راهنمای بلیط هواپیما

بلیط هواپیما مشهد به استانبول با ۸۰٪ تخفیف لحظه آخری + راهنما

مطمئنا این موضوع برای شما پیش آمده است که قصد سفر به استانبول ترکیه را داشته باشید اما اطلاعات کافی برای سفر به این شهر نداشته باشید. در این مقاله قصد داریم درباره قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول و ارزانترین بلیط هواپیما مشهد استانبول و سایر جزئیاتی که برای شما مفید است صحبت کنیم، با مجله گردشگری ترکیه اسکای همراه باشید.

بلیط هواپیما مشهد استانبول
بلیط هواپیما مشهد استانبول

بلیط هواپیما مشهد استانبول 1401

احتمالا شما هم برای تهیه بلیط مشهد استانبول دچار سردرگمی شده اید و نمی دانید چه نوع بلیطی باید خریداری کنید تا مناسب شرایط شما باشد. در ادامه راجع به ارزانترین بلیط هواپیما مشهد استانبول، بلیط هواپیما مشهد استانبول چارتر و نرخ بلیط هواپیما مشهد استانبول برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

بلیط هواپیما مشهد استانبول چارتر

به طور قطع به یقین کلمه پرواز چارتری به گوش شما هم خورده و با این کلمه آشنایی دارید. حتی اگر اهل سفر های هوایی باشید از این سرویس استفاده کرده اید. این نوع بلیط پرواز توسط شرکت های هواپیمایی که تمامی صندلی های پرواز را به صورت کامل و یک جا در اختیار دارند ارائه می شود. این اتفاق معمولا در مسیرهایی که پرطرفدار باشند یا در زمان هایی که تعداد گردشگران زیاد باشد اتفاق می افتد. زمان عرضه این نوع بلیط بازار در روز های منتهی به پرواز است.

بلیط هواپیما مشهد استانبول ارزان

بلیط هواپیما مشهد به استانبول با قیمت ارزان و یا کم قیمت یکی از بزرگترین دغدغه های مسافران است که قصد دارند با کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه برای قیمت بلیط کیفیت سفر خود را افزایش دهند و یا مدت زمان سفرشان را افزایش دهند. برای اینکه سفری اقتصادی داشته باشید و بتوانید بلیط ارزان قیمت تهیه کنید، وابسته به عوامل مختلفی است.

به عنوان نمونه اگر هنگامی که قصد تهیه بلیط هواپیما را دارید در کشور مقصد اوج زمان گردشگری باشد شما مجبورید مبلغ بیشتری را بابت تهیه بلیط هواپیما نسبت به روز های دیگر سال پرداخت کنید زیرا با افزایش تقاضا برای سفر به شهر پر طرفدار توریستی به صورت خودکار شاهد افزایش قیمت ها خواهیم بود. همچنین نکته مهم دیگری که توجه به آن الزامی است نوع کلاس پروازی که خریداری می کنید هم حائز اهمیت است. کلاس های پروازی اکونومی، بیزینس، فرست کلس و… هر کدام دارای خدمات مختلف و قیمت های متفاوتی می باشند که می توانید با توجه به میزان بودجه خودتان نسبت به هر کدام که علاقه داشتید اقدام کنید. ولی یکی از مهم ترین نکاتی که می بایست برای خرید بلیط ارزان قیمت به آن توجه کنید تفاوت های میان بلیط هواپیمای چارتری و بلیط هواپیمای سیستمی است.

پیش تر درباره بلیط های چارتری برای شما توضیح دادیم و با آن آشنایی دارید. اما در مورد بلیط های سیستمی هم برای شما عزیزان توضیح مختصری می دهیم. به بلیط های هواپیمایی که چه به صورت مستقیم از شرکت های هواپیمایی و یا از آژانس های هواپیمایی خریداری کنید بلیط های سیستمی گفته می شود. هیچ تفاوتی بین آنها نیست و دارای قیمت یکسانی هستند و شرکت هواپیمایی قیمت این بلیط ها را تعیین می کند.

یکی از مزایای بلیط سیستمی این است که اولا بلیط های سیستمی قابل استرداد یا باز پس دادن را دارند یعنی اگر بنا به هر دلیلی شما بلیط را تهیه کنید و بعدا از سفر خود منصرف شوید درصدی از پول پرداختی به عنوان جریمه کسر می شود و مابقی پول به شما باز ستانده می شود. یکی دیگر از محاسن بلیط های سیستمی این است که برای افراد خردسال و بزرگسال تفاوت قیمت بلیط وجود دارد و افراد کم سن و سال در مقایسه با افراد بزرگسال مبلغ کمتری را پرداخت می کنند. به هر حال اگر تصمیم دارید به همراه خانواده ای که در آن افراد با سن و سال های مختلف وجود دارد سفر کنید تهیه بلیط سیستمی برای شما و خانواده تان گزینه بهتری نسبت به خرید بلیط چارتری می باشد.

بلیط هواپیما مشهد استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

پیش از سفر به استانبول ضروری است که مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کنید. مهمترین مدرکی که باید به همراه داشته باشید پاسپورت است که برای سفر به ترکیه باید حداقل 6 ماه زمان داشته باشد.

اما برای خارج شدن از کشور حتما باید عوارض خروج از کشور را انجام دهید. تفاوتی ندارد که قصد سفر به ترکیه را دارید یا هر کشور دیگری در دنیا. با توجه به نوع سفر شما مبلغ هزینه پرداخت عوارض متفاوت می باشد، اگر سفر شما به خارج از کشور به صورت زمینی است باید مبلغ 25 هزار تومان بپردازید و اگر با هواپیما از کشور خارج می شوید این مبلغ پرداختی 75 هزار تومان است. کد ملی حتما باید به روی فیش عوارض خروج از کشور ثبت شود و این نکته ای است که هرگز نباید فراموش شود.

یکی دیگر از مدارکی که شما برای خروج از کشور به آن نیاز دارید ویزا است. ویزا انواع مختلفی دارد که طبق نوع سفر شما می تواند متغیر باشد. برای مثال اگر سفر شما توریستی یا تفریحی گردشگری است می توانید از ویزای کوتاه مدت استفاده کنید. با این نوع ویزا که فقط به مدت 90 روز می توانید از آن استفاده کنید تنها یک بار می شود وارد مرز ترکیه شد. اگر قصد شما برای سفر به ترکیه ورود چند باره است باید از ویزا های چند ورودی استفاده کرد. نوع دیگری از ویزا که مدت آن 3 ماه است ویزای ترانزیت نام دارد که مدت این نوع ویزا هم 3 ماه می باشد.

در حال حاضر امکان اینکه به مدت 90 روز در کشور ترکیه ساکن باشید مهیا است و این مورد تنها برای توریست ها و گردشگران موجود است.

ویزای دیگری به نام ویزای تحصیلی وجود دارد که از آن می توان برای مقاصد تحصیلی استفاده کرد. افرادی هم که درخواست کار در ترکیه را داشته باشند برای آن ها ویزای کار صادر می شود. ویزای کار با توجه به شرایط می تواند محدود یا نا محدود باشد.

بعضی مواقع هم پیش می آید که سفر شما به این کشور جهت امور درمانی است و در این مورد می توانید از ویزای درمانی استفاده کنید که مخصوص خدمات درمانی است.

هنگام سفر به هر کشور خارجی باید ارز رایج آن کشور را به همراه خود داشته باشید و با به همراه داشتن ریال قطعا با مشکل مواجه خواهید شد. پس بهتر است قبل از سفر به ترکیه به مقدار کافی و مورد نیاز ارز دلار را به همراه خود داشته باشید. مقدار ارز مسافرتی که برای هر مسافر با خروج هوایی تعیین شده است 300 دلار می باشد، توجه داشته باشید که این مقدار ارز فقط برای سفر هوایی در نظر گرفته شده است و اگر سفر شما به صورت زمینی باشد چنین ارزی برای شما تعیین نشده است.

مدارک مورد نیاز که برای دریافت ویزا نیاز خواهید داشت

فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را در زیر برای شما قرار داده ایم.

  • پاسپورت به همراه عکس رنگی
  • نتیجه انگشت نگاری
  • بیمه مسافرتی
  • مدارک مربوط به رزرو هتل
  • بلیت برگشت از سفر
  • مدارک مرتبط با ازدواج
  • مدارک مورد نیاز برای اثبات دلیل سفر
  • مدارک تحصیلی
  • مدارک مرتبط به سوابق کاری جهت اخذ ویزای کاری
بلیط هواپیما مشهد استانبول
مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول چقدر است؟

استانبول ترکیه شهری است که به ملکه شهرهای اوراسیا معروف می باشد و هر ساله تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا جذب می کند. از مهمترین دغدغه های مردم پیش از سفر هزینه های سفر است. به دلیل قیمت های مناسبی که استانبول نسبت به سایر شهرهای جهان دارد باعث جذب مسافران زیادی به این شهر می شود. حتی مردم ایران نیز می توانند با پرداخت هزینه های نه چندان بالا سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز را در این شهر تجربه کنند. از عوامل تاثیر گذار بر ارزانی سفر به استانبول می توان نزدیک بودن دو کشور ایران و ترکیه و تعداد زیاد هتل های سرویس دهنده به مسافران را نام برد.

درباره قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول هم نمی توان نرخ مشخصی را تعیین کرد چرا که این مساله به عوامل و شرایط مختلفی وابسته است و قیمت آن متغیر است و ثبات ندارد. اما شما عزیزان می توانید بهترین قیمت ها را در سایت ترکیه اسکای مشاهده کنید و نسبت به خرید بلیط مناسب و مد نظر خود اقدام نمایید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول چیست؟

به دلیل عدم ثبات نرخ ارز و مشکلات اقتصادی رایج، بلیط هواپیما هم قیمت ثابتی ندارد و این افزایش قیمت ها نیز طبیعی است همچنین افزایش قیمت بلیط های هواپیمایی با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری صورت می گیرد.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول چیست؟

آخرین قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول

برای مشاهده و خرید بلیط هواپیما به مقصد استانبول ترکیه می توانید علاوه بر خرید از آژانس های هواپیمایی، آخرین قیمت ها را در سایت ترکیه اسکای نیز مشاهده کنید.

خرید بلیط هواپیما مشهد استانبول

جهت خرید بلیط سفر به استانبول در کلاس های مختلف شامل اکونومی، بیزینس و… و ایرلاین های مختلف با خدمات متنوع می توانید به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید و بلیط انتخابی خود را مناسب با بودجه خریداری کنید.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

برای ورود به کشور ترکیه، این کشور قوانین و مقررات جدیدی را برای ورود مسافران تصویب کرده است. طبق این قوانین جدید پاسپورت مسافران جهت ورود به این کشور باید دارای حداقل 5 ماه اعتبار باشد. در گذشته مسافرانی که به این کشور سفر می کردند با پاسپورتی که حتی 1 ماه هم اعتبار داشت می توانستند وارد این کشور شوند اما ترکیه برای مسافرانی قصد سفر به این کشور را دارند قوانین سفت و سخت تری را وضع کرده است.

در صورتی که پاسپورت مسافران بین 2 تا 5 ماه اعغتبار داشته باشد هنگام ورود به خاک ترکیه باید مبلغ 325 لیره جریمه پرداخت نمایند و بعد از پرداخت این جریمه می توانند ویزای ورود به این کشور را دریافت کنند. اگر پاسپورت دارای اعتبار کمتر از 2 ماه باشد مسافران نمی توانند ویزای ترکیه دریافت کنند.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما مشهد استانبول

اگر قصد مطلع شدن از آخرین قیمت بلیط هواپیما مشهد استانبول و نرخ بلیط هواپیما مشهد استانبول را دارید سایت های گوناگونی وجود دارند که در زمینه فروش بلیط هواپیما مشهد استانبول فعالیت می کنند که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم.

سایت ترکیه اسکای

یکی از بهترین سایت هایی که در زمینه فروش بلیط سفر به ترکیه فعالیت می کند سایت ترکیه اسکای است.

بلیط هواپیما مشهد استانبول علی بابا

علی بابا هم یکی از سایت های باتجربه در ارائه انواع بلیط سفر های داخلی و خارجی می باشد.

بلیط هواپیما مشهد استانبول ماهان

یکی از بهترین و باسابقه ترین ایر لاین های ایران ماهان ایر می باشد که جهت سفر به استانبول می توانید از خدمات این شرکت هوایی استفاده کنید.

سایت فروش بلیط آسمان

دیگر شرکت هواپیمایی که در زمینه سفر به خارج از کشور فعالیت می کند شرکت هواپیمایی آسمان است.

بلیط هواپیما ترکیش

یکی ار برترین خطوط هوایی جهان که دارای سابقه زیادی می باشد شرکت هواپیمایی ترکیش ایر است.

بلیط هواپیما مازندران استانبول سفر مارکت

با مراجعه به سایت سفر مارکت هم می توانید مانند دیگر سایت های ارائه دهنده بلیط هواپیما بلیط مورد نظر خود را تهیه کنید.

رزرو بلیط هواپیما مشهد استانبول

برای خرید بلیط مشهد استانبول با مراجعه به هر کدام از سایت های بالا می توانید با انتخاب تاریخ حرکت، نوع بلیط و اتخاب تعداد مسافران بلیط مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

بلیط هواپیما مشهد استانبول لحظه آخری

بهترین راه برای کاهش هزینه های سفر و کم کردن هزینه ها خرید بلیط های لحظه آخری می باشد. چارتر کننده برای کاهش ضرر بلیط های باقی مانده را با درصد تخفیف بین 10 تا 15 درصد ارائه می دهد و شما می توانید این بلیط ها را با قیمت کمتر و مقرون به صرفه خریداری کنید. در ساعات باقی مانده به پرواز تبلیغاتی را مشاهده می کنید که بلیط پرواز به استانبول را با قیمت به مراتب کمتری عرضه می کنند.

سوالات متداول

فاصله هوایی مشهد تا استانبول چقدر است؟

فاصله هوایی دو شهر مشهد و استانبول 2719 کیلومتر و مدت زمان پرواز 3 ساعت و 40 دقیقه می باشد.

بهترین فصل سفر به استانبول چه زمانی است؟

به دلیل این که استانبول در بازه اواسط اسفندماه تا اواسط خرداد ماه در اوج فصل گردشگری قرار ندارد و در این مدت قیمت بلیط ارزان تر است، بهترین زمان برای سفر به این شهر است.

فاصله فرودگاه بین المللی جدید استانبول تا مرکز شهر چقدر است؟

این فرودگاه که در بخش اروپایی استانبول واقع شده است و فاصله آن تا مرکز شهر تقریبا 40 دقیقه می باشد.

آیا بلیط رفت و برگشت استانبول را باید همزمان خرید؟

خیر، اجباری نیست که بلیط رفت و برگشت را همزمان خریداری کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا