دسته بندی شهرها

امن ترین شهر ترکیه برای سفر و زندگی

ترکیه یکی از بهترین کشورهای خاورمیانه به حساب می آید که ۸۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور همچنین سالانه مسافران زیادی را برای گردشگری و یا انجام کارهای دیگر به کشور خود جذب می کند. اما مهمترین سوالی که برای اغلب گردشگران پیش می ‌آید این است که امن ترین شهر ترکیه کجاست؟ در کل می توان گفت که اگر در مناطق توریستی بمانید و از شهرهای خاصی مانند شهرهای نزدیک مرز سوریه دوری کنید، این کشور امن تلقی می شود. زیرا آدم ربایی و حملات گروه های تروریستی که در این مناطق فعال هستند، یک تهدید جدی است. اما باز هم جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد به این خاطر که در کشور ترکیه می توانید شهرهای امن زیادی را پیدا کنید. در این مقاله می‌خواهیم درباره امن ترین شهر ترکیه صحبت کرده تا بیشتر با آن ها آشنا شوید. همراه ترکیه اسکای باشید.

معرفی امن ترین شهرهای ترکیه

از جمله امن ترین شهر ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ازمیر ترکیه

ازمیر

ازمیر یکی از بزرگترین و امن ترین شهرهای ترکیه است. این شهر به خاطر مکان‌های باستان ‌شناختی ‌اش که شامل آگورای رومی اسمیرنا ، قلعه مخملی و تپه Kadifekale مشهور است که اکنون به موزه تبدیل شده و برای عموم آزاد است. ازمیر دارای جمعیت فعلی 3,056,000 نفر است و مساحت آن 11891 کیلومتر مربع است. جرایمی مانند سرقت از منزل و ماشین، حمله و… در این شهر بسیار کم در نظر گرفته می شود. به همین خاطر می توان آن را امن ترین شهر ترکیه نامید. میزان جرم و جنایت پایین است، اما بازدید کنندگان همچنان باید احتیاط را رعایت کنند و مراقب مجرمان باشند. زیرا ممکن است جرایمی مانند جیب بری ها و سرقت که هنوز هم خطر بالایی دارد اتفاق بیوفتد.

بورسا ترکیه

بورسا

شهر بورسا یکی از مهم ترین شهرهای تاریخی این کشور است که در شمال غربی ترکیه قرار دارد. بورسا به داشتن مناظر زیبای کوهستانی و بناهای تاریخی معروف است. مساحت این شهر 11043 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن 2055000 نفر است. جرایم مختلف مانند سرقت یا حمله به سرقت در این شهر کم تلقی می شود. با این وجود، باید از تمام حواس خود در حین سفر استفاده کنید و همیشه از محیط اطراف خود آگاه باشید.

در شهر بورسا وقوع انواع جرایم مانند سرقت و خرابکاری کم است. انواع دیگر جرایم مانند سرقت خودرو، حمله و فساد همگی در بورسا بسیار کم در نظر گرفته می شوند. به همین خاطر است که باید شهر بورسا را امن ترین شهر ترکیه پس از ازمیر معرفی کرد. علاوه بر این، پیاده روی در طول روز و شب بی خطر است به خاطر گردشگران می توانند با خیال راحت به گشت و گذار در شهر مشغول شوند.

آدانا

آدانا شهری است که بر روی رودخانه سیهان در جنوب ترکیه واقع شده است. این شهر به خاطر غذاها و چشم اندازهای زیبای خود شناخته شده است. مساحت آن 1945 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن 1814000 نفر است. جرایمی مانند سرقت و ضرب و جرح در این شهر متوسط ​​تلقی می شود. به همین خاطر به بازدیدکنندگان و افراد محلی توصیه می شود احتیاط منطقی را رعایت کنند زیرا جرائمی مانند سرقت خودرو و جیب بری ممکن است رخ دهد. از  جمله دیگر جرایم برجسته در آدانا شامل جرایم مربوط به مواد مخدر است. درست است که پیاده روی در شب در اغلب شهرهای ترکیه نیست اما با این حال آدانا همچنان یکی از امن ‌ترین شهرهای ترکیه است.

عکس استانبول ترکیه

استانبول

شهر زیبای استانبول یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه و تنها شهری است که در قاره های اروپا و آسیا قرار دارد. استانبول به دلیل شگفتی های معماری خود در داخل و اطراف شهر، مساحتی معادل 5343 کیلومتر مربع را پوشش می دهد و جمعیت فعلی آن 15،460،000 نفر است. گزارش های کمی از جنایت علیه گردشگران مانند جیب بری، ضرب و جرح، کلاهبرداری و سرقت گزارش شده است. جدا از سرقت و وقوع جرم علیه گردشگران، شهر استانبول نسبتاً امن است، به شرطی که از مناطق خطرناک دور بمانید.

امن ترین شهر ترکیه؛ آنتالیا

مهمترین شهر ترکیه که در رتبه پنجم نیست ما قرار دارد شهر آنتالیا است. آنتالیا یک شهر تفریحی و همچنین یک بندر دریایی مدیترانه است که در سواحل جنوب غربی ترکیه واقع شده است. این شهر به دلیل طبیعت خیره‌ کننده‌ اش، مانند سواحل، ساختمان‌ های تاریخی و موارد دیگر محبوبیت دارد. مساحت این شهر 1417 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن دو میلیون و ششصد هزار نفر است. آنتالیا نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و جرایمی مانند خشونت خانگی و سرقت کم گزارش شده است. پیاده روی در شب و روز بی خطر است. اما حملات تروریستی در این شهر به دلیل بی ثباتی سیاسی در معرض خطر بالایی قرار دارند. به همین خاطر مهم است که قبل از سفر در جریان وضعیت سیاسی شهر باشید.

فتحیه

فتحیه یکی دیگر از شهرهای بندری در جنوب غربی ساحل فیروزه ای ترکیه است. این شهر به خاطر آب های آبی و جنگل های کاج معروف است. مساحت آن 3059 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن 107504 نفر است. خطرات زیست محیطی مانند آتش سوزی جنگل، امواج گرما و… ممکن است در این شهر رخ دهد که باید مورد توجه قرار گیرد. میزان جرم و جنایت در این شهر در سال‌های اخیر کاهش یافته است و امنیت بیشتری اعمال شده است، زیرا این شهر یک منطقه توریستی بزرگ است، اما این بدان معنا نیست که جرم همچنان اتفاق نخواهد افتاد.

دالامان

دالامان یک منطقه و شهرک واقع در سواحل جنوب غربی ترکیه است. از سواحل نفس گیر گرفته تا مکان های تاریخی و غذاها، شهر مرکزی مکان قابل توجهی است. مساحت این شهر 616 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن 23147 نفر است. اگر سرقت، جیب بری و جرایمی بخواهد در این شهر اتفاق بیوفتند، بیشتر در نقاط توریستی، رستوران ها، مکان های حمل و نقل عمومی و مغازه ها اتفاق می افتد. اما از طرفی دالامان توسط فرودگاه های نظامی محافظت می شود و جنایت در سال های اخیر کاهش یافته است. به طور کلی، شما باید نسبتاً ایمن باشید زیرا هیچ جرم جدی در این شهر وجود ندارد و امن ترین شهر ترکیه به حساب می آید..

اسکی شهیر

اسکی شهیر شهری است که در شمال غربی ترکیه در کرانه رودخانه پورسوک واقع شده است. این شهر دارای ساختمان‌های باستان‌شناسی، پارک‌ها و مناظر خیره‌ کننده است و به خاطر فضای عالی‌ اش شناخته شده است‌. مساحت این شهر 2678 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن 819000 نفر است. جرایم در اسکی‌شهیر از جمله سرقت، حمله، جیب بری و… بسیار کم در نظر گرفته می‌ شوند. امنیت گردشگران و بازدید کنندگانی که به تنهایی در طول شب و روز قدم می زنند بسیار بالاست. اما این مهم است که همچنان هنگام سفر به هر مکانی احتیاط کنید.

امن ترین شهر ترکیه؛ بدروم

بدروم یک شهر پر جنب و جوش است که در شبه جزیره بدروم واقع شده و از سواحل جنوبی ترکیه تا دریای اژه امتداد دارد.  این شهر به خاطر قلعه های قرون وسطایی و سواحل خارق العاده اش معروف است. بدروم 650 کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت فعلی آن 32801 نفر است. احتمال اینکه در بدروم قربانی سرقت و دزدی شوید بسیار کم است زیرا یکی از امن ترین مکان ها در ترکیه است. اگر چه این شهر ایمن در نظر گرفته می شود، اما مهم است که مراقب جیب برها باشید که همچنان در معرض خطر هستند.

آنکارا

امن ترین شهر ترکیه که در پایان این مطلب می خواهیم معرفی کنیم، آنکارا است. آنکارا شهری است که در بخش مرکزی آناتولی، بخش غربی ترکیه واقع شده است. این شهر پایتخت ترکیه است و به دلیل اپرا، باله، و هنرهای نمایشی دولتی شهرت دارد. مساحت آن 24521 کیلومتر مربع است و جمعیت فعلی آن 5310000 نفر است. اگرچه جرایم کوچک مانند سرقت، حمله، خرابکاری و… در شهر کم تلقی می شوند، اما جرائمی مانند فساد در معرض خطر بالایی هستند. همچنین ایمنی هنگام پیاده روی به تنهایی در شب و روز در حد متوسط ​​تلقی می شود.

چند نکته ایمنی برای سفر به ترکیه

اگر قصد دارید به تنهایی به کشور ترکیه سفر کنید، چند نکته بسیار مهم وجود دارد که باید حتماً هنگام سفر خود به آن ها توجه داشته باشید. در نظر گرفتن این نکات باعث می شود تا بتوانید با خیال راحت بهترین سفر خود را تجربه کنید:

  • برای ایمنی خود، بهتر است یک کوله پشتی با رنگ خنثی انتخاب کنید تا بیشتر با استایل شما ترکیب شود.
  • برای راحتی هر چه بهتر پیشنهاد می شود که لباس های معقولانه بپوشید. به خصوص برای خانم ها این موضوع بسیار اهمیت دارد که لباس مناسب بپوشند. زیرا احتمال اینکه هدف آزار اذیت کلامی قرار بگیرند ممکن است زیاد باشد.
  • اشیای قیمتی را با خود حمل نکنید. در ترکیه، لازم است پاسپورت یا اجازه اقامت خود را همیشه به همراه داشته باشید، بنابراین مطمئن شوید که در هنگام حمل آن، گذرنامه یا اجازه اقامت قابل مشاهده نیست. همانطور که گفته شد، هر وسیله ای که به همراه داشتن آن ضروری نیست، بهتر است آن را در اتاق هتل خود بگذارید.

سوالات متداول

خطرناک ترین شهر ترکیه برای بازدید کدام است؟

کیلیس را خطرناک ترین شهر ترکیه می دانند. اولاً، به این دلیل که این کشور در نزدیکی مرز سوریه است که در یک جنگ داخلی قرار دارد. ثانیاً، آتش ‌سوزی ‌های تصادفی توسط سوریه و همچنین موشک ‌هایی که در آن سوی مرز شلیک شده ‌اند، باعث نا امن شدن این منطقه شده است.

بهترین زمان برای سفر به ترکیه چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سفر به ترکیه بین آوریل، می، سپتامبر و اکتبر است. این زمانی است که هوا معتدل است و می ‌توانید شهرها، شگفتی‌ های فضای باز و جاذبه ‌ها را بدون اینکه از گرمای شدید یا جمعیت زیاد توریست اذیت شوید، کاوش کنید.

3/5 - (3 امتیاز)

dorna

به مدت 15 سال است که در حوزه جاذبه های گردشگری ترکیه فعالیت می کنم و به بررسی جاذبه های این کشور زیبا میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا