راهنمای بلیط هواپیما

بلیط هواپیما رشت استانبول با ۷۰٪ تخفیف لحظه آخری

اگر شما هم برای گذراندن تعطیلات خود قصد سفر به خارج از کشور را دارید کشور ترکیه و شهر استانبول می تواند یکی از مقاصد شما باشد. این شهر تا تا سال 1923 قبل از انتخاب شهر آنکار به عنوان پایتخت این کشور شناخته میشد. قطعا پیش از سفر به هر جایی مخصوصا خارج از کشور باید اطلاعاتی را از مقصد مورد نظر خود داشته باشید. در این مقاله راجع به رزرو و خرید بلیط هواپیما رشت استانبول و تمامی جزئیات سفر به این شهر زیبای ترکیه برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

بلیط هواپیما رشت استانبول

بلیط هواپیما رشت استانبول 1401

پس از انتخاب مقصد خود به عنوان شهر استانبول شاید برای خرید بلیط رشت استانبول اقدام کرده باشید اما با مشاهده سرویس ها و قیمت های مختلف دچار سردرگمی شده اید و در پایان نتوانسته اید خرید خود را نهایی کنید. با توجه به این که در سال جاری شاهد نوسانات ارز بوده ایم و قیمت ها دارای افزایش قیمت زیادی نسبت به گذشته بوده اند قیمت بلیط هواپیما رشت استانبول هم همراه با این نوسانات افزایش داشته و ثبات کافی را تجربه نکرده است. اگر می خواهید درباره ارزانترین بلیط هواپیما رشت استانبول، بلیط هواپیما رشت استانبول چارتر، نرخ بلیط هواپیما رشت به استانبول اطلاعات داشته باشید در این مقاله برای شما تمامی این موارد را توضیح می دهیم.

بلیط هواپیما رشت استانبول چارتر

اگر با شنیدن پرواز چارتری برایتان سوال پیش آمده که چه نوع بلیط پروازی است قصد داریم به طور مفصل درباره آن توضیح دهیم. معمولا شرکت های هواپیمایی که کلیه صندلی های پرواز را به صورت کلی و یک جا در اختیار خود دارند بلیط های چارتری را به فروش می رسانند. هنگام خرید بلیط های چارتری ممکن است با خودتان بپرسید که این نوع بلیط ها چه فرقی با بلیط های سیستمی دارند. به طور معمول بلیط های چارتری در مسیر هایی که گردشگر زیادی داشته باشند به فروش می رسند و همچنین زمان عرضه آن ها روزها و ساعت هایی می باشد که به زمان پرواز نزدیک تر است.

بلیط هواپیما رشت استانبول ارزان

یکی از چالش های مسافران قبل از هر سفر کم کردن هزینه های سفر و پس انداز پول می باشد. تهیه بلیط رشت استانبول که ارزان قیمت هم باشد یکی از همین دغدغه ها است. شاید شما بخواهید تعداد روزهای سفر خود را افزاش دهید و یا اینکه سفر خوب و لذت بخشی را در شهر مقصد تجربه کنید که کاهش هزینه به روش خرید بلیط ارزان تر یکی از همین راه ها می باشد. که همین موضوع یعنی خرید بلیط ارزان وابسته به شرایط مختلفی است که شما بتوانید سفری کم هزینه و اقتصادی را به همراه داشته باشید.

برای ذکر نمونه اگر زمانی که شما قصد سفر دارید با زمان اوج گردشگری شهر مقصد مصادف باشد، خود این موضوع باعث افزایش قیمت بلیط نسبت به روزهای معمولی که گردشگر کمی وجود دارد می شود و بالطبع باید شما هم هزینه بیشتری را جهت خرید بلیط انجام دهید. زیرا با افزایش تقاضا برای شهر مورد نظر افزایش قیمت هم به وجود می آید. توجه به نوع کلاس پروازی که خریداری می کنید یکی از دلایلی است که به افزایش یا کاهش قیمت بلیط منجر می شود. کلاس های پروازی شامل فرست کلس، اکونومی، بیزینس و… می باشند. این ها چند نمونه از کلاس های پروازی هستند که با توجه به قیمتی که که دارند دارای سرویس ها و خدمات مختلفی می باشند که به شما در طول سفر ارائه می دهند و قیمت های متفاوتی هم دارند. از عوامل موثر بر تصمیم شما برای خرید بلیط بودجه ای است که برای تهیه آن در نظر گرفته اید. بلیط های چارتری و بلیط های سیستمی دارای تفاوت هایی هستند که همین تفاوت های بین این دو نوع بلیط باعث می شود که به شما در خرید بلیط ارزان قیمت کمک کند.

با ذکر توضیحات مختصری که درباره بلیط های چارتری برایتان شرح دادیم با بلیط چارتری به طور تقریبی آشنایی دارید و از کم و کیف آن آگاهی دارید. برای اینکه بتوانیم کمک بهتری برای خرید بلیط به شما کنیم قصد داریم درباره بلیط های سیستمی هم توضیح کوتاهی دهیم تا انتخاب مناسبی را جهت خرید بلیط رشت استانبول داشته باشید. بلیط های سیستمی، همان بلیط هایی هستند که شما برای خرید آن ها می توانید به سایت هایی نظیر ترکیه اسکای یا آژانس های هوایی و یا شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید. که همه ی آن ها قیمت یکسانی را ارائه می دهند و هیچ فرقی ندارند مگر اینکه سرویس و خدمات متفاوتی داشته باشند. در ضمن قیمت بلیط های سیستمی را شرکت های هواپیمایی تعیین می کنند.

بلیط های سیستمی و بلیط های چارتری دارای مزایایی هستند که ذکر چند مورد از آن ها خالی از لطف نیست. قابلیت پس دادن و عودت وجه از مزایای بلیط سیستمی است. مثلا اگر شما پس از تهیه بلیط و قبل از حرکت قصد کنسل کردن سفرتان را دشته باشید می توانید نسبت به این کار اقدام کنید و مبلغ واریزی شما پس از کسر جریمه به شما بازپرداخت می شود و هیچ نگرانی از این مورد وجود ندارد. همچنین بلیط سیستمی برتری دیگری هم نسبت به بلیط چارتری دارد که این نوع بلیط دارای قیمت های مختلف براساس سن و سال مسافر است. برای نمونه اگر شما برای کودک یا خردسال بلیط تهیه کنید باید هزینه کم تری را در مقایسه با یک فرد بالغ پرداخت کنید و همین امر هم می تواند به کاهش هزینه سفر کمک کند. به هر حال اگر سفر شما به گونه ای می باشد که افراد با سن و سال های مختلف همراهتان هستند تهیه بلیط سیستمی گزینه مناسب تری است که در صرفه جویی پول کمک شایانی می کند.

بلیط هواپیما رشت استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

با فرض این که بلیط سفر خود را تهیه کرده اید و به زودی عازم شهر مورد نظر هستید. اما باید مدارکی را با خود داشته باشید که بدون همراه داشتن آن ها سفر شما قطعا به مشکل می خورد. مهم ترین مدرکی که هر مسافر باید به همراه خود داشته باشد پاسپورت است که حتما باید در طول سفرتان آن را به همراه داشته باشید و اگر مقصد شما ترکیه است پاسپورتتان باید حداقل 6 ماه زمان اعتبار داشته باشد.

پس از پاسپورت دیگر مدرک مهمی که وجود آن الزامی است ویزا است. که با توجه به سفری که در پیش دارید انواع مختلفی دارد که در زیر به شرح آن ها می پردازیم. اگر سفر شما توریستی و گردشگری است شما باید از ویزای گردشگری استفاده کنید که این نوع ویزا کوتاه مدت است و مدت استفاده از آن 3 ماه می باشد و با داشتن این نوع ویزا فقط یکبار امکان ورود به خاک ترکیه را دارید. اما اگر سفرتان طوری است که باید چندین بار وارد ترکیه شوید بهتر است ویزای چند ورودی داشته باشید. ویزای دیگری وجود دارد که میزان اعتبار آن 3 ماه است که ویزای ترانزیت نام دارد. گردشگران و توریست ها می توانند به مدت 90 روز در ترکیه بمانند.

شاید سفر شما به ترکیه توریستی نباشد و قصد ادامه تحصیل داشته باشید، در اینجا باید از ویزای تحصیلی استفاده کنید. اگر هم سفرتان به این کشور برای کار و شغل است می توانید ویزای کار دریافت کنید که طبق شرایطی که دارید می تواند این ویزا محدود یا نامحدود باشد. مسافرانی هم که هدفشان از سفر به ترکیه برای کارهای درمانی می باشد برایشان ویزای درمانی ارائه می شود.

هنگام سفر به هر کشور خارجی باید ارز به همراه خود داشته باشید و بدانید که با داشتن ریال با مشکل مواجه می شوید. اگر می خواهید به صورت هوایی مسافرت کنید مبلغ300 دلار برای هر مسافر ارز مسافرتی تعیین شده است در حالی که این مبلغ برای مسافرانی که سفرشان زمینی می باشد وجود ندارد. در ادامه فهرستی را برایتان قرار داده ایم که شامل لیست مدارک مورد نیاز برای تهیه ویزا است:

پاسپورت(باید دارای عکس رنگی باشد)
نتیجه انگشت نگاری
بیمه مسافرتی
مدارک رزرو هتل
بلیت بازگشت از سفر
مدارک ازدواج
مدارک اثبات دلیل سفر
مدارک تحصیلی
مدارک سوابق کاری،در صورتی که هدفتان از سفر به ترکیه برای کار باشد.

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما رشت استانبول چقدر است؟

استانبول یکی از مقاصد جذاب توریست ها و مردم ایران می باشد که به دلیل نزدیکی دو کشور ایران و ترکیه هزینه های سفر به این شهر تاریخی و زیبا نسبتا کم است.

اما در مورد قیمت بلیط رشت استانبول نمی توان عدد دقیقی را تعریف کرد چون همان گونه که ذکر کردیم. که به عوامل مختلفی همچون نرخ ارز، نوع بلیط و… وابسته است. اما برای مشاهده قیمت بلیط ها و یا رزرو و خرید می توانید آخرین قیمت هارو در سایت ترکیه اسکای مشاهده کنید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما رشت استانبول چیست؟

بهتر است بدانید که افزاش قیمت های بلیط های هواپیما با نظارت سازمان هواپیمایی صورت می گیرد.

اما درباره افزایش قیمت بلیط ها دلایل مختلفی وجود دارد که افزایش نرخ ارز و بالا رفتن آن یکی از مهم ترین دلایل است. در سایت ترکیه اسکای این امکان وجود دارد که از آخرین قیمت هواپیما رشت استانبول مطلع شوید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما رشت استانبول چیست؟

خرید بلیط هواپیما رشت استانبول

اگر می خواهید خودتان بلیط هواپیما رشت استانبول را خریداری کنید و مراجعه به آژانس های هواپیمایی از حوصله تان خارج است سایت ترکیه اسکای یکی از بهترین و برترین سایت ها در این زمینه است که انواع بلیط ها با خدمات و سرویس های مختلف را می تواند به شما عزیزان ارائه دهد.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

پس از تصویب قوانین جدید که کشور ترکیه وضع کرده است پاسپورت کلیه مسافرین برای ورود به این کشور باید دارای حداقل 5 ماه اعتبار باشد تا برای ورود به این کشور دچار مشکل نشوند.

در گذشته مسافرانی که دارای پاسپورتی با اعتبار 1 ماه هم بودند می توانستند بدون مشکل وارد این کشور شوند اما پس از وضع قوانین جدید این امکان نیز وجود ندارد.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما رشت استانبول

اگر قصد دارید از آخرین قیمت بلیط هواپیما رشت استانبول و نرخ بلیط هواپیما رشت استانبول آگاه شوید و یا نسبت به خرید اقدام کنید سایت های مختلفی وجود دارند که بلیط هواپیما رشت استانبول را با سرویس های مختلف ارائه می دهند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

سایت ترکیه اسکای

از برترین و بهترین سایت هایی که در آن امکان رزرو و خرید بلیط هواپیما وجود دارد سایت ترکیه اسکای می باشد. این امکان برای شما وجود دارد که در این سایت بلیط پرواز به استانبول را با قیمت ها و خدمات مختلفی مشاهده کنید و خرید خود را انجام دهید.

بلیط هواپیما رشت استانبول علی بابا

یکی دیگر از سایت های با تجربه در زمینه ارائه انواع بلیط قطار، اتوبوس و هواپیما که در زمینه خرید و رزرو فعالیت می کند سایت علی بابا می باشد.

بلیط هواپیما رشت استانبول ماهان

ماهان ایر از قدیمی ترین خطوط هوایی ایران به شمار می رود و شما می توانید با تهیه بلیط از این ایرلاین به کشور ترکیه و شهر استانبول سفر کنید.

سایت فروش بلیط آسمان

ایرلاین ایرانی دیگری که در زمینه سفر به ترکیه فعالیت می کند شرکت هواپیمایی آسمان است.

بلیط هواپیما ترکیش

ترکش ایر یکی از بهترین ایرلاین های دنیا است که همچنین یه عنوان هواپیمایی رسمی کشور ترکیه هم شناخته می شود.

بلیط هواپیما رشت استانبول سفر مارکت

دیگر سایت ایرانی که مانند ترکیه اسکای و علی بابا در این زمینه فعالیت می کند سایت سفر مارکت است.

رزرو بلیط هواپیما رشت استانبول

اگر قصد رزرو و خرید بلیط هواپیما رشت استانبول را داشته باشید می توانید به سایت ترکیه اسکای یا هر کدام از سایت ها و یا شرکت های هواپیمایی که در بالا معرفی کنیم مراجعه کنید.

بلیط هواپیما رشت استانبول لحظه آخری

چارترکننده ها برای این که ضررهای موجود را کم تر کنند بلیط هایی را که باقی مانده یا فروش نرفته با تخفیف می فروشند. این نوع بلیط دارای صرفه اقتصادی مناسبی است و به کاهش هزینه کمک شایانی می کند.

فاصله هوایی رشت استانبول چند کیلومتر است؟

فاصله هوایی این دو شهر 2400 کیلومتر است و تقریبا بین 3:30 تا 4 ساعت طول می کشد.

قیمت بلیط کودکان و خردسالان چه مقدار است؟

معمولا برای کودکان کمتر از 12 سال 50 تا 75 درصد قیمت بلیط بزرگسالان و برای خردسالانی که سنشان از 2 سال کم تر است 10 درصد می باشد.

به این مقاله امتیاز دهید :

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا