راهنمای بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما قشم به استانبول با تخفیف لحظه آخری

استانبول ترکیه در حال حاضر به عنوان پایتخت فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه شناخته می شود. این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور ترکیه شناخته می شود. این شهر قبل از اینکه در سال 1923 دولت جمهوری ترکیه تشکیل شود پایتخت این کشور نیز بود. این شهر زیبا و توریستی در حاشیه تنگه بسفر و دریای سیاه و مرمره قرار گرفته است. استانبول در بین شهرهای جهان بزرگ ترین شهری است که در در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. استانبول از لحاظ جذب توریست ها و گردشگران جایگاه سوم را در بین تمامی شهرهای جهان دارد. اگر قصد دارید که به صورت هوایی به این شهر تاریخی و زیبای کشور ترکیه سفر کنید باید بلیط هواپیما سفر به این کشور را تهیه کنید و اقدامات مربوطه را انجام دهید. در ادامه مقاله راجع به خرید بلیط هواپیما قشم استانبول و همچنین انواع بلیط های موجود و دسته بندی آن ها و تفاوت قیمت هایی که دارند و همچنین نکات مهمی که درباره خرید و رزرو بلیط جهت آشنایی شما عزیزان به کارتان می آید بحث می کنیم. همراه ترکیه اسکای باشید.

بلیط هواپیما قشم استانبول

بلیط هواپیما قشم استانبول 1401

در صورتی که می خواهید به خارج از کشور سفر کنید و شهر استانبول ترکیه را به عنوان مقصد خود برگزیده اید باید بعد از این که تاریخ حرکت خود را مشخص کردید برای تهیه مدارک مورد نیاز که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم و خرید بلیط اقدام کنید. ولی ممکن است بعد از مواجه شدن با قیمت های بلیط ها که دارای تفاوت هایی هستند که این تفاوت قیمت ها به دلیل نوع کلاس ها و خدمات و سرویس های مختلفی است که به مسافران عرضه می کنند و این امر باعث اختلاف قیمت های بلیط ها در کلاس های مختلف می باشد. اما نکته دیگری که باعث اختلاف قیمت ها می شود و نمی توان مانع آن شد گرانی ها و نوسانات بیش از حد نرخ ارز می باشد که دلیلی بر افزایش قیمت بلیط ها هستند. می خواهیم برای شما در ادامه مقاله راجع به ارزان ترین بلیط هواپیما قشم استانبول، نرخ بلیط هواپیما قشم استانبول و همچنین مدارکی که برای سفر به کشور ترکیه مورد نیازتان است صحبت کنیم. تا هنگام خرید بلیط هواپیما قشم استانبول دارای اطلاعات کافی باشید و در تهیه بلیط با مشکل مواجه نشوید.

بلیط هواپیما قشم استانبول چارتر

شاید برایتان این اتفاق افتاده باشد که به دنبال خرید بلیط هواپیما بوده اید و کلمه بلیط چارتری به گوشتان خورده باشد و با آن آشنایی داشته باشید. عده زیادی از افرادی که می خواهند سفر کنند هنگام خرید بلیط به دنبال خرید بلیط چارتری هستند بهتر است در اول راجع به تمامی نکات بلیط چارتر توضیحاتی را ارائه دهیم.

کلمه چارتر در لغت به معنی دربست کرایه دادن و یا اجاره دادن می باشد و خدمتی تعریف می شود که در طی آن بخشی از صندلی های قطار، اتوبوس، هواپیما و یا حتی اتاق های هتل به صورت یکجا برای اجاره واگذار می گردند و چارتر کننده نسبت به فروش آن ها اقدام می کند. در واقع چارتر کردن به معنای خرید و یا اجاره عمده می باشد. مورد مهمی که بسیار قابل توجه می باشد آن است که هنگامی که شما برای خرید هر نوع بلیط چارتری اعم از هواپیما، قطار و یا اتوبوس و هتل اقدام می کنید مبلغ پرداختی جهت خدمات مقدار کم تری می باشد.

وظیفه تعیین قیمت ها بر عهده چارتر کننده است و چارتر دهنده مسئولیتی در این مورد ندارد. با توجه به قرار دادی که بین چارتر دهنده و چارتر کننده منعقد می شود. اگر دفتر هواپیمایی یا چارتر کننده کل ظرفیتی را از چارتر دهنده اجاره کرده است نتواند بفروشد، شرکت هواپیمایی یا چارتر دهنده هیچ مسئولیتی در قبال بلیط هایی که فروش نرفته اند ندارد و تمامی مبلغ خود را طبق قرار داد اخذ می کند. از دلایلی که بلیط چارتر دارای نرخ ثابتی نمی باشد همین امر است و باعث نوسان قیمت بلیط چارتری در زمان های مختلف می شود چون چارتر کننده یا دفتر هواپیمایی با تغییر دادن قیمت بلیط در بازه های زمانی مختلف تلاش می کند هم بلیط هایی را که باقی مانده است به فروش برساند و همزمان سود خوبی را با فروختن بلیط های موجود کسب کند.

مورد مهم دیگری که راجع به تغییرات قیمتی که شامل بلیط های چارتری ضروری است. زمان آغاز حرکت می باشد به طوری که هر قدر به زمان حرکت نزدیک شویم قیمت بلیط دچار کاهش می شود. و این به آن دلیل است که برای این که چارتر کننده بتواند بلیط هایی را که اجاره کرده است به طور کامل به فروش برساند و در صورتی که تعداد فروش بلیط زیاد باشد قیمت در نظر گرفته برای فروش را بیشتر می کنند. همچنین افزایش قیمت ها در روزهایی از سال می باشد که تعداد گردشگران زیاد باشد و در ایامی که در مسیر مورد نظر تقاضا برای خرید بلیط کم باشد کاهش قیمت بلیط ها را مشاهده خواهیم کرد.

بلیط هواپیما قشم استانبول چارتر

بلیط هواپیما قشم استانبول ارزان

همان طور که شما هم از گرانی ها و نوسانات ارز اطلاع دارید این گرانی ها و نوسانات باعث تغییر قیمت بلیط های هواپیما هم شده اند. برای خریدن بلیط ارزان قیمت قصد داریم نکاتی را برای شما شرح دهیم تا بتوانید بلیط ارزان قیمت قشم استانبول را تهیه کنید. اگر شما بتوانید هزینه کم تری را برای خرید بلیط پرداخت کنید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید می توانید روزهای بیشتری را در مقصد بمانید و سفر بهتری را تجربه کنید. البته توجه به چند نکته قابل ذکر مهم است.

از مهم ترین نکاتی که در قیمت نهایی بلیط باید به آن توجه کتید زمان حرکت نیز می باشد. در صورتی که زمان سفر شما طوری باشد که شهر استانبول در اوج زمان گردشگری باشد و پذیرای توریست های زیادی باشد با توجه به این که تقاضا برای ورود به این شهر زیاد می شود شرکت های هواپیمایی هم برای کسب سود بیشتر و با توجه به ازدیاد تقاضا قیمت بلیط ها را افزایش می دهند.

نوع کلاس پروازی که هنگام خرید بلیط انتخاب می کنید در قیمت بلیط بسیار مهم است. کلاس های پروازی شامل دسته بندی های مختلفی من جمله فرست کلس، بیزینس، اکونومی و…. می باشند. تمامی این کلاس ها با توجه به قیمت های مختلفشان ارائه دهنده خدمات گوناگونی به مسافران خود طی پرواز می باشند. مبلغ بودجه مورد نظر شما که برای خریدن بلیط در نظر گرفته اید در کاهش هزینه سفرتان تاثیر مستقیمی دارد. بلیط های چارتری و بلیط های سیستمی برای خرید وجود دارند که هر یک از آن ها تفاوت هایی با هم دارند که به توضیح آن ها می پردازیم. برای شما درباره بلیط های چارتری توضیحات لازم را شرح دادیم. حال میخواهیم راجع به بلیط های سیستمی برایتان توضیح دهیم تا بعد از تمام این ها برای خرید بلیط مورد استفاده شما قرار بگیرد.

شما می توانید جهت خرید بلیط های سیستمی به دفاتر هواپیمایی یا همان آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید و یا خرید خود را به صورت غیر حضوری انجام دهید. سایت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. وب سایت ترکیه اسکای یکی از همین سایت ها می باشد که ارائه دهنده خدمات مختلف از جمله رزرو و خرید بلیط می باشد. در این سایت می توانید آخرین قیمت بلیط ها را مشاهده کنید و پس از انتخاب کلاس پروازی مد نظرتان خرید خود را انجام دهید.

حال قصد داریم بخشی از مزایای دو نوع بلیط چارتری وسیستمی را برایتان معرفی کنیم.

بلیط های سیستمی مزیت خوبی که دارند امکان مرجوع کردن یا باز پس دادن آن ها می باشد یعنی این امکان وجود دارد که اگر بلیط سفر خود را تهیه کردید و بنا به دلایل گوناگون قصد کنسل کردن سفرتان را داشته باشید می توانید جهت لغو آن اقدام کنید و کلیه مبلغی را برای خرید بلیط پرداخته اید بعد از کسر کردن جریمه های قانونی دریافت کنید.

همچنین به غیر از موردی که در بالا گفته شد بلیط های سیستمی برای افراد با سنین محتلف قیمت های مختلفی را هم شامل می شوند. برای ذکر مثال قیمت خرید بلیط برای کودکان زیر 12 سال و یا خردسالان زیر 2 سال در مقایسه با بزرگسالان بسیار کم تر می باشد در حالی که این مورد درباره بلیط های چارتری صدق نمی کند. تهیه بلیط سیستمی هم از روش های کم کردن هزینه های نهایی سفر است.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر در سفری که پش رو دارید گروه های سنی مختلفی شامل بزرگسالان، کودکان و یا خردسالان همراه شما هستند برای این که جهت تهیه بلیط مبلغ کم تری را بپردازید از بلیط های سیستمی استفاده کنید.

بلیط هواپیما قشم استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

پاسپورت از مهم ترین مدارکی است که هر مسافری برای سفر خارجی به آن احتیاج دارد. برای سفر به کشور ترکیه باید دارای پاسپورتی با حداقل 6 ماه اعتبار باشید.

پس از تهیه بلیط و پاسپورت باید برای تهیه ویزای ترکیه اقدام کنید. ویزا دستبه بندی های مختلفی دارد که هر نوع آن به هدف شما از سفر به ترکیه بستگی دارد. گروهی از مسافران که فقط برای اهداف توریستی و گردشگری به ترکیه مسافرت می کنند ویزای گردشگری مناسبشان است این ویزا دارای اعتبار 90 روزه می باشد. اگر ویزای گردشگری داشته باشید فقط می توانید یک بار وارد ترکیه شوید. و اگر هم قصد دارید چند بار وارد این کشور شوید باید برای دریافت ویزای چند ورودی اقدام کنید. همچنین ویزایی به نام ویزای ترانزیت وجود دارد که مدت اعتبار آن هم 3 ماه نیز می باشد.

شما بعد از این که بلیط و پاسپورت خود را تهیه کردید باید ویزای کشور ترکیه را دریافت کنید. آن دسته از مسافرانی که هدفشان سیر و سیاحت و به نوعی گردشگری است برایشان ویزای گردشگری صادر می شود که مدت اعتباز ویزای گردشگری 90 روز است. با در اختیار داشتن ویزای گردشگری یک بار می توانید وارد کشور ترکیه شوید. در صورتی که می خواهید چندین بار وارد ترکیه شوید توصیه می کنیم ویزای چند ورودی دریافت کنید با این ویزا می توانید نامحدود وارد این کشور شوید. ضمنا ویزای ترانزیت هم وجود دارد که دارای اعتبار 3 ماهه می باشد.

اما به غیر از توریست ها گروهی از مسافران هم برای امور پزشکی به کشور ترکیه سفر می کنند که می توانند برای دریافت ویزای پزشکی اقدام کنند. برای آن دسته از مسافرینی که سفرشان به کشور ترکیه جهت انجام شغل می باشد ویزای کاری صادر می شود که با توجه به شغلشان می تواند نامحدود و یا محدود باشد.

با همراه داشتن ریال نمی توانید کاری انجام دهید و ارز خارجی نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید. مسافرهایی که هوایی مسافرت می کنند می توانند 300 دلار ارز مسافرتی داشته باشند.

فهرست زیر شامل مدارکی می باشد که برای تهیه ویزا به آن ها احتیاج دارید.

پاسپورتی که حتما عکس رنگی داشته باشد.
نتیجه انگشت نگاری
بیمه مسافرتی
مدارک رزرو هتل
بلیط بازگشت از سفر
مدارک ازدواج
مدارک اثبات دلیل سفر
سوابق تحصیلی
مدارک سوابق کاری، در صورتی که برای انجام شغل به این کشور سفر می کنید.

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما قشم استانبول چقدر است؟

با توجه به این که دو کشور ترکیه و ایران نزدیک به هم هستند سفر به این کشور برای مسافران ایرانی نسبت به سایر نقاط جهان ارزان تر است اما به هر حال جهت اطلاع از آخرین قیمت ها می توانید به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما قشم استانبول چیست؟

به دلیل نوسانات ارز قیمت ها دارای ثبات نیستند و نمی شود قاطعانه درباره آن ها اظهار نظر کرد. لذا می توانید قیمت ها را در سایت ترکیه اسکای مشاهده نمایید.

خرید بلیط هواپیما قشم استانبول

جهت خرید بلیط هواپیما قشم استانبول علاوه بر مراجعه به دفاتر خدمات هوایی می توانید به سایت ترکیه اسکای بروید و از جدیدترین قیمت ها با خبر شوید و خریدتان را انجام دهید.

خرید بلیط هواپیما قشم استانبول

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

بعد از تصویب قوانین جدید توسط کشور ترکیه باید پاسپورتتان 5 ماه اعتبار داشته باشد.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما قشم استانبول

برای اطلاع از آخرین قیمت بلیط هواپیما قشم استانبول می توانید به یکی از سایت هایی که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم رجوع کنید.

سایت ترکیه اسکای

در این سایت می توانید از به روز ترین قیمت های بلیط های هواپیمایی مطلع شوید.

بلیط هواپیما قشم استانبول علی بابا

در این سایت می توانید بلیط های وسایل نقلیه شامل اتوبوس، قطار و هواپیما رزرو و خریداری کنید.

بلیط هواپیما قشم استانبول ماهان

این ایرلاین یکی از قدیمی ترین خطوط هوایی ایرانی می باشد که در زمینه انتقال مسافران به کشور ترکیه فعالیت دارد و از خدمات خوبی برخوردار است.

سایت فروش بلیط آسمان

شرکت هوایی آسمان در مقایسه با دیگر خطوط هوایی ایرانی قیمت کم تری دارد که می تواند انتخاب شما برای سفر به ترکیه این شرکت باشد.

بلیط هواپیما ترکیش

این خط هوایی که به طور رسمی به عنوان ایرلاین رسمی ترکیه شناخته می شود در سطح جهان از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

بلیط هواپیما قشم استانبول سفر مارکت

سفر مارکت هم در زمینه فروش و رزرو بلیط های هواپیما و اتوبوس و قطار و همچنین هتل فعالیت دارد و تجربه زیادی دارد.

رزرو بلیط هواپیما قشم استانبول

برای خرید و رزرو بلیط قشم استانبول می توانید به یکی از سایت های معرفی شده در بالا مراجعه کنید.

بلیط هواپیما قشم استانبول لحظه آخری

هنگامی که بلیط هایی را چارتر کننده برای فروش عرضه کرده باشد و تمامی آن ها به فروش نرسیده باشند، آن ها بلیط ها را به قیمت ارزان تری به فروش می رسانند تا علاوه بر فروش تعداد بیشتر بلیط، ضرر کم تری داشته باشند.

فاصله قشم استانبول چقدر است؟

2929 کیلومتر

بلیط را چند روز قبل از پرواز خریداری کنیم؟

از ماه ها قبل اماکن خرید وجود دارد اما هر چه به پرواز نزدیک تر شویم قیمت کاهش می یابد.

میزان بار مجاز چقدر است؟

این مقدار با توجه به نوع کلاسی که خریداری می کنید متغیر است. اگر بیشاز حد مجاز باشد باید جریمه پرداخت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا