راهنمای بلیط هواپیما

راهنمای خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول و برعکس + تخفیف ویژه این هفته

در نزدیکی دریای سیاه و دریای مرمره واقع در کشور ترکیه شهر استانبول قرار دارد. این شهر تنها شهری در جهان است که در دو قاره اروپا قرار دارد و این دو قاره را از هم جدا کرده است. این شهر ساله میزان توریست ها و گردشگران بسیار زیادی از کل جهان می باشد. نام این شهر در گذشته قسطنطنیه بوده و شهری تاریخی به شمار می رود و همین تاریخی بودن شهر باعث سفر گردشگران به استانبول می شود. اگر تصمیم دارید به استانبول سفر کنید حتما برای خرید بلیط باید اقدام کنید. در توضیحات این مقاله راجع به خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول و کلیه بلیط ها و تفاوت هایی که دارند و همچنین نیز راهنمایی درباره رزرو و خرید بلیط ها برای اطلاع بیشتر شما عزیزان می باشد شرح می دهیم.

بلیط هواپیما اهواز استانبول

بلیط هواپیما اهواز استانبول 1401

در صورتی که می خواهید از شهر اهواز مستقیما به شهر استانبول سفر کنید واجب است اقدامات لازم را برای خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول انجام دهید. ولی بعد از متوجه شدن از قیمت های مختلف بلیط ها که هر یکی از آن ها به علت سرویس و خدمات مختلفی که به مشتریان خود ارائه می دهند دارای تفاوت هایی با دیگری می باشد در انتخاب خود در خرید بلیط دچار تردید شده اید و در انتخاب خود ناتوان بوده اید. به جز نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت بلیط ها تفاوت در نوع سرویس ها و خدمات باعث اختلاف قیمت بلیط های مختلف می شود به طوری که قیمت بلیط هواپیما اهواز استانبول هم از این افزایش قیمت مستثنی نشده است و روی آن هم تاثیر داشته است. در ادامه برای شما راجع به موضوعاتی نظیر ارزان ترین بلیط هواپیما اهواز استانبول، نرخ بلیط هواپیما اهواز استانبول اطلاعات کاملی را توضیح می دهیم تا هنگامی که قصد خرید بلیط هواپیما را داشتید از تمامی جزئیات و مشخصات بلیط ها آگاهی داشته باشید تا خرید خوبی را تجربه کنید.

بلیط هواپیما اهواز استانبول چارتر

قبل از اینکه توضیحات کامل را به شما ارائه دهیم بهتر است مختصر توضیحی هم درباره بلیط های چارتری برایتان شرح دهیم. مطمئنا تا به حال کلمه بلیط چارتری را شنیده اید و یا حتی اگر اهل استفاده از سفرهای هوایی باشید از این سرویس استفاده کرده باشید. در واقع ارائه دهنده بلیط های چارتری شرکت های هواپیمایی هستند. این بلیط ها که تحت اخیار شرکت هایی هواپیمایی است که کلیه صندلی های پرواز را دارند و این بلیط ها را با قیمت به مراتب کم تر و به صورت عمده می فروشند. مسیرهایی که برای فروش این بلیط ها در نظر گرفته می شود عموما مسیرهایی می باشد که از نظر جذب گردشگر دارای حجم زیادی باشند. به طوری که بلیط های چارتری را در اوقاتی به فروش می رسانند که به به ساعت پرواز نزدیک باشد تا با فروش آن ها ضرر حداقلی را داشته باشند.

بلیط هواپیما اهواز استانبول چارتر

بلیط هواپیما اهواز استانبول ارزان

همان طور که شما هم خوب می دانید اخیرا گرانی اجناس و افزایش قیمت ها در همه زمینه ها وجود دارد و بلیط های هواپیما هم دچار این افزایش قیمت های ناگهانی شده اند. یکی از راه هایی که قادر باشید سفر خوبی را با صرف کردن هزینه ای کم تجربه کنید خرید بلیط ارزان قیمت می باشد. شما اگر همین یک مورد را رعایت کنید جهت کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه کردن پول می توانید قدم بسیار مثبتی را بردارید. کافی است اطلاعات مورد نیاز را داشته باشید تا در این مورد موفق باشید و سفری به یاد ماندنی داشته باشید.

از مهم ترین مواردی که در تعیین قیمت بلیط موثر می باشد زمانی است که شما قصد حرکت و یا به نوعی پرواز دارید. اگر زمان حرکت شما به شهر استانبول روزی باشد که در آن شهر گردشگران زیادی وجود دارد این امر باعث گرانی بلیط می شود و باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. بالطبع با افزایش تقاضا در هر زمینه ای شاهد کمبود کالای مورد نظر و افزایش قیمت مواجه می شوید که گرانی بلیط هم همین گونه است.

یکی از مواردی که در قیمت نهایی بلیط موثر است نوع کلاس پروازی می باشد که شما آن را خریداری می کنید. این کلاس های پروازی به انواع بیزینس، اکونومی، فرست کلس و … تقسیم بندی می شوند. تمامی این کلاس ها با توجه به این که دارای تفاوت قیمت می باشند هر کدام ارائه دهنده سرویس و خدمات گوناگونی به مسافران خود می باشند که به آن ها این خدمات را ارائه می دهند. هر مقدار بودجه ای که شما با توجه به آن قصد خرید بلیط را دارید تاثیرات مستقیمی در کاهش هزینه ها دارند. به جز بلیط های چارتری شما قادر هستید برای خرید بلیط های سیستمی اقدام کنید که این نوع بلیط هم دارای فرق هایی با بلیط چارتری می باشد که توجه به جزئیات آن برای کاهش قیمت بلیط موثرند.

همان طور که در توضیحات قسمت قبل اراده دادیم و نسبت به معرفی بلیط های چارتری پرداختیم که باعث شناخت شما عزیزان نسبت به بلیط های چارتری شد. می خواهیم در ادامه مقاله درباره بلیط های سیستمی توضیحاتی را شرح دهیم که برای خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول به کارتان بیاید.

راه های مختلفی برای خرید بلیط سیستمی وجود دارد، مثلا مراجعه به آژانس های هواپیمایی یا خرید از خود شرکت های هواپیمایی یکی از همین راه ها می باشد. اما راه دیگری که پیش رویتان است این است که خرید بلیط سفر خود را به صورت غیر حضوری اجام دهید. برای این امر سایت هایی مانند ترکیه اسکای فعالیت می کنند که در این سایت قیمت انواع بلیط سیستمی اهواز استانبول با سرویس های مختلف وجود دارد.

پس از معرفی بلیط های چارتری و بلیط های سیستمی برای شما از مزایای این بلیط ها توضیح می دهیم که به شرح آن ها می پردازیم.

از مهم ترین و بهترین ویژگی و حسن بلیط های سیستمی امکان پس دادن آن ها است، اگر بعد از خریداری و رزرو بلیط سفرتان لغو گردد و بخواهید سفرتان را کنسل کنید و انصراف دهید می توانید هزینه ای را که برای خریداری بلیط هواپیما به شرکت هواپیمایی پرداخت کرده اید به آسانی پس بگیرید البته پس از کسر کردن جریمه ای که به مبلغ پرداختی اعمال می شود.

به جز مورد بالا بلیط های سیستمی این قابلیت را دارند که برای افرادی که دارای سنین متفاوتی می باشند قیمت های مختلفی را دارد. که از دیگر مزایای بلیط سیستمی می باشد. برای ذکر مثال قیمت پرداختی برای خرید بلیط کودکانی که زیر 12 سال سن دارند یا خردسالان زیر 2 سال نسبت به بزرگسالان دارای قیمت کم تری می باشد. که یکی دیگر از کاهش قیمت نهایی سفر همین مورد است.

به شما پیشنهاد می کنیم که اگردر سفر خود افرادی هستند که کلیه سنین اعم از بزرگسال، کودک و خردسال را شامل می شوند بلیط سیستمی را خریداری کنید چرا که در مقایسه با بلیط چارتری گزینه ای اقتصادی تر است که در کم کردن هزینه ها می تواند کمک شایان ذکری به شما بکند.

بلیط هواپیما اهواز استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

برای انجام هر سفر خارجی مدارکی هستند که حتما باید آن ها را همراه خود داشته باشید در غیر این صورت نمی توانید با وجود تهیه بلیط به خارج از کشور سفر کنید و وجود این مدارک الزامی است. به غیر از بلیط مهم ترین و اصلی ترین مدرکی که مورد نیاز شما می باشد پاسپورت است. برای اینکه بتوانید به کشور ترکیه سفر کنید باید دارای پاسپورتی با حداقل 6 ماه اعتبار باشید.

بعد از تهیه دو مدرک بالا باید نسبت به تهیه ویزا اقدام کنید. ویزا در دسته های مختلفی طبقه بندی می شود که بستگی دارد هدف شما از سفر به کشور ترکیه چه چیزی باشد. برای مسافرانی که فقط برای اهداف توریستی و گردشری به ترکیه سفر می کنند ویزای گردشگری صادر می شود که این نوع ویزا نیز کوتاه مدت است و 90 روز برای استفاده از این ویزا زمان دارید. در صورتی که ویزای گردشگری داشته باشید فقط یک بار اجازه دارید وارد کشور ترکیه شوید و اگر قصد دارید چند بار وارد این کشور شوید پیشنهاد می کنیم نسبت به تهیه ویزاهای چند ورودی اقدام کنید. همچنین ویزای دیگری با مدت اعتبار 3 ماه وجود دارد که ویزای ترانزیتی نام دارد.

اما اگر برای ادامه تحصیل می خواهید به کشور ترکیه سفر کنید باید ویزای تحصیلی بگیرید. برای آن دسته از افراد که سفرشان برای اجام شغل به کشور ترکیه است ویزای کار صادر می شود که این ویزا به صورت نامحدود و محدود است که بستگی به نوع کارشان دارد. آخرین ویزا هم ویزای پزشکی است که برای مسافرانی است که برای کارهای پزشکی و درمانی به ترکیه می روند.

ارز خارجی چیزی است که در هر سفر خارجی باید داشته باشید و اگر با ریال سفر کنید به مشکل می خورید و برایتان کاربرد ندارد. برای آن دسته از مسافرانی که به صورت هوایی مسافرت می کنند مبلغ 300 دلار ارز مسافرتی در نظر گرفته شده است ولی اگر سفرتان به خارج از کشور زمینی باشد این مقدار ارز خارجی تعیین نشده است.

اما قبل از این که ویزای خود را تهیه کنید، با توجه به نوع سفرتان به کشور ترکیه برای تهیه هر یک از ویزاهایی که معرفی کردیم نیاز به مدارکی دارید که در زیر آن ها را معرفی می کنیم.

پاسپورت که حتما عکس رنگی داشته باشد
نتیجه انگشت نگاری
بیمه مسافرتی
مدارک رزرو هتل
بلیط بازگشت از سفر
مدارک ازدواج
مدارک اثبات دلیل سفر
سوابق تحصیلی
مدارک سوابق کاری،اگر می خواهید برای انجام شغل به ترکیه سفر کنید

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما اهواز استانبول چقدر است؟

از مهم ترین دلایلی که در ارزان بودن سفر به کشور ترکیه موثر است نزدیکی دو کشور ایران می باشد. ولی درباره قیمت بلیط هواپیما اهواز استانبول هرگز نمی شود به طور قطعی قیمت ثابت و معینی را ارائه داد زیرا نوسانات نرخ ارز و تغییرات قیمت ها شامل بلیط هواپیما هم شده اند و دارای ثبات نسبی هم نیستند. اما نگران نباشید چون می شود با مراجعه به سایت ترکیه اسکای آخرین قیمت ها را ببینید و از آخرین قیمت ها با خبر شوید.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما اهواز استانبول چیست؟

عوامل مختلفی دست به دست هم می دهند که باعث افزایش قیمت بلیط ها می شود. عواملی همچون گرانی ها و نوسان ارز از دلایل افزایش قیمت بلیط ها هستند. در سایت ترکیه اسکای آخرین قیمت ها قابل مشاهده است.

خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول

زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول را داشته باشید علاوه بر این که می توانید بلیط ها را از آژانس های هواپیمایی و یا شرکت های هواپیمایی خریداری کنید. می توانید خرید خود را از سایت هایی مانند ترکیه اسکای انجام دهید و نیاز به مراجعه به هیچ جا و مکانی ندارید.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

کشور ترکیه در چند وقت اخیر قوانینی سفت و سخت را برای مسافرانی که به این کشور مسافرت می کنند تعیین کرده است. تمامی افرادی که قصد دارند به کشور ترکیه مسافرت کنند باید دارای پاسپورتی با حداقل 5 ماه اعتبار باشند تا بتوانند به این کشور وارد شوند. قبل از وضع این قوانین اگر پاسپورتتان 1 ماه هم اعتبار داشت مشکلی برای ورود به این کشور نداشتید.

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما اهواز استانبول

برای اینکه از آخرین قیمت بلیط هواپیما اهواز استانبول و نرخ بلیط هواپیما اهواز استانبول اطلاع داشته باشید و برای خرید بلیط اقدام کنید سایت هایی در این زمینه فعالیت می کنند که می توانید با توجه به مقدار بودجه و نوع کلاس مد نظرتان خرید خود را انجام دهید در ادامه به معرفی چند مورد از این سایت ها می پردازیم.

سایت ترکیه اسکای

ترکیه اسکای یکی از با کیفیت ترین سایت ها در ارائه خدمات فروش اینترنتی بلیط هواپیما می باشد که می توانید از این سایت خرید خود را انجام دهید.

بلیط هواپیما اهواز استانبول علی بابا

وب سایت علی بابا که فروشنده انواع بلیط می باشد هم مانند ترکیه اسکای است و سابقه طولانی در این زمینه دارد.

بلیط هواپیما اهواز استانبول ماهان

برای خرید بلیط اهواز استانبول می توانید از شرکت هواپیمایی ماهان استفاده کنید که از بهترین خطوط پرواز ایرانی است.

سایت فروش بلیط آسمان

شرکت هواپیمایی آسمان هم یکی دیگر از شرکت های هوایی است که مانند شرکت ماهان به کشور ترکیه مسافران را انتقال می دهد.

بلیط هواپیما ترکیش

این ایرلاین ترکیه ای که دارای کیفیت فوق العاده ای می باشد و به عنوان ایرلاین رسمی کشور ترکیه شناخته شده استو

بلیط هواپیما اهواز استانبول سفر مارکت

این سایت در زمینه فروش و رزرو اینترنتی بلیط هواپیما فعالیت دارد.

رزرو بلیط هواپیما اهواز استانبول

جهت رزرو بلیط هواپیما اهواز استانبول می توانید به سایت ترکیه اسکای رجوع کنید.

بلیط هواپیما اهواز استانبول لحظه آخری

معمولا چارتر کننده ها برای کاهش زیان خود این بلیط ها را که در واقع بلیط هایی هستند که فروش نرفته اند را با قیمت کم تر به فروش می رسانند که خرید بلیط های لحظه آخری برای کاهش هزینه ها بسیار به صرفه می باشد. در ادامه پیشنهاد می کنیم از تخفیف های خرید بلیط هواپیما کیش استانبول نیز استفاده کنید.

سوالات متداول

فاصله اهواز استانبول چقدر است؟

2062 کیلومتر فاصله این دو شهر است و مدت زمان پرواز نزدیک 3 ساعت می باشد.

فرودگاه استانبول تا مرکز شهر چقدر فاصله دارد؟

تقریبا 40 دقیقه

قیمت بلیط کودکان چقدر است؟

برای خرید بلیط کودکان این قیمت با درصد تخفیف نسبت به بزرگسالان به فروش می رسد.

به این مقاله امتیاز دهید :

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا