راهنمای بلیط هواپیما

بلیط هواپیما گرگان به استانبول ارزان و چارتری با 91% تخفیف

اگر تصمیم دارید برای مسافرت به خارج از کشور سفر کنید شهر استانبول ترکیه که در کناره دریای مرمره و دریای سیاه قرار دارد می تواند به عنوان یکی از مقاصدی باشد که شما به آن سفر می کنید. این شهر که در گذشته به نام قسطنطنیه شناخته می شده و علاوه بر جذابیت های بصری که دارد از سابقه تاریخی برخوردار است که هر سال پذیرای افراد زیادی از کلیه نقاط جهان به عنوان توریست و گردشگر می باشد. برای این که شما عزیزان بتوانید به این شهر ترکیه سفر کنید به مواردی از قبیل خرید بلیط و تهیه پاسپورت و همچنین ویزا احتیاج دارید. در ادامه این مقاله درباره خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول و انواع بلیط های موجود و فرقی که آن ها دارند و راهنمای خرید و رزرو بلیط ها برای اطلاع بیشتر شما عزیزان توضیحات کاملی را شرح داده ایم که امیدواریم مورد استقبال و کاربردتان قرار گیرد.

بلیط هواپیما گرگان استانبول

بلیط هواپیما گرگان استانبول 1401

ممکن است شما بخواهید سفرتان را به شهر استانبول از مبدا گرگان انجام دهید و به صورت مستقیم به این شهر سفر کنید. شاید هم برای خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول هم اقدام کرده باشید ولی پس از دیدن قیمت های مختلف بلیط های هواپیما که با یکدیگر فرق دارند و هر یک دارای نوع خدمات و سرویس مختلفی هستند نتوانستید خرید خود را نهایی کنید و به شک افتاده اید. تفاوت قیمتی که بلیط ها دارند به دلیل این است که در هر نوع کلاس پروازی موجود خدمات و سرویس هایی که به مسافران اختصاص داده می شود با هم فرق دارند.

که علاوه بر این موضوع بالا و پایین رفتن متداول نرخ ارز و نوساناتی که دارد هم دلیلی بر افزایش قیمت بلیط ها می شود و اختلاف قیمت ها را به وجود می آورد به طوری که حتی قیمت بلیط هواپیما گرگان استانبول هم شامل این افزایش ها و نوسانات شده است. در ادامه این مطلب که برای شما ارائه می کنیم درباره ارزانترین بلیط هواپیما گرگان استانبول، بلیط هواپیما گرگان استانبول چارتر، نرخ بلیط هواپیما گرگان استانبول، سعی کرده ایم اطلاعات کامل و مفیدی را بیان کنیم تا زمان تهیه بلیط هواپیما از تمامی موضوعات و اصطلاحات رایج در این باره اطلاع داشته باشید و بتوانید بدون دغدغه و وسواس خاصی خرید بلیط خود را بدون دردسر انجام دهید.

بلیط هواپیما گرگان استانبول چارتر

بهتر است در ابتدا برای بلیط هواپیمای چارتری برای شما توضیح مختصری ارائه دهیم تا با این نوع بلیط آشنایی داشته باشید. ممکن است که به دفعات زیاد اصطلاح بلیط چارتری به گوشتان خورده باشد و شاید هم اگر تجربه استفاده از سفرهای هوایی را داشته اید از این نوع بلیط استفاده کرده باشید. بهتر است بدانید که بلیط های چارتری توسط شرکت های هواپیمایی که تمامی صندلی های پرواز را به طور کلی و عمده در اختیار خود دارند برای فروش به مشتریان ارائه می شود. عموما مسیرهایی که برای ارئه بلیط های چارتری در نظر گرفته شده است، مسیرهایی است که حجم بالای زیادی از گردشگران را داشته باشد و یا که زمان فروش این نوع بلیط ها به روز و ساعت پرواز نزدیک است.

بلیط هواپیما گرگان استانبول چارتر

بلیط هواپیما گرگان استانبول ارزان

همان طور که اطلاع دارید اخیرا شاهد افزایش قیمت ها و گرانی بوده ایم که بلیط های هواپیما هم از این افزایش قیمت در امان نمانده اند. اگر بخواهید سفر جذاب و لذتبخشی را تجربه کنید و تعداد روزهایی را که قصد اقامت دارید بیشتر کنید باید نسبت به کاهش هزینه های سفر اقداماتی را انجام دهید که خرید بلیط ارزان قیمت یکی از این موارد است. رعایت همین یک نکته ساده می تواند در صرفه جویی هزینه ها و کاهش زیاد هزینه ها کمک زیادی به شما بکند. برای تهیه بلیط ارزان قیمت چند نکته ساده وجود دارد که با توجه به این نکات می توانید به هدف خود مبنی بر کاهش هزینه دست یابید.

از مهم ترین نکاتی که در هنگام تعیین قیمت بلیط هواپیما موثر است تاریخی است که شما قصد سفر به مقصد مورد نظرتان را داشته باشید. اگر این تاریخ سفر به شهر استانبول جوری باشد که این شهر در اوج دوران گردشگری باشد همین امر به خودی خود سبب بالا رفتن قیمت بلیط می شود و اگر قیمت بلیط ها را با ایامی که این شهر توریست و گردشگر کم تری دارد مقایسه کنید متوجه این نکته مهم می شوید که هر چه بر تعداد متقاضیان سفر به این شهر افزوده شود قیمت ها هم به صورت خودکار بالا می روند.

نکته مهم دیگری که هنگام خرید بلیط به کاهش یا افزایش قیمت سفر شما تاثیر دارد نوع کلاس پروازی است که خریداری می کنید. کلاس های پروازی مختلفی شامل فرست کلس، بیزینس، اقتصادی و… وجود دارند که هر کلاس با توجه به قیمتی که دارد خدمات و سرویس های مختلف و متعددی را به مسافران ارائه می دهد. همچنین مقدار بودجه ای که برای تهیه بلیط هواپیما مد نظر دارید یکی دیگر از عوامل موثر بر کاهش هزینه ها است. به غیر از بلیط های چارتری این امکان برای شما وجود دارد که بلیط های سیستمی را تهیه کنید که همین بلیط ها هم نسبت به بلیط های چارتری دارای تفاوت هایی می باشند.

نکته مهم دیگری که هنگام خرید بلیط، به کاهش یا افزایش قیمت سفر شما تاثیر دارد نوع کلاس پروازی است که خریداری می کنید. کلاس های پروازی مختلفی شامل فرست کلس، بیزینس، اقتصادی و… وجود دارند که هر کللاس با توجه به قیمتی که دارد خدمات و سرویس های مختلف و متعددی را به مسافران می دهد. همچنین مقدار بودجه ای که برای تهیه بلیط هواپیما مد نظر دارید یکی دیگر از عوامل موثر بر کاهش هزینه ها است. به غیر از بلیط های چارتری این اماکن برای شما وجود دارد که بلیط های سیستمی را تهیه کنید که همین بلیط ها هم نسبت به بلیط های چارتری دارای تفاوت هایی می باشند.

برای تهیه بلیط های سیستمی راه های زیادی وجود دارد که نوع تهیه آن هم به خود شما بستگی دارد. خود شرکت های هواپیمایی عرضه کننده این نوع بلیط ها هستند و علاوه بر این ها برای خرید می توانید به آژانس هواپیمایی مراجعه کنید و خرید خود را انجام دهید. ضمن این که سایت هایی مانند ترکیه اسکای در زمینه فروش بلیط های هواپیمای فعالیت دارند که می توانید به سادگی در این سایت انواع بلیط های هواپیما گرگان استانبول را مشاهده کنید و خرید خود را به سادگی هر چه تمام تر انجام دهید.

حال که با هر دو نوع بلیط های سیستمی و چارتری آشنا شدیم بهتر است چند مورد از مزایای آن ها را برایتان نام ببریم و مختصر توضیحی ارائه دهیم. ویژگی برتری که بلیط های سیستمی دارند، قابلیت مرجوع کردن یا پس دادن آن ها است. فرضا اگر شما بلیط خود را تهیه کرده باشید و قبل از تاریخ پرواز به هر دلیل مختلفی قصد لغو سفرتان را داشته باشید می توانید نسبت به لغو آن اقدام کنید و هزینه ای را که برای خرید بلیط پرداخت کرده اید بدون هیچ مشکل و دردسری بعد از کسر جریمه کنسل کردن بلیط دریافت کنید.

همچنین قابلیت خوبی که بلیط های سیستمی دارند این است که برای افراد با سنین گوناگون قیمت های مختلفی تعیین شده است. که این هم خود یکی از نکات برجسته و مزایای بلیط های سیستمی است. مثلا اگر شما قصد خرید بلیط برای کودکی را دارید که سنش کمتر از 12 سال می باشد هزینه ای را که باید برای تهیه بلیط پرداخت کنید نسبت به یک فرد بزرگسال کم تر است. که همین امر به تنهایی در کاهش هزینه های سفرتان می تواند تاثیر داشته باشد.

به شما توصیه می کنیم اگر سفر شما طوری است که همراه دارید و همراهانتان بزرگسال نیستند و دارای طیف مختلف سنین می باشند، نسبت به تهیه بلیط سیستمی اقدام کنید زیرا همان طور که اشاره کردیم از نظر اقتصادی به صرفه تر است و در پایین آمدن هزینه های سفر موثر می باشد.

بلیط هواپیما گرگان استانبول ارزان

مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

برای سفر به هر کشور خارجی شما باید مدرکی مهم به نام پاسپورت را داشته باشید و سفر به کشور ترکیه هم همین طور است. مهم ترین مدرک شما برای سفر خارجی پاسپورت است و اگر نباشد در واقع امکان سفر خارجی برایتان وجود نخواهد داشت. برای این که بتوانید به کشور ترکیه مسافرت کنید پاسپورتی را که دارید باید حداقل به مدت 6 ماه اعتبار داشته باشد در غیر این صورت سفر به این کشور امکان پذیر نمی باشد.

مدرک مهم دیگری که وجود آن واجب است ویزا می باشد. ویزا انواع مختلفی دارد که نوع آن به هدف سفر شما بستگی دارد. که آن ها را برایتان معرفی می کنیم و شرح می دهیم. برای مسافرانی که هدفشان از سفر به ترکیه فقط برای امور توریستی است ویزای گردشگری گزینه ای مناسب می باشد. این نوع ویزا نیز کوتاه مدت می باشد و زمان استفاده از آن 90 روز است. در صورتی که ویزای گردشگری داشته باشید یک دفعه می توانید وارد کشور ترکیه شوید. اما اگر می خواهید چند بار وارد این کشور شوید ویزای گردشگری برایتان کاربرد ندارد و در این مورد باید ویزایی به نام ویزای چند ورودی داشته باشید. نوع دیگری از ویزا به نام ویزای ترانزیت وجود دارد که دارای 3 ماه اعتبار می باشد.

اگر هدف شما از سفر به ترکیه هیچ یک از موارد بالا نباشد و برای درس و ادامه تحصیل به این کشور سفر می کنید. ویزای تحصیلی مناسب شما است. در بعضی از موارد هم افرادی هستند که برای شغل و کار به این کشور مسافرت می کنند که برایشان ویزای کار در نظر گرفته می شود که مدت آن با توجه به نوع کارشان محدود یا نامحدود تعیین می شود. دسته آخر هم مسافرانی می باشند که برای مقاصد پزشکی و درمانی مسافرت می کنند که باید ویزای درمانی تهیه کنند.

پس از پاسپورت و ویزا، به همراه داشتن ارز خارجی هم نکته مهمی است که حتما باید در نظر داشته باشید. مسافرانی که به شکل هوایی به ترکیه سفر می کنند مقدار 300 دلار ارز مسافرتی برایشان معین شده است. به این نکته توجه داشته باشید که این مقدار فقط و فقط برای سفرهایی است که به صورت هوایی باشد و این مبلغ برای افرادی که به صورت زمینی مسافرت می کنند تعیین نشده است.

قبل از تهیه ویزای خود برای سفر به کشور ترکیه حتما باید مدارکی را داشته باشید که بتوانید ویزای مورد نظرتان را با توجه به هدفتان از سفر به این کشور تهیه کنید. در فهرستی که در پایین برای شما آورده ایم به کلیه این مدارک مورد نظر اشاره کرده ایم.

  • پاسپورت که عکس رنگی داشته باشد
  • نتیجه انگشت نگاری
  • بیمه مسافرتی
  • مدارک رزرو هتل
  • بلیت بازگشت از سفر
  • مدارک ازدواج
  • مدارک اثبات دلیل سفر
  • سوابق تحصیلی
  • مدارک سوابق کاری، برای افرادی که سفرشان برای مقاصد شغلی می باشد.
مدارک لازم برای اقدام خرید بلیط ترکیه

قیمت بلیط هواپیما گرگان استانبول چقدر است؟

سفر به کشور ترکیه به دلیل این که به کشور ایران نزدیک است هزینه های کم تری نسبت به دیگر نقاط جهان دارد. ولی درباره قیمت بلیط هواپیما گرگان استانبول متاسفانه نمی توانیم قیمت ثابت و قطعی را برای شما بیان کنیم زیرا قیمت بلیط ها تحت تاثیر افزایش نرخ ارز و نوسانات آن دچار تغییر می شود. برای اینکه بتوانید از قیمت روز بلیط ها آگاه شوید بهترین راه مراجعه به سایت ترکیه اسکای است.

علت این افزایش قیمت بلیط هواپیما گرگان استانبول چیست؟

در ابتدا بهتر است به شما عزیزان این نکته را یادآور شویم که تمامی افزایش قیمت بلیط ها با نظارت مستقیم خود سازمان هواپیمایی انجام می شود. علاوه بر این که نوسانات ارز هم نقشی اساسی در این افزایش قیمت دارند. در سایت ترکیه اسکای می توانید قیمت کلیه بلیط های هواپیما گرگان استانبول را مشاهده نمایید.

خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول

دیگر نیازی نیست که مانند گذشته برای خرید بلیط به شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید. شما می توانید از منزل خود با مراجعه به سایت ترکیه اسکای قیمت تمامی بلیط ها را ببینید و خرید خود را با چند کلیک به سادگی آب خوردن انجام دهید.

خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول

برای خرید این بلیط پاسپورت شما باید چند ماه اعتبار داشته باشد؟

با توجه به قوانینی که جدیدا دولت ترکیه برای گردشگران مصوب کرده است دیگر مثل سابق با پاسپورتی که 1 ماه اعتبار داشته باشد نمی توان وارد این کشور شد و پاسپورت مسافران باید دارای حداقل 5 ماه اعتبار باشد که بتوانند وارد این کشور شوند.

بهترین سایت خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول

برای خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول سایت های مختلفی هستند که در زمینه رزرو بلیط هواپیما گرگان استانبول، خرید بلیط هواپیما گرگان استانبول فعالیت دارند. در پایین چند مورد از برترین های این حوزه را به شما معرفی می کنیم.

سایت ترکیه اسکای

یکی از بهترین سایت ها در حوزه خرید بلیط هواپیما به مقصد کشور ترکیه سایت ترکیه اسکای می باشد.

بلیط هواپیما گرگان استانبول علی بابا

وب سایت علی بابا هم مانند سایت ترکیه اسکای به صورت تخصصی در زمینه فروش بلیط فعالیت می کند.

بلیط هواپیما گرگان استانبول ماهان

این ایرلاین از بهترین های ایران است که می توانید بلیط سفر به استانبول را از این شرکت هواپیمایی تهیه کنید.

سایت فروش بلیط آسمان

دیگر ایرلاین ایرانی که خدمات باکیفیتی دارد و مانند ماهان می توانید از آن برای سفر به استانبول یا هر جای دیگری استفاده کنید.

بلیط هواپیما ترکیش

این خط هواپیمایی کشور ترکیه یکی از بهترین ها در سطح جهانی است.

بلیط هواپیما گرگان استانبول سفر مارکت

وبسایت سفر مارکت هم عملکردی مشابه ترکیه اسکای و علی بابا دارد که امکان خرید اینترنتی بلیط در این سایت وجود دارد.

رزرو بلیط هواپیما گرگان استانبول

برای رزرو کردن بلیط هواپیما گرگان استانبول بهترین کار مراجعه به سایت ترکیه اسکای می باشد.

بلیط هواپیما گرگان استانبول لحظه آخری

این بلیط قیمت کمتری نسبت به سایر بلیط ها دارد و دلیل قیمت پایین آن این است که برای پایین آوردن مقدار ضرر وارد شده، چارتر کننده ها صندلی هایی را بلیطشان به فروش نرسیده باشد با درصد تخفیف و در دقایق نزدیک به پرواز به فروش می رسانند.

سوالات متداول

مرکز شهر استانبول تا فرودگاه بین المللی این شهر چه مقدار فاصله دارد؟

این فرودگاه در بخش اروپایی استانبول است و تا مرکز شهر 40 دقیقه فاصله دارد.

آیا باید بلیط رفت و برگشت را همزمان بخریم؟

خیر لازم نیست

5/5 - (7 امتیاز)

mohamad.mofidi

به مدت 4 سال پشتیبان بخش فروش بلیط بوده ام و تجربه خود را در این زمینه با شما به اشتراک می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا