آنکارادسته بندی شهرها

قیمت بلیط قطار تهران آنکارا

شهر آنکارا یکی از شهر های توریستی و گردشگری کشور ترکیه به شمار می رود که این روز ها خیلی از گردشگران ایرانی را جذب خود کرده است. حال برخی گردشگران تمایل دارند تا با استفاده از قطار به این شهر سفر کنند. قطار یکی از هیجان‌ انگیزترین روش ها برای سفر به مقصد مورد نظر می باشد. قطار تهران آنکارا به طور رسمی در سال 1398 افتتاح شد و این روز ها خیلی از مسافران با توجه به قطار به ترکیه و شهر آنکارا سفر می کنند.

آیا برای مسیر تهران تا آنکارا قطار وجود دارد؟

آیا برای مسیر تهران تا آنکارا قطار وجود دارد؟

روش های متعددی برای سفر به کشور ترکیه وجود دارد که یکی از این روش ها قطار است. قطار یکی از هیجان انگیز ترین و متفاوت ترین روش ها جهت مسافرت و رفتن به مقصد مورد نظر می باشد. از زمان های قدیم برای سفر های داخلی استفاده از قطار بسیار رایج و متداول بوده است چرا که یکی از کارآمدترین گزینه ها برای سفر است و از هزینه کمتری برخوردار است و امنیت بیشتری را برای مسافران نیز فراهم می‌ کند.

حال سوالی که به وجود می آید این است که آیا برای سفر های خارجی مانند شهر های ترکیه قطار وجود دارد؟ در این باره بهتر است که بدانید در سال‌ های اخیر سیستم ریلی کشور پیشرفت خوبی داشته است و برای مسیر های نظیر آنکارا به صورت رسمی قطار تهران آنکارا توسط مدیر راه آهن جمهوری اسلامی افتتاح شد و شروع به کار کرد.

بهتر است که بدانید این قطار هر هفته حدود 250 مسافر را به مقصد ترکیه می برد. قطار تهران آنکارا در کرونا با محدودیت های زیادی رو به‌ رو شد، اما مدتی است که دوباره به صورت روتین به فعالیت‌ های خود می‌ پردازد.

حال اگر تمایل دارید تا به خرید بلیط قطار تهران آنکارا بپردازید و یا از قیمت بلیط قطار تهران آنکارا رجا و یا از قیمت بلیط قطار تهران آنکارا رفت و برگشت مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت ترکیه اسکای و به قسمت خرید مراجعه نمایید.

مسیر قطار تهران آنکارا چگونه است؟

این قطار با شش واگن هر هفته به سمت ترکیه حرکت می‌ کند و متقاضیان زیادی برای افرادی که تمایل دارند تا به صورت زمینی به آنکارا سفر کنند دارد. حال بهتر است که بدانید مسیر این قطار به این گونه است که از برخی از شهر ها در ایران و ترکیه عبور می کند و یا در این شهر ها ایستگاه دارد.

می توان این گونه بیان کرد که این قطار در شهر هایی همچون تبریز و سلماس ایستگاه دارد و از این شهر ها عبور می کند. پس از آن به ایستگاه مرزی رازی میرسد وسپس به کشور ترکیه وارد می شود.

طول این خط ریلی چقدر می باشد؟

طول این خط ریلی چقدر می باشد؟

ریل‌ های راه‌ آهن در کشور دارای اندازه‌ هایی است. حال بیان شده است که طول این خطوط اصلی ریلی مدتی است که افزایش داشته است. با این حال اگر می خواهید از اندازه دقیق آن مطلع شوید، پیشنهاد می کنیم به اینترنت مراجعه نمایید.

فاصله تهران تا آنکارا با قطار چقدر می باشد؟

از آن جایی که قطار یکی از هیجان‌ انگیز ترین سفر های زمینی است و از هزینه کمتری نسبت به سفر های هوایی برخوردار است، به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا از طریق قطار به سفر بپردازد. حال این موضوع را هم باید افزود که قطار تهران آنکارا هفته ای یک بار به سمت وان و آنکارا حرکت می کند و در مسیر خود همان طور که بیان کردیم از شهر هایی نظیر تبریز عبور می کند.

این قطار در شهر تبریز دوباره مسافر سوار می کند و راهی مرز رازی می شود. حال برای برخی از مسافران سوالی که به وجود می آید این است که فاصله شهر تهران تا آنکارا با قطار چقدر است؟ بهتر است که بدانید فاصله و مسافت این دو شهر با قطار 3.000 کیلومتر با کل زمان سفر 60 ساعت است.

چگونه می توانیم بلیط این قطار را رزرو کنیم؟

این روز ها خیلی از مسافران می‌ خواهند تا از طریق قطار و به صورت زمینی به شهر آنکارا سفر کنند، چرا که سفر با قطار مزایای زیادی دارد و هم چنین از هزینه کمتری نیز برخوردار است. حال یکی از سوالاتی که برای خیلی از افرادی که تمایل دارند تا با قطار به شهر آنکارا سفر کنند، به وجود می آید این است که چگونه می‌ توانند به رزرو بلیط این قطار بپردازند؟ و یا این که می خواهند تا از قیمت بلیط قطار تهران آنکارا به عنوان مثال بلیط قطار تهران آنکارا علی بابا مطلع شوند. در این باره بهتر است که بدانید جهت خرید و رزرو اینترنتی بلیط این قطار کافیست که از منو اصلی سایت خرید آنلاین بلیط قطار ترکیه اسکای گزینه خرید (بلیط قطار) را انتخاب نمایید.

بعد از آن جدول جست و جو قطار ها برای شما دوستان عزیز نمایش می یابد که در این جدول چنان چه تهران را به عنوان مبدا و شهر آنکارا را به عنوان مقصد انتخاب کنید و تاریخ بلیط قطار را تنظیم نمایید، به صفحه خرید و رزرو بلیط این قطار هدایت خواهید شد.

حداقل قیمت بلیط قطار تهران آنکارا چقدر می باشد؟

حداقل قیمت بلیط قطار تهران آنکارا چقدر می باشد؟

این قطار مدتی است که راه اندازی شده است و هر هفته متقاضیان زیادی دارد. حال برخی از افراد تمایل دارند تا در رابطه با حداقل قطار تهران آنکارا ۱۴۰۱ بدانند. در این باره می توان این گونه بیان کرد که برای اطلاع از حداقل قیمت باید از ارزان ترین قیمت بلیط قطار مطلع شد.

حال این موضوع را هم باید افزود که به طور کلی قیمت بلیط ها به عواملی بستگی دارد. هم چنین ماه هایی از سال که متقاضیان کمتری برای خرید بلیط این قطار اقدام می‌ کنند، قیمت بلیط کمی ارزان تر می شود. دقت کنید که هر زمان تعداد درخواست ها برای بلیط بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می یابد. با این قانون شما می توانید هر زمان که بخواهید، ارزان ترین ها را پیدا کنید.

حداکثر قیمت بلیط قطار تهران آنکارا چقدر است؟

به طور کلی قیمت بلیط های این قطار توسط عواملی مانند درجه کیفی قطار و هم چنین خدمات آن و مسیری که شما انتخاب کنید معین می‌ شود. برخی از مسافران تمایل دارند تا بلیط قطار 4 ستاره را خریداری کنند و یا از خدمات بهتری برخوردار شوند که این موضوع باعث می‌ شود تا قیمت بلیط گران تر شود. حال برای اطلاع از حداکثر قیمت بلیط قطار تهران آنکارا ۱۴۰۱ باید از گران ترین قیمت بلیط قطار مطلع شد.

این موضوع را هم باید افزود در روز های تعطیل و تابستان که این قطار مورد استقبال خیلی از مردم قرار می گیرد، قطعا هزینه خرید بلیط نیز بیشتر خواهد بود. می‌ توان این گونه بیان کرد زمانی که درخواست زیاد باشد، قطعاً قیمت بلیط نیز بیشتر خواهد شد.

برنامه حرکتی این قطار ها چگونه می باشد؟

برنامه حرکتی این قطار ها چگونه می باشد؟

در رابطه با برنامه حرکت قطار تهران آنکارا بهتر است که بدانید این قطار هفته ای یکبار و هر چهارشنبه به سمت آنکارا حرکت می کند و در مسیر خود از تبریز عبور می کند. برنامه حرکتی این قطار به روز های چهارشنبه ساعت 9 و 55 دقیقه شب است.

در مرز رازی مسافران باید از قطار پیاده شوند و گذرنامه شان بررسی شود. پس از آن مسافران مجددا سوار قطار خواهند شد و در ایستگاه مرزی کاپیکوی مجددا این کار ها تکرار می شود. قطار بعد از حرکت از ایستگاه کاپیکوی وارد ایستگاه وان می شود.

اتفاق هیجان انگیزی که در طول مسیر برای مسافران رخ می دهد، ترکیب سفر زمینی و ابی است چرا که در وان مسافران از قطار پیاده می شوند و با کشتی به آن سمت دریاچه منتقل خواهند شد. پس از گذر از دریاچه با قطار ترکی به سمت آنکارا دوباره حرکت خواهند کرد. حدود 10 ساعت طول می کشد تا مسافران به آنکارا برسند.

مدل این قطار ها چگونه است؟

سفر از کشور ایران به کشور ترکیه با قطار سریع السیر Trans-Asia در مسیر تهران از طریق تبریز، وان و تاتون به آنکارا انجام می شود.

آیا برای سفر با قطار از تهران به آنکارا لب مرز باید قطار را عوض کرد؟

برای این که به صورت زمینی و با استفاده از قطار به شهر آنکارا سفر کنید، بهتر است بدانید این سفر ترکیبی از سفر زمینی و آبی خواهد بود چرا که مسافران در وان از قطار پیاده می شوند و با کشتی به آن سمت دریاچه می روند و سپس دوباره سوار قطار خواهند شد.

در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم تا برای کسب اطلاعات مرتبط و بیشتر حتما مقاله سفارت ایران در آنکارا را مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا سفر با قطار تهران آنکارا امکان پذیر است؟

قطار تهران-آنکارا به طور رسمی در سال 1398 افتتاح شد و به همین دلیل سفر با قطار تهران آنکارا به راحتی امکان پذیر است.

مسافران به صورت زمینی و با قطار تهران آنکارا چند ساعت در مسیر خواهند بود؟

بیان شده است که مسافران حدود 60 ساعت در مسیر خواهند بود.

حداکثر قیمت بلیط قطار تهران آنکارا به چه عواملی بستگی دارد؟

حداکثر قیمت بلیط های این قطار به عواملی مانند درجه کیفی قطار، خدمات آن و هم چنین مسیری که مسافر انتخاب کند بستگی دارد.

فاصله این دو شهر با قطار چقدر می باشد؟

فاصله این دو شهر با قطار 3.000 کیلومتر می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا