جاذبه های تاریخیجاذبه های طبیعیجاذبه های گردشگری

جاهای دیدنی ازمیر با عکس و آدرس

در کشور ترکیه شهر های متعددی وجود دارد که هر کدام از این شهر ها دارای چشم انداز های فوق العاده ای هستند و مناطق و جا های دیدنی و باستانی متعددی در هر کدام از این شهرها وجود دارد. حال از آن جایی که ترکیه به ایران نزدیک است و هزینه سفر به این کشور برای مردم نسبت به سایر کشور ها معقول تر است و به همین دلیل این روز ها شاهد سفر مردم ایران به ترکیه هستیم. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید اسم یکی از شهر های این کشور ازمیر است که این روز ها گردشگران زیادی برای دیدن جاهای دیدنی ازمیر به این شهر سفر می کنند. ازمیر سومین شهر بزرگ کشور ترکیه است و دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری بوده و در ساحل دریای اژه قرار دارد.

ازمیر کجاست؟

ازمیر کجاست؟

ازمیر یکی از بزرگ ترین شهر های ترکیه است که حال در این قسمت قرار است به معرفی شهر ازمیر بپردازیم. اِزمیر به زبان ترکی استانبولی (İzmir) یکی از شهر های ترکیه است. پس از استانبول و آنکارا، ازمیر سومین شهر پرجمعیت کشور ترکیه به شمار می رود که دارای موقعیتی ممتاز به عنوان شهری تجاری، بندری و صنعتی است. این شهر در منتهی‌ الیه غربی آناتولی واقع شده و حتی مرکز استانی به نام ازمیر نیز است. این شهر دومین مجموعه شهری بزرگ در حوزه دریای اژه پس از آتن است و در ساحل دریای اژه قرار دارد.

این شهر زیبا بر فراز یک خلیج بلند و باریک قرار دارد و کرانه های دریای اژه یکی از زیباترین چشم انداز های این شهر به شمار می رود. خط ساحلی که آب دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو از کرانه های قدیمی که توسط باغ های زیتون، جنگل های کاج و پرتگاه های سنگی است.

ازمیر شهری سرزنده و بسیار زیبا است و در مدت فستیوال بین المللی هنر در ماه ژوئن و ماه جولای گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کند. این شهر هر سال میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و همایش‌ های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است.

هم چنین دانشگاه‌ های معتبری از جمله دانشگاه اژه و دانشگاه دوکوز ایلول واقع در این شهر هستند. این شهر در کنار شهر هایی همچون استانبول و آنکارا از جاذبه‌ های گردشگری ترکیه به‌ شمار می‌ آید.

تاریخچه شهر ازمیر چگونه است؟

تاریخچه شهر ازمیر چگونه است؟

این شهر زیبا در هزاره سوم قبل از میلاد در منطقه ای که امروزه بایراکلی نام دارد بنا شده است و در آن زمان با شهر تروی یا تروا نقطه اشتراک داشته است. حدود 1500 سال پیش از میلاد این شهر تحت نفوذ هیتی ها در آناتولی مرکزی در آمد و این شهر سیمیرنا نامیده می شد و یکی از مهم ترین شهر های اتحادیه ایونین ایها بوده است.

جالب است که بدانید در این شهر هومر تاریخدان و نویسنده یونانی سکونت داشتند. در حدود 600 سال قبل از میلاد، فتح این شهر توسط لیدیا ایها باعث شد که این دوره به انتهای حکومت خود برسد. این شهر، شهری باستانی است و تاریخی پر از فراز و نشیب دارد و در منطقه فعلی بور نووا قرار داشته است و جالب است بدانید که تاریخ سکونت در این شهر به دوران قبل از تمدن تروی ها و حدود 6500 سال قبل از میلاد می رسد.

در 1500 سال قبل از میلاد با حظور تمدن هیتایتی ها در این منطقه خط و کتابت در آن وجود داشته است. اما با حمله اقوام بالکانی به این منطقه بار دیگر در تاریکی و نابودی فرو رفت و این وضعیت تا زمان روی کار آمدن شاهان محلی فریگیه ادامه داشت تا در سال 688 قبل از میلاد آیونی ها این شهر را به تصرف خود در آوردند.

سپس در قرن هفتم قبل از میلاد مردم آسیای صغیر ازمیر را ویران کردند و بعد ها کوروش کبیر، امپراتور هخامنشی این شهر را فتح کرده و فردی به نام اسکندر مقدونی در نبرد با پادشاهان ایران بالاخره آن ها را شکست داد و از آن به بعد این شهر از آن یونانیان و بعد روم شد.

در سال 672 میلادی اعراب، ازمیر را فتح کردند و بین سال های 1076 تا 1398 این شهر صحنه قدرت نمایی سلجوقیان، شوالیه های رودوس و مغول ها بوده است و در طول قرن چهارم بعد از میلاد این شهر بخشی از امپراطوری بیزانس شد.

از قرن 11 الی 15 به طور مختلف توسط ترک ها و بیزانس اداره می شده است. ازمیر توسط امیر تیمور در سال 1402 مورد تاخت و تاز قرار گرفت و بعد از سال 1424 میلادی تا اوایل قرن بیستم جزوی از امپراطوری عثمانی قرار گرفت و یونانی ها بعد از جنگ جهانی اول مدعی مالکیت این شهر شدند و اداره شهر به مدت پنج سال به یونانی ها واگذار شد. در نهایت ترک ها این شهر را در سال 1922 تصرف کردند و از سال 1923 ازمیر دوباره بخشی از ترکیه شد .

بهترین جاهای دیدنی ازمیر کدامند؟

ازمیر یکی از بزرگ ترین کشور های ترکیه می باشد که موقعیت ویژه‌ ای به‌ عنوان شهری تجاری، صنعتی و حتی بندری دارد. در این شهر هیچ گونه ازدحام و شلوغی مشاهده نمی شود و در مقابل می توانید از آرامش و سکوت آن لذت ببرید.

این شهر زیبا می‌ تواند با کرانه‌ های ساحلی بی نظیر، چشم‌ انداز های زیبا، باغ‌ های زیتون، دامنه‌ های سرسبز، پرتگاه‌ های سنگی، جنگل‌ های کاج حسابی شما را سرگرم کند. حال در ادامه در ترکیه اسکای قرار است به معرفی بهترین جای ازمیر بپردازیم.

پاموکاله یکی از جاهای دیدنی ازمیر

پاموکاله یکی از جاهای دیدنی ازمیر

یکی از جاذبه‌ های بی نظیر و شگفت‌ انگیز این شهر پاموکاله است که باعث شده است تا توریست‌ های زیادی برای دیدن پاموکاله به این شهر سفر کنند. در واقع پاموکاله مجموعه‌ ای از چشمه‌ های پلکانی آب‌ گرم است که سنگ‌ های آبی‌ و سفید رنگ آن جلوه بی نظیری به آن بخشیده‌ اند. نمونه دیگری از این چشمه‌ های پلکانی را می توان در باداب‌ سورت در استان مازندران مشاهده کرد.

بازار کمرالتی

یکی از قدیمی ترین مراکز خرید ازمیر بازار کمرالتی می باشد، در این بازار سنتی می‌ توانید بدون آن که مجبور شوید چیزی بخرید، با فروشندگان صحبت کنید و به مشاهده محصولات بپردازید. در این بازار می‌ توانید خوشمزه‌ ترین و لذیذ ترین شیرینی‌ های این شهر زیتون‌ های مرغوب سیاه و سبز را خریداری کنید. هم چنین ترکیه اسکای پیشنهاد می کند که آبنبات‌ های سنتی این بازار را نیز حتما امتحان کنید.

آسانسور تاریخی ازمیر

یکی از دیدنی‌ های تاریخی این شهر آسانسور تاریخی ازمیر است که در سال 1907 میلادی توسط تاجران یهودی به دلیل جا به‌ جایی مردم این شهر بر فراز یک تپه‌ بنا شد. با سوار شدن در این آسانسور می‌ توانید به راحتی منظره پانورامایی از شهر دیدنی ازمیر داشته باشید و هم چنین از فروشگاه‌ های سوغاتی، کافی‌ شاپ‌ ها و رستوران‌ های این منطقه استفاده کنید. این موضوع را هم جالب است که بدانید این آسانسور در ابتدا با فشار آب و بعد از آن به سیستم الکتریکی مجهز شد.

سواحل ازمیر

تفریحات ساحلی ازمیر مورد استقبال خیلی از مردم قرار گرفته است. حال این موضوع را هم باید افزود که می توانید در کنار سواحل زیبای ازمیر به پیاده روی بپردازید و یکی از بهترین لحظات زندگی خود را تجربه‌ کنید. هم چنین عصر ها می‌ توانید از فضای دلنشین و زیبای رستوران‌ ها و کافه‌ های ساحلی آن لذت ببرید. مهم تر از همه می‌ توانید از تفریحات ساحلی این سواحل نیز استفاده کنید و خاطراتی فراموش‌ نشدنی را برای خود رقم بزنید.

روستای شیرینجه یکی از جاهای دیدنی ازمیر

روستای شیرینجه یکی از جاهای دیدنی ازمیر

خیلی از عکاسان و معماران، روستای شیرینجه را قطعه ای از بهشت توصیف کرده اند. خانه‌ های سنتی و کوچه‌ های قدیمی روستای شیرینجه بسیار زیبا و خاص هستند. جالب است که بدانید اگر به‌ سمت قسمت های بالاتر این روستا بروید، حس می‌ کنید که زمان به عقب بازگشته است و به گذشته سفر کرده‌ اید. هم چنین سایت ترکیه اسکای پیشنهاد می کند که از نان‌ های تنوری و تازه این روستا غافل نشوید.

مسجد حصار

یکی از قدیمی‌ ترین و بزرگ ترین مساجد در کشور ترکیه مسجد حصار است که از جاذبه‌ های توریستی شهر ازمیر نیز به شمار می‌ رود. در قرن شانزدهم میلادی این مسجد زیبا بنا و در قرن نوزدهم میلادی بازسازی شده است. این مسجد باشکوه و زیبا در قلب این شهر جای گرفته است.

ازمیر آگورا

با رفتن به ازمیر آگورا می‌ توانید به مشاهده آثار به‌ جای مانده از بازاری بپردازید که زمانی در مسیر جاده ابریشم قرار داشت. قدمت خرابه‌ های این بازار به حدود 2000 سال قبل بازمی‌ گردد. هم چنین می‌ توانید به مشاهده کانال آبی بپردازید که در آن زمان در این منطقه جاری بود و حتی از وسط این بازار عبور می‌ کرده است.

تله فریک ازمیر 

تله فریک ازمیر 

می‌ توانید با استفاده از تله فریک ازمیر به ارتفاعات این شهر بروید و آن را از ارتفاع 423 متری از سطح زمین مشاهده کنید. از بالای این تله‌ کابین می‌ توانید به راحتی سواحل دریای اژه را مشاهده کنید. اگر می خواهید به تله فریک ازمیر بروید، حتما یک دوربین عکاسی به همراه خود داشته باشید تا بتوانید عکس‌ های خوبی بگیرید.

برج ساعت ازمیر

یکی از مشهورترین و شناخته شده ترین نماد های این شهر برج ساعت است که یکی از مکان های دیدنی ترکیه نیز به شمار می رود. این برج در میدان کوناک قرار گرفته است و روزانه می‌ توانید توریست‌ های متعددی را در این میدان مشاهده کنید.

در سال 1901 میلادی این برج زیبا توسط یک معمار فرانسوی طراحی شد و هم چنین ساعت آن هدیه امپراتوری کشور آلمان به این شهر بوده است. ارتفاع این برج به 25 متر می‌ رسد و تقریبا از تمام نقاط شهر قابل رویت است.

قلعه کادیفه یکی از جاهای دیدنی ازمیر

در سال‌ های چهارم قبل از میلاد در این شهر قلعه ای به نام قلعه کادیفه بنا شد و در طی قرون مختلف به تصرف خیلی از سلسله‌ های حکومتی درآمد و هم چنین دست خوش تغییرات تاریخی فراوانی شده است. ارتفاع قلعه کادیفه 186 متر است و توسط یکی از فرماندهان (اسکندر مقدونی) به نام لیسماکوس ساخته شده است.

عکس جاهای دیدنی ازمیر را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس جاهای دیدنی ازمیر را در کجا مشاهده کنیم؟

ازمیر در ساحل دریای اژه و غرب ترکیه قرار دارد و یکی از بزرگ ترین شهر های ترکیه به شمار می رود که از جا های دیدنی زیادی برخوردار است و این موضوع باعث شده تا گردشگران زیادی برای بازدید جا های دیدنی این شهر به ازمیر سفر کنند.

حال از آن جایی که این شهر زبانزد عام و خاص است و به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا به این شهر سفر کنند و به مکان های دیدنی اش بروند و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنند. اما اکثر افرادی که تمایل دارند به این شهر سفر کنند، می خواهند تا قبل از سفر به شهر ازمیر به مشاهده عکس هایی از جا های دیدنی این شهر بپردازند تا به این گونه بیشتر با مناطق مختلف و دیدنی ازمیر آشنا شوند.

هم چنین افرادی که به بنا به دلایلی نمی‌ توانند به این شهر سفر کنند نیز تمایل دارند تا به مشاهده عکس هایی از جا های دیدنی این شهر شناخته شده بپردازند.

در این باره باید بگوییم که در عصر مدرن روش‌ های متعددی برای مشاهده عکس هایی از مکان های دیدنی این شهر وجود دارد. به عنوان مثال یکی از راحت ترین و بهترین روش ها برای جستجو و مشاهده عکس هایی از جاهای دیدنی ازمیر این است که به گوگل مراجعه کنید و عبارت مورد نظر خود را جستجو کنید تا به این گونه با نتایج جالبی رو به رو شوید و عکس های بیشماری برای شما از مکان های دیدنی این شهر نمایش یابد.

هم چنین این موضوع را هم باید افزود که علاوه بر جستجوی تصاویر شهر ازمیر ترکیه در گوگل می توانید به جستجو و مشاهده جاهای دیدنی بدروم که فاصله کمی با ازمیر دارد و از شهرهای اطراف ازمیر به شمار می رود نیز بپردازید. ناگفته نماند که می توانید به مشاهده جاهای دیدنی ازمیر نی نی سایت نیز بپردازید.

در نهایت باید افزود که در سایت ترکیه اسکای نیز می توانید عکس های متعددی با کیفیت بسیار بالا از جاهای دیدنی ازمیر را مشاهده کنید و یا در این سایت از راهنمای سفر به ازمیر برخوردار شوید.

آدرس جاهای دیدنی ازمیر را چگونه پیدا کنیم؟

ازمیر یکی از شهر های دیدنی و گردشگری ترکیه به شمار می‌ رود. حال یکی از متداول ترین سوالاتی که برای اکثر افرادی که تمایل دارند تا به این شهر سفر کنند به وجود می‌ آید این است که چگونه می‌ توانند آدرس مکان های دیدنی این شهر را پیدا کنند؟

در این باره باید بگوییم که روش های متعددی برای جستجو و پیدا کردن آدرس جاهای دیدنی این شهر وجود دارد. به عنوان مثال اگر به سایت ترکیه اسکای مراجعه کنید، می توانید آدرس تمام مکان های دیدنی و مهم این شهر را به راحتی و در کوتاه ترین زمان پیدا کنید. هم چنین مشاوران آنلاین سایت ترکیه اسکای نیز می‌ توانند در این زمینه به شما دوستان عزیز کمک کنند.

این موضوع را هم باید افزود که این روز ها نرم افزار ها و اپلیکیشن های متعددی در این زمینه طراحی شده اند که با مراجعه به این اپلیکیشن ها نیز می توانید به طور دقیق آدرس مکان های دیدنی این شهر گردشگری زیبا را پیدا کنید.

جاهای دیدنی تاریخی ازمیر کدامند؟

جاهای دیدنی تاریخی ازمیر کدامند؟

به طور معمول بنا های تاریخی از آن مکان‌ هایی هستند که برای تاریخ‌ دوستان و هم چنین علاقمندان به گذشته‌ یک سرزمین جذابیت زیادی دارند. ازمیر از آن شهر های باستانی در ترکیه به شمار می رود که آثار تاریخی متعددی را در خود جای داده ‌است. حال از جا های دیدنی تاریخی این شهر زیبا می توان به: تئاتر هیراپولیس، کلیسای سنت پلی کارپ، کوه سیپیلوس، کدیفه‌ کاله، افه‌سوس، کولسی و … اشاره کرد.

آیا تور بازدید از جاهای دیدنی ازمیر وجود دارد؟

از آن جایی که ازمیر یکی از شهر های بزرگ و پیشرفته به شمار می رود که دسترسی به آن خیلی ساده است، به همین دلیل این روز ها خیلی از افراد تمایل دارند تا به این شهر سفر کنند. حال اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید تا به این شهر زیبا سفر کنید، بهتر است که با تور بازدید به جاهای دیدنی این شهر بروید و به این گونه به مشاهده تمام جاهای دیدنی ازمیر بپردازید چرا که تور بازدید از جاهای دیدنی ازمیر وجود دارد و حتی برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با شماره ای که در سایت ترکیه اسکای قرار داده شده است، تماس بگیرید.

رزرو تور بازدید از جاهای دیدنی ازمیر چگونه ممکن می شود؟

یکی از اولویت های گردشگران ایرانی در مسافرت های خارجی سفر به ترکیه است. کشور ترکیه همسایه ایران در سال های اخیر صنعت توریسم و گردشگری را یکی از اولیت های درامدزایی ملی برای خود قرار داده است و امکانات زیادی را برای توریست هایی که به این کشور سفر می کنند تدارک دیده است.

حال اگر اهل سیر و سفر در این باره باشید، وقتی نام ترکیه را می شنوید بیشتر به یاد استانبول، آنکارا و ازمیر خواهید افتاد. حال اگر تمایل دارید تا به این شهر ازمیر سفر کنید و می خواهید به رزرو تور بازدید جاهای دیدنی این شهر بپردازید و یا این که از هزینه سفر به ازمیر ترکیه مطلع شوید پیشنهاد می‌ کنیم با شماره ای که در سایت ترکیه اسکای قرار داده شده است، تماس بگیرید تا مشاوران ما در این زمینه به شما دوستان عزیز کمک کنند.

ساعات کاری جاهای دیدنی ازمیر چگونه است؟

ساعات کاری جاهای دیدنی ازمیر چگونه است؟

همان طور که بیان کردیم این شهر زیبا دارای جا های دیدنی متعددی است. بهتر است قبل بازدید از هر کدام از جاهای دیدنی این شهر از ساعت کاری آنان اطلاع یابید.

آیا برای بازدید از جاهای دیدنی ازمیر نیاز به رزرو بلیط است؟

بهتر است که بدانید برای بازدید از جاهای دیدنی این شهر زیبا برخی از مکان‌ ها نیازی به رزرو بلیط ندارد و بازدیدکنندگان می‌ توانند در هر ساعتی از طول روز به آن مکان مراجعه کنند. اما در مقابل برخی از مکان های دیدنی این شهر نیاز به رزرو بلیط دارند که با مراجعه به سایت ترکیه اسکای می توانید از مکان هایی که قبل از بازدید باید به رزرو بلیط آن بپردازید، مطلع شوید.

جاهای دیدنی ازمیر بیشتر است یا استانبول؟

استانبول بزرگ ترین شهر ترکیه به شمار می رود که در اکثر روز های سال پر از گردشگرانی است که از نقاط مختلف دنیا برای دیدن این شهر زیبا و پر جمعیت به استانبول سفر کرده اند. حال بهتر است که بدانید استانبول نسبت به ازمیر از جاهای دیدنی بیشتری برخوردار است و هم چنین نسبت به این شهر بزرگ تر و پرجمعیت تر نیز می باشد.

آیا در همه فصول می توان از جاهای دیدنی ازمیر بازدید کرد؟

ازمیر یکی از شهر های زیبا و رویایی کشور ترکیه به شمار می رود که مکان های دیدنی متعددی دارد. حال بهتر است که بدانید گردشگران می‌ توانند در هر فصلی از سال به این شهر زیبا سفر کنند و تجربه خوبی را برای خود رقم بزنند. البته این موضوع را هم باید افزود که معمولاً گردشگران در فصل تابستان و بهار به این شهر زیبا سفر می‌ کنند تا از آب و هوای خوب این شهر نیز لذت ببرند. بیان شده است که این شهر در فصل تابستان و بهار بسیار رویایی و خارق العاده است.

در پایان باید گفت که اگر به فکر تحصیل در شهر ازمیر افتاده اید برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم تا مقاله دانشگاه های ازمیر را حتما مطالعه کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین و معروف ترین جاهای دیدنی ازمیر کدامند؟

از بهترین و معروف ترین جاهای دیدنی ازمیر می توان به: پاموکاله، بازار کمرالتی، آسانسور تاریخی، سواحل ازمیر، روستای شیرینجه، مسجد حصار، ازمیر آگورا، تله فریک ازمیر، برج ساعت، قلعه کادیفه اشاره کرد.

چگونه می توان به مشاهده عکس هایی از جاهای دیدنی ازمیر پرداخت؟

برای مشاهده عکس هایی از جاهای دیدنی این شهر زیبا روش های متعددی وجود دارد، اما بهترین و آسان ترین روش این است که به گوگل مراجعه کنید.

گردشگران در چه فصلی می توانند به بازدید جاهای دیدنی ازمیر بپردازند؟

گردشگران در هر فصلی از سال می‌ توانند به بازدید جاهای دیدنی این شهر بپردازند، اما معمولاً اکثر گردشگران در فصل تابستان و بهار از جاهای دیدنی این شهر زیبا بازدید می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

sara mazroe

فوق لیسانس زبان دانشگاه تهران و مدرس زبان هستم. از سال 2022 به مجموعه دوست داشتنی مجله گردشگری ترکیه یا ترکیه اسکای پیوسته ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا