آنکارادسته بندی شهرها

راهنمای دانشگاه مدیپل آنکارا

دانشگاه مدیپل آنکارا یک دانشگاه ممتاز و با امکانات بسیار متعددی می باشد که بیشتر کسانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند، به طور قطع نام آن را شنیده‌ اند. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ های خصوصی کشور ترکیه به شمار می رود. متقاضیان می‌ توانند در این دانشگاه و در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند. این دانشگاه رشته‌ های متعددی را برای دانشجویان قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ترکیه اسکای باشید.

معرفی دانشگاه مدیپل آنکارا

معرفی دانشگاه مدیپل آنکارا

آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و یکی از مهم ترین شهر های تجاری و گردشگری این کشور به شمار می‌ رود. حال بهتر است که بدانید دانشگاه های بسیار خوبی در این شهر وجود دارد که یکی از آن ها دانشگاه مدیپل است. در رابطه با دانشگاه مدیپل ترکیه بهتر است که بدانید در سال 2009 توسط بنیاد آموزش و بهداشت ترکیه تاسیس شده است و یک دانشگاه خصوصی می باشد که شعبه اول آن در شهر استانبول و شعبه دوم آن در شهر آنکارا قرار دارد.

مدیپل یکی از پیشرفته ترین و بهترین دانشگاه های حال حاضر در کشور ترکیه است که امکانات بسیار خوبی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است. به همین دلیل خیلی از دانشجویان ترک و یا حتی دانشجویان خارجی تمایل دارند تا در این دانشگاه به ادامه تحصیل خود بپردازند.

بهتر است که بدانید این روز ها این دانشگاه به یکی از پر متقاضی ترین دانشگاه های کشور ترکیه تبدیل شده است. این دانشگاه دارای ویژگی ها و نکات مثبت بسیار زیادی است اما یکی از بهترین ویژگی های آن تدریس به زبان انگلیسی است.

به این گونه تحصیل برای دانشجویان بین المللی راحت و آسان تر می شود. جالب است که بدانید مدیپل تبدیل به یک برند شده است، برندی که یک جو علمی و صمیمی بین تمام دانشجویان و اعضای کادر خود ایجاد کرده است. می توانید با هر هدف تحصیلی و یا شغلی بر روی پذیرش این دانشگاه حساب کنید.

این دانشگاه تمام سعی و تلاش خود را برای حمایت و تشویق دانشجویان جهت رسیدن به اهدافشان کرده است.

شرایط ثبت نام در دانشگاه مدیپل آنکارا چگونه است؟

دو آزمون ورودی بسیار مهم برای پذیرش این دانشگاه وجود دارد. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی است، به همین دلیل آزمون سات برای متقاضیان تحصیل به زبان ترکی و آزمون سات برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی ضروری است.

دانشجو باید نمره قبولی حداقل 1000 آزمون سات و 60 آزمون یوس را به دانشگاه ارائه دهد. این تنها یکی از شرایط پذیرش این دانشگاه است. در کنار آن دانشجو باید مدارک مورد نیاز و خواسته شده را مطابق با تقویم دانشگاهی دانشگاه ارسال کند.

هم چنین دانشجو برای ثبت نام باید مدارکی مانند: ارائه مدرک دیپلم معتبر به همراه ترجمه معتبر آن به زبان ترکی و یا انگلیسی، ارائه مدرک و گواهی قبولی در آزمون ورودی دانشگاه، ارائه ریز نمرات دوره دیپلم به همراه ترجمه معتبر آن به زبان ترکی یا انگلیسی، ارائه پاسپورت معتبر، اسکن کارت شناسایی، انگیزه‌ نامه و توصیه‌ نامه را ارائه دهد.

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپل آنکارا چگونه است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه مدیپل آنکارا چگونه است؟

خیلی از دانشجویان و متقاضیان می خواهند تا در رابطه هزینه تحصیل این دانشگاه بدانند. در این باره می توان این گونه بیان کرد که دانشگاه مدیپل آنکارا شهریه متفاوتی دارد که باتوجه به برخی از عوامل که مهم ترین آن رشته دانشگاهی است، براورد می شود.

هم چنین شهریه رشته‌ های مختلف بسته به زبان ارائه نیز با هم تفاوت دارد. رشته‌ های ارائه شده به زبان ترکی نسبت به رشته‌ های ارائه شده به زبان انگلیسی شهریه کمتری دارند. هم چنین خوابگاه دانشگاه مدیپل آنکارا نیز باعث می شود تا هزینه تحصیل بیشتر شود.

با این حال اگر به سایت دانشگاه مدیپل آنکارا مراجعه کنید، می توانید در رابطه با هزینه تحصیل در این دانشگاه اطلاعات کامل تری را بدست آورید.

آزمون ورودی دانشگاه مدیپل آنکارا چیست؟

بهتر است که بدانید برای پذیرش در دانشگاه مدیپول سه روش وجود دارد که شامل: آزمون یوس، آزمون SAT و هم چنین پذیرش بدون آزمون می باشد. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارد.

دانشگاه مدیپل آنکارا خصوصی است یا دولتی؟

دانشگاه مدیپول یک دانشگاه خصوصی است که همپای دانشگاه‌ های دولتی ترکیه در حال پیشرفت و پژوهش است. مهم است بدانید که این دانشگاه زیر نظر سازمان وقفی آموزش، بهداشت و تحقیقات ترکیه تاسیس شد. از مهم ترین دلایلی که دانشجویان بین‌ المللی تمایل دارند تا در این دانشگاه خصوصی به تحصیلات خود ادامه دهند، می توان به: تنوع ارائه رشته‌ ها، کیفیت بالای تحصیل، برنامه‌ های تبادل دانشجو نظیر برنامه اراسموس و فارابی و … اشاره کرد.

عکس های دانشگاه مدیپل آنکارا را در کجا مشاهده کنیم؟

خیلی از دانشجویان و متقاضیانی که تمایل دارند تا در این دانشگاه خصوصی به ادامه تحصیل بپردازند، می‌ خواهند تا در ابتدا به مشاهده تصاویر این دانشگاه خصوصی بپردازند و به این گونه با فضای بیرونی و فضای داخلی دانشگاه مدیپل بیشتر آشنا شوند.

در این باره بهتر است که بدانید اگر به سایت رسمی این دانشگاه مراجعه نمایید، می توانید عکس های متعددی از این موسسه خصوصی را با کیفیت بسیار بالا مشاهده کنید. هم چنین ناگفته نماند که اگر به موتور جستجو گوگل مراجعه کنید و نام این دانشگاه را جستجو نمایید نیز عکس های بی شمار از این دانشگاه برای شما نمایش خواهد یافت.

در گوگل علاوه بر عکس می توانید فیلم هایی از نمای بیرونی و داخلی این دانشگاه را نیز جستجو و مشاهده کنید.

رنکینگ جهانی این دانشگاه چند است؟

رنکینگ جهانی این دانشگاه چند است؟

دانشگاه مدیپل در سال 2018 تاسیس شده است، یعنی مدیپل یک دانشگاه جوان و تازه تاسیس به شمار می رود. این دانشگاه در همین مدت زمان کوتاه توانسته به سطح و جایگاه بسیار خوبی در سطح ملی دست پیدا کند. خدمات تحصیلی این دانشگاه یونیک و خاص هستند.

حال در رابطه با دانشگاه مدیپل آنکارا رنکینگ آن بهتر است که بدانید مطابق با سایت رتبه‌ بندی وب‌ متریک، رتبه جهانی دانشگاه: 9323، رتبه قاره‌ ای دانشگاه: 2200 رتبه ملی دانشگاه: 178 و Impact: 10935 می باشد.

این دانشگاه چه رشته هایی دارد؟

در این دانشگاه تعداد 10 دانشکده تخصصی و درجه یک وجود دارند که در هر کدام از آن‌ ها تعدادی از بهترین و پرطرفدار ترین رشته‌ های دنیا به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می‌ شوند. در این قسمت ترکیه اسکای لیست رشته‌ های این دانشگاه را برایتان آورده‌ ایم.

در این دانشگاه رشته هایی نظیر: دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی، طراحی داخلی، هنر های آشپزی، حقوق، تجارت بین‌الملل، روانشناسی، سیستم‌ های مدیریت فناوری، بازاریابی، روابط عمومی، معماری، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی و توانبخشی و … ارائه می شود.

آیا ثبت نام بدون آزمون در این دانشگاه امکان پذیر است؟

خیلی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضی بالای 15 باشد با شرایط خاص و معینی اقدام به پذیرش دانشجو خواهند کرد. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که دانشگاه های خصوصی به دلیل این که از دولت هزینه ای را برای تحصیل دانشجویان دریافت نمی کنند، اقدام به پذیرش دانشجویان بدون آزمون و با دریافت مبلغی معین می کنند.

حال پذیرش در دانشگاه خصوصی مدیپل همراه با بورسیه های مختلف است و می توان از 20 الی 45 درصد در این دانشگاه برای متقاضیان بورس گرفت.

آیا مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم ایران است؟

آیا مدرک این دانشگاه مورد قبول وزارت علوم ایران است؟

این دانشگاه از اعتبار بالایی برخوردار است و با استاندارد های کیفیت بین المللی مطابقت دارد و تضمین مهمی برای کیفیت آموزش برای دانشجویان است. هم چنین این موضوع را هم باید افزود که دانشگاه مدیپل مورد تایید وزارت بهداشت است.

ناگفته نماند که این دانشگاه در زمینه ها و تخصص‌ های مختلف مانند: پزشکی، داروسازی، حقوق، هنرهای زیبا و معماری، دندانپزشکی، اقتصاد و علوم مدیریتی و علوم سیاسی، اعتبار زیادی میان دانشگاه‌ های مختلف کشور ترکیه دارد. بر طبق برنامه اراسموس و فارابی نیز هر ساله به تبادل دانشجو با سایر دانشگاه‌ های برتر اروپایی می‌ پردازد.

دانشگاه مدیپل آنکارا شامل چند دانشکده می باشد؟

همان طور که در قسمت قبل ترکیه اسکای بیان کردیم، در این دانشگاه ده دانشکده تخصصی و درجه یک وجود دارند. حال بهتر است که بدانید این دانشکده ها شامل: دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده هنر های زیبا، طراحی و معماری، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی و مدیریت، دانشکده علوم ارتباطات، دانشکده علوم سلامت، دانشکده علوم طبیعی و مهندسی، دانشکده علوم سیاسی و دانشکده پزشکی می باشند.

در پایان باید گفت که برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است تا مقاله مشاوره زندگی در آنکارا را حتما مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

دانشگاه مدیپل آنکارا در چه سالی تاسیس شده است؟

این دانشگاه در سال 2018 تاسیس شده است و یک دانشگاه جوان و تازه تاسیس به شمار می رود و یکی از پیشرفته ترین دانشگاه های حال حاضر در ترکیه است که امکانات خوبی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است.

آیا دانشگاه مدیپل آنکارا خصوصی است؟

مدیپول یک دانشگاه خصوصی است که همپای دانشگاه‌ های دولتی کشور ترکیه در حال پیشرفت و پژوهش است و زیر نظر سازمان وقفی آموزش، بهداشت و تحقیقات ترکیه تاسیس شده است.

دانشگاه مدیپل آنکارا شامل چند دانشکده است؟

این دانشگاه ده دانشکده تخصصی دارد که شامل: دانشکده دندانپزشکی، دانشکده هنرهای زیبا، طراحی و معماری، دانشکده علوم اجتماعی و مدیریت، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم ارتباطات، دانشکده علوم سلامت، دانشکده علوم طبیعی و مهندسی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم سیاسی و دانشکده پزشکی می باشند.

5/5 - (7 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا