اخبار ترکیه

گارد ساحلی ترکیه چه وظایفی دارد؟ + ماموریت ها

در این مقاله در ترکیه اسکای قصد داریم به گارد ساحلی ترکیه بپردازیم که سالانه جان چند هزار مهاجران از خطر غرق شدن نجات می دهند. با ما همراه باشید.

نجات مهاجران

در طی این شش، هفت سال اخیر مهاجرت به کشور های اروپایی بسیار افزایش یافته است. کشور ترکیه برای کسانی که از سمت کشور هایی مانند ایران، سوریه، افغانستان و … به صورت غیر قانونی قصد مهاجرت دارند. همانند در ورودی است که باید از آن عبور کنند.

اما همیشه و همه مهاجران نمی توانند به مقصد خود برسند زیرا خطراتی وجود دارد که در طول مسیر جان آن ها را تهدید می کند. در ادامه به بیشتر شدن وظیفه گارد ساحلی ترکیه اشاره خواهیم کرد که بسیاری از تهدیدات را از بین می برد.

نجات مهاجران
نجات مهاجران

نیروی گارد ساحلی یونان

همان طور که اشاره کردیم برای رسیدن به اروپا باید از دریا میان ترکیه و یونان عبور کرد. به دلیل استفاده از قایق های غیر استاندارد، سوء استفاده قاچاقچیان و… سالانه تعداد زیادی از این مهاجران غرق می شوند. با توجه به پذیرش بالای پناه جویان در سال های اخیر چند ماهی است که نیروی گارد ساحلی یونان با این افراد برخورد جدی می کند و آن ها را مجددا هدایت می کنند به دریا و آب های ترکیه و همین عامل باعث افزایش خطر های ناشی از غرق شدن و … می شود.

ورود و خروج غیر قانونی
ورود و خروج غیر قانونی

مقابله با ورود و خروج غیر قانونی

با توجه به گسترش مهاجرت، مسئولیت گارد ساحلی ترکیه افزایش یافته است. رئیس جمهور این کشور اردوغان اعلام کرد نجات جان مهاجران قانونی و غیر قانونی برای بسیار مهم می باشد. طی این سال های اخیر افراد زیادی در حال غرق شدن بوده اند که به کمک نیروی گارد ساحلی این کشور نجات یافته اند.

تا کنون آمار دقیقی از سمت دولت ترکیه منتشر نشده ست. اما شایعاتی وجود دارد که سالانه 2000 نفر از خطر غرق شدن، نجات پیدا می کنند.

تقدیر و تشکر از ترکیه

سازمان جهانی حقوق بشر از ترکیه تشکر کرد که نسبت به این موضوع حساس بوده و توانسته جان افراد زیادی را در طی این سال ها نجات دهد. ترکیه می توانست نسبه به غرق شدن مهاجران بی تفاوت باشد یا از ورود آن ها به این کشور خودداری کند.

البته لازم به ذکر است گارد ساحلی ترکیه با مهاجران غیر قانونی برخورد سر سختی خواهد داشت و پس از بررسی های لازم دستگیر خواهند شد.

تشکر از ترکیه
تشکر از ترکیه

جدیدترین ماموریت نیروی ساحلی

نزدیک به بیست روز پیش بود که 104 مهاجر غیر قانونی توسط نیرو های گارد ساحلی ترکیه نجات یافتند. این افراد سعی داشتند از استان موغلا و شهر داتچا به سمت یونان بروند. این عملیات نجات، جزء مهم ترین عملیات های چند ماه اخیر این کشور بوده است. پیشنهاد می کنیم همواره جدیدترین اخبار ترکیه را از ترکیه اسکای دنبال کنید.

سوالات متداول گارد ساحلی ترکیه

به طور تقریبی سالانه گارد ساحلی ترکیه جان چند مهاجر را نجات می دهد؟

به طور تقریبی 2000 نفر در سال به کمک نیرو های ویژه این کشور از خطر غرق شدن نجات پیدا می کنند.

سازمان حقوق بشر به چه منظوری از ترکیه تقدیر و تشکر کرد؟

به دلیل این که ترکیه سالانه جان زیادی از مهاجران غیر قانونی را نجات می دهد.

جدیدترین ماموریت نیروی ساحلی چگونه بود؟

نزدیک به بیست روز پیش بود که 104 مهاجر غیر قانونی توسط نیرو های گارد ساحلی ترکیه نجات یافتند.

به این مقاله امتیاز دهید :

behzad

مدیر تولید محتوا مجموعه ترکیه اسکای در زمینه گردشگری هستم. فعالیت خودم با این مجموعه ارزشمند خبری را در سال 1401 آغاز کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا