اخبار ترکیه

افزایش حداقل درآمد در ترکیه به 5 هزار لیر در ماه + جزئیات

در این مقاله قرار است به افزایش حداقل درآمد در ترکیه و عوامل تاثیر گذار بر آن را بررسی کنیم.

تورم و افزایش درآمد

در طی این چند سال اخیر همان طور که مطلع هستید اوضاع اقتصادی ترکیه بنا بر دلایل متعددی دچار بحران شده است. یکی از این عوامل کرونا می باشد. یکی از منبع های اصلی مالی این کشور توریست هایی هستند که سالانه از سر تا سر جهان وارد ترکیه می شوند. ویروس کرونا باعث شد در کل دنیا تردد مسافران محدود شود. از عوامل دیگر می توان به نا امنی های منطقه اشاره کرد که بعضی از کشورها را درگیر خود کرده است. همه ی این عامل ها باعث افزایش حداقل درآمد در ترکیه شده است. در ادامه به جزئیات بیشتری اشاره خواهیم کرد.

اردوغان
اردوغان

تورم مجدد

مدتی نگذشته بود که این کشور دچار تورم مجدد شد. چندین اقتصاددان مطرح این کشور پیش بینی کرده اند که تا پایان امسال تورم بین 60 تا 120متغییر خواهد بود. چند روز پیش بود که اردوغان، رئیس جمهور حال حاضر ترکیه اعلام کرد: دولت قصد دارد حداقل دستمزد را 30 درصد افزایش دهد. افزایش حداقل درآمد در ترکیه می تواند زنگ خطری برای آینده این کشور باشد.

دستمزد جدید

به تازگی دستمزدها رسیده بود به ماهی 4250 لیر که معادل 270 دلار. قبل از این مبلغ کم ترین دستمزد 3500 لیر بود. دولت ترکیه اعلام کرد: از اول ماه جولای امسال نزدیک به 30 درصد حقوق ها افزایش پیدا خواهد کرد. افزایش حداقل درآمد در ترکیه از ماه دیگر 5500 لیر معادل 330 دلار خواهد بود. پیش بینی شده است در پایان امسال حداقل حقوق 7000 لیر باشد.

دستمزد جدید
دستمزد جدید

نزدیک به تورم سه رقمی

اگر تغییر و تحولی در سیستم اقتصادی ترکیه ایجاد نشود. تا پایان سال یا از اوایل سال آینده تورم کشور سه رقمی خواهد شد. خیلی از اقتصاددان های این کشور در چندین سال قبل پیش بینی کردند کرونا تاثیر جدی بر اوضاع این کشور نخواهد گذاشت. تا کنون دولت و رئیس جمهور اقدامات و عکس العملی خاصی نسبت به افزایش حداقل درآمد در ترکیه نشان نداده اند.

بررسی کلی

اشاره کردیم که دلایل متعددی وجود داشت که بر اوضاع اقتصادی این کشور تاثیر بگذارد. فقط در طی یک سال درآمدها دو برابر شد. در ابتدا امسال حداقل درآمد 3000 لیر تا 3500 لیر ولی پایان سال باید شاهد 7000 لیر باشیم. اردوغان در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد قصد دارد یک تیم اقتصاددان اروپایی را برای حل مشکلات اقتصادی این کشور تشکیل دهد. در خبرهای بعد به جزئیات بیشتری اشاره خواهیم کرد. جدیدترین اخبار ترکیه را از اینجا می توانید دنبال کنید.

سوالات متداول

با توجه به افزایش حداقل درآمد در ترکیه، حداقل درامد چقدر می باشد؟

4250 لیر که قرار است 5500 لیر شود.

آیا امکان دارد تورم این کشور سه رقمی شود؟

بله احتمال آن زیاد است.

به این مقاله امتیاز دهید :

behzad

مدیر تولید محتوا مجموعه ترکیه اسکای در زمینه گردشگری هستم. فعالیت خودم با این مجموعه ارزشمند خبری را در سال 1401 آغاز کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا