استانبولجاذبه های گردشگریدسته بندی شهرها

شهرهای ساحلی نزدیک استانبول مناسب برای تفریح

ممکن است هنگام رزرو اقامت در استانبول، رفتن به شهرهای ساحلی اولین فکر شما نباشد، اما این کلان شهر، با مرکز آن که توسط تنگه بسفر و حومه آن در امتداد ساحل دریای مرمره تقسیم شده است، می تواند لحظاتی را برای لذت بردن از دریا و آفتاب به شما ارائه دهد. به همین خاطر اگر می خواهید مدت نسبتاً زیادی را در استانبول بمانید پیشنهاد می شود که فقط گشت و گذار خود را به این شهر محدود نکنید. بلکه به شهرهای ساحلی نزدیک استانبول هم سری بزنید. به خصوص در تعطیلات آخر هفته تابستان که استانبول هوای بسیار گرمی را تجربه می کند، شهرنشینان بیشتر به فکر رفتن به ساحل می افتند.

درست است که سواحل مختلف اطراف استانبول و دریای مرمره نمی‌توانند حال و هوای چشم اندازهای ساحلی خیره‌ کننده معروف جهان را برای شما ایجاد کنند اما با این حال برای آفتاب گرفتن، لذت بردن از دریا و همچنین دور شدن از شلوغی شهر بسیار عالی هستند. بنابراین اگر در سفر خود به استانبول کمی به استراحت و آرامش احتیاج دارید ما در این مقاله می خواهیم به شما شهرهای ساحلی نزدیک استانبول را معرفی کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

ساحل Kilyos

ساحل Kilyos

دهکده کوچک کیلیوس که ساحلی شنی زیبایی در اختیار دارد، دریای سیاه را در بر می گیرد. با وجود اینکه در 41 کیلومتری شمال شهر مرکزی قرار دارد، هنوز به طور رسمی یکی از شهرهای ساحلی نزدیک استانبول است. برای ساکنان استانبول، Kilyos یکی از بهترین مکان‌ ها برای سفر یک روزه برای آفتاب گرفتن در کنار دریا در ماه ‌های تابستان است. در ماه ژوئیه و آگوست، سعی کنید سفر Kilyos خود را به جای تعطیلات آخر هفته، برای یک روز هفته برنامه ریزی کنید، یا خود را برای پر شدن شن و ماسه با مسافران ساحلی آماده کنید.

ساحل Kilyos یک منطقه مناسب و طولانی از شن‌های زرد است که پشت آن کافه ‌ها و رستوران ‌های زیادی برای انتخاب غذا و همچنین هتل ‌ها و مهمان‌ خانه‌ های کوچکی برای اقامت وجود دارد. هزینه ورودی برای دسترسی به ساحل و امکانات خوب در ساحل، از جمله نجات غریق و سایه ‌بان ‌های آفتاب و صندلی‌ هایی برای اجاره وجود دارد.

امکانات ساحل

علاوه بر ساحل اصلی، انواع کلوپ های ساحلی خصوصی در اینجا وجود دارد که با پرداخت هزینه دسترسی روزانه، تجربه ساحلی لوکس تری را ارائه می دهند. این شهر ساحلی کلوپ ها، رستوران ها و کافه های خود را در نوارهای شنی، امکانات ورزش های آبی و معمولاً یک برنامه تفریحی منظم در ماه های تابستان ارائه می دهد. ساحل تیرماتا یکی از محبوب ترین کلوپ های ساحلی اینجا است که شامل یک رستوران غذاهای دریایی باکلاس و یک کافه معمولی تر در کنار ساحل و تعداد زیادی صندلی های آفتابگیر در منطقه ای است که از ماسه ها تا چمنزارها ادامه دارد.

البته توجه داشته باشید که صندلی ‌ها در اینجا بسیار نزدیک به هم چیده شده ‌اند، بنابراین اگر فضای بیشتری را ترجیح می‌ دهید، اینجا جایی نیست که در آخر هفته شلوغ یا اواسط آگوست بخواهید بروید. حمل و نقل عمومی اینجا از مرکز استانبول کمی طول می کشد اما ساده است. در حومه شمالی استانبول Hacıosman، می‌توانید از خط مترو به یک اتوبوس مستقیم به Kilyos بروید.

ساحل Burç

ساحل Burç

یکی دیگر از شهرهای ساحلی نزدیک استانبول ساحل بورچ است. ساحل بورچ در فاصله ۹ کیلومتری از غرب در امتداد ساحل دریای سیاه از مرکز کیلیوس و در 42 کیلومتری شمال استانبول، یک ساحلی خصوصی است که به ‌خاطر موج‌ سواری با بادبادک و نوار وسیعی از شن‌ های زرد رنگ زیبا شناخته شده است. با توجه به امکانات عالی و ورزش‌ های آبی موجود، هم برای مسافرانی که به دنبال کارهای بیشتری در ساحل هستند و هم برای کسانی که به دنبال یک روز تفریحی در ساحل هستند،  گزینه بسیار خوبی است.

این مکان مورد علاقه مردم محلی شیک استانبول است به دلیل حال و هوای شیک آن که به زندگی آرام و شیک در کنار دریا مربوط می شود. این شهر ساحلی دارای طیف وسیعی از رستوران‌ ها و کافه ‌ها است که پشت شن و ماسه قرار دارند. از جمله دیگر تفریحات این شهر ساحلی می توان به سکوهای شنای فراوان، ناجیان غریق در حال انجام وظیفه و یک اپراتور کایت ‌سواری که در آن می ‌توانید کایت را یاد بگیرید یا اجاره کنید اشاره کرد. در آخر هفته‌های آگوست، اغلب موسیقی زنده و سایر سرگرمی‌ها نیز در اینجا وجود دارد. توجه داشته باشید که هزینه ورودی برای دسترسی روزانه به اینجا گرانتر از سایر سواحل دریای سیاه است.

ساحل Burgaz Adası

ساحل Burgaz Adası

بورگاز آداسی کوچک (جزیره بورگاز) بین جزایر کینالی و هیبلی در گروه جزایر شاهزاده دریای مرمره قرار دارد. بورگاز دومین جزیره ای است که کشتی در مسیر جزایر پرنس توقف می کند. سواحل کوچکی در سراسر ساحل جزیره وجود دارد. برای بسیاری از طرفداران سواحل جزایر پرنس، سواحل بورگاز به لطف حال و هوای آرامشان، بهترین فرصت ‌برای آفتاب گرفتن و لذت بردن از دریا و طبیعت را فراهم می کند‌. دو ساحل عمومی توصیه شده (بدون هزینه ورودی)، ساحل Burgaz Halk در ساحل شرقی، فقط 500 متر پیاده روی به سمت جنوب از ترمینال کشتی و ساحل مادام مارتا در نزدیکی شمال غربی جزیره با 1.5 کیلومتر پیاده روی از غرب از سمت غرب  هستند. هر دو دارای سواحل  سنگریزه ای هستند. در این سواحل صندلی های آفتابگیر و سایه بان برای اجاره و همچنین کافه و حمام در دسترس است.

ساحل Ağva & Kilimli

روستای کوچک دریای سیاه آغوا در 106 کیلومتری شمال شرقی استانبول قرار دارد. به لطف جاذبه های توریستی خلیج کیلیملی، با مناظر ساحلی چشمگیرش که درست در نزدیکی استانبول قرار گرفته است، مقصدی مورد علاقه برای جویندگان طبیعت و کوهنوردان و همچنین مسافران ساحل است. Ağva خود یک انتخاب برتر برای تعطیلات آخر هفته از شهر است و در صورت ماندن بیش از یک روز، هتل‌های بوتیک کوچک و مهمان‌ خانه ‌های زیادی وجود دارد. این دهکده دارای یک ساحل شنی گسترده و عمومی بدون هزینه ورودی است.

یک کافه و رستوران درست در کنار ساحل وجود دارد و می توان صندلی ها و آفتابگیرها را اجاره کرد. دریا در اینجا به دلیل امواج قوی خود شناخته شده است، بنابراین شناگران باید همیشه به سخنان نجات غریق در حال انجام وظیفه گوش دهند و فقط در جایی که آن ها توصیه می کنند شنا کنند. درست در شرق Kilimli Cove یک پارک طبیعی ساحلی قرار دارد که با یک مسیر پیاده روی از روی صخره های سنگی به هم متصل می شوند. برای آمدن به این ساحل شما می ‌توانید از استانبول اتوبوسی به آغوا دریافت کنید، اما توجه داشته باشید که این اتوبوس یک سرویس محلی با چندین ایستگاه در طول مسیر است که سفری بسیار طولانی را برای شما فراهم می ‌کند. اما با این حال این یکی از شهرهای ساحلی نزدیک استانبول است که قطعا ارزش دیدن دارد.

ساحل Büyük Ada

Büyük Ada (جزیره Büyük) بزرگترین جزایر پرنس است و دارای چند ساحل شنی مختلف برای مسافران یک روزه است که اگر عمدتاً برای لذت بردن از ساحل به اینجا آمده اند، می توانند این شهر ساحلی را انتخاب کنند. تمامی سواحل جزیره دارای هزینه ورودی هستند. سواحل اصلی همه دارای قایق‌ های شاتل هستند که در ترمینال کشتی ‌های Büyük Ada منتظر می ‌مانند تا مسافران ساحلی را مستقیماً به سمت ساحل پیاده کنند.

محبوب ترین ساحل در این منطقه Nakıbey است که دارای نوار باریکی از شن های زرد رنگ در کنار یک سکوی بزرگ برای حمام آفتاب است که مملو از صندلی های آفتابگیر و سایه های خورشیدی ساخته شده در بالای صخره ها با دسترسی مستقیم به دریا است. یک رستوران و حمام نیز در محل وجود دارد. دریا در اینجا کم عمق است و برای خانواده هایی که بچه های کوچک در کنار آن هستند عالی است. این جزیره دورترین و آخرین ایستگاه در مسیر کشتی جزایر پرنس است.

ساحل Caddebostan

ساحل Caddebostan یکی دیگر از شهرهای ساحلی نزدیک استانبول است. این ساحل، نزدیک ‌ترین ساحل به مرکز استانبول است که در ساحل دریای مرمره در قسمت آسیایی این شهر قرار دارد. مناطق ساحلی با نوار ساحلی طولانی پارک دالیان، با مسیرهای دوچرخه‌ سواری و پیاده‌ روی در میان باغ‌ ها و زمین‌ های بازی بزرگ کودکان به هم متصل و احاطه شده‌اند. برای ورود به خلیج مرکزی شن‌های خاکستری هزینه‌ای وجود دارد و صندلی ‌های آفتاب‌گیر با نرخ‌ های بسیار مناسب اجاره داده می ‌شوند. چند کافه برای تنقلات، نوشیدنی و ناهار در محل وجود دارند.

انتظار تجربه ساحلی آرام را از این منطقه نداشته باشید. زیرا ساحل Caddebostan مکانی پرجنب‌ و جوش در آخر هفته ‌های گرم و آفتابی از ژوئن تا سپتامبر است و حال و هوای تعطیلات با موسیقی پاپ ترکی که در سراسر ساحل پخش می‌شود، ادامه دارد. آب اینجا کم عمق است و این یک انتخاب مطمئن برای خانواده ‌هایی است که بچه ‌های آن ها دوست دارند یک روز در دریا تفریح کنند.برای آمدن به این ساحل با وسایل حمل و نقل عمومی، قایق های مستقیم به Bostancı از پایانه های کشتی Kabataş و Kadıköy وجود دارد.

ساحل Heybeli Ada

هیبلی آدا (جزیره هیبلی) در دریای مرمره محبوب ترین جزایر پرنسس برای بازدید در سفرهای یک روزه از استانبول است. در تابستان، خلیج‌ های کوچکی که در اطراف ساحل جزیره با شن و ماسه‌ هایشان پراکنده شده‌ اند، مملو از مسافرانی می‌ شوند که در حال حمام آفتاب هستند. دسترسی به برخی از خلیج‌ ها با قایق‌ های شاتل به راحتی امکان‌ پذیر است که مسافران ساحلی را بین بندر اصلی کشتی هیبلی آدا و سواحل حمل می ‌کند.

قیمت قایق برگشتی معمولاً فقط شامل ورود به ساحل است. چند سواحل برای انتخاب وجود دارد، اما ساحل آدا محبوب ترین ساحل اینجا است. مانند تمام خلیج های Heybeli Ada، توجه داشته باشید که منطقه شنی در ساحل آدا کوچک است (فضای آفتاب گرفتن بیشتری روی سکوهای چوبی ساخته شده در امتداد ساحل وجود دارد). بهتر است آخر هفته از رفتن به اینجا خودداری کنید، مگر اینکه شلوغی برایتان مهم نباشد. امکانات در ساحل آدا به خوبی تمیز و به خوبی نگهداری می شوند و یک رستوران در محل وجود دارد. Heybeli Ada سومین ایستگاه در مسیر کشتی جزایر پرنس از شهر مرکزی است.

ساحل Çilingöz

این ساحل یکی از بهترین شهرهای ساحلی نزدیک استانبول است که توسط خط ساحلی ناهموار و جنگلی پوشیده شده است و در مقابل دریای سیاه قرار دارد. این شهر ساحلی یکی از زیباترین نوارهای ساحل شنی در فاصله رانندگی یک روزه از استانبول است. به طوری که فقط 118 کیلومتر با ماشین از مرکز شهر شمال غربی فاصله دارد. این ساحل به اندازه بسیاری از سواحل دیگر از امکانات رفاهی خوبی برخوردار نیست، بنابراین برای مسافرانی که به دنبال یک تجربه ساحلی با خدمات کامل نیستند، مناسب تر است.

برخی از کافه‌ ها و حمام‌ های معمولی آن در تابستان باز هستند. بهترین شرط شما این است که تمام لوازمی را که برای یک روز در ساحل به آن نیاز دارید همراه داشته باشید، از جمله یک ناهار پیک نیک. زیرا این ساحل یک مکان محبوب برای کمپینگ شبانه و تماشای ستارگان با دوستداران طبیعت استانبول است که نیاز به استراحت و دور شدن از زندگی شهری دارند. پارک طبیعی دارای مسیرهای پیاده روی در میان جنگل و صخره ها برای کسانی است که می خواهند مناطقی بیشتر از ساحل را کاوش کنند.

ساحل Kınalı Ada

Kınalı Ada (جزیره Kınalı) شمالی ترین جزیره از گروه جزایر پرنس دریای مرمره و اولین توقف در کشتی جزایر پرنس است. این جزیره به عنوان یک سفر یک روزه برای بازدید کنندگان خارجی بسیار کم جمعیت تر از جزایر بزرگتر و مشهور هیبلی و بویوک است. این بدان معنا نیست که سواحل این جزیره در تعطیلات آخر هفته تابستان ساکت ‌تر خواهند بود، زیرا بسیاری از مردم محلی استانبول برای یک روز آفتاب گرفتن و لذت بردن از دریا در اینجا هستند. سواحل در هر دو سواحل غربی و شرقی جزیره وجود دارد. بستر دریا در نزدیکی Kınalı Ada بسیار صخره ‌ای است، بنابراین کفش‌های آبی برای شنا کردن بسیار مفید هستند. البته شما می توانید این کفش ها را در تمام سواحل اینجا خریداری کنید. در ساحل شرقی، نزدیک بندر کشتی (350 متر به سمت جنوب) و رو به ساحل تپه ای استانبول در دوردست، ساحل اونور قرار دارد.

جزئیات بیشتر

برای این منطقه که دارای صندلی‌ های آفتاب‌گیر با سایه‌ بان برای اجاره و رستوران و حمام در محل است، قطعا هزینه ورودی وجود دارد. حدود 100 متر به سمت جنوب، ساحل تئوس، یکی دیگر از ساحل های خصوصی بسیار محبوبی قرار دارد که به ویژه به خاطر رستورانش که غذاهای دریای اژه را سرو می کند، شناخته شده است. امکانات اینجا به خوبی نگهداری می شود و دریا کم عمق و آرام است. هزینه ورودی این ساحل شامل سکوهای چوبی حمام آفتاب که مستقیماً رو به روی دریا قرار دارد و صندلی‌ های آفتابگیر و اجاره سایه می‌ شود.

برای کسانی که نمی خواهند هزینه کنند، در ساحل غربی این جزیره، یک ساحل عمومی بزرگتر با ورودی رایگان قرار دارد. برای رفتن به این شهر ساحلی با کشتی 1.6 کیلومتر مسافت است. همچنین می توانید با اتوبوس معمولی که بین ترمینال کشتی و ساحل حرکت می کند، بروید. صندلی‌ های آفتاب‌گیر و سایبان‌ های آفتابی را می ‌توان اجاره کرد و یک کافه خوب پشت ساحل وجود دارد.

ساحل Anadolu Feneri

دهکده کوچک Anadolu Feneri در ساحل آسیا، درست در انتهای شمالی بسفر، قبل از برخورد تنگه با دریای سیاه قرار دارد. این ساحل یکی از شهرهای ساحلی نزدیک استانبول است که در 50 کیلومتری شمال مرکز استانبول قرار دارد. این دهکده با ساحل زونا و ساحل عمومی صخره ای روبروست که در آنجا شناگران در آب های بسفر شنا می کنند. کسانی که پاهای ظریفی دارند ممکن است بخواهند کفش های آبی بیاورند زیرا ساحل بسیار سنگی است. ساحل به خودی خود برای آفتاب گرفتن در آسایش تنظیم نشده است. درعوض، وقتی شنا کردید و می‌خواهید استراحت کنید، از مسیر صخره‌ای به سمت یکی از رستوران ‌های ماهی سر بزنید و بیرون در تراس ‌های آن ‌ها بنشینید و هنگام صرف غذا یا نوشیدنی، مناظر خیره‌ کننده ساحل را تماشا کنید.

ساحل Büyükçekmeçe

حومه استانبول Büyükçekmeçe (40 کیلومتری غرب شهر مرکزی، در سمت اروپایی ساحل) به دور خلیجی در امتداد ساحل دریای مرمره پیچیده شده است. ساحل شنی زرد در اینجا یک گزینه راحت برای اقامت یک روزه در کنار دریا به ویژه برای کسانی که خانواده دارند است. کافه ‌ها و رستوران ‌های زیادی وجود دارند که فرصت‌ های فراوانی برای خوردن و نوشیدن و نشستن در مکان‌ های سایه‌ دار جاده‌ های ساحلی که تمام طول ساحل را پشت سر می ‌گذارند، ارائه می ‌کنند.

برای زمانی که بچه‌ ها می‌ خواهند برخی تفریحات و فعالیت‌ ها را انجام دهند، قایق ارائه می‌شود و می‌ توانید دوچرخه ‌ها را برای سوار شدن در کنار ساحل کرایه کنید. ساحل عمومی هیچ هزینه ای برای ورودی ندارد، اما اگر می خواهید یک صندلی آفتابگیر اجاره کنید، باید هزینه کنید. برای رسیدن به اینجا از منطقه تاریخی سلطان احمد با وسایل حمل و نقل عمومی، ابتدا باید از تراموا استفاده کنید و سپس دو اتوبوس تعویض کنید، بنابراین مسیر ساده ای پیش رو نخواهید داشت.

ساحل Florya Güneş

این ساحل در حاشیه دریای مرمره، در حومه غربی استانبول فلوریا و در 20 کیلومتری غرب منطقه مرکزی تاریخی استانبول قرار دارد. هزینه های ورودی این ساحل شامل استفاده از یک صندلی آفتابگیر است و امکانات مناسبی از جمله نجات غریق، حمام و چند کافه و رستوران در محل وجود دارد. به دلیل دسترسی آسان به این ساحل شما می توانید از مرکز در خط متروی استانبول به فلوریا برسید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حواستان باشد، آب اینجا تمیزترین آب نیست و منطقه ساحل گاهی بو می دهد. هر چند در تعطیلات آخر هفته تابستان به نظر نمی رسد که این موضوع مسافران ساحل را منصرف کند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره شهرهای ساحلی نزدیک استانبول صحبت کردیم. این ها فقط تعدادی از ساحل هایی هستند که شما می توانید در اطراف استانبول برای یک سفر یک روزه یا چندین روزه به آنجا بروید. چه به دنبال یک ماجراجویی همه جانبه باشید و یا صرفاً بخواهید زمانی از سفر خود را برای استراحت و دیدن طبیعت اختصاص دهید، این شهر های ساحلی معرفی شده همان چیزی هستند که شما به آن ها احتیاج خواهید داشت. به این خاطر که برنامه ای را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید کمی در طبیعت استراحت کرده و از دریا لذت ببرید.

در واقع پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد سفر به استانبول برای تعطیلات را دارید فقط خودتان را به این شهر محدود نکنید بلکه شهر های ساحلی دیدنی و جالب زیادی در نزدیکی استانبول وجود دارند که می ‌توانند برای شیرین تر کردن هر چه بیشتر تعطیلات به شما کمک کنند. در ادامه مقاله پیشنهادی تفریحات استانبول در فصل بهار را بخوانید.

به این مقاله امتیاز دهید :

dorna

به مدت 15 سال است که در حوزه جاذبه های گردشگری ترکیه فعالیت می کنم و به بررسی جاذبه های این کشور زیبا میپردازم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا