آنکارادسته بندی شهرها

جاهای دیدنی آنکارا برای سفر در 2023

در کشور ترکیه شهر های متعددی وجود دارد که هر کدام از این شهر ها دارای جاهای دیدنی، باستانی و مناطقی با چشم انداز های فوق العاده ای هستند. حال بهتر است که بدانید آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و یکی از شهر های گردشگری ترکیه نیز به شمار می‌ رود که خیلی از افراد برای بازدید از جاهای دیدنی آنکارا به این شهر سفر می کنند.

آنکارا در کجا واقع شده است؟

آنکارا در کجا واقع شده است؟

شهر آنکارا بعد از استانبول یکی از بزرگ ترین و جذاب ترین و هم چنین پر بازدید ترین شهر های ترکیه به شمار می رود. جالب است که بدانید آنکارا در قدیم (آنقره) نامیده می شده است. آنکارا شهری جدید و نسبتاً مدرنی است که دارای مناطق گردشگری متعددی است.

بهتر است که بدانید شهر آنکارا پايتخت جمهوري تركيه و در مرکز آناتولی بر لبه شرقی فلات بزرگ آناتولی در ارتفاع تقریبا 850 متری واقع شده است. این شهر از شمال با استان های چانکیری و بلو، از شرق با استان شهیر و از غرب با اسکی شهیر هم مرز است.

این شهر از سال 1923 میلادی به عنوان پایتخت کشور ترکیه انتخاب شده است و قبل از آن نیز شهر استانبول پایتخت بوده است که با سقوط عثمانی این عنوان را از دست داد و به شهر آنکارا هدیه کرد.

از آن جایی که آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و به همین دلیل بیشتر بازدیدکنندگان آن به دلیل اهداف تجاری و کاری به این شهر سفر می کنند. اما از آن جایی که این شهر دارای جاهای دیدنی متعددی می باشد، به همین دلیل این روز ها به یکی از مقاصد گردشگری خیلی از مسافران و توریست ها نیز تبدیل شده است.

در این شهر می توانید ساختمان های مدرن، نهاد های دولتی و انواع شرکت ها و کارخانه جات را مشاهده کنید. شهر آنکارا به اندازه خود جاهای گردشگری و مناطق دیدنی زیبا و خاص دارد. همین دلیل سالانه تعداد زیادی از توریست ها را به خود جذب می کند.

مناطق دیدنی آنکارا ترکیه باعث شده است تا این روز ها این شهر به یکی از محبوب ترین شهر های توریستی کشور ترکیه تبدیل شود.

تاریخچه شهر آنکارا چگونه است؟

تاریخچه شهر آنکارا چگونه است؟

شهر آنکارا از سرنوشت پرفراز و نشیبی برخوردار بوده است و بار ها توسط سلسله های مختلف مورد حمله قرار گرفته و در نهایت فتح شده است. هم چنین بهتر است که بدانید مهم ترین سلسله هایی که نقش مهمی در تاریخ آنکارا داشته اند، شامل: رومیان، ایرانیان، عثمانیان، سلجوقیان و حتی فریگیه ای ها بوده اند.

حال این موضوع را هم باید افزود با این که سال ها از حکومت این سلسله ها بر آنکارا گذشته است، اما باز هم آثار زیادی از هر کدام از این سلسله ها در موزه های این شهر به چشم می خورد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید آنکارا یکی از قدیمی ترین شهر های ترکیه به شمار می رود و از این رو شرح کامل تاریخ آن در این قسمت از ترکیه اسکای نمی گنجد. اما با این حال به صورت خلاصه نکات مهم تاریخی آنکارا را شرح می دهیم.

بهتر است که بدانید اهمیت این شهر به زمان هیتی ها باز می گردد. حال این موضوع را هم باید افزود که هیتی ها همان سلسله ای بودند که در هزاره دوم قبل از میلاد در قسمت های آسیای میانه و به ویژه سوریه حکمرانی می کردند. 

بعد از این سلسله به ترتیب فریگیه ای ها و پس از آن لیدی ها، سپس ایرانی ها، یونانی ها، گالات ها، رومی ها، بیزانس ها و در نهایت ترک ها با جنگ های فراوان صاحب این شهر شدند. ناگفته نماند که در ابتدا سلجوقیان و بعد از آن عثمانیان صاحب شهر آنکارا شدند تا در نهایت جمهوری ترکیه تشکیل و آنکارا به عنوان یکی از شهر های بزرگ آن شروع به فعالیت کرد و بعد از مدتی نام این شهر بر سر زبان ها افتاد.

بهترین جاهای دیدنی آنکارا کدامند؟

بهترین جاهای دیدنی آنکارا کدامند؟

آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه است که از شهر های زیبا ترکیه برای گذراندن تعطیلات نیز به شمار می رود. آنکارا شهر خارق العاده ای برای گذراندن تعطیلات خانوادگی، ماه‌ عسل، مسافرت با دوستان و یا کشف‌ و شهود بین آثار به‌ جا مانده از تمدن‌ های گذشته است.

از آن جایی که این شهر قدیمی است، به همین دلیل می توان در میان نمایشگاه آثار تاریخی و باستانی، موزه‌ ها و جاذبه‌ ها، تاریخ و فرهنگ بی‌ پایانی این شهر را مشاهده کرد. حال برخی از جا های دیدنی آنکارا و جاذبه‌ ها‌ی این شهر را دیدنشان را نباید از دست داد.

در ادامه ترکیه اسکای قرار است به معرفی لیست جاهای دیدنی آنکارا بپردازیم. اگر می خواهید با بهترین جاهای دیدنی آنکارا پایتخت پهناور ترکیه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

موزه‌ تمدن‌ های آناتولی

موزه‌ تمدن‌ های آناتولی در بازار و کاروان‌ سرایی قدیمی یافت می شود که برای احداث موزه، سالن کنفرانس، ساختمان‌ های اداری، آزمایشگاه و حتی کتابخانه‌ آن بازسازی شده است. بازدیدکنندگان می‌ توانند در این موزه آثار مختلفی مانند: سنگ مرمر، طلا، نقره، شیشه و برنز را مشاهده کنند که قدمتشان به هزاره‌ قبل از میلاد باز می گردد. مجموعه‌ سکه‌ های این موزه نمونه‌ هایی از نخستین سکه‌ های ضرب‌ شده هستند که هم اکنون درمعرض دید عموم قرار گرفته‌ اند.

موزه‌ فضای باز آلتینکوی

یکی از بهترین جاهای دیدنی آنکارا برای گردشگرانی که دوست دارند تا با نحوه‌ زندگی مردم صد سال قبل در روستا های ترکیه آشنا شوند، موزه‌ فضای باز آلتینکوی است. خانه‌ ها، مسجد، چشمه‌ های قدیمی و هر چیز دیگری که شامل زندگی روستایی گذشتگان باشد در محوطه‌ این روستا وجود دارد.

گردشگران می‌ توانند از خوردن غذا های محلی سالم در فضای آزاد لذت ببرند و یا چیز های جالبی از فروشگاه‌ های روستا بخرند.

قلعه‌ آنکارا

قلعه‌ آنکارا در قرن هفتم بعد از میلاد ساخته شده است و متعلق به امپراتوری روم و امپراتوری روم شرقی بوده است. در‌ حال‌ حاضر بازدیدکنندگان می‌ توانند این قلعه را مشاهده کنند که شامل یک ردیف دیوار داخلی و یک ردیف دیوار بیرونی به‌ همراه برج‌ های زیادی است.

این سبک معماری خاص نشان دهنده سنت و فرهنگِ معروف ترکیه است. بهتر است که بدانید در تابستان کنسرت‌ ها و جشنوار‌ه‌ های متعددی در این قلعه برگزار می‌ شوند که باعث شده است تا بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب کنند.

آکواریوم آکوا وگا

آکواریوم آکوا وگا در یکی از بزرگ‌ ترین مراکز خرید ترکیه قرار دارد و از جاهای دیدنی آنکارا به شمار می رود. این آکواریوم زیستگاه طبیعی و زندگی موجودات زیرِ آب را در مقابل چشمان بازدیدکنندگان گسترده است.

آرامگاه آتاتورک

آرامگاه آتاتورک

آرامگاه آتاتورک معروف به آنیت‌ کابیر محل دفن مصطفی کمال آتاتورک، نخستین رئیس‌ جمهورِ ترکیه است که قبل از آن جنگ استقلال این کشور را نیز رهبری می‌ کرده است. جاده‌ شیر ها، میدان تشریفات، پارک صلح و تالار افتخار از جاذبه‌ های آرامگاه آتاتورک هستند.

مرکز فرهنگی ترکی استرگم

مرکز فرهنگی ترکی استرگم یکی دیگر از جاهای دیدنی آنکارا به شمار می رود. این مرکز از سال 2005 تا به اکنون میزبان علاقه‌ مندان به تاریخ و فرهنگ ترکیه بوده است. بازدیدکنندگان این مرکز می‌ توانند به تماشای نقاشی از هنر سنتی ترکیه در موزه‌ این مرکز بپردازند.

خود ساختمان نیز اثری هنری محسوب می‌ شود. بازدیدکنندگان می‌ توانند در رستوران داخل آن غذا های خوشمزه‌ ای بخورند و یا از فروشگاه مخصوص موزه سوغاتی بخرند.

پارک گنچلیک

پارک گنچلیک، پارک 68 هکتاری است که در سال 1943 ساخته شده است. میدان اولوس و تالار اُپرای آنکارا در نزدیکی این پارک واقع شده‌ اند. بازدیدکنندگان این پارک می‌ توانند از مرکز جوانان و مرکز فرهنگی بازدید نمایند. تالار انجمن شهرداری آنکارا نیز در این پارک واقع شده و چندین کیوسک هم سراسر آن پراکنده‌ اند. کنسرت‌ ها و اجرا های زنده‌ متعددی هم ساعات مفرحی را برای بازدیدکنندگان این پارک به وجود آورده است.

قلعه‌ نظامی حصار

قلعه‌ نظامی حصار در نزدیکی موزه‌ تمدن‌ های آناتولی و موزه‌ چنگلهان راحمی واقع شده و به بیش از 3000 سال قبل و دوران هیتی‌ ها برمی‌ گردد. تکه‌ هایی از تابوت‌ های قدیمی مرمرینی که در میان دیوار های حصار جای گرفته‌ اند و روستا های سنتی ترک از دیدنی‌ های آن به‌ شمار می‌ روند. هتل‌ ها، کافه‌ ها، برج‌ ها، رستوران‌ ها و مسجد های گوناگونی نیز در این قلعه واقع شده‌ اند.

مسجد قوجاتپه

مسجد قوجاتپه یکی از بزرگ‌ ترین مساجد جهان است. ساخت این مسجد بیست سال طول کشید و نهایتا در سال 1987 ساخت آن به پایان رسید. این مسجد یکی از معروف ترین مکان‌ های ترکیه است. طراحی خارق العاده این مسجد طوری صورت گرفته که می‌ تواند هم‌ زمان 24000 نمازگزار را در خود جای بدهد. مسجد قوجاتپه از آن جا های دیدنی شهر آنکارا است که هر گردشگری را مسحور جذابیت خود می‌ کند.

خرابه‌ های رومی

آنکارا شهر رومی مهمی بوده است و تاریخِ آن در خرابه‌ های رومی زیبایی که نزدیکی میدان اولوس قرار گرفته‌ اند نمایان است. بازدیدکنندگان می‌ توانند در جاده‌ رومی‌ ها به سمت ستون جولیان قدم بزنند و خود را در هیبت امپراتور روم در بازدید از آنکارا تصور کنند. اگر به تاریخ‌ گردی علاقه دارید، خرابه‌ های رومی که یکی از جاهای دیدنی ترکیه است را ازدست ندهید.

عکس جاهای دیدنی آنکارا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس جاهای دیدنی آنکارا را در کجا مشاهده کنیم؟

از آن جایی که آنکارا به یکی از شهر های توریستی کشور ترکیه تبدیل شده است، به همین دلیل سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می کند. حال اکثر گردشگران قبل از این که به این شهر سفر کنند، می‌ خواهند تا به مشاهده عکس جاهای دیدنی انکارا بپردازند و به این گونه بیشتر با این شهر و جاهای دیدنی آن آشنا شوند.

در این باره بهتر است که بدانید باتوجه به پیشرفت در نرم افزار های جستجو، مشاهده تصاویر جاهای دیدنی این شهر کار راحتی است. به عنوان مثال اگر به موتور جستجوی گوگل مراجعه نمایید و نام جاهای دیدنی آنکارا را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد. هم چنین اگر به صورت کلی عبارت ( تصاویر جاهای دیدنی شهر آنکارا) را جستجو کنید نیز عکس های متعددی برای شما نمایش خواهد یافت.

هم چنین با مراجعه به برخی از پیج ها در اینستاگرام که در زمینه معرفی جاهای دیدنی آنکارا فعالیت می‌ کنند نیز می توانید عکس ها و حتی فیلم هایی با کیفیت بالا از جاهای دیدنی این شهر را مشاهده کنید.

آدرس جاهای دیدنی آنکارا را چگونه پیدا کنیم؟

برای مراجعه به جاهای دیدنی این شهر در ابتدا باید آدرس مکان مورد نظر خود را داشته باشید تا به این گونه با مشکلی رو به رو نشوید. حال برای پیدا کردن آدرس هر کدام از مکان های دیدنی این شهر کافیست تا به موتور جستجوی گوگل مراجعه نمایید.

هم چنین این موضوع را هم باید افزود که اگر از نرم افزار هایی مانند نقشه استفاده کنید نیز می توانید به راحتی و در کمترین زمان آدرس دقیق مکان مورد نظر خود را پیدا کنید.

جاهای دیدنی تاریخی آنکارا کدامند؟

از آن جایی که آنکارا یکی از شهر های قدیمی و مهم ترکیه به شمار می‌ رود. به همین دلیل دارای جاهای تاریخی متعددی است. معمولاً بنا های تاریخی برای تاریخ دوستان و هم چنین کسانی که به گذشته یک سرزمین علاقه مند هستند از جذابیت زیادی برخوردار است.

حال از جاهای دیدنی تاریخی این شهر می توان به: قلعه‌ آنکارا، آرامگاه آتاتورک، قلعه‌ نظامی حصار، مسجد قوجاتپه، خرابه‌ های رومی و … اشاره کرد.

آیا تور بازدید از جاهای دیدنی آنکارا وجود دارد؟

آیا تور بازدید از جاهای دیدنی آنکارا وجود دارد؟

آنکارا یکی از شهر های بزرگ و مدرن ترکیه است که دسترسی به مکان های دیدنی آن بسیار ساده است و به همین دلیل این روز ها افراد می‌ توانند به این شهر سفر کنند و به راحتی از مکان های دیدنی آن بازدید نمایند. حال از آن جایی که خیلی از گردشگران می خواهند تا از تمام جاهای دیدنی این شهر بازدید کنند، به همین دلیل تور را انتخاب می‌ کنند چرا که با استفاده از تور می توانند به بازدید تمام جاهای دیدنی این شهر بپردازند.

رزرو تور بازدید از جاهای دیدنی آنکارا چگونه ممکن می شود؟

از آن جایی که کشور ترکیه همسایه ایران است و در سال‌ های اخیر در صنعت گردشگری پیشرفت بسیار خوبی داشته است و به همین دلیل ترکیه به یکی از اولویت‌ های گردشگران ایرانی در مسافرت های خارجی تبدیل شده است.

آنکارا یکی از شهر های بزرگ و توریستی ترکیه به شمار می‌ رود که سالانه گردشگران ایرانی متعددی به این شهر سفر می کنند و از مناطق دیدنی آن بازدید می کنند. از آن جایی که آنکارا از جاهای دیدنی زیادی برخوردار است، به همین دلیل خیلی از گردشگران تمایل دارند تا به رزرو تور بازدید از جاهای دیدنی این شهر بپردازند و از طریق تور از تمام جاهای معروف و دیدنی این شهر بازدید کنند.

حال برای رزرو تور بازدید جاهای دیدنی آنکارا روش های متعددی وجود دارد. اما اگر می خواهید به راحتی و در کوتاه ترین زمان به رزرو تور بپردازید، پیشنهاد می‌ کنیم تا با شماره ای که در سایت ترکیه اسکای قرار داده شده است تماس بگیرید تا کارشناسان ما در این زمینه به شما عزیزان کمک کنند.

ساعات کاری جاهای دیدنی آنکارا چگونه است؟

ساعات کاری جاهای دیدنی آنکارا چگونه است؟

شهر آنکارا یکی از شهر های توریستی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که از مکان های دیدنی متعددی نیز برخوردار است. حال بهتر است که بدانید هر کدام از مکان های دیدنی این شهر دارای ساعت کاری مختلفی هستند.

آیا برای بازدید از جاهای دیدنی آنکارا نیاز به رزرو بلیط است؟

سوالی که برای خیلی از گردشگرانی که می خواهند به این شهر سفر کنند و از مکان های دیدنی آنکارا بازدید نمایند به وجود می آید، این است که آیا برای بازدید از مکان های دیدنی آنکارا نیاز به رزرو بلیط است؟ بهتر است که بدانید برخی از جاهای دیدنی این شهر نیازی به رزرو بلیط ندارد و بازدیدکنندگان می‌ توانند به صورت رایگان از این مکان های دیدنی بازدید نمایند.

اما در مقابل برخی از جاهای دیدنی آنکارا نیاز به رزرو بلیط دارد و بازدید کنندگان قبل از مراجعه به این مکان ها طبق قوانین ترکیه باید به رزرو و خرید بلیط بپردازند. در غیر این صورت نمی توانند از این مکان ها دیدن کنند. حال اگر می خواهید بدانید که کدام یک از جاهای دیدنی آنکارا نیاز به رزرو و خرید بلیط دارد و یا حتی به خرید بلیط بپردازید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به سایت ترکیه اسکای و قسمت رزرو مراجعه نمایید.

جاهای دیدنی آنکارا بیشتر است یا استانبول؟

جاهای دیدنی آنکارا بیشتر است یا استانبول؟

آنکارا و استانبول هر دو از شهر های بزرگ و توریستی کشور ترکیه به شمار می روند که سالانه گردشگران زیادی را جذب خود می کنند. حال برای برخی از گردشگران سوالی که به وجود می آید این است که آنکارا یا استانبول؟ کدام شهر برای مسافرت بهتر است و جاهای دیدنی بیشتری دارد؟

در این باره می توان این گونه بیان کرد که آنکارا مرکز سیاسی کشور ترکیه و استانبول شهری سرزنده و هیجان انگیز است. هم چنین از آن جایی که شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه به شمار می‌ رود و در سال های اخیر در صنعت گردشگری پیشرفت بسزایی داشته است، به همین دلیل قطعاً شهر استانبول از جاهای دیدنی بیشتری نسبت به آنکارا برخوردار است.

البته ناگفته نماند که در آنکارا نیز بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد و هم چنین شهر آنکارا از مراکز خرید متعددی برخوردار است که برای افرادی که عاشق خرید کردن هستند قطعاً آنکارا انتخاب مناسب تری خواهد بود.

با این حال اگر تمایل دارید تا انتخاب برای شما آسان تر شود، بهتر است که به مقایسه این دو شهر با یکدیگر بپردازید و تمام جنبه های مثبت و منفی هر کدام از این دو شهر را بررسی کنید.

آیا در همه فصول می توان از جاهای دیدنی آنکارا بازدید کرد؟

آیا در همه فصول می توان از جاهای دیدنی آنکارا بازدید کرد؟

آنکارا را می توان شهری با آب و هوای نسبتا ملایم توصیف کرد که در آن تمام چهار فصل قابل مشاهده است. این شهر دارای تابستان ها گرم و خشک و زمستان ها سرد و برفی است. بهتر است که بدانید در تمام فصول سال می توان از خیلی از جاهای دیدنی این شهر مانند معروف ترین خیابان های آنکارا بازدید کرد.

اما با این حال بهترین زمان برای سفر به شهر آنکارا از اوایل اردیبهشت تا اوایل مهر است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید جذابیت جاهای دیدنی آنکارا در پاییز چندین برابر می شود. با توجه به تغییرات آب و هوایی این شهر نیمه دوم سال میلادی بهترین بازه برای سفر به آنکارا است. آب و هوای این شهر مدیترانه ای است و تابستان هایی خشک و نیمه گرمسیری دارد.

این شهر توریستی در فصل تابستان به دلیل جبهه قطبی از آب و هوایی معتدل برخوردار است. اگر تمایل دارید تا روز های کم بارشی این شهر را تجربه کنید، فصل تابستان می تواند انتخاب مناسبی برای شما دوستان عزیز باشد. البته این موضوع را هم باید افزود که شهر آنکارا تقریبا دو فصله است. زمستان هایی که از اواسط پاییز باید به استقبالش بروید. جاهای دیدنی آنکارا در زمستان نیز از جذابیت های زیادی برخوردار است. این شهر توریستی در فصل بهار با بارش کمی مواجه است. روز های تابستان این شهر چندان گرم نیستند و شب های خنک این فصل که توریست ها را جذب می کند.

حال با توجه به مطالبی که در رابطه با آب و هوای این شهر قرار داده‌ ایم، در هر کدام از فصل های سال می توانید از جاهای دیدنی آنکارا بازدید کنید. اما بهترین زمان برای سفر و بازدید از جاهای دیدنی این شهر فصل بهار است، چرا که در این فصل چهره این شهر دلنشین تر و جذاب تر است و از آب و هوای مطلوبی نیز برخوردار است. در ادامه از مقاله اجاره خانه در آنکارا بازدید به عمل آورید.

سوالات متداول

بهترین و معروف ترین جاهای دیدنی آنکارا کدامند؟

از بهترین و معروف ترین جاهای دیدنی آنکارا می توان به: موزه‌ تمدن‌ های آناتولی، موزه‌ فضای باز آلتینکوی، قلعه‌ آنکارا، آکواریوم آکوا وگا، آرامگاه آتاتورک، مرکز فرهنگی ترکی استرگم، پارک گنچلیک، قلعه‌ نظامی حصار، مسجد قوجاتپه و خرابه‌ های رومی اشاره کرد.

بهترین فصل برای بازدید از جاهای دیدنی آنکارا چه زمانی است؟

بهترین فصل برای بازدید از جاهای دیدنی این شهر بهار است، چرا که در این فصل چهره این شهر دلنشین تر است و از آب و هوای مطلوبی نیز برخوردار است.

چگونه می توان به مشاهده تصاویر جاهای دیدنی آنکارا پرداخت؟

برای مشاهده تصاویر جاهای دیدنی آنکارا می توانید به گوگل مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا