بدرومدسته بندی شهرها

وضعیت آب و هوای بدروم در فصل های مختلف

بدروم یکی از شهر های ساحلی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که باتوجه به این که یک شهر ساحلی است، آب و هوای بدروم معمولی و ملایم است. این شهر زیبا تابستان های طولانی و گرم و زمستان های ملایم و کوتاه دارد.

به صورت کلی آب و هوای بدروم چگونه است؟

به صورت کلی آب و هوای بدروم چگونه است؟

بدروم واقع در جنوب کشور ترکیه است و با توجه به جاذبه‌ های تاریخی، مکان های دیدنی، سواحل زیبا و بی نظیر و هم چنین آب و هوای عالی که دارد، این روز ها مورد توجه خیلی از توریست ها و گردشگران قرار گرفته است تا جایی که سالانه توریست های زیادی برای تفریح و گذراندن تعطیلات به این شهر هیجان انگیز سفر می‌ کنند.

حال در رابطه با آب و هوای بدروم بهتر است که بدانید به طور کلی آب و هوای بدروم معمولی و ملایم است تا جایی که شاهد تابستان های طولانی و گرم و زمستان های ملایم و کوتاه هستیم. معمولا میانگین دما در تابستان حدود 20 درجه سانتی گراد است از طرفی میانگین دما در زمستان حدود 10 درجه سانتیگراد می باشد.

فصل تابستان در این شهر تقریباً از اواسط اردیبهشت شروع می شود و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد. کسانی که به قایقرانی و تفریحات ساحلی علاقه‌ مند هستند، ترکیه اسکای پیشنهاد می کند که از ماه های بین مه تا اکتبر به این شهر هیجان انگیز سفر کنند، چرا که بعد از اکتبر شاهد طوفان و بارش های پاییزی و زمستانی در این شهر خواهیم بود.

آب و هوای بدروم در فصول مختلف چگونه است؟

در این قسمت از ترکیه اسکای قرار است به آشنایی با آب و هوای بدروم در فصل‌ های مختلف سال بپردازیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

آب و هوای بدروم در بهار

فصل بهار در این شهر ساحلی از اواسط ماه مارس تا اواسط ماه ژوئن می باشد. دمای هوا در آوریل در این شهر تقریباً 20 درجه سانتیگراد است. در این ماه شهر حالت سرسبز و زیبایی به خود پیدا می‌ کند و درختان از خواب زمستانی بیدار می شوند.

با شروع ماه مه دمای هوا رو به افزایش می رود و ظهر ها شاهد دما تا 26 درجه خواهیم بود. در این ماه از سال کلاب های ساحلی شروع به فعالیت می کنند و علاقه‌مندان به تفریحات دریایی و قایقرانی می‌ توانند از تفریحات ساحلی این شهر لذت ببرند و گرمای هوا را فراموش کنند. البته عصر های بهار کمی خنک است و به همراه داشتن لباس های گرم محض احتیاط توصیه می شود.

تابستان

با ماه ژوئن فصل تابستان در این شهر به طور رسمی شروع می‌ شود و تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. در این فصل شاهد روز های گرم و آفتابی و خشک با حداقل بارندگی خواهیم بود. گرم ترین ماه سال در این شهر ماه آگوست است که گاهی اوقات دما تا بالای 36 درجه سانتیگراد نیز مشاهده می‌ شود.

فصل تابستان به دلیل فراهم کردن تفریحات ساحلی یکی از شلوغ‌ ترین زمان ها از نظر گردشگران و توریست ها است. در این ماه از سال اکثر رستوران‌ ها، کافه‌ ها و ساحل های شهر مملو از گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

پاییز

با فرارسیدن اواسط سپتامبر فصل پاییز در این شهر شروع می شود. این فصل‌ تا اواسط ماه نوامبر ادامه دارد. در روز های اولیه فصل پاییز شاهد روز های گرم هستیم، اما در ادامه هوا به آرامی خنک شده و بارندگی آغاز می‌ شود. اگر تمایل دارید تا در خیابان‌ های شهر قدم بزنید و به تفریح در این شهر بپردازید، حتماً در این فصل اطلاعات هواشناسی را کنترل کنید تا به دام باران های شدید نیفتید. آب در این فصل کم کم سرد می شود و امکان شنا و آبتنی وجود نخواهد داشت.

آب و هوای بدروم در زمستان

آب و هوای بدروم در زمستان

نشانه های فصل زمستان با فرا رسیدن ماه نوامبر مشاهده می شود با رفتن به سمت اواسط ماه نوامبر فصل زمستان به طور رسمی در این شهر شروع می شود و تا اواسط مارس ادامه دارد. زمستان های این شهر بسیار کوتاه و مرطوب است، البته در برخی از روستا های زمستانی شاهد دمای پایین هوا خواهیم بود، البته این دمای پایین به دلیل رطوبت هوا سوزناک و سخت نخواهد بود.

استفاده از تفریحات ساحلی در ماه های زمستانی امکان‌ پذیر نخواهد بود و به همین دلیل در این فصل شهر در خلوت حالت خود قرار دارد و مراکز خرید تخفیف های خوبی بر روی اجناس خود اعمال می‌ کنند.

آب و هوای بدروم در چه فصلی به گرم ترین نقطه می رسد؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم تابستان و هوای گرم از ماه ژوئن شروع می شود و تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. در این ماه ها شاهد روز های گرم و خشک و آفتابی خواهیم بود. حال این موضوع را هم باید افزود که گرم ترین ماه در این شهر مربوط به ماه آگوست است که گاهی اوقات دما تا بالای 26 درجه سانتیگراد نیز مشاهده شده است.

حال اگر بخواهیم به طور دقیق تر بیان کنیم ماه گرم این شهر از 13 ژوئن تا 14 سپتامبر می باشد. اگر از گرمای شدید خوشتان نمی‌ آید، بهتر است که در این زمان به این شهر ساحلی سفر نکنید.

آب و هوای بدروم در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

آب و هوای بدروم در چه فصلی به سرد ترین نقطه می رسد؟

در اواسط ماه نوامبر زمستان به طور رسمی در این شهر آغاز می‌ شود و تا اواسط ماه مارس ادامه دارد. همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم زمستان های این شهر بسیار کوتاه و مرطوب هستند. با این حال بهتر است که بدانید در برخی از روز های زمستانی در این شهر دما به منفی 23 درجه سانتیگراد نیز می‌ رسد.

به همین دلیل اگر می خواهید در فصل زمستان به این شهر سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما چند دست لباس گرم و ژاکت به همراه داشته باشید.

با توجه به آب و هوای بدروم چه فصلی برای سفر به این شهر بهتر است؟

بدروم یکی از شهر های زیبای ساحلی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که با توجه به بنا ها و ساختمان های تاریخی، جاذبه های دیدنی و سواحل زیبایش ارزش بازدید را دارد. حال در این میان برخی از مکان های دیدنی این شهر مانند: قلعه سنت پیتر، تئاتر باستانی غول پیکر، کارخانه کشتی سازی عثمانی و دروازه میندوس از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردار است.

این جاذبه‌ های گردشگری و سواحل جذاب بدروم باعث شده است تا مسافران زیادی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود به این شهر سفر کنند. هم چنین باید افزود با توجه به کلاب ها و دیسکو هایی که این شهر ساحلی دارد و هم چنین هتل های لوکس و مجلل این روز ها بدروم مورد توجه خیلی از گردشگران جوان نیز قرار گرفته است.

اگر می خواهید به این شهر سفر کنید بهتر است بدانید آب و هوا یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. حال این موضوع را هم باید افزود که آب و هوای بدروم و بهترین زمان سفر به بدروم باتوجه به فصل بین ماه‌ مارس تا ماه می یعنی (10 اسفند تا 10 خرداد) است.

آب و هوای بدروم نوروز بسیار خوب است و به همین دلیل خیلی از ایرانی ها برای گذراندن تعطیلات خود در این زمان به این شهر ساحلی سفر می کنند.

میزان بارندگی در بدروم چگونه است؟

میزان بارندگی در بدروم چگونه است؟

آب و هوای بدروم گرم و معتدل است و میزان بارش باران در این شهر در زمستان بیشتر از تابستان است.

با توجه به آب و هوای بدروم این شهر برای مهاجرت ایرانیان برای زندگی مناسب است؟

آب و هوای بدروم تا حد زیادی شبیه به آب و هوای ایران است، به همین دلیل این شهر برای مهاجرت ایرانیان و زندگی مناسب می‌ باشد. اگر از هوای گرم و معتدل لذت می برید و تمایل دارید تا زمستان ها کوتاه تر باشند، این شهر یک گزینه ایده آل برای شما خواهد بود.

پیش بینی آب و هوای بدروم

اگر می‌ خواهید به پیش بینی آب و هوا در بودروم شهر زیبای ترکیه بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت های هواشناسی در گوگل مراجعه کنید. هم چنین باید افزود که با نصب نرم افزار های هواشناسی در گوشی خود می توانید به پیش بینی آب و هوای بدروم در هر لحظه بپردازید.

در پایان باید گفت که اگر این شهر توجه شما را جلب کرده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله مشاوره زندگی در بدروم را حتما مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

به طور کلی آب و هوای بدروم چگونه است؟

بدروم یکی از شهر های توریستی کشور ترکیه به شمار می‌ رود که به صورت کلی از آب و هوای معمولی و ملایم برخوردار است، چرا که تابستان ها گرم و طولانی و زمستان ها ملایم و کوتاه است.

آب و هوای بدروم در زمستان چگونه است؟

از اواسط ماه نوامبر فصل زمستان در این شهر شروع می شود و آب و هوا در این فصل مرطوب می باشد و به دلیل دمای پایین رطوبت هوا سوزناک و سخت نخواهد بود.

باتوجه به آب و هوای بدروم چه ماه هایی از سال برای سفر به این شهر مناسب است؟

باتوجه به آب و هوای بدروم ماه مارس تا ماه می یعنی (10 اسفند تا 10 خرداد) بهترین ماه های سال برای سفر به این شهر است و گردشگران زیادی در این ماه‌ ها به بدروم سفر می کنند.

به این مقاله امتیاز دهید :

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا