه می باشد. شهر آنکارا دارای زیرساخت های توسعه یافته ای است و از خدمات و امکانات رفاهی متعددی برخوردار است.

با توجه به زیرساخت های پیشرفته حمل و نقل، ارتباطات، برق، آب و شبکه های ارتباطی، بدون شک زندگیِ راحتی را در آنکارا خواهید داشت. خدمات و امکانات رفاهی مختلفی مانند: پارک ها، زمین های بازی، مراکز خرید، مراکز تجاری و … در این شهر وجود دارند.

سفارت خانه کشور های مختلف در آنکارا وجود دارد که به آن ها هنگام ضرورت و یا جهت تهیه مدارک مورد نیاز از کشور مادر می توان مراجعه کرد.

زندگی در آنکارا چه معایبی دارد؟

در قسمت قبل ترکیه اسکای در رابطه با مزایای زندگی در این شهر صحبت کردیم. حال بهتر است که بدانید برای مهاجرت و زندگی در آنکارا باید علاوه بر مزایا، معایب این شهر را نیز بدانید تا برای ادامه زندگی در این شهر بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

یکی از ایراداتی که در این شهر وجود دارد این است که خیلی از مردم آنکارا تمایلی به صحبت به سایر زبان ها را ندارند. در واقع آن ها ترجیح می‌ دهند تا به ترکی استانبولی صحبت کنند. زمانی که شما وارد این شهر می شوید با افراد جدیدی آشنا می شوید که هیچ گونه شناختی از آن ها ندارید و از دوستان و خانواده خود دور می شوید و باید ارتباط با افراد جدیدی را برقرار کنید.

در این کشور نرخ بالایی از مالیات وجود دارد که در واقع شما در این کشور موظف هستید که مالیات پرداخت کنید. هم چنین به دلیل پرجمعیت بودن آنکارا، ترافیک و شلوغی در این شهر دیده می شود و ازدحام جمعیت از دیگر معایب این شهر است.

این موضوع را هم باید افزود که با خواندن مقاله خاطرات زندگی در آنکارا که در سایت های مختلف وجود دارد، می توانید بهتر با این شهر آشنا شوید.

بهترین محله های آنکارا برای زندگی کدامند؟

بهترین محله های آنکارا برای زندگی کدامند؟

آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه است که از محله های مختلفی تشکیل شده است. حال در قسمت قبل هر آنچه از زندگی در آنکارا ترکیه باید بدانید را بیان کرده ایم. در ادامه ترکیه اسکای قرار است به معرفی بهترین منطقه برای زندگی در آنکارا بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

محله چانکایا

بهترین، گران ترین و مدرن ترین منطقه آنکارا، محله چانکایا است. در این محله امکانات بسیار بالا و دسترسی به سرویس حمل و نقل عمومی فوق العاده ای وجود دارد و از خانه ها و ویلا های بسیار لوکس و بافت شهری مدرن برخوردار است.

محله باتی کنت

محله باتی کنت، به دلیل مدرن بودن و دسترسی از تمام نقاط شهر و آرام و دنج بودن همواره مورد توجه سرمایه گذاران ملک و خریداران بوده است.

محله گلف کنت

محله گلف کنت، محلی است که سرمایه گذاران زیادی را جذب کرده و از مناطق گران و با ارزش محسوب می شود. 

زندگی در آنکارا بهتر است یا استانبول؟

استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه است و دارای امکانات و خدمات متعددی است و از جاهای دیدنی زیادی برخوردار است. حال برخی از افراد به مقایسه زندگی در آنکارا و استانبول پرداختند و تمایل دارند که بدانند کدام یک از این دو شهر برای زندگی بهتر است!

هر کدام از این شهر ها دارای یکسری معایب و مزایایی هستند که باید به بررسی تک تک آن ها بپردازید. هم چنین باید آب و هوا، مخارج ماهیانه، هزینه مسکن، جاذبه های گردشگری، هزینه حمل و نقل و … هر دو شهر را مورد بررسی خود قرار دهید تا به این گونه بتوانید راحت تر انتخاب کنید.

زندگی در آنکارا بهتر است یا آنتالیا؟

آنتالیا یکی دیگر از شهر های گردشگری و محبوب ترکیه به شمار می‌ رود. حال برای مقایسه شهر آنتالیا و آنکارا برای زندگی بهتر است که همانند قسمت قبل برخی از موارد مهم مانند: هزینه زندگی، آب و هوا، جاذبه های گردشگری و … را با هم مقایسه کنید.

هزینه زندگی در آنکارا بیشتر است یا استانبول؟

هزینه زندگی در آنکارا بیشتر است یا استانبول؟

در مقایسه آنکارا و استانبول برای زندگی باید این نکته را مد نظر قرار دهید که هزینه ‌های زندگی در هر جایی از دنیا بستگی به نوع زندگی شخص دارد. میانگین هزینه ماهانه زندگی در ترکیه، حدوداً چیزی بین ۲۵۰۰ الی ۳۰۰۰ لیر در ماه برای یک نفر است که در مقایسه استانبول و آنکارا نیز از لحاظ کلی تغییر زیادی نخواهد داشت.

چگونه در آنکارا خانه بخریم؟

برای خرید خانه در این شهر باید از افراد متخصصی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید. حال اگر با یکی از شماره هایی که در سایت ترکیه اسکار قرار دارد، تماس بگیرید کارشناسان ما می توانند در این زمینه به شما عزیزان کمک کنند.

آیا با زندگی در آنکارا می توان تابعیت ترکیه را دریافت کرد؟

در رابطه با شرایط اقامت در آنکارا بهتر است که بدانید با خرید ملک در این شهر، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آنکارا می توانید اقامت و تابعیت ترکیه را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و کسب مشاوره زندگی در آنکارا می توانید بر روی تیم ما حساب باز کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

هزینه زندگی در آنکارا چگونه است؟

هزینه زندگی در آنکارا به گونه ای است که هر شخصی با هر طبقه اجتماعی می تواند در این شهر اقامت داشته باشد.

چرا برخی از مهاجران تمایل دارند تا به زندگی در آنکارا بپردازند؟

شهر آنکارا دارای زیرساخت های توسعه یافته ای است و از امکانات رفاهی و خدمات متعددی برخوردار است.

معایب زندگی در آنکارا چیست؟

از معایب آن می توان به نرخ بالای مالیات و این که مردم این شهر فقط به زبان ترکی صحبت می کنند، اشاره کرد.

1/5 - (1 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا